reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 października. Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Plac zabaw z przygodami

27.09.2018 o 11:00Komentarzy: 232Kategoria: Aktualności
Dziś odbył się odbiór nowego placu zabaw wybudowanego przez fundację Nivea. Niestety, jeden element został już uszkodzony. Burmistrz postanowił zażartować: "Janek by się spocił chyba".


Nowy plac zabaw nieopodal Szkoły Podstawowej nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Odkrywców i Podróżników Polskich w Oleśnicy zgłosiła lokalizację na podwórko dla najmłodszych uczniów w konkursie fundacji NIVEA.

W wyniku głosowania zakończonego w czerwcu to właśnie ta szkoła uplasowała się na piątej pozycji, dzięki czemu na skwerze w pobliżu placówki (pomiędzy ulicą Kochanowskiego i Wileńską) od niedawna powstaje podwórko dla dzieci o wartości około 250 tysięcy złotych.

Czyją zasługą jest plac zabaw?

Niedawno w jednej z facebookowych dyskusji pojawił się spór, o to kto może sobie przypisywać zasługi za wybudowanie placu zabaw z pieniędzy firmy Nivea. Jeden z mieszkańców chwalił miasto za fakt, że plac zabaw powstaje. W odpowiedzi na to inny internauta napisał: „Ten plac zabaw, to jak się nie mylę podwórko Nivea więc w żaden sposób niestety nie jest to zasługa obecnych władz”.

Do ostatniego wpisu odniósł się burmistrz Michał Kołaciński (Oleśnica Razem, Prawo i Sprawiedliwość). - Dobrze byłoby się dowiedzieć, czy nie ma udziału władz miasta w tej realizacji - ktoś zdecydował o przeznaczeniu tego terenu pod plac zabaw, ktoś zlecił pielęgnację drzew w tym obszarze i mam wrażenie, że moja osobista akcja informacyjna i zachęcanie do głosowania też przyniosły choćby cząstkę głosów - można sprawdzić FB. Skąd u Pana taka negacja i niechęć - napisał Michał Kołaciński.

Przypomnijmy, piąta lokata w skali kraju dla oleśnickiego placu zabaw to skutek głosowania mieszkańców i szerokiej akcji informacyjnej. Społeczności szkoły podstawowej skutecznie udało się zainteresować głosowaniem wiele osób postronnych i media. W akcji promocyjnej wykorzystano też m.in. banery wykonane przez uczniów, które rozwieszono pomiędzy drzewami.

Pierwsze zniszczenia i zagrożenia

Dzisiaj miał miejsce odbiór techniczny nowego placu zabaw, na który składa się wiele ciekawych urządzeń służących nie tylko do zabawy, ale również nauki. Co ciekawe, wczoraj na placu bawiło się wiele dzieci. Uszkodzeniu zdążyła ulec już jedna z zabawek, z której zniknęły dzwonki.


Niestety, wystarczył jeden dzień, żeby jeden z elementów placu zabaw uległ uszkodzeniu. Pod daszkiem urządzenia na zdjęciu odbyła się też libacja alkoholowa

Z kolei pod zadaszonym elementem placu zabaw odbywała się libacja alkoholowa. Władze miasta zastanawiają się nad sposobem zaradzenia temu problemowi. Niewykluczone, że w tym miejscu zostanie umiejscowiona kamera. - Szkoda, żeby taki piękny plac zabaw uległ dewastacji - powiedziała nam jedna z osób przechodzących w pobliżu.

”Janek by się spocił chyba”

Nowy plac zabaw obfituje w ciekawe urządzenia, które dla dzieci zapewne są nowością. Nie brakuje tu urządzeń służących do poznawania geografii, tabliczki mnożenia czy budowy układu słonecznego. Jest też specjalny rower, którego używanie powoduje powstawanie energii elektrycznej, która następnie jest wykorzystywana do zapalenia żarówki lub uruchomienia wiatraczka.


"Janek by się spocił chyba" - dowcipkował burmistrz pedałując

To właśnie z możliwości przetestowania tego ostatniego urządzenia skorzystał burmistrz Michał Kołaciński, który musiał sporo pedałować, żeby wytworzyć prąd.

- Janek by się spocił chyba, haha! - dowcipkował burmistrz Kołaciński. To wyraźne nawiązanie do osoby Jana Bronsia, który w nadchodzących wyborach rzucił Kołacińskiemu wyborczą rękawicę i będzie ubiegać się o fotel burmistrza Oleśnicy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (232)

ehh29.09.2018 o 00:52

bicie piany przed wyborami - standard.

Zgłoś
byle jak28.09.2018 o 20:47

Lokalizacja fatalna - 3 ulice o dużym natężeniu ruchu, podłoże z piasku niczym nie ograniczone doprowadzi do tego, że rozniesiony piach pokryje trawę i ją zniszczy. Estetycznie nie wygląda to dobrze. Do tego - nieusunięte gałęzie, brak ścieżki do furtki w ogrodzeniu, brak choćby jednej ławki dla opiekunów przychodzących z dziećmi. Pokryta kostką brukową część do zabawy, polegającej m.in. na opieraniu rąk na podłożu - to chyba zły pomysł. Czy tam nie powinna być guma? A może całe podłoże powinno takie być? Czyżby przedwyborczy pośpiech?

Zgłoś
ryzyk28.09.2018 o 19:57

https://podworko.nivea.pl/2018/lokalizacja/156-olesnica Niech p.Kołaciński i partia związana z nim PIS się nie chwali czyimiś zasługami

Zgłoś
Przecz z nową komuną28.09.2018 o 18:06

@spoko - mowisz TYLKOw swoim imieniu. Jestes sam jeden jak palec.

Zgłoś
Isan28.09.2018 o 17:33

A ogrodzenie placu wybral jakis pajac zza biurka napewno ani nie pasuje do otoczenia ani ono ladne ot panel i tyle polecam brac przyklad od innych panstw jak wykorzystuja teren parkow super ktos wybral lokalizacje wsrod spalin

Zgłoś
mieszkaniec28.09.2018 o 15:58

Najpierw porządne oświetlenie, jak np. przy boisku na SP4, potem monitoring i powinno grać.

Zgłoś
ola28.09.2018 o 15:52

nie ma pan pary i to w żadnym temacie

Zgłoś
get real28.09.2018 o 14:29

Kolejny mit - od kiedy to dzieci sie teraz bawią na placach zabaw? to nie lata 8090, teraz siedzą w domach i cisną na tabletach i laptopach a na tych placach zabaw to troche starsze dzieci testują dopalacze i łoją browary - tak to wygląda w praktyce, także wygląda na typowe bicie piany przedwyborcze i inwestowanie kasy w rzeczy o wątpliwej przydatności społecznej.

Zgłoś
kozak28.09.2018 o 14:13

Niech mówi jak najwięcej pan Kołaciński, to Bronś będzie mógł zrezygnować z kampanii.

Zgłoś
to pewne28.09.2018 o 14:13

Ależ oczywiście że Kołaciński ma olbrzymie poparcie wśród Oleśniczan czego wyrazem będą wygrane przez niego i jego ugrupowanie OR wybory samorządowe.

Zgłoś
spoconyoddychaniemjasiek28.09.2018 o 13:49

Brawo Panie Michale

Zgłoś
stachu28.09.2018 o 13:21

"Spoko" czy ty rozumiesz co piszesz?. Czy tylko tak ci się wymsknęło. Pisz tylko o sobie a nie w imieniu innych ludzi.

Zgłoś
Mieszkaniec28.09.2018 o 11:44

Daj sobie spokój z burmistrzowaniem, bo się do tego nie nadajesz, zajmij się katarkami i gardełkami małych dzieci, bo do tego masz kwalifikacje, a nie do budowania chodników, dróg i placów dla dzieci.

Zgłoś
spoko28.09.2018 o 11:33

Mamy super burmistrza. Panie burmistrzu proszę się nie przejmować tymi negatywnymi komentarzami, bo to piszą zapewne opłacani przez konkurencję hejterzy. Ludzie Pana cenią i zapewne przekona się Pan o tym niebawem, bo już 21 października.

Zgłoś
???28.09.2018 o 11:31

@niveamoney - nid takie umowy PiS zmienilo a ta zostawili ?

Zgłoś
ahahahhaha28.09.2018 o 10:55

Niedlugo jak ufo wyladuje w Olesnicy to lekarz sie uschmiechnie i powie ze im teren do ladowania zapewnil i sluzby porzadkowe dlatego to jego zasluga hahahahahahahahahha

Zgłoś
Ktoś28.09.2018 o 10:32

Przecież to było do przewidzenia dziwię się że kamery w tym miejscu nie zostały zainstalowane razem z otwarciem placu dziwi mnie tylko to że nikt za wczasu o tym nie pomyślał

Zgłoś
boty28.09.2018 o 09:22

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu. Głosowanie na PiS

Zgłoś
!28.09.2018 o 09:10

Najważniejsze że kadra sp3 poczuła się odpowiedzialna za Oleśnicę I wykonała świetną pracę na rzecz placu zabaw! To znaczy że zmiany w świadomości Oleśniczan stały się faktem dzięki Kołacińskiemu czujemy się wspólodpowiedzialni za to miasto. Oczywiście za Bronsia byłoby to niemożliwe aby ktoś poza Nieomylny mógł o czymkolwiek decydować!!!

Zgłoś
...28.09.2018 o 08:03

@Bezebub - to tylko twoja, nic nie znacza opinia. Ktora w dodatku jest bledna.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nocne pływanie w OKR Atol
dzisiaj o 07:29/ Sport
Zasadzili w Niemczech drzewa przyjaźni
dzisiaj o 07:13/ Aktualności
Wypnij pierś, wyprzedź raka!
dzisiaj o 06:18/ Aktualności
Trzynastu nowych ratowników
wczoraj/ Aktualności
Połowa autobusów miała poważne usterki!
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube