reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 18 lutego. Imieniny Konstancji, Maksyma, Wiaczesława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Finał procesu burmistrza z dziennikarką

4.10.2018 o 14:00Komentarzy: 214Kategoria: Aktualności
Burmistrz wygrał w sądzie sprawę karną z dziennikarką. - Świadkowie potwierdzili, że propozycja podjęcia działalności w radzie nadzorczej MGK przez radnego padła - informuje redaktorka.


Zakończył się spór sądowy burmistrza z dziennikarką

Finał procesu

W kwietniu burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński (Oleśnica Razem, Prawo i Sprawiedliwość) na Facebooku poinformował o nieprawomocnym wyroku sądu w sprawie przeciwko Katarzynie Kijakowskiej, dziennikarce tygodnika "Oleśniczanin". Samorządowiec skorzystał z prywatnego aktu oskarżenia, kontrowersyjnego artykułu 212 kodeksu karnego, a nie z drogi cywilnej. K. Kijakowska odwołała się od orzeczenia. Dziś zapadł prawomocny wyrok w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu.

Redaktorka ma zamieścić przeprosiny "za nieuprawnione stwierdzenie (...) jakoby dopuścił się on korupcji politycznej". Do tego ma zwrócić koszty postępowania i opłat. W tym przypadku sprawa karna wobec niej została prawdopodobnie umorzona na dwuletni okres próby.

Poszło o "polityczną korupcję"

Proces toczył się w sprawie publikacji "Oleśniczanina" pt. "Polityczna korupcja!", która bazowała na wypowiedzi związanego wcześniej z obozem burmistrza radnym Damianem Siedleckim.

Powiedział, że otrzymał propozycję zasiadania w radzie nadzorczej MGK. - Być może chodziło też o wpuszczenie mnie, osoby niedoświadczonej w pracy w radzie nadzorczej spółki, na przysłowiową minę. A może składający ją wyszli z założenia, że osobą bez doświadczenia w radzie nadzorczej można będzie łatwiej sterować. Tak czy inaczej, mnie nie można kupić. Korupcja polityczna to absolutnie nie moje standardy - powiedział w rozmowie z "Oleśniczaninem".

Tygodnik poprosił w ratuszu o komentarz, a oto, co odpisał asystent burmistrza Michał Skrzypek (pisownia oryginalna): - Potwierdzam, że burmistrz zapytał D. Siedleckiego, że jeśli ten ma jeszcze jakieś wątpliwości co do funkcjonowania i uczciwości MGK oraz rady nadzorczej tej spółki (a wielokrotnie to artykułował), czy nie zechciałby w takim razie rozwinąć i kontynuować działań kontrolnych i ewentualnie naprawczych - skoro spółka działa tak źle lub nietransparentnie - bezpośrednio w MGK zgodnie z kompetencjami rad nadzorczych i czy nie rozważyłby w związku z tym swojej pracy w RN MGK? Radny oznajmił, że nie widzi takiej potrzeby i że nie czuje się na siłach. Nie było w tym jakiejkolwiek innej treści, nie było wówczas mowy o odejściu itp. trudno więc uznać, że było to w jakikolwiek sposób powiązywane.

Komentarz po wyroku

- Doskonale rozumiem, że ludzie mediów także mają swoje sympatie i antypatie, szanuję to. Jednak zdarzyła się sytuacja, w obliczu której zdecydowałem się podjąć kroki prawne w stosunku do dziennikarza. Pierwszy raz w życiu i mam nadzieję ostatni - pisał w kwietniu na Facebooku burmistrz Michał Kołaciński.

Z prawomocnym już wyrokiem nie zgadza się Katarzyna Kijakowska, która poinformowała nas, że w trakcie rozpraw wyszła na jaw propozycja burmistrza, który miał zaoferować stanowisko radnemu.

- Pisząc artykuł, konstruując tytuł na pierwszej stronie gazety oparłam się o wypowiedź radnego Damiana Siedleckiego. Wypowiedź - dodam - autoryzowaną. Co więcej wezwani przez burmistrza świadkowie potwierdzili, że propozycja podjęcia działalności w radzie nadzorczej MGK przez radnego padła. Rzecz jasna, nie nazwali jej korupcją polityczną, ale tego się spodziewałam. Nie będę komentowała wyroku sądu, choć w żadnej mierze się z nim nie zgadzam - mówi K. Kijakowska w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl.

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (214)

Kou5.10.2018 o 20:15

Siedlecki największy leser tej kadencji. A na koniec się skompromitował. Człowieku przeproś i znikaj z samorządu, bo zwyczajne to niszczysz. Pytanie czy Bronś odetnie się od tak niewiarygodnego kandydata.

Zgłoś
ha ha ha5.10.2018 o 20:12

http://mojaolesnica.pl/26018,sadowe-starcie-kandydatow.php

Zgłoś
NIGDY BRONSIA W OLEŚNICY!5.10.2018 o 20:11

I gdzie ten sprzedawczyk znów pcha się na RATUSZ?

Zgłoś
nic od pana B!5.10.2018 o 20:07

T.W.A tzn, Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. Wszyscy macie parcie na władzę.Szczerze wątpię w wasze szczere pobudki by budować to Państwo.

Zgłoś
..5.10.2018 o 19:47

Platon mówisz że Siedlecki siedzi ma forum cały czas? Hmmm to pozdrowienia dla niego od internautów ale na komisje miejskie to pan czasu nie miał! Donieść na Michała do Kijakowskiej też był czas? Nieładnie Panie Siedlecki daj pan już spokój bo się okazuje że bajki pan opowiada żeby nie powiedzieć NIEPRAWDę!!!

Zgłoś
:)5.10.2018 o 17:35

Bronś się tłumaczy że swego planu pisprzatania Oleśnicy, że nie chodzi o czystki personalne. Wiadomo, tłumaczą się winni. Najpierw szczerze chlapnął a potem się tłumaczy .

Zgłoś
Platon5.10.2018 o 17:23

To w sumie dobrze że Siedlecki i Sowa robią kampanię Bronsiowi m.in. pisząc setki postów pod różnymi tu artykułami bo poziom ich komentarzy zarówno merytoryczny jak i etyczny jest tak denny że paradoksalnie pogrążają Bronsia w nadchodzącej klęsce wyborczej

Zgłoś
Ech5.10.2018 o 17:19

No i wyszło że Bronś bezczelnie publicznie kłamie wyborców

Zgłoś
jj5.10.2018 o 16:30

żeby być dziennikarzem to trzeba coś więcej niż tylko bazgrolić

Zgłoś
spacerowicz5.10.2018 o 16:15

chcieli osłabić pomówieniami o korupcje burmistrza, ale prawda zawsze zwycięża. Dziwię się J. Bronsiowi , że daje się omotać takim ludziom jak Siedlecki. A p. Kijakowska cóż , trzeba przeprosić i by wyjść z twarzą z tej hucpy

Zgłoś
Maja 5.10.2018 o 15:39

Dokładnie SIEDLECKI to jakaś kompletna pomyłka . Takie osoby nie są godne zaufania

Zgłoś
ehh radny5.10.2018 o 15:19

Tak chodzi ten Siedlecki i klepie co myu ślina na język przyniesie. Tak było też Bielańskim pomówił go o nieprawnie pobrane uposażenie.

Zgłoś
Jaki pan ......5.10.2018 o 15:13

O Siedleckim napisano już prawie wszystko to że poświadcza nieprawdę też a przecież jest najbitniejszym żołnierzem Bronsia.

Zgłoś
wyborca5.10.2018 o 14:02

I tak mamy oleśnickie pikło

Zgłoś
igor5.10.2018 o 13:40

Alina, weź ty się wreszcie wyprowadź z Francji i wracaj do Polski

Zgłoś
fg5.10.2018 o 13:33

p.Kijakowska nie uprawia dziennikarstwa tylko usługi prasowe na zamówienie.

Zgłoś
igor5.10.2018 o 13:29

no i takimi ludźmi otacza się kandydat B - łgarzami

Zgłoś
M5.10.2018 o 12:28

Ale cenzura SZOK . Cyngle JB

Zgłoś
aaa5.10.2018 o 12:06

A portal oleśnica24 kasuje wszystkie komentarze wymierzone przeciwko nim oraz Kołacińskiemu.

Zgłoś
Alina5.10.2018 o 11:36

Kołaciński przez 4 lata nie zrobił nic. W reformach szkoły jego decyzje narobiły bałaganu i poróżniły szkoły. Typowy PIS-owiec Kaczyński-byłe podzielić społeczeństwo. On niczego dobrego nie buduje w naszym mieście. A do tego jeszcze cenzura odnośnie filmu KLER. Przecież to jest skandal!!! Może jeszcze wprowadzić godzinę policyjną? Przy rządach pisiorów nasze państwo oraz miasto cofa się. I to jest tragiczne. Dlatego tacy ludzie nie powinni być dopuszczeni do władzy. Panie Bronś życzę Panu wygrania najbliższych wyborów.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Internetowa rewolucja w przychodniach
dzisiaj o 14:34/ Aktualności
Wyniki gminnych rozgrywek
dzisiaj o 12:57/ Sport
Krzywoustego będzie przejezdna?
dzisiaj o 12:43/ Aktualności
Zaproszenie na urodziny Oleśnicy
dzisiaj o 10:55/ Aktualności
Tydzień Kobiet w gminie Dobroszyce
dzisiaj o 10:48/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube