reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Plac zabaw z przygodami

27.09.2018 o 11:00Komentarzy: 232Kategoria: Aktualności
Dziś odbył się odbiór nowego placu zabaw wybudowanego przez fundację Nivea. Niestety, jeden element został już uszkodzony. Burmistrz postanowił zażartować: "Janek by się spocił chyba".


Nowy plac zabaw nieopodal Szkoły Podstawowej nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Odkrywców i Podróżników Polskich w Oleśnicy zgłosiła lokalizację na podwórko dla najmłodszych uczniów w konkursie fundacji NIVEA.

W wyniku głosowania zakończonego w czerwcu to właśnie ta szkoła uplasowała się na piątej pozycji, dzięki czemu na skwerze w pobliżu placówki (pomiędzy ulicą Kochanowskiego i Wileńską) od niedawna powstaje podwórko dla dzieci o wartości około 250 tysięcy złotych.

Czyją zasługą jest plac zabaw?

Niedawno w jednej z facebookowych dyskusji pojawił się spór, o to kto może sobie przypisywać zasługi za wybudowanie placu zabaw z pieniędzy firmy Nivea. Jeden z mieszkańców chwalił miasto za fakt, że plac zabaw powstaje. W odpowiedzi na to inny internauta napisał: „Ten plac zabaw, to jak się nie mylę podwórko Nivea więc w żaden sposób niestety nie jest to zasługa obecnych władz”.

Do ostatniego wpisu odniósł się burmistrz Michał Kołaciński (Oleśnica Razem, Prawo i Sprawiedliwość). - Dobrze byłoby się dowiedzieć, czy nie ma udziału władz miasta w tej realizacji - ktoś zdecydował o przeznaczeniu tego terenu pod plac zabaw, ktoś zlecił pielęgnację drzew w tym obszarze i mam wrażenie, że moja osobista akcja informacyjna i zachęcanie do głosowania też przyniosły choćby cząstkę głosów - można sprawdzić FB. Skąd u Pana taka negacja i niechęć - napisał Michał Kołaciński.

Przypomnijmy, piąta lokata w skali kraju dla oleśnickiego placu zabaw to skutek głosowania mieszkańców i szerokiej akcji informacyjnej. Społeczności szkoły podstawowej skutecznie udało się zainteresować głosowaniem wiele osób postronnych i media. W akcji promocyjnej wykorzystano też m.in. banery wykonane przez uczniów, które rozwieszono pomiędzy drzewami.

Pierwsze zniszczenia i zagrożenia

Dzisiaj miał miejsce odbiór techniczny nowego placu zabaw, na który składa się wiele ciekawych urządzeń służących nie tylko do zabawy, ale również nauki. Co ciekawe, wczoraj na placu bawiło się wiele dzieci. Uszkodzeniu zdążyła ulec już jedna z zabawek, z której zniknęły dzwonki.


Niestety, wystarczył jeden dzień, żeby jeden z elementów placu zabaw uległ uszkodzeniu. Pod daszkiem urządzenia na zdjęciu odbyła się też libacja alkoholowa

Z kolei pod zadaszonym elementem placu zabaw odbywała się libacja alkoholowa. Władze miasta zastanawiają się nad sposobem zaradzenia temu problemowi. Niewykluczone, że w tym miejscu zostanie umiejscowiona kamera. - Szkoda, żeby taki piękny plac zabaw uległ dewastacji - powiedziała nam jedna z osób przechodzących w pobliżu.

”Janek by się spocił chyba”

Nowy plac zabaw obfituje w ciekawe urządzenia, które dla dzieci zapewne są nowością. Nie brakuje tu urządzeń służących do poznawania geografii, tabliczki mnożenia czy budowy układu słonecznego. Jest też specjalny rower, którego używanie powoduje powstawanie energii elektrycznej, która następnie jest wykorzystywana do zapalenia żarówki lub uruchomienia wiatraczka.


"Janek by się spocił chyba" - dowcipkował burmistrz pedałując

To właśnie z możliwości przetestowania tego ostatniego urządzenia skorzystał burmistrz Michał Kołaciński, który musiał sporo pedałować, żeby wytworzyć prąd.

- Janek by się spocił chyba, haha! - dowcipkował burmistrz Kołaciński. To wyraźne nawiązanie do osoby Jana Bronsia, który w nadchodzących wyborach rzucił Kołacińskiemu wyborczą rękawicę i będzie ubiegać się o fotel burmistrza Oleśnicy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (232)

danusia4.10.2018 o 23:03

Jan Bronś to człowiek z klasą. Uczciwy i kulturalny. Żaden hejt mu nie zaszkodzi. Bo takim człowiekiem pozostanie mimo wylewanych tu na niego brudów.

Zgłoś
.3.10.2018 o 11:56

Bronś nie ma żadnej ekipy - najlepszy jest Leszczyłowski, który będąc radnym raz zabrał głos, proponując przerwę, a podobno jest jeden ZOMOwiec, jak ktoś podał na MO, zaklinając się, że poda to w sądzie.

Zgłoś
ot co2.10.2018 o 23:23

@... masz ewidentnie kompleks Bronsia. Nie dziwię się. Z takim wywodem myślowym - to buciki czyścić w przedszkolu. Myślisz, że ktoś nabierze się na te bzdety? Już nie. Bronś górą. Ma super energiczną ekipę i dlatego wygrają.

Zgłoś
xyz1.10.2018 o 10:17

Zasługa ludzi a nie Burmistrza- pochwały dla Dyrektor SP3, nauczycieli, uczniów, rodziców jak najbardziej uzasadnione, ale Burmistrza? Wow- za udostepnienie Placu?, ktokolwiek by nie był Burmistrzem pewnie Plac by udostępnił pod taką fajną akcję, więc żadna zasługa. A namawianie do głosowania- no cóż taki obowiązek nie zasluga:)

Zgłoś
.30.09.2018 o 12:51

Nie trzeba biegać 2-3 godz. z wycieczką, wystarczy poczekać przed kościołem jak wycieczka wejdzie, zobaczyć bibliotekę i odejść. Aby udostępnić XVI-XVII księgi musi być zachowany reżim temperatury i wilgotności. Para ludzka szkodzi im. Jak wejdzie mała wycieczka raz na miesiąc - nic specjalnego się nie stanie. Aby otworzyć do zwiedzania potrzebna jest biblioteka z prawdziwego zdarzenia - a to kosztuje. Oleśniczanie nie są chętni do wydawania milionów na jakieś "stare niepotrzebne niemieckie księgi". Musiałby to być jakiś bogaty sponsor.

Zgłoś
zw-kowalski30.09.2018 o 07:59

Z piechówką jest jak z komornikiem Słomką. Jak postawiłem auto z napisem jak złamał ustawę to MO napisała, że on rozważa podjecie kroków prawnych. I na groźbie sie skończyło. Nic nie robił bo napisałem to co napisał sąd w swoim postanowieniu I Co 1149/11. Z Piechówka jest to samo. Autor zawwiadomienia nie kwestionuje kwoty umowy ale zatajenie xródła tego dochodu.

Zgłoś
zw-kowalski30.09.2018 o 07:56

Krzysztof. Ale ja nie chcę biegać 2 czy 3 godziny po mieście. Ja do tej biblioteki chciałbym wejśc jak do muzeum. Oczywiście wtedy kiedy może byc ona otwarta dla takich jak ja. Jak chcecie wzmocnić turystyke w Olesnicy gdy robicie taie schody. Co do wigilii. Tu nie chodziło o wyżerke z kuchnia. Sa termosy. Tu chodziło aby tego dnia o tej własnie porze ktoś był z tymi ludxmi i nie zapijali sie jeszcze bardziej. A czy nie wydaje sie Tobie, że taka jak Ty odpowiedź powinien dac burmistrz i przewodniczący rady. burmistrz odpisał mi że będzie sie modlił. Piechówka po moim powrocie do Szwecji napisał mi zaproszenie na wigilie na 22/12. A radna Szczuraszek i Ziłkowski wcale nie zareagowali. Oni wola brac diety na protestach.

Zgłoś
...30.09.2018 o 02:51

@ZW-Kowalski - bibliotekę łańcuchową możesz zwiedzić zapisując się na wycieczkę po mieście. Tylko teraz może być problem z przewodnikiem, po tym jak zaatakowano W. Piechówkę. Będzie trudno wyszkolić tej klasy przewodnika, który wiele zabytków w kościołach sam odnawiał i spędził przy nich wiele tygodni. Ratusz nie jest miejscem dobrym do organizowania Wigilii dla bezdomnych, tam nie ma kuchni, naczyń itp. Jest wiele innych punktów - teraz będzie miejsce w wyremontowanym szpitalu. Zgłoś się w tym roku.

Zgłoś
zw-kowalski29.09.2018 o 22:53

do ... (trzykropek). Rok temu miałeminicjatywe obywatelska. Poniewaz wyzerke zorganizowana na kilka dni przed wigilią nazwana spotkaniem wigilijnym nazywam profanacja. Dkatego zaproponowałem burmistrzowi Olesnicy, że jak mi udostepni ratusz to dokladnie w wigilie 24/12 zorganizuję wigilię dla bezdomnuych. Odpsiał mi "ulzyło panu. Bede sie za pana modlił". Od "maładiec".

Zgłoś
zw-kowalski29.09.2018 o 22:49

do ... (trzykropek). Pieprzycie wszyscy o promocki Oleśnicy. 200 km przed Olesnica na MOP jest promocja biblioteki łancuchowej. Oświeć mnie jak ja moge ja zwidzić. Od 5 lat mam z tym problem.

Zgłoś
T.K.29.09.2018 o 20:28

@assad Atol jest potrzebny. Nikt nie mówił, że będzie przynosił dochody. Ale wymiana drzwi ze sklejki za 4400 od sztuki???

Zgłoś
czarno na białym29.09.2018 o 18:59

Tak , tak kultura to bardzo piekna rzecz, kościoły to piekna architektura, ja patrzę trochę głębiej na to co się pod tymi kościołami kryje, tobie chyba brakuje trochę perspektywy.

Zgłoś
...29.09.2018 o 18:16

@czarno na białym - ja nie chodzę do kościoła i nie wiem czy burmistrz Kołaciński pojawia się w towarzystwie księży, natomiast uczęszczam na wszystkie odczyty, spotkania, koncerty, wystawy itp. organizowane przez Bifk i tam spotykam burmistrza Kołacińskiego bez księży i na luzie, niekiedy z żoną. Jestem pewien, że nie zawierzyłby Oleśnicy św. Janowi, jak to zrobił burmistrz Bronś. A gdyby zrobił, to byłoby okraszone jakimś odczytem, a może sesją naukową o historii Oleśnicy, historią herbu św. Jana, itp. Natomiast Bronś nawet tego nie uczynił i nikt nie pamięta o tym zawierzeniu. za wyjątkiem kilkunastu hobbystów. I nie łącz burmistrza Kołacińskiego z wielką polityką, bo wybrany został na burmistrza przez przez członków PiS, PO, SLD i bezpartyjnych. Jego zadaniem jest służenie miastu i mieszkańcom, a nie partii. Nie będzie zmieniał konstytucji ani SN. Nigdy nie słyszałem, aby w tej sprawie zabierał głos. Natomiast ja nie mam nic przeciwko spotykaniu się burmistrza Kołacińskiego z księżmi, bo miasto ma wiele wspólnego kościołami i zabytkami w nich umieszczonymi. Trzeba je promować i udostępniać mieszkańcom.

Zgłoś
czarno na białym29.09.2018 o 14:23

Bzdura, pan burmistrz na każdym kroku pojawia się w asyście księży, to nie przypadek, przynajmniej miałby tyle godności aby się przyznać z jaka partią sympatyzuje - to jest oczywiste dla każdego kto ma więcej niż dwie szare komórki. Gdzie PIS i jego socjalistyczno narodowe mechanizmy , tam regres, prędzej czy pózniej, ekonomii się nie oszuka - na razie bazują jeszcze na dobrej koniunkturze i rozpędzonej gospodarce orazx oszczędnościach po ostatnich rządach ale to nie będzie trwało wiecznie i skutki będą opłakane. Nowoczesnego państwa nie buduje się na rozdawnictwie tylko na inwestycjach w kluczowe sektory gospodarki oraz nowoczesne technologie i edukacje - tak się kształci elitę narodu, tak się tworzy dobrobyt nowoczesnego państwa, na pewno nie przez przejadanie kasy i pompowanie jej w patologiczną instytucję jaką jest kościół katolicki w Polsce. Mądry czlowiek kiedyś powiedział; 4 kadencje rządów konserwatywnych wystarczą na jedną kadencję rządów socjalistów, potem kasa będzie pusta - to nas własnie czeka z PISem.

Zgłoś
.29.09.2018 o 13:43

@czarno na białym - w OR jest trzech, może 4 członków PiS, a u Bronsia znacznie więcej PO i SLD. Słusznie piszesz "Obywatel musi być tępy i posłuszny jak bydło wtedy łatwo nim manipulować" takich oleśniczan właśnie potrzebuje Bronś.

Zgłoś
asad29.09.2018 o 13:34

T.K. - tak, burmistrz Bronś zlikwiduje bezdomność i pijaństwo w mieście. Puknij się w czoło. Miał na to ponad 20 lat, bo za jego rządów to się zaczęło, gdy padały zakłady pracy w mieście. A już spanie meneli w rynku to jedyna zasługa Bronsia - brak ruchu w rynku i postawione ławki to spowodowały! A kto wybudował Atol - przynoszący straty - przypomnę ci, że Bronś

Zgłoś
czarno na białym29.09.2018 o 13:28

Wszystko co związane z PISem jest chore, ludzie, którzy popierają tą formację muszę mieć jakieś poważne defekty mózgu lub upośledzenia genetyczne. PIS ramię w ramię z naszym ukochanym kościołem katolickim próbują cofnąć Polskę do średniowiecza, ci ludzie nigdy nie będą popierać rozwoju naszego kraju ani technologicznego ani edukacyjnego dlatego, że inteligentni ludzie są dla nich największym zagrożeniem. Obywatel musi być tępy i posłuszny jak bydło wtedy łatwo nim manipulować, to jest zadanie kościoła - wychowywać rzesze tępaków, których wyprane zwoje mózgowe wystarczają jedynie do podstawowych funkcji motorycznych jak klęczenie przed tłustymi, czarnymi pasożytami - przodem lub tyłem w zalezności od preferencji tych dewiantów i płacenia na tacę oczywiście aby mieć złudzenie czystego sumienia, którym właśnie handluje kościół. To jest hołota, to są pasożyty, ludzie mali, głupi i zawistni - tacy ludzie NIGDY nie zbudują nowoczesnego, silnego państwa.

Zgłoś
...29.09.2018 o 13:16

Kiedy ktoś z Oleśnicy zgłosił zamek oleśnicki do konkursu w Gazecie Wrocławskiej, oleśniczanie głosowali tłumnie. J. Bronś nie poparł głosowania oficjalnie, bo tylko on, w jego mniemaniu, ma prawo zgłaszać. Potem zgłoszono organy z bazyliki - to samo. Nikt, tylko on decyduje o wszystkim. Nie mogło być żadnej inicjatywy mieszkańców. To weźcie pod uwagę. Stary lis nie zmienia swoich nawyków, będziecie pokornie wypełniać polecenia Bronsia, a bronsiowa RM będzie potulnie głosować. Kolejne lata niemego społeczeństwa Oleśnicy.

Zgłoś
snadman29.09.2018 o 12:34

a jakby tak PIACH wysypać przed Ratuszem ? albo pod domami Notabli oleśnickich ? Nie tracili by czasu na koszenie trawki.. :P

Zgłoś
T.K.29.09.2018 o 02:22

Głosowałem w ostatnich wyborach na "Razem dla Oleśnicy", bo tak to ugrupowanie się nazywało. Nie spełnili najważniejszych z rzeczy które obiecywali!!! Obiecywali, że w Oleśnicy będzie lepiej, a po ostatnim spacerku do rynku wątpię w to. Obiecywali wsparcie dla przedsiębiorców, ale nie udzielili go, Drogi w mieście wołają o pomste do nieba, zlikwidowali straż miejską i teraz w mieście porządku nie pilnuje nikt, bo policja ma na miasto wy....ne. Nigdy więcej nie zagłosuje na tych ludzi! Nie popieram wieców antyaborcyjnych pod szpitalem! Radny powinien zajmować się miastem, a nie działaniem dla PIS czy innej partii. Obiecaliście nam, że Atol nie będzie przynosił strat, a później pan Sendek chciał wymieniać drzwi do kibelków za 4400 za sztukę!!! Pan burmistrz lubi sobie przypisywać pomysły innych jak choćby plac zabaw Nivea. Nie możemy im powierzać dalszej władzy, bo to grzech, bo to wstyd patrzeć na bezdomnych i pijanych na każdym kroku!!! Głosujmy na Jana Bronsia, bo to nasz burmistrz i wie jak zarządzać miastem...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube