reklama
reklama
Dziś jest poniedziałek, 18 lutego. Imieniny Konstancji, Maksyma, Wiaczesława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Finał procesu burmistrza z dziennikarką

4.10.2018 o 14:00Komentarzy: 214Kategoria: Aktualności
Burmistrz wygrał w sądzie sprawę karną z dziennikarką. - Świadkowie potwierdzili, że propozycja podjęcia działalności w radzie nadzorczej MGK przez radnego padła - informuje redaktorka.


Zakończył się spór sądowy burmistrza z dziennikarką

Finał procesu

W kwietniu burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński (Oleśnica Razem, Prawo i Sprawiedliwość) na Facebooku poinformował o nieprawomocnym wyroku sądu w sprawie przeciwko Katarzynie Kijakowskiej, dziennikarce tygodnika "Oleśniczanin". Samorządowiec skorzystał z prywatnego aktu oskarżenia, kontrowersyjnego artykułu 212 kodeksu karnego, a nie z drogi cywilnej. K. Kijakowska odwołała się od orzeczenia. Dziś zapadł prawomocny wyrok w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu.

Redaktorka ma zamieścić przeprosiny "za nieuprawnione stwierdzenie (...) jakoby dopuścił się on korupcji politycznej". Do tego ma zwrócić koszty postępowania i opłat. W tym przypadku sprawa karna wobec niej została prawdopodobnie umorzona na dwuletni okres próby.

Poszło o "polityczną korupcję"

Proces toczył się w sprawie publikacji "Oleśniczanina" pt. "Polityczna korupcja!", która bazowała na wypowiedzi związanego wcześniej z obozem burmistrza radnym Damianem Siedleckim.

Powiedział, że otrzymał propozycję zasiadania w radzie nadzorczej MGK. - Być może chodziło też o wpuszczenie mnie, osoby niedoświadczonej w pracy w radzie nadzorczej spółki, na przysłowiową minę. A może składający ją wyszli z założenia, że osobą bez doświadczenia w radzie nadzorczej można będzie łatwiej sterować. Tak czy inaczej, mnie nie można kupić. Korupcja polityczna to absolutnie nie moje standardy - powiedział w rozmowie z "Oleśniczaninem".

Tygodnik poprosił w ratuszu o komentarz, a oto, co odpisał asystent burmistrza Michał Skrzypek (pisownia oryginalna): - Potwierdzam, że burmistrz zapytał D. Siedleckiego, że jeśli ten ma jeszcze jakieś wątpliwości co do funkcjonowania i uczciwości MGK oraz rady nadzorczej tej spółki (a wielokrotnie to artykułował), czy nie zechciałby w takim razie rozwinąć i kontynuować działań kontrolnych i ewentualnie naprawczych - skoro spółka działa tak źle lub nietransparentnie - bezpośrednio w MGK zgodnie z kompetencjami rad nadzorczych i czy nie rozważyłby w związku z tym swojej pracy w RN MGK? Radny oznajmił, że nie widzi takiej potrzeby i że nie czuje się na siłach. Nie było w tym jakiejkolwiek innej treści, nie było wówczas mowy o odejściu itp. trudno więc uznać, że było to w jakikolwiek sposób powiązywane.

Komentarz po wyroku

- Doskonale rozumiem, że ludzie mediów także mają swoje sympatie i antypatie, szanuję to. Jednak zdarzyła się sytuacja, w obliczu której zdecydowałem się podjąć kroki prawne w stosunku do dziennikarza. Pierwszy raz w życiu i mam nadzieję ostatni - pisał w kwietniu na Facebooku burmistrz Michał Kołaciński.

Z prawomocnym już wyrokiem nie zgadza się Katarzyna Kijakowska, która poinformowała nas, że w trakcie rozpraw wyszła na jaw propozycja burmistrza, który miał zaoferować stanowisko radnemu.

- Pisząc artykuł, konstruując tytuł na pierwszej stronie gazety oparłam się o wypowiedź radnego Damiana Siedleckiego. Wypowiedź - dodam - autoryzowaną. Co więcej wezwani przez burmistrza świadkowie potwierdzili, że propozycja podjęcia działalności w radzie nadzorczej MGK przez radnego padła. Rzecz jasna, nie nazwali jej korupcją polityczną, ale tego się spodziewałam. Nie będę komentowała wyroku sądu, choć w żadnej mierze się z nim nie zgadzam - mówi K. Kijakowska w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl.

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (214)

Krzysztof A. Kowalski4.10.2018 o 14:37

Jak z powyższego wynika - nie można "opierać się" na słowach Damiana Siedleckiego. Jest osobą niewiarygodną. Ale, tu jest jeszcze coś ciekawego: z powyższego wynika, że Damian Siedlecki uważa, iż nie jest kompetentny, by zasiadać w RN MGK, ale był kompetentny, by zasiadać w komisji rewizyjnej Rady Miasta Oleśnica. Bardzo pokrętną jest osoba.

Zgłoś
???4.10.2018 o 14:37

tak wygląda wolna polska wg. PIS. Prawda tylko w TVP i TV Trwam. Inne media kłamią. No i pisowski sąd taką teże potwierdza. Niemożliwe co to za kraj

Zgłoś
przykre4.10.2018 o 14:36

nie piszmy nic, bo michałek pójdzie do sądu, który mu klepnie wyrok

Zgłoś
ha4.10.2018 o 14:36

Przeproś !!!

Zgłoś
...4.10.2018 o 14:32

Kołaciński pozywa dziennikarzy do sądu. W głowie się nie mieści

Zgłoś
...4.10.2018 o 14:29

No tak, klecha powiedział w oleśnicy że tylko tvp i tv trwam prawdę mówią, to i pis-owski sąd musiał tę zasadę zastosować. dobrze, że już gonimy to towarzystwo z oleśnicy pisowskie

Zgłoś
LWP z Kopernika4.10.2018 o 14:28

BRAWO KASIU?! nie można wiadomości jak tvn przedstawiać

Zgłoś
ccc4.10.2018 o 14:26

dość tow. LWP

Zgłoś
proste4.10.2018 o 14:24

I tak burmistrz przegra te wybory stosunkiem 1:2 z Bronsiem i nawet PiS-owskie sądy mu nie pomogą

Zgłoś
??4.10.2018 o 14:23

nie wiem czy moge cokolwiek pisać - pan burmistrz mnie nie pozwie?

Zgłoś
avi4.10.2018 o 14:18

a wyrok wydawał sąd pis-u - PO PROSTU SUPER

Zgłoś
...4.10.2018 o 14:17

brawo Kasia, nie daj się, w tych Pis-owskich sądach przegrać z Pis-owskim funkcjonariuszem to zaszczyt

Zgłoś
!4.10.2018 o 14:13

PIS-owski sąd wydał wyrok, śmiech na sali

Zgłoś
jasnowidz4.10.2018 o 14:12

Siedlecki jest głupszy niż ustawa przewiduje a kompetencji i inteligencji to on nie ma i dlatego jest pachołkiem Bronsia i razem z nim skończy na śmietniku politycznym

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Tylko jedna osoba chętna do PCEiK-u
dzisiaj o 16:03/ Aktualności
Internetowa rewolucja w przychodniach
dzisiaj o 14:34/ Aktualności
Wyniki gminnych rozgrywek
dzisiaj o 12:57/ Sport
Krzywoustego będzie przejezdna?
dzisiaj o 12:43/ Aktualności
Zaproszenie na urodziny Oleśnicy
dzisiaj o 10:55/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube