reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Konwencja komitetu Jana Bronsia [ZDJĘCIA, WIDEO]

7.10.2018 o 19:34Komentarzy: 370Kategoria: Aktualności
Kandydat na burmistrza Oleśnicy Jan Bronś zaprezentował swoje plany oraz osoby, które w nadchodzących wyborach będą ubiegały się o mandaty członków Rady Miasta Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Kandydat na burmistrza Jan Bronś zaprezentował swoją drużynę i program wyborczy

Dzisiaj w sali konferencyjnej BiFK przy ulicy Reja odbyła się konwencja wyborcza komitetu Jana Bronsia, który w tegorocznych wyborach samorządowych kandyduje na stanowisko burmistrza Oleśnicy. Hasło wyborcze ugrupowania brzmi "Odpowiedzialni za Oleśnicę".

W trakcie prezentacji J. Bronś wspominał o zrealizowanych od lat 90. inwestycjach na terenie miasta - m.in. o budowie oczyszczalni ścieków, modernizacji sieci wodociągowych, hali sportowej, sali widowiskowej, basenie, zmodernizowanym stadionie i wielu innych przedsięwzięciach.

- Cóż, tak czasem bywa, że niektóre eksperymenty się nie udają i do nich z pewnością ten należał - mówił o obecnej władzy z Prawa i Sprawiedliwości, Oleśnicy Razem. - Dzisiaj wszyscy możemy zobaczyć, że miasto jest zaniedbane, straciło swój blask. Przestało się w sposób harmonijny i normalny rozwijać. Że oleśnickie drogi i chodniki wymagają interwencji. Że mieszkańcy wymagają wysłuchania. Bo o wysłuchaniu i rozmowie często obecnie rządzący mówią. Natomiast jakoś nie widać tego w praktyce. Ratusz stał się bastionem, z którego się najchętniej z góry patrzy na obywateli tego miasta. To jest sytuacja, która nie może trwać i musi się zmienić - oceniał J. Bronś i podkreślił, że to wymaga zmiany osób odpowiedzialnych za Oleśnicę.

Przypomniał, że program wyborczy komitetu powstał dzięki konsultacjom z mieszkańcami, a znalazło się w nim ponad dwieście różnych punktów. J. Bronś wraz ze swoim komitetem proponują m.in. remonty dróg, ścieżek rowerowych i chodników przy jednoczesnym dobudowaniu nowych, miejski monitoring od postaw, system monitorowania powietrza, częstsze wywożenie śmieci i sprzątanie terenów zielonych przed weekendami, ulgi dla przedsiębiorców przy szczególnym wspieraniu startupów, transport sanitarny niezależny od NFZ, więcej pieniędzy na budżet obywatelski, elektroniczne załatwianie i monitorowanie spraw, więcej nakładów na ochronę zabytków, coroczne spotkania z mieszkańcami w sprawie kształtu budżetu miasta i powstanie rady seniorów.

Jan Bronś opowiedział o planach na przyszłe lata. Przytaczamy część z nich. Wśród planów znalazła się koncepcja, aby rondo im. Krzysztofa Galickiego (na 3 Maja) zyskało prawoskręt. Padła również propozycja ograniczenia strefy płatnego parkowania do obrębu miejskich murów, budowy skateparku przy Lidlu, remontu dworca kolejowego oraz częściowego wpuszczenia ruchu kołowego do Rynku.

Kandydat wyjawił plany dla miejskich instytucji. Chce, aby powstał Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, który przejąłby obowiązki BiFK, natomiast biblioteka wróciłaby do wcześniejszej formy. Zamiast spółki prawa handlowego OKR Atol miałby istnieć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządzałby oleśnickimi obiektami sportowymi. Roboczo nazywana instytucja "MOKiS 2" miałaby być wybudowana przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz spełniać rolę miejsca zajęć dla seniorów i młodzieży.

Polityk zaprezentował też kandydatów na radnych ze swojego ugrupowania. - Tylko te osoby twórcze i kreatywne gwarantują realizację tak ambitnych celów - powiedział J. Bronś. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie i kuluarowe rozmowy.- Janek! Janek! Janek - krzyczano na koniec.

Kandydat na burmistrza zażartował, że kiedy za czasów jego urzędowania oddawany do użytku był wyremontowany parter biblioteki, to działała w nim klimatyzacja, której nie udało się dziś uruchomić.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też: Kandydaci komitetu Jana Bronsia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
Sfinansowane przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N i PL Zieloni
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (370)

Oels14.10.2018 o 18:34

Bronś to fałszywy udawać który się teraz otulil Grzegorzem Żyłą który również udaje pokornego a jest dwu licowy i fałszywy dla swoich kolegów radnych. Szybko zmienił orientację i przeszedł na stronę Bronsia. Nie ma swojego konkretnego zdania. Kolejny do wykopu z UM

Zgłoś
antybrona12.10.2018 o 21:27

Burmistrz to nie zawód,a po przegranej w poprzednich wyborach ,okazało się ,że do niczego innego sie nie nadaje,to 58 letni inżynier, ale tylko na papierze, bez doświadczenia,który chce na swój dyktatorski sposób nadal kierować stworzonym układem i udawać ,że uszczęśliwia mieszkańców kawałkiem chodnika. Mam nadzieje ,że w tych wyborach drugi i ostateczny raz dostanie kopa.

Zgłoś
.12.10.2018 o 21:23

Kobiety będą głosować na Kołacińskiego, przystojniejszy, młodszy, dobrze ubrany, sympatyczny, bez mieśnia piwnego, wysportowany, wyraźnie mówi. Zresztą różnice widać na banerach

Zgłoś
antybrona12.10.2018 o 21:22

Burmistrz to nie zawód,a po przegranej w poprzednich wyborach ,okazało się ,że do niczego sie nie nadaje,to 58 letni inżynier, ale tylko na papierze, bez doświadczenia,który chce na swój dyktatorski sposób nadal kierować stworzonym układem i udawać ,że uszczęśliwia mieszkańców kawałkiem chodnika. Mam nadzieje ,że w tych wyborach drugi i ostateczny raz dostanie kopa.

Zgłoś
hłe hłe12.10.2018 o 19:54

A ja chcę źeby róźe znowu sądzili, no i kilka więź dobudować.

Zgłoś
...12.10.2018 o 12:40

Ostatnio przeprowadzono sondaż telefoniczny na próbce 2066 osób. Kołaciński wygrywa w pierwszej turze 60 % drugie miejsce Bronś 35 %

Zgłoś
milvorde12.10.2018 o 07:47

OSTATNIO PRZEPROWADZONO SONDAŻ: SONDAŻ PRZEPROWADZONO NA PRÓBCE LOSOWO WYBRANYCH WYBORCÓW 1033 OSÓB Z REPREZENTATYWNYCH GRUP SPOŁECZNYCH. WYNIKI SONDAŻU: WYBORY NA BURMISTRZA, WYGRYWA W PIERWSZEJ TURZE JAN BRONŚ - 62,7%, DRUGIE MIEJSCE MICHAŁ KOŁACIŃSKI - 35,2, TRZECIE MIEJSCE MONIKA ROMANOWICZ - 2,1%

Zgłoś
kil11.10.2018 o 22:22

Broń Boże przed PIS...

Zgłoś
ole11.10.2018 o 22:19

Bronś ma mój głos i mojej rodziny i znajomych. Fucha dla obecnego z ratusza się znajdzie bo wszędzie brakuje personelu medycznego

Zgłoś
Jarosłaf11.10.2018 o 14:37

Nie denerwujemy się. I tak to wygra Bronś i jego extra ekipa.

Zgłoś
Prawdziwy Polak11.10.2018 o 13:25

Najlepiej zrepolonizujmy wszystko , zamknijmy granice , wyrzućmy wszystkich obcych i ich zakłady pracy i wstańmy z kolan i zagryźmy się w naszym sosie , bo tyle tylko potrafimy

Zgłoś
świadomy11.10.2018 o 13:21

Program PIS to pasmo nieustających sukcesów za które płacić będą jeszcze kolejne pokolenia , pieniądze za które kupują głosy nie są własnością PIS a są nasze , z naszych podatków zabierają je ciężko pracującym

Zgłoś
tylko PiS11.10.2018 o 11:53

Czekam na najważniejszy ruch: repolonizację mediów. To będzie największy i najtrudniejszy bój. Niemcy za nic w świecie nie będą chcieli oddać władzy medialnej nad Polakami.

Zgłoś
tylko PiS11.10.2018 o 11:50

W CIĄGU TRZECH LAT AZ TYLE SUKCESÓW !!!! Można tylko pogratulować i życzyć dalszych lat rządzenia. Do powyższych punktów, należałoby dopisać jeszcze to: ? przywrócenie rodakom dumy z bycia Polakiem, ? wszczęcie postępowania przeciwko Niemcom o reparacje za grabieże, ludobójstwo i przestępstwa wojenne. ? budowa via Karpatia ? budowa Trójmorza ? wspieranie polskich niezależnych i obiektywnych mediów (wpolsce.pl, wsieci.pl, wpolityce.pl) ? budowa (300) domów seniora, ? rozbudowa dróg lokalnych, ? stworzenie programu ?pilnujemy Polski, ? konkretne środki na rozwój sportu, ? stworzenie programu dla Polaków powracających do kraju, ? Przywrócenie Sojuszu grupy wyszehradzkiej ? Zakup złota ? gotowe środki (2 Mld. $ ) na Ford Trump, ? RePolonizacja kolejki na Kasprowy?

Zgłoś
tylko PiS11.10.2018 o 11:50

Rząd PiS, przez trzy lata same wspaniale sukcesy. ?3 ? letnie dokonania Prawa i Sprawiedliwości 1. Program 500 plus 2. Program Mieszkanie plus 3. Program Wyprawka 300 plus 4. Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego 5. Darmowe leki dla seniorów 6. Reforma szkolnictwa 7. Likwidacja umów śmieciowych 8. Podniesienie minimalnej stawki godzinowej 9. Podniesienie minimalnej emerytury 10 Spadek bezrobocia 11 Program pracy dla więźniów 12 Podniesienie kwoty wolnej od podatku 13 Repolonizacja PKL 14 Ukrócenie bezkarności komorników 15 Reforma sądownictwa 16 Reforma emerytur ? dezubekizacja 17 Obniżenie podatku CIT dla firm 18 Spadek deficytu budżetowego 19 Programy prorodzinne 20 Reforma armii i dozbrojenie wojska 21 Powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej 22 Przywracanie posterunków Policji 23 Przywrócenie polityki historycznej 24. Reforma prokuratury 25 Repolonizacja sektora bankowego 26 Repolonizacja stoczni i innych zakładów 27 Walka z mafiami paliwowymi 28 Walka z oszustami VAT 29 Walka z mafiami reprywatyzacyjnymi 30 Powołanie komisji sejmowej Amber Gold 31 Zakaz odbierania dzieci z powodu biedy 32 Naprawa praworządności TK 33 Wykupienie kolekcji Czartoryskich 34 Brak zgody na relokację imigrantów 35 Wprowadzenie sieci szpitali 36 Zniesienie obowiązku wysyłania 6-latków do szkoły 37 Zakup małych samolotów dla VIP 38 Obecność wojsk USA w Polsce 39 Modernizacja służb mundurowych 40 Udana organizacja szczytu NATO 41 Wprowadzenie podatku bankowego 42 Ochrona ziemi rolnej przed wykupem 43 Ustawa antyterrorystyczna 44 Odnowienie współpracy w Grupie Wyszehradzkiej 45 Wprowadzenie planu rozwoju Polski 46 Przekop Mierzeji Wiślanej?

Zgłoś
.11.10.2018 o 11:49

Dziś ósma rocznica obniżenia zasiłku pogrzebowego przez PO-PSL

Zgłoś
.11.10.2018 o 11:41

@spodobało - Ciepło w domu mają ludzie od czasów komuny i czystą wodę od czasów niemieckich. Bronś o tym nie lubi wspominać. Teraz mu się Oleśnica bardziej podoba, gdyż jak nie zostanie burmistrzem, to może iść na kasę do Biedronki i za redaktora do Oleśniczanina. Radnym zostanie, ale z tego nie przeżyje.

Zgłoś
wyborca11.10.2018 o 11:37

Ludziska nie dajcie sie nabrac co do Bronsia i jego kandydatow ( moze nie wszyscy) ale wiekszosc to ta sama krew Bronsiowa. Wstyd mi to pisac ale nie nadaje sie Pan na Burmistrza .Rzadzil Pan 20 lat , wystarczy .Napewno cos tam Pan zrobil dla Naszego miasta , ale tez mial Pan za duzo Swoich przydupasow .Sory za takie slowo ale taka jest prawda . Ja mieszkanka Olesnicy bede glosowac na obecnego burmistrza Michala Kolacinskiego...

Zgłoś
Oleśniczanin11.10.2018 o 11:15

Panie Bronś, zadeklaruj Pan PUBLICZNIE, że po wygranych wyborach (oby nie), nie będzie Pan tworzył nepotyzmu, kolesiostwa Jedynym kryterium będzie fachowość, doświadczenie, wiedza i umiejętności, że nie będzie Pan tworzył drugiego etatu zastępcy, nie będzie tworzenia Straży Miejskiej, opłaty za komunikację miejską. Nie będzie Pan tworzył etatu dyrektorskiego dla najbliższej osoby. Ewentualne nowe inwestycje będą konsultowane z mieszkańcami, i że będą one odpowiadać podstawowym standardom i normom technicznym dla danego obiektu bądź budowli.

Zgłoś
igor11.10.2018 o 09:56

wejście Bronsia w koalicję z partiami popierającym import islamistów-terrorystów oraz zboczeńców z LGTB dyskwalifikuje go, powiedziałbym totalnie

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Owczarki niemieckie na podzamczu
dzisiaj o 11:24/ Aktualności
Mistrzostwa Nordic Walking w Oleśnicy
dzisiaj o 10:27/ Sport
Szukają urzędnika ds. komunikacji
dzisiaj o 10:05/ Aktualności
Nabór uzupełniający do gminnego żłobka
dzisiaj o 09:41/ Aktualności
Nauka języka przez rozrywkę i nie tylko
dzisiaj o 08:32/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube