reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Konwencja komitetu Jana Bronsia [ZDJĘCIA, WIDEO]

7.10.2018 o 19:34Komentarzy: 370Kategoria: Aktualności
Kandydat na burmistrza Oleśnicy Jan Bronś zaprezentował swoje plany oraz osoby, które w nadchodzących wyborach będą ubiegały się o mandaty członków Rady Miasta Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Kandydat na burmistrza Jan Bronś zaprezentował swoją drużynę i program wyborczy

Dzisiaj w sali konferencyjnej BiFK przy ulicy Reja odbyła się konwencja wyborcza komitetu Jana Bronsia, który w tegorocznych wyborach samorządowych kandyduje na stanowisko burmistrza Oleśnicy. Hasło wyborcze ugrupowania brzmi "Odpowiedzialni za Oleśnicę".

W trakcie prezentacji J. Bronś wspominał o zrealizowanych od lat 90. inwestycjach na terenie miasta - m.in. o budowie oczyszczalni ścieków, modernizacji sieci wodociągowych, hali sportowej, sali widowiskowej, basenie, zmodernizowanym stadionie i wielu innych przedsięwzięciach.

- Cóż, tak czasem bywa, że niektóre eksperymenty się nie udają i do nich z pewnością ten należał - mówił o obecnej władzy z Prawa i Sprawiedliwości, Oleśnicy Razem. - Dzisiaj wszyscy możemy zobaczyć, że miasto jest zaniedbane, straciło swój blask. Przestało się w sposób harmonijny i normalny rozwijać. Że oleśnickie drogi i chodniki wymagają interwencji. Że mieszkańcy wymagają wysłuchania. Bo o wysłuchaniu i rozmowie często obecnie rządzący mówią. Natomiast jakoś nie widać tego w praktyce. Ratusz stał się bastionem, z którego się najchętniej z góry patrzy na obywateli tego miasta. To jest sytuacja, która nie może trwać i musi się zmienić - oceniał J. Bronś i podkreślił, że to wymaga zmiany osób odpowiedzialnych za Oleśnicę.

Przypomniał, że program wyborczy komitetu powstał dzięki konsultacjom z mieszkańcami, a znalazło się w nim ponad dwieście różnych punktów. J. Bronś wraz ze swoim komitetem proponują m.in. remonty dróg, ścieżek rowerowych i chodników przy jednoczesnym dobudowaniu nowych, miejski monitoring od postaw, system monitorowania powietrza, częstsze wywożenie śmieci i sprzątanie terenów zielonych przed weekendami, ulgi dla przedsiębiorców przy szczególnym wspieraniu startupów, transport sanitarny niezależny od NFZ, więcej pieniędzy na budżet obywatelski, elektroniczne załatwianie i monitorowanie spraw, więcej nakładów na ochronę zabytków, coroczne spotkania z mieszkańcami w sprawie kształtu budżetu miasta i powstanie rady seniorów.

Jan Bronś opowiedział o planach na przyszłe lata. Przytaczamy część z nich. Wśród planów znalazła się koncepcja, aby rondo im. Krzysztofa Galickiego (na 3 Maja) zyskało prawoskręt. Padła również propozycja ograniczenia strefy płatnego parkowania do obrębu miejskich murów, budowy skateparku przy Lidlu, remontu dworca kolejowego oraz częściowego wpuszczenia ruchu kołowego do Rynku.

Kandydat wyjawił plany dla miejskich instytucji. Chce, aby powstał Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, który przejąłby obowiązki BiFK, natomiast biblioteka wróciłaby do wcześniejszej formy. Zamiast spółki prawa handlowego OKR Atol miałby istnieć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządzałby oleśnickimi obiektami sportowymi. Roboczo nazywana instytucja "MOKiS 2" miałaby być wybudowana przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz spełniać rolę miejsca zajęć dla seniorów i młodzieży.

Polityk zaprezentował też kandydatów na radnych ze swojego ugrupowania. - Tylko te osoby twórcze i kreatywne gwarantują realizację tak ambitnych celów - powiedział J. Bronś. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie i kuluarowe rozmowy.- Janek! Janek! Janek - krzyczano na koniec.

Kandydat na burmistrza zażartował, że kiedy za czasów jego urzędowania oddawany do użytku był wyremontowany parter biblioteki, to działała w nim klimatyzacja, której nie udało się dziś uruchomić.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też: Kandydaci komitetu Jana Bronsia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (370)

xz7.10.2018 o 20:10

"Nadamy "Ofcy" charakter kolorowy, radosny, rodzinny" (cyt.). No to jaki ma charakter obecnie, pytam uprzejmie?

Zgłoś
Terefere7.10.2018 o 20:09

A ten znowu o rondach. Czy naprawdę nikt nie dostrzega, że ten Pan nie ma żadnych konkretnych propozycji tylko bezsensowne pitu pitu obrane w piękne słowa.

Zgłoś
widz7.10.2018 o 20:06

Ależ się Sarna uaktywnił przed wyborami, 4 lata go nie widziałem a teraz biega po osiedlach nic nie zrobił obiecywał ścieżki rowerowe i co i nic tylko swoj biznez rozkręca nowymi sklepami

Zgłoś
Iron7.10.2018 o 20:06

Totalne kasowanko. Zenua.

Zgłoś
Zaciol się czy co7.10.2018 o 20:05

Ten Pan gada jak zdarta płyta. Co spotkanie identyczne przemówienie, z którego nic nie wynika

Zgłoś
ZZZ7.10.2018 o 20:05

5 kadencji to dużo za dużo, przejdź Pan w końcu na emeryturę - Oleśnica juz Pana nie chce !

Zgłoś
Jan Szymański7.10.2018 o 20:04

NIE GŁOSUJĘ NA KOŁACIŃSKIEGO

Zgłoś
Hg7.10.2018 o 20:04

Jak można tak wciskać kit z remontem PKP przecież kto wyremontuje co nie należy do nie go

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.10.2018 o 20:04

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Adam7.10.2018 o 20:03

Dla mnie wstydem mieć jest w swoich szeregach radnego Jacka Malczewskiego dobrze ktoś niżej napisał niemy radny bezradny na każdej imprezie ma dziwny zapach taki wczorajszy procentowy. Ludzie błagam nie głosujcie na niego

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.10.2018 o 20:01

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.10.2018 o 20:01

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Marta7.10.2018 o 19:57

Konwencja porazka. Zamiast merytoryki -emocje i nienawisc. Nie popieram.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.10.2018 o 19:56

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.10.2018 o 19:54

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Naro7.10.2018 o 19:54

Romanowicz wygra. Reszta sie nie liczy.

Zgłoś
MM7.10.2018 o 19:54

21 pazdziernika glosujemy z rodzina na pana Janka!

Zgłoś
Adijos.7.10.2018 o 19:53

"Jan Bronś kandydat na burmistrza odpowiedzialny za Oleśnicę" - czytam u Państwa u góry - gdzie ta odpowiedzialność za TIWAL, gdy Pan Jan B. rządził - potrafił nawet krytykować prawników ze swego Urzędu! Gdzie Panie Janie B. odpowiedzialność za dług jaki Pan zostawił w Mieście 4 lata temu- 23mln zł- a teraz jest ok. 13 mln zł?Gdzie Pana odpowiedzialność za OBO - Pana buta nie pozwoliła na wprowadzenie w naszej kochanej Oleśnicy tej dobrej decyzji! Gdzie pana odpowiedzialność za boiska treningowe dla naszej dziatwy - nie kiwnął Pan w tym kierunku nawet palcem- tak jak i pan Malczewski -NIEMY RADNY, KTÓRY BEZ JANA B. JEST BEZRADNY - i to ma być Pana odpowiedzialność - ależ Panie Janie B.my za Pana już dziękujęmy!!!

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.10.2018 o 19:50

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
augustus7.10.2018 o 19:50

Wiesław, Wiesław, Wiesław... Jesteśmy z wami tow. Wiesławie !!!!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube