reklama
reklama
Dziś jest środa, 21 sierpnia. Imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Konwencja komitetu Jana Bronsia [ZDJĘCIA, WIDEO]

7.10.2018 o 19:34Komentarzy: 370Kategoria: Aktualności
Kandydat na burmistrza Oleśnicy Jan Bronś zaprezentował swoje plany oraz osoby, które w nadchodzących wyborach będą ubiegały się o mandaty członków Rady Miasta Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Kandydat na burmistrza Jan Bronś zaprezentował swoją drużynę i program wyborczy

Dzisiaj w sali konferencyjnej BiFK przy ulicy Reja odbyła się konwencja wyborcza komitetu Jana Bronsia, który w tegorocznych wyborach samorządowych kandyduje na stanowisko burmistrza Oleśnicy. Hasło wyborcze ugrupowania brzmi "Odpowiedzialni za Oleśnicę".

W trakcie prezentacji J. Bronś wspominał o zrealizowanych od lat 90. inwestycjach na terenie miasta - m.in. o budowie oczyszczalni ścieków, modernizacji sieci wodociągowych, hali sportowej, sali widowiskowej, basenie, zmodernizowanym stadionie i wielu innych przedsięwzięciach.

- Cóż, tak czasem bywa, że niektóre eksperymenty się nie udają i do nich z pewnością ten należał - mówił o obecnej władzy z Prawa i Sprawiedliwości, Oleśnicy Razem. - Dzisiaj wszyscy możemy zobaczyć, że miasto jest zaniedbane, straciło swój blask. Przestało się w sposób harmonijny i normalny rozwijać. Że oleśnickie drogi i chodniki wymagają interwencji. Że mieszkańcy wymagają wysłuchania. Bo o wysłuchaniu i rozmowie często obecnie rządzący mówią. Natomiast jakoś nie widać tego w praktyce. Ratusz stał się bastionem, z którego się najchętniej z góry patrzy na obywateli tego miasta. To jest sytuacja, która nie może trwać i musi się zmienić - oceniał J. Bronś i podkreślił, że to wymaga zmiany osób odpowiedzialnych za Oleśnicę.

Przypomniał, że program wyborczy komitetu powstał dzięki konsultacjom z mieszkańcami, a znalazło się w nim ponad dwieście różnych punktów. J. Bronś wraz ze swoim komitetem proponują m.in. remonty dróg, ścieżek rowerowych i chodników przy jednoczesnym dobudowaniu nowych, miejski monitoring od postaw, system monitorowania powietrza, częstsze wywożenie śmieci i sprzątanie terenów zielonych przed weekendami, ulgi dla przedsiębiorców przy szczególnym wspieraniu startupów, transport sanitarny niezależny od NFZ, więcej pieniędzy na budżet obywatelski, elektroniczne załatwianie i monitorowanie spraw, więcej nakładów na ochronę zabytków, coroczne spotkania z mieszkańcami w sprawie kształtu budżetu miasta i powstanie rady seniorów.

Jan Bronś opowiedział o planach na przyszłe lata. Przytaczamy część z nich. Wśród planów znalazła się koncepcja, aby rondo im. Krzysztofa Galickiego (na 3 Maja) zyskało prawoskręt. Padła również propozycja ograniczenia strefy płatnego parkowania do obrębu miejskich murów, budowy skateparku przy Lidlu, remontu dworca kolejowego oraz częściowego wpuszczenia ruchu kołowego do Rynku.

Kandydat wyjawił plany dla miejskich instytucji. Chce, aby powstał Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, który przejąłby obowiązki BiFK, natomiast biblioteka wróciłaby do wcześniejszej formy. Zamiast spółki prawa handlowego OKR Atol miałby istnieć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządzałby oleśnickimi obiektami sportowymi. Roboczo nazywana instytucja "MOKiS 2" miałaby być wybudowana przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz spełniać rolę miejsca zajęć dla seniorów i młodzieży.

Polityk zaprezentował też kandydatów na radnych ze swojego ugrupowania. - Tylko te osoby twórcze i kreatywne gwarantują realizację tak ambitnych celów - powiedział J. Bronś. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie i kuluarowe rozmowy.- Janek! Janek! Janek - krzyczano na koniec.

Kandydat na burmistrza zażartował, że kiedy za czasów jego urzędowania oddawany do użytku był wyremontowany parter biblioteki, to działała w nim klimatyzacja, której nie udało się dziś uruchomić.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też: Kandydaci komitetu Jana Bronsia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (370)

Smerf7.10.2018 o 20:45

Nikt Wam tyle nie da ile ja Wam obiecam. Gargamel

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski7.10.2018 o 20:40

"miejski monitoring od postaw" - czy czasami nie on ten temat rozpoczął i z jakim efektem? "ulgi dla przedsiębiorców przy szczególnym wspieraniu startupów" - teraz? A co czynił przez 25 lat? Nic w tym temacie. "więcej nakładów na ochronę zabytków" - przez 25 lat palcem nie kiwną dla ich ratowania. Przykłady: "czerwone koszary", "Pod blachą", budynek przy ul. Spacerowej - w jakim są dziś stanie? Fatalnym - trudno, by były wizytówką miasta - to jego zasługa. "coroczne spotkania z mieszkańcami" - dlaczego tego nie czynił przez 25 lat?

Zgłoś
Daria7.10.2018 o 20:39

Nie glosuje na Pana Jana Bronsia.

Zgłoś
redaj7.10.2018 o 20:35

Ja pierd--ę ale obłuda i zakłamanie ,nagle zarozumialec ,zrozumiał błędy .DZIĘKUJĘ głosuję na ROMANOWICZ

Zgłoś
xxx7.10.2018 o 20:35

Panie Kowalski niech Pan nam miasta nie urządza. Pan już powiedział gdzie Pana miejsce na ziemi.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski7.10.2018 o 20:33

"Ratusz stał się bastionem, z którego się najchętniej z góry patrzy na obywateli tego miasta" - sam odwrócił się plecami do lokalnych przedsiębiorców. A jak potraktował temat kładki nad torami?

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski7.10.2018 o 20:31

"Przestało się w sposób harmonijny i normalny rozwijać" - a za pracy burmistrzowskiej tego pana się rozwijało, czy raczej zwijało? Zero inwestorów, chociaż obiecywał. Byli chętni do inwestowania, ale gdy usłyszeli o warunkach - zainwestowali w innych miastach Dolnego Śląska.

Zgłoś
Marysia 7.10.2018 o 20:30

Co zrobisz Janku jak znów przegrasz , chyba tego nie przeżyjesz ?

Zgłoś
cs.7.10.2018 o 20:29

TYLKO JAN BRONŚ JEST GWARANTEM NORMALNOŚCI I ROZWOJU OLEŚNICY!!!

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski7.10.2018 o 20:28

"Odpowiedzialni za Oleśnicę"? Przez 25 lat pokazywał jak nie należy zarządzać miastem. Mnogość błędów - bez żadnej odpowiedzialności! Modernizacja sieci wodociągowych - płytami "Kanalizacja Miasta Wałbrzych", hala sportowa - środki unijne przeznaczone na budowę przyszkolnej sali sportowej, sala widowiskowa - bez zaplecza dla prób, basen - nieco większy brodzik, zmodernizowany stadion - i czy tętni życiem? I wiele innych przedsięwzięć - koszmarki w miejskich parkach, chybiona inwestycja przy ul. Cieszyńskiego - zabrano mieszkańcom zimowy teren rekreacyjny, pozostawiając ciężar; z rynku zabrano zabytkowy bruk - dając mieszkańcom szanse na skręcenie stawów skokowych; wylano asfaltową jezdnię wokół stawów - pozbawiając Oleśnicę jednego z elementów lekkoatletycznych; przez 25 lat nic nie uczynił, by ratować obiekty z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ba - zburzył dom na murze; Oleśnica była bez muzeum; orkiestra dęta odeszła i odeszli animatorzy kultury; marketingowe osiągnięcie tego pana - zdjęcie w skórzanej kurtce z papierową reklamówką - szczyt promocji Oleśnicy

Zgłoś
Adijos7.10.2018 o 20:28

"Jan Bronś kandydat na burmistrza odpowiedzialny za Oleśnicę" - czytam u Państwa u góry - gdzie ta odpowiedzialność za TIWAL, gdy Pan Jan B. rządził - potrafił nawet krytykować prawników ze swego Urzędu! Gdzie Panie Janie B. odpowiedzialność za dług jaki Pan zostawił w Mieście 4 lata temu- 23mln zł- a teraz jest ok. 13 mln zł?Gdzie Pana odpowiedzialność za OBO - Pana buta nie pozwoliła na wprowadzenie w naszej kochanej Oleśnicy tej dobrej decyzji! Gdzie pana odpowiedzialność za boiska treningowe dla naszej dziatwy - nie kiwnął Pan w tym kierunku nawet palcem- tak jak i pan Malczewski -NIEMY RADNY, KTÓRY BEZ JANA B. JEST BEZRADNY - i to ma być Pana odpowiedzialność - ależ Panie Janie B.my za Pana już dziękujęmy!!!

Zgłoś
:)7.10.2018 o 20:27

65% Bronś, 30% Kołaciński, 5% Romanowicz

Zgłoś
babciamania7.10.2018 o 20:27

No to jak obstawiamy wynik wyboru na burmistrza?

Zgłoś
babciamania7.10.2018 o 20:25

No to jak obstawiamy wynik wyboru na burmistrza?

Zgłoś
J7.10.2018 o 20:23

brawo panie Janku, trzymamy kciuki!

Zgłoś
Adam7.10.2018 o 20:22

Mareczek Czarnecki jak zawsze czerwoniutki

Zgłoś
Cenzor dyżurny7.10.2018 o 20:22

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
sportsman7.10.2018 o 20:19

Klubom sportowym zapewnimy dogodny dostęp do obiektów i urządzeń.! Cóż za łaskawość.....

Zgłoś
Lipa7.10.2018 o 20:14

Lipa totalna. Emeryt BRONŚ nic nie przedstawił kompletna NiC

Zgłoś
obserwator7.10.2018 o 20:12

25 lat i wystarczy tego eksperymentu.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Oleśniczanie oddali swoją krew
wczoraj/ Aktualności
Kwietna łąka przy ulicy Wałowej?
wczoraj/ Aktualności
Tajemnicze stworzenia w Siekierowicach
wczoraj/ Aktualności
Kolejne oferty pracy w PUP
wczoraj/ Aktualności
Bono i jego właściciel w DD TVN
wczoraj/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube