reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Plac zabaw z przygodami

27.09.2018 o 11:00Komentarzy: 232Kategoria: Aktualności
Dziś odbył się odbiór nowego placu zabaw wybudowanego przez fundację Nivea. Niestety, jeden element został już uszkodzony. Burmistrz postanowił zażartować: "Janek by się spocił chyba".


Nowy plac zabaw nieopodal Szkoły Podstawowej nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Odkrywców i Podróżników Polskich w Oleśnicy zgłosiła lokalizację na podwórko dla najmłodszych uczniów w konkursie fundacji NIVEA.

W wyniku głosowania zakończonego w czerwcu to właśnie ta szkoła uplasowała się na piątej pozycji, dzięki czemu na skwerze w pobliżu placówki (pomiędzy ulicą Kochanowskiego i Wileńską) od niedawna powstaje podwórko dla dzieci o wartości około 250 tysięcy złotych.

Czyją zasługą jest plac zabaw?

Niedawno w jednej z facebookowych dyskusji pojawił się spór, o to kto może sobie przypisywać zasługi za wybudowanie placu zabaw z pieniędzy firmy Nivea. Jeden z mieszkańców chwalił miasto za fakt, że plac zabaw powstaje. W odpowiedzi na to inny internauta napisał: „Ten plac zabaw, to jak się nie mylę podwórko Nivea więc w żaden sposób niestety nie jest to zasługa obecnych władz”.

Do ostatniego wpisu odniósł się burmistrz Michał Kołaciński (Oleśnica Razem, Prawo i Sprawiedliwość). - Dobrze byłoby się dowiedzieć, czy nie ma udziału władz miasta w tej realizacji - ktoś zdecydował o przeznaczeniu tego terenu pod plac zabaw, ktoś zlecił pielęgnację drzew w tym obszarze i mam wrażenie, że moja osobista akcja informacyjna i zachęcanie do głosowania też przyniosły choćby cząstkę głosów - można sprawdzić FB. Skąd u Pana taka negacja i niechęć - napisał Michał Kołaciński.

Przypomnijmy, piąta lokata w skali kraju dla oleśnickiego placu zabaw to skutek głosowania mieszkańców i szerokiej akcji informacyjnej. Społeczności szkoły podstawowej skutecznie udało się zainteresować głosowaniem wiele osób postronnych i media. W akcji promocyjnej wykorzystano też m.in. banery wykonane przez uczniów, które rozwieszono pomiędzy drzewami.

Pierwsze zniszczenia i zagrożenia

Dzisiaj miał miejsce odbiór techniczny nowego placu zabaw, na który składa się wiele ciekawych urządzeń służących nie tylko do zabawy, ale również nauki. Co ciekawe, wczoraj na placu bawiło się wiele dzieci. Uszkodzeniu zdążyła ulec już jedna z zabawek, z której zniknęły dzwonki.


Niestety, wystarczył jeden dzień, żeby jeden z elementów placu zabaw uległ uszkodzeniu. Pod daszkiem urządzenia na zdjęciu odbyła się też libacja alkoholowa

Z kolei pod zadaszonym elementem placu zabaw odbywała się libacja alkoholowa. Władze miasta zastanawiają się nad sposobem zaradzenia temu problemowi. Niewykluczone, że w tym miejscu zostanie umiejscowiona kamera. - Szkoda, żeby taki piękny plac zabaw uległ dewastacji - powiedziała nam jedna z osób przechodzących w pobliżu.

”Janek by się spocił chyba”

Nowy plac zabaw obfituje w ciekawe urządzenia, które dla dzieci zapewne są nowością. Nie brakuje tu urządzeń służących do poznawania geografii, tabliczki mnożenia czy budowy układu słonecznego. Jest też specjalny rower, którego używanie powoduje powstawanie energii elektrycznej, która następnie jest wykorzystywana do zapalenia żarówki lub uruchomienia wiatraczka.


"Janek by się spocił chyba" - dowcipkował burmistrz pedałując

To właśnie z możliwości przetestowania tego ostatniego urządzenia skorzystał burmistrz Michał Kołaciński, który musiał sporo pedałować, żeby wytworzyć prąd.

- Janek by się spocił chyba, haha! - dowcipkował burmistrz Kołaciński. To wyraźne nawiązanie do osoby Jana Bronsia, który w nadchodzących wyborach rzucił Kołacińskiemu wyborczą rękawicę i będzie ubiegać się o fotel burmistrza Oleśnicy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (232)

Ola28.09.2018 o 07:30

Rzeczywiście żart na poziomie. Cóż, jaka władza, takie żarty.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl28.09.2018 o 07:19

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
jb28.09.2018 o 07:17

ile tym razem troli jankowych kopiuje-3-4, są lepsi niż boty

Zgłoś
obserwator28.09.2018 o 07:17

Burmistrz ma zdrowie tak PEDAłówac

Zgłoś
lukas28.09.2018 o 04:39

Janek to oszołom

Zgłoś
Józek z pod Gratisa28.09.2018 o 02:21

Klienci pobliskiego sklepu z trunkami szybko zrobią z tego pijalnie. Nie mogą pić na terenie SP1 więc zbudowano im pijalnie po drugiej stronie. Jedynie porządny monitoring może sprawić, że ten plac wytrzyma z pół roku.

Zgłoś
Jakub.28.09.2018 o 00:21

Ten plac zabaw też sobie przypisują!!! Bo to oni ziemie przeznaczyli!!! Ale czyja to ta ziemia? Pana Kołacińskiego czy miejska??? Ano właśnie miejska czyli nasza. Łachy pan nikomu nie zrobił. Głównymi organizatorami akcji byli rodzice i nauczyciele SP3...

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski28.09.2018 o 00:19

A może by tak spojrzeć na temat placów zabaw nieco inaczej? Przy ul. Mickiewicza sąsiadują ze sobą dwa place zabaw - jeden w parku i jeden przy szkole. Dzieli ich tylko ulica. Tu teraz też mamy dwa place zabaw - jeden przy szkole i jeden w parku. Też dzieli ich tylko ulica. Przy ul. Cieszyńskiego drogi plac zabaw, ale już nieco nadwyrężony. W parku przy ul. Daszyńskiego jest już tylko zdemolowane to, co było skate parkiem. Nie, no oczywiście, dobra rzecz place zabaw, ale, czy to nie zaczyna być przesadą? Zwłaszcza takie, które w dobrym stanie może nawet roku nie przetrwają.

Zgłoś
Senior z rynku28.09.2018 o 00:04

Pan Jan Bronś kondycję ma bardzo dobrą, nie skumałem tego niby żartu?... podtekstu? jakiegoś takiego płytkiego... lekarz do lekarza niech idzie

Zgłoś
Mieszkaniec Rynku27.09.2018 o 23:16

SŁOMA Z BUTÓW WYSTAJE LEKARZYNIE !!!!!!!!!!!!!

Zgłoś
c.d.n.27.09.2018 o 23:14

Przepraszam wszystkich internautów na tym portalu, uniosłem się nazbyt i pofolgowałem emocjom, jednak każdy kto z uwagą śledzi przebieg kampanii przyzna że to nie ja byłem pierwszym który zaproponował negatywny przekaz.

Zgłoś
fakty27.09.2018 o 23:11

Najlepsi są kandydaci na radnych z Oleśnica Razem - PiS, czyli do Kołacińskiego. Stanisław Pytel - twierdził, że zna osobę opętaną przez karate. Janina Szczuraszek, Zofia Kaszuba - protestowały pod szpitalem z różańcem w ręku przeciwko aborcji. Wojciech Bartnik - zdradził Bronsia, klęczał i modlił się w internecie. Bielański - dostał fuchę kierownika technicznego w ATOL-u. No i Kazimierz Karpienko - ale o nim chyba nie trzeba nic pisać, mieszkańcy sami wiedzą... Jednym słowem: porażka... Pozostaje jedynie komitet Jana Bronsia i jego kandydaci na radnych

Zgłoś
c.d.n.27.09.2018 o 23:02

Przede wszystkim zacznijmy od tego że Janek mając coś tam w d...e, nie dałby rady usiąść na tej huśtawce. Oleśniczanie zadają sobie wiele pytań, m.in. czy pan Bronś zmieściłby tam jeszcze rękawicę którą podobno rzucił Kołacińskiemu? Aby rzucić (taką) rękawicą to trzeba mieć trochę krzepy, tutaj mam spore wątpliwości. Jeżeli nie, to zwracamy się do pana Bronsia z uprzejmą prośbą, wsadź se pan tę rękawicę tam gdzie może pan pana majstra....... ć. Sądząc po gabarytach zmieściłoby by się tam jeszcze co nie co, ale o tym później..... . Na co liczył specjalista od wizerunku Nieomylnego? Że jak? Że zwolennicy Kołacińskiego( przecież 4 lata temu dałbyś się pokroić za Michała, a Bronsia utopiłbyś w łyżce wody, wiem co mówię) pozwolą na jawne przekłamania i horrendalne manipulacje? Syf.

Zgłoś
himi27.09.2018 o 23:02

Czas na normalnośc w Oleśnicy. Głosuję więc na Bronsia - on pogoni tych kościelnych, chorych antyaborcjonistów, kiboli i spółkę

Zgłoś
gregor27.09.2018 o 22:57

Panie Burmistrzu, oczywiście Pańską zasługą jest także to, że słońce wstaje, deszcz pada, mamy czym oddychać i w ogóle, że Oleśnica jest omijana przez tajfuny, kataklizmy i inne klęski żywiołowe... A tak na marginesie - w kontekście tekstów nt. "botów" wykorzystywanych niegdyś w kampaniach wyborczych nie chwaliłbym się, że to Pan załatwił tak wysoką notę w głosowaniu... Więcej sensownej roboty, mniej gadania, bo Janek bez mrugnięcia okiem, a już na pewno bez konieczności jakiegokolwiek wysiłku wygra zbliżające się wybory. Zachowuje się Pan i całe Pana otoczenie jest pewien człowiek, który mówił, że nie ma z kim przegrać. Może to i dobrze, bo pewnym ludziom wypadałoby podziękować, a nie... wieczni radni!

Zgłoś
żenada27.09.2018 o 22:48

Jestem rodzicem dziecka ze szkoły nr 3. Walczyliśmy o plac zabaw jak lwy. Oczywiście teraz znajdują się tacy, którzy próbują się pod to podpiąć. Wstyd.

Zgłoś
pikuś27.09.2018 o 22:39

A czy ,,wadza" pamięta jak długo ,,leżała i kwiczała" drogowa sygnalizacja świetlna przy tym skwerze? Udacznie czy nieudacznie... Niech ,,se" odpowie.

Zgłoś
aa27.09.2018 o 22:22

płytkie żarty

Zgłoś
...27.09.2018 o 22:18

wg bronsiomaniaków nie należy budować placów zabaw dla dzieci - krzywe, rozkradną, zasypie piachem itp. Tylko te wybudowane przez Bronsia są godne zauważenia

Zgłoś
niveamoney27.09.2018 o 22:13

@Fuckmoney - ta umowa była zawierana z jeszcze z burmistrzem Bronsiem

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Na mecie Pogromu Wichra
dzisiaj o 19:10/ Sport
Dożynki w Solnikach Wielkich
dzisiaj o 18:58/ Aktualności
Dożynki gminy Oleśnica
dzisiaj o 16:35/ Aktualności
Dożynki na Dniach Dobroszyc
dzisiaj o 16:03/ Aktualności
Dziewiąty Pogrom Wichra!
dzisiaj o 13:12/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube