reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 sierpnia. Imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Służby mundurowe na pikniku

4.10.2018 o 10:09Komentarzy: 10Kategoria: Aktualności
W minioną niedzielę na terenie parku w Goszczu odbył się II Piknik Służb Mundurowych. Oprócz wielu atrakcji było też dużo o bezpieczeństwie, szczególnie tym związanym z ruchem drogowym.


Pamiątkowe zdjęcie / fot. Policja

Do udziału w pikniku udało się zaprosić wszystkie służby mundurowe z powiatu oleśnickiego. Oprócz Policji byli przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Oleśnicy, Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Wrocławia oraz z Zakładu Karnego z Oleśnicy, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcji Transportu Drogowego, Służb Ratowniczych oraz WORD z Wrocławia. To już druga tego typu impreza na terenie powiatu.

Każda formacja miała swoje stanowiska, gdzie wszyscy mogli zobaczyć, na czym polega praca funkcjonariuszy danej formacji. Wielkim zainteresowaniem cieszył się samochód Służby Więziennej tzw. więźniarka oraz symulator zderzeń.

Dzieci poprzez zabawę uczyły się bezpiecznych postaw, szczególnie związanych z ruchem drogowym. Poznawały znaki drogowe umieszczone w kolorowankach oraz na układankach. Z wielkim zainteresowaniem oglądały radiowóz i sprzęt policyjny. Dorośli uczestnicy festynu mieli możliwość przekonania się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa dzięki "przejażdżce" na symulatorze zderzeń udostępnionym przez WORD we Wrocławiu. Każdy uczestnik mógł również przymierzyć alko-gogle i przekonać się jak zmienia się obraz po używkach i jak trudno wówczas pokonać najprostszy slalom.

Spotkanie ze społeczeństwem to doskonała okazja do promowania narzędzia internetowego jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informowania o zasadach rekrutacji do policji. Najmłodsi uczestnicy otrzymywali odblaski oraz informatory z elementarnymi zasadami bezpieczeństwa.

sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy KPP w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

paranoja5.10.2018 o 10:22

zarabiacie harmonie pieniędzy to piknikujecie a głupcy w Warszawie strajkują. Wstyd. Nie aresztujcie tego czwartego z lewej.

Zgłoś
Jeżyk4.10.2018 o 17:29

W teleexpresie pokazali policjantow rozdajacych odblaski i lampki doroslym pieszym i rowerzystom. Sluszna akcja. To dorosli pałętają sie wieczorami po drogach

Zgłoś
Józef Beck4.10.2018 o 16:09

Zabrakło komendanta z ul. Wileńskiej....

Zgłoś
,4.10.2018 o 14:08

a co wam tak przeszkadza,może właśnie tym chłopakom taka opieka duchowa jest bardzo potrzebna,oni spotykają sie w swej pracy z różnymi sytuacjami.Pozdrawiam i życzę sukcesów i bezpieczeństwa.

Zgłoś
Dno4.10.2018 o 14:01

A ten w sukience to też ma mundur ??

Zgłoś
Dno4.10.2018 o 14:01

A ten w sukience to też ma mundur ??

Zgłoś
Den4.10.2018 o 12:43

Oczywiście że tak, kasę biorą jak by byli na etacie.

Zgłoś
atom4.10.2018 o 11:19

drugi z prawej to jak rambo dali mu kamizelke i okulary i idz na piknik

Zgłoś
.4.10.2018 o 11:16

toż to KLER!!!!

Zgłoś
gap4.10.2018 o 10:27

Czwarty od lewej też mundurowy

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Rowerzystki dziękują policji i leśniczemu
wczoraj/ Aktualności
Kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków!
wczoraj/ Aktualności
LPR lądował na Ratajach
wczoraj/ Aktualności
Prezentacja kandydatów KO
wczoraj/ Aktualności
Piknik rodzinny w Bierutowie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube