reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Plac zabaw z przygodami

27.09.2018 o 11:00Komentarzy: 232Kategoria: Aktualności
Dziś odbył się odbiór nowego placu zabaw wybudowanego przez fundację Nivea. Niestety, jeden element został już uszkodzony. Burmistrz postanowił zażartować: "Janek by się spocił chyba".


Nowy plac zabaw nieopodal Szkoły Podstawowej nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Odkrywców i Podróżników Polskich w Oleśnicy zgłosiła lokalizację na podwórko dla najmłodszych uczniów w konkursie fundacji NIVEA.

W wyniku głosowania zakończonego w czerwcu to właśnie ta szkoła uplasowała się na piątej pozycji, dzięki czemu na skwerze w pobliżu placówki (pomiędzy ulicą Kochanowskiego i Wileńską) od niedawna powstaje podwórko dla dzieci o wartości około 250 tysięcy złotych.

Czyją zasługą jest plac zabaw?

Niedawno w jednej z facebookowych dyskusji pojawił się spór, o to kto może sobie przypisywać zasługi za wybudowanie placu zabaw z pieniędzy firmy Nivea. Jeden z mieszkańców chwalił miasto za fakt, że plac zabaw powstaje. W odpowiedzi na to inny internauta napisał: „Ten plac zabaw, to jak się nie mylę podwórko Nivea więc w żaden sposób niestety nie jest to zasługa obecnych władz”.

Do ostatniego wpisu odniósł się burmistrz Michał Kołaciński (Oleśnica Razem, Prawo i Sprawiedliwość). - Dobrze byłoby się dowiedzieć, czy nie ma udziału władz miasta w tej realizacji - ktoś zdecydował o przeznaczeniu tego terenu pod plac zabaw, ktoś zlecił pielęgnację drzew w tym obszarze i mam wrażenie, że moja osobista akcja informacyjna i zachęcanie do głosowania też przyniosły choćby cząstkę głosów - można sprawdzić FB. Skąd u Pana taka negacja i niechęć - napisał Michał Kołaciński.

Przypomnijmy, piąta lokata w skali kraju dla oleśnickiego placu zabaw to skutek głosowania mieszkańców i szerokiej akcji informacyjnej. Społeczności szkoły podstawowej skutecznie udało się zainteresować głosowaniem wiele osób postronnych i media. W akcji promocyjnej wykorzystano też m.in. banery wykonane przez uczniów, które rozwieszono pomiędzy drzewami.

Pierwsze zniszczenia i zagrożenia

Dzisiaj miał miejsce odbiór techniczny nowego placu zabaw, na który składa się wiele ciekawych urządzeń służących nie tylko do zabawy, ale również nauki. Co ciekawe, wczoraj na placu bawiło się wiele dzieci. Uszkodzeniu zdążyła ulec już jedna z zabawek, z której zniknęły dzwonki.


Niestety, wystarczył jeden dzień, żeby jeden z elementów placu zabaw uległ uszkodzeniu. Pod daszkiem urządzenia na zdjęciu odbyła się też libacja alkoholowa

Z kolei pod zadaszonym elementem placu zabaw odbywała się libacja alkoholowa. Władze miasta zastanawiają się nad sposobem zaradzenia temu problemowi. Niewykluczone, że w tym miejscu zostanie umiejscowiona kamera. - Szkoda, żeby taki piękny plac zabaw uległ dewastacji - powiedziała nam jedna z osób przechodzących w pobliżu.

”Janek by się spocił chyba”

Nowy plac zabaw obfituje w ciekawe urządzenia, które dla dzieci zapewne są nowością. Nie brakuje tu urządzeń służących do poznawania geografii, tabliczki mnożenia czy budowy układu słonecznego. Jest też specjalny rower, którego używanie powoduje powstawanie energii elektrycznej, która następnie jest wykorzystywana do zapalenia żarówki lub uruchomienia wiatraczka.


"Janek by się spocił chyba" - dowcipkował burmistrz pedałując

To właśnie z możliwości przetestowania tego ostatniego urządzenia skorzystał burmistrz Michał Kołaciński, który musiał sporo pedałować, żeby wytworzyć prąd.

- Janek by się spocił chyba, haha! - dowcipkował burmistrz Kołaciński. To wyraźne nawiązanie do osoby Jana Bronsia, który w nadchodzących wyborach rzucił Kołacińskiemu wyborczą rękawicę i będzie ubiegać się o fotel burmistrza Oleśnicy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (232)

:))27.09.2018 o 11:32

Michał się poci jak ma na dywanik do Ozimka iść - potwierdzone info hahah

Zgłoś
zaorane27.09.2018 o 11:28

Janek się poci nawet jak stoi i mówi o sprzątaniu :)

Zgłoś
:)27.09.2018 o 11:28

A ja się pytam - co tam robi obecna władza jak palcem nie ruszyła w tej sprawie. Ten Plac powstał dzięki Dyrekcji SP 3, rodziców dzieci tam chodzących oraz osób zainteresowanych. Widzę że to już norma że działacze PIS ( tak samo jak obecny premier ) przypisuje sobie sukcesy nie przez siebie wykonane. Pozdrawiam

Zgłoś
doktor27.09.2018 o 11:24

Burmistrz choruje na "wojtusiozę kocinozę" - zaraźną chorobę charakterystyczną dla głupkowatych PiS-owców

Zgłoś
Marcin 27.09.2018 o 11:20

Żenada... po prostu żenada.

Zgłoś
Dieta cud27.09.2018 o 11:19

Janek to by nie wsiadł , bo ma brzuch do kolan Hahahahah

Zgłoś
..27.09.2018 o 11:19

Plac zabaw zniszczony po jednym dniu, a pan burmistrz w humorze i sobie żarty stroi? NO TO FAJNEGO mamy burmistrza, głupota chyba mu od Wojtusia Kocińskiego przeszła

Zgłoś
hahahah27.09.2018 o 11:18

co powie Janek ? Bym się spocił :)

Zgłoś
ani27.09.2018 o 11:18

Ale wiocha wyszła z pseudoburmistrza PiS-owskiego

Zgłoś
kk27.09.2018 o 11:17

Burmistrz zwykły buc

Zgłoś
no nie27.09.2018 o 11:16

kolejna kulturalna odzywka burmistrza. Nie DZIĘKUJĘ!

Zgłoś
juzek27.09.2018 o 11:14

Dobreeee :)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Na mecie Pogromu Wichra
dzisiaj o 19:10/ Sport
Dożynki w Solnikach Wielkich
dzisiaj o 18:58/ Aktualności
Dożynki gminy Oleśnica
dzisiaj o 16:35/ Aktualności
Dożynki na Dniach Dobroszyc
dzisiaj o 16:03/ Aktualności
Dziewiąty Pogrom Wichra!
dzisiaj o 13:12/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube