reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 sierpnia. Imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Forum Rozwoju broni niepłacących

3.10.2018 o 10:03Komentarzy: 139Kategoria: Aktualności
Forum Rozwoju staje w obronie mieszkańców, którzy nie dość, że dostali lokal za darmo od ZBK, to doprowadzili do jego zadłużenia. - To są nasi sąsiedzi, ze swoimi rozterkami i wyzwaniami życia codziennego - argumentują radni FR.


Piotr Pawłowski i Wojciech Brym - radni Forum Rozwoju

W poniedziałek na portalu MojaOlesnica.pl pojawił się artykuł, w którym informowaliśmy, że radni Oleśnica Razem i Forum Rozwoju zagłosowali za tzw. programem oddłużeniowym

W praktyce oznacza to, że płacący podatki i czynsze oleśniczanie zapłacą za tych, którzy nie dość, że dostali za darmo mieszkania od ZBK, to na dodatek nie płacą i zalegają z opłatami za te lokale. Tą drugą grupę w nadesłanym dzisiaj oświadczeniu broni FR, którego treść publikujemy poniżej.

* * *

Odnosząc się do treści artykułu opublikowanego na łamach portalu MojaOlesnica.pl pod tytułem „Płacący płacą za niepłacących” pragniemy wyjaśnić kilka kwestii.

Forum Rozwoju stoi na stanowisku, że każdemu mieszkańcowi Oleśnicy należy się szacunek. Los bywa przewrotny i każdemu z nas mogą przytrafić się sytuacje, które zmuszą nas do sięgnięcia po pomoc. Jesteśmy przekonani, że każdemu należy dać szansę i możliwość poprawienia swojej sytuacji życiowej i materialnej.

W uchwalonym Programie oddłużeniowym dla osób korzystających z lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Oleśnicy zapisane są warunki, które trzeba spełnić.

Do programu mogą przystąpić dłużnicy, którzy m.in. nie dewastowali zajmowanego lokalu lub nie wykraczali przeciwko porządkowi domowemu w okresie 12 m-cy wstecz. Co więcej, którzy nie korzystali z lokalu w sposób sprzeczny z umową poprzez niewłaściwe zachowanie czyniące uciążliwym korzystanie z innych lokali w budynku w okresie 12-mcy wstecz.

Można unikać podejmowania odważnych decyzji i omijać problemy. My jednak stanowczo odrzucamy taką postawę. Zostaliśmy obdarzeni zaufaniem w wyborach, aby podejmować się w szczególności tematów trudnych. Nawet takich, które nie powodują chwilowego wzrostu poparcia.

Warto postawić sobie pytanie: czy utrzymywać stan w których zadłużenie będzie stale rosło czy podejmować próby skutecznego odzyskania przynajmniej części zadłużenia?

Czy lepiej jest wyciągać rękę do drugiego człowieka czy ją odrzucać kwitując, iż każdy musi sobie radzić sam? Z tym problemem zmaga się wiele gmin w Polsce. Żadna nie znalazła rozwiązań idealnych.

Jesteśmy przekonani, iż niezależnie czy przed wyborami czy po wyborach trzeba szukać rozwiązań, które będą zwrócone ku mieszkańcom. Mieszkańcy Oleśnicy to nie jest kwota wpisana do arkusza kalkulacyjnego. To są nasi sąsiedzi, ze swoimi rozterkami i wyzwaniami życia codziennego.

Wojciech Brym
Piotr Pawłowski

* * *

Zobacz też: Płacący zapłacą za niepłacących

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (139)

NIE dla socjalistów5.10.2018 o 10:24

FR - strzeliliście sobie w kolano i kropka. Skończy się 1000+ po wyborach , oj skończy.

Zgłoś
...5.10.2018 o 10:23

I co z tego , że piszecie, że zadłużenia powstały za kadencji p. Bronsia... a co to ma do rzeczy ? Miał płacić za patologię ??? Dostanie głos mojej rodziny właśnie p. Bronś bo szanował MOJE pieniądze, szanował MOJĄ ciężką pracę i nie rozdawał MOICH pieniędzy mojemu sąsiadowi pijaczkowi, który pracą w życiu się nie zhańbił. Dlatego szanuję p. Bronsia , a mam wstręt do p. Kołacińskiego - bo to policzek dla mnie i mojej rodziny - za moją ciężką pracę i płacenie czynszu na czas teraz sąsiad ze mnie się naśmiewa - i ma rację... NIE dla Kołacińskiego i jego radnych (OR, kiedyś RDO, a tak na pardę PiS) , NIE dla Romanowicz i jej radnych (FR) -chcecie - to ze swojej kieszeni płaćcie !!!

Zgłoś
Ja4.10.2018 o 15:44

Może zamiast zatrudniać ukrainców ro polskie nieroby by się a pracę wzieły a nie tylko daj daj i daj bo ja biedny pić muszę a inni niech robią bo ręce mają

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski4.10.2018 o 14:41

Powtórzę: Przeczytałem "Zostaliśmy obdarzeni zaufaniem w wyborach, aby podejmować się w szczególności tematów trudnych. Nawet takich, które nie powodują chwilowego wzrostu poparcia." i nic mi nie wiadomo, czy cokolwiek uczynili na rzecz: ratowania "czerwonych koszar" (no, raz usiłowali posprzątać śmieci wokół), "Pod blachą", podpisania umowy cywilno-prawnej między Urzędem Miasta Oleśnica a właścicielem budynku zwanego niegdyś "centrum", wybudowania obiektu o charakterze hotelowo-konferencyjno-usługowo-gastronomicznym, gwarancji bezpieczeństwa bakteriologicznego dla "starego szpitala", utworzenia wydziału promocji Oleśnicy, utworzenia inkubatora przedsiębiorczości ? A Piotr Pawłowski niech sobie przypomni jakim był wiceburmistrzem i niech wykaże się ile dokonał dla promocji Oleśnicy.

Zgłoś
ania4.10.2018 o 12:51

K..wa, utrzymujemy radnych z naszych podatków, a oni jeszcze umarzają długi za które MY WSZYSCY zapłacimy!!!!!!!! Komu RADNI chcecie mydlić oczy?!?!? 21-go trzeba wam powiedzieć WYPAD!!!!

Zgłoś
Pawel4.10.2018 o 11:18

Może jeszcze będziem im jeszcze opłacać paragony w monopolowum.... Pracy jest teraz wszędzie, każdy odpowiada za siebie i swoje czyny,nikt nie powinien odpowiadać za niedobór. Jak tak dalej będzie to po co Ludzka pracować jak inni ich utrzymują... Zenada

Zgłoś
Anna4.10.2018 o 11:16

Może jeszcze będziem im jeszcze opłacać paragony w monopolowum.... Pracy jest teraz wszędzie, każdy odpowiada za siebie i swoje czyny,nikt nie powinien odpowiadać za nierobow

Zgłoś
Franek4.10.2018 o 10:13

Wojciech Brym Piotr Pawłowski Proszę dać przykład innym i sami płaćcie za Waszych sąsiadów!!!

Zgłoś
Elka4.10.2018 o 10:10

No tak, za obiboków,pijaków,narkomanów my mamy płacić, bo z nich komornik nie ściągnie zadłużenia, a z nas,pracujących , gdybyśmy nie płacili to szybko zacznie egzekucję ...Trzeba zmuszać tych dłużników do pracy i ściągać zadłużenie ,na rynku pracy są oferty pracy. NIE ZGADZAM SIĘ NA PŁACENIE ZA INNYCH!!!!

Zgłoś
Anty PiS4.10.2018 o 06:56

To niech sobie za nich płacą

Zgłoś
typowy hejter4.10.2018 o 06:55

Proponuję aby teraz płacenia zaprzestali wszyscy mieszkańcy których ta sprawa dotyczy, w końcu los bywa przewrotny.Zobaczymy co wtedy te cwaniaczki za biurek i nieroby powiedzą.

Zgłoś
WYBORCA4.10.2018 o 06:46

Manipulacja, że zadłużenia wielotysięczne powstały u mieszkańców Oleśnicy za kadencji Pana Jana B. - to fakty, niezaprzeczalne fakty i jak tu się z nimi zmierzyć? Czy coś Pan Jan B. w tej kwestii poczynił- ano nie! I jaka to manipulacja ? Te fakty należy przyjąć na klatę i już!!! Forum Rozwoje dobrze mówicie!!!

Zgłoś
Samosia.4.10.2018 o 06:46

Niektórzy piszą, że Oleśnica potrzebuje prawdziwego gospodarza Jana B. - i cóż ten gospodarz zrobił w kierunku oddłużenia ??? Nic, Nic i jeszcze raz Nic - za takiego gospodarza dziękujemy, wolimy prawdziwego Włodarza Kołacińskiego, który od początku swej kadencji rozmawia z ludźmi, wsłuchuje się w ich potrzeby i podejmuje decyzje dla nas mieszkańców z NAMI a nie bez NAS - jak to czynił Pan Jan B.

Zgłoś
WYBORCA4.10.2018 o 06:45

Jak tu można porównywać Pana jaśnie panującego Jan B. przez 20 lat do 46 miesięcy obecnego Burmistrza? A tak na marginesie to te zadłużenia wieloletnie powstały przecież za panowania Pana Jana B. i czy coś z tym zrobił? Wyszedł z jakąś alternatywą do tych Ludzi? Spotkał się z nimi? Ależ nie - bo ten Pan rządził autorytarnie, a tera wychodzi do Ludu???

Zgłoś
#Olesnica nie placi4.10.2018 o 04:54

To co, może akcja #Olesnica nie placi????? :) Jakby ze 20 tysięcy ludzi chociaż nagle odmówiło zapłaty ciekawe co by radni zrobili? chyba by musieli nas wszystkich do więzienia wsadzić a może też by po prostu za nas zapłacili??? Ciekawe.

Zgłoś
?4.10.2018 o 00:52

Ratujmy oleśnicką przedsiębiorczość czy ratujmy sklep spożywczy w rynku? Które z haseł jest prawdziwe? Kto za tym stoi? Kto ma interes żeby w rynku sprzedawać alkohol i rozpijać meneli?

Zgłoś
Tu3.10.2018 o 22:52

To forum to większy obciach niż pis. Ale wstyd!

Zgłoś
ubu3.10.2018 o 22:40

jak Łatwo wydaje sie CUDZE pieniądze... :/

Zgłoś
.3.10.2018 o 22:31

No i będzie.

Zgłoś
tyle3.10.2018 o 22:30

@pamiętnik- masz rację niewiele tego, ale w jednym pan Pawłowski zaskarbił sobie wdzięczność Oleśniczan.W dobitny i zapewne zgodny z prawdą ( w końcu obserwował Nieomylnego przez 10 lat) określił czas w którym Bronś był burmistrzem. Był to okres autorytarnego czy też autokratycznego zarządzania miastem, czyli krótko mówiąc pan Bronś nigdy więcej nie powinien ubiegać się o fotel burmistrza, to jest oczywiste. Nikt nigdy nie może i nie powinien zgodzić się na podobne nadużycie w sferze samorządności!!! Tym bardziej w Oleśnicy, bo Oleśnica to dumne miasto z dumnymi mieszkańcami.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Rowerzystki dziękują policji i leśniczemu
wczoraj/ Aktualności
Kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków!
wczoraj/ Aktualności
LPR lądował na Ratajach
wczoraj/ Aktualności
Prezentacja kandydatów KO
wczoraj/ Aktualności
Piknik rodzinny w Bierutowie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube