reklama
reklama
Dziś jest sobota, 23 lutego. Imieniny Damiana, Romany, Florentyna.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pytania zdenerwowały burmistrza [WIDEO]

24.09.2018 o 06:21Komentarzy: 381Kategoria: Aktualności
Burmistrz Michał Kołaciński (Oleśnica Razem, PiS) zdenerwował się na pytania radnego Grzegorza Żyły (KW Jana Bronsia) dotyczące realizacji jednego z projektów w ramach budżetu obywatelskiego.


Pytania radnego opozycji o sposób realizacji inwestycji zdenerwowały burmistrza

W zeszłym roku 601 osób zagłosowało w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2018 na budowę placu zabawowo-edukacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnicy. Wartość projektu szacowano na kwotę ponad 140 tys. złotych.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Oleśnicy radny Grzegorz Żyła (KW Jana Bronsia) zwrócił uwagę na to, że zainstalowano tam coś innego.

- Ale pewnie nie ma pan informacji, że tam powstała siłownia. I to właśnie z pieniędzy, które miały być przeznaczone na plac zabaw. Czyli pieniądze zostały zabrane dzieciom, panie burmistrzu i przekazane na siłownię - podniósł G. Żyła.

- Niech pan jeszcze poda, że pana dzieciom zostały zabrane, to już będzie w ogóle szczyt obłudy! Szczyt obłudy, panie radny! Po prostu jest to obłuda olbrzymia to, co pan mówi. Olbrzymie kłamstwo - przerwał mu burmistrz Michał Kołaciński (Prawo i Sprawiedliwość, Oleśnica Razem).

- Całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1. Tam głosowało masę ludzi. Jak najbardziej występuję w interesie całej społeczności - próbował się przebić radny opozycji.

- Informuję, że plac zabaw dzisiaj odbierany jest wyposażony owszem w elementy siłowni zewnętrznej, ale również elementy zabawowe i zamówione są kolejne elementy edukacyjne. Więc proszę mi nie zarzucać, że jakimkolwiek dzieciom cokolwiek zabrałem, bo to po prostu jest szczyt chamstwa - kontynuował burmistrz.

Radny G. Żyła dopytywał o finansowanie siłowni w ramach OBO. - A zabawa według pana, to jest tylko zabawa czterolatka i pięciolatka? Ten z ósmej klasy nie ma prawa się zabawić na siłowni zewnętrznej? - zapytał M. Kołaciński.

Według radnego, siłownia jest przeznaczona dla dzieci, które mają powyżej 140 centymetrów wzrostu, a burmistrz uważa, że obiekt ma służyć wszystkim uczniom SP1.

- To znaczy, że plac zostanie sfinansowany z pieniędzy budżetu obywatelskiego, czy nie? - dopytywał G. Żyła. W końcu burmistrz poinformował o kwestiach finansowych. - Ta część, która była przeznaczona z budżetu obywatelskiego, została przeznaczona na ten plac zabaw. A dodatkowe elementy zostaną wyposażone z normalnego naszego budżetu, z Zakładu Budynków Komunalnych. Nikt nikomu nic nie zabierał, więc proszę wycofać te oszczercze słowa - podsumował M. Kołaciński.

Radna Grażyna Siednienko (OR) mówiła, że proces budowy placu zabaw nie jest zakończony i zapowiedziała o kolejnych jego elementach. - Uważam, że rzeczywiście ten projekt jest realizowany. On nie jest zakończony, więc po co ta dyskusja - komentowała.

Wideo: nagranie z sesji (źródło: Urząd Miasta Oleśnicy)


pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (381)

Oels1.10.2018 o 08:31

Panie Kołacinski. Proszę teraz nie udawać dobrego i z pomysłami. Pana czas się już skończył. Nie pasuje Pan tutaj. Potrzebujemy nowych ludzi nowych pomysłów. Pojawił się Pan przypadkiem. I przypadkiem niech pan już odejdzie. Żadnej starej krwi typu Bronś który swoje zabrał. A Pan również nie. Jest Pan nie sympatyczny. Co Pan zrobił dla miasta. Zamknął Pan sklepy. Jakie firmy Pan sprowadził do Oleśnicy. Żadne. Nie chcemy Pana już. Jest Pan nie miły, zbyt pewne siebie. Dużo osób przestało Pana poważać. Nie robi Pan nic poważnego dla miasta. I jeszcze jedno, jak się rozmawia z kimś nie wkłada się rąk do kieszeni. Tak było np również na koncercie zespołu z Gruzji. Nie kontroluje się Pan i jest Pan za nerwowy. Proszę odejść i zostawić to czego Pan nie potrafi. Bo Pana nie lubią. Pan tylko potrafi przemówić to co się Pan nauczy. Pozdrawiam

Zgłoś
emeryt30.09.2018 o 19:46

Pan Kolacinski miał uzdrowić Oleśnicę,a wprawił ją w czkawkę i wszystkim nie wyszło tona dobre.

Zgłoś
Wika29.09.2018 o 19:41

Intelektualnie ociężały, siermiężny rzemieślnik fotografii, niska kreatywność i całkowity brak woli do jakiekolwiek pracy i wysiłku cechuje zyłę którego miałam wątpliwą sposobność poznać.

Zgłoś
Refleksja29.09.2018 o 13:08

Zastanawiam się nad czymś. Z jakich pieniędzy zostało zrealizowany plac zabaw za szpitalem ? Chyba przedszkole ( dane podobno w,, prezencie,,) jeszcze nie funkcjonuje,a fajny plac zabaw już jest. Powstał w tym czasie kiedy stawiano siłownię przy SP1. Może ktoś się pomylił z lokalizacją...:-);-)

Zgłoś
kozak28.09.2018 o 20:40

Z panem Grzegorzem miałem okazje kilkukrotnie rozmawiać, intelekt osobowy, kultura umysłu, pomysłowość, wiele wiele pochlebstw w pana kierunku, takie osoby w radzie są potrzebne, głos dla Pana!

Zgłoś
Iwa27.09.2018 o 17:02

Najbardziej leniwy i bezproduktywny bezradny żyła zakomunikował wszem i wobec o swoim istnieniu, nigdy bym nie przypuszczała, że taki paździerz zasiada w radzie.

Zgłoś
kar27.09.2018 o 10:38

I to jest burmistrz? No to jest komedia, a nie dyskusja w radzie miejskiej. Ja już nie mam wątpliwości kogo wybraliśmy ostatnio...

Zgłoś
Wyborca, już nie PiS27.09.2018 o 10:13

Panie Burmistrzu Kołaciński, pomijam meritum sprawy ale proponuję panu wizytę u dobrego lekarza i poproszenie o receptę na jakiś specyfik, który Pana uspokoi. Wchodzi pan w wypowiedz P. Żyły i wprowadza zamęt w dyskusji. Nerwy świadczą o pana niepokoju co do wyników wyborów i są złam doradcą. Z Pana zachowania wyłania się pycha a pycha zawsze kroczy przed klęską.

Zgłoś
vvv26.09.2018 o 23:10

Tzn. że dziecko o wzroście 145 cm to nie dziecko

Zgłoś
ja26.09.2018 o 23:08

Żenada Zyła

Zgłoś
nn26.09.2018 o 21:53

Brawo radny Żyła. Zadawać pytania i domagać się odpowiedzi. A burmistrz GRZECZNIE I KULTURALNIE powinien odpowiedzieć.

Zgłoś
26.09.2018 o 19:22

* każą oczywiście

Zgłoś
Tak ma być?26.09.2018 o 19:15

Najlepiej siedzieć cicho na dupie, klakierować, podnosić rękę kiedy karzą i umacniać w przekonaniu lorda jegomościa burmistrza że jest wspaniałym przywódcą. I o nic nie pytać. To najważniejsze. A jak ktoś już zapyta, to wyśmiać albo agresywnie zaatakować. Ktoś ma wątpliwości - postraszyć sądami i grzywnami.

Zgłoś
Elektor 26.09.2018 o 18:18

Sprężył się na końcówce i pękła żyłka na du.ie żyłcę...

Zgłoś
Admin 26.09.2018 o 18:13

Największy nieudacznik i patentowany nierób obibok żyła na końcu bezproduktywnej w swoim wydaniu kadencji poinformował mieszkańców o swoim istnieniu.

Zgłoś
kozak26.09.2018 o 16:06

słabe zachowanie burmistrza, proszę popracować nad zachowaniem, ciętym językiem i kultura osobistą reprezentuje pan społeczeństwo to funkcja publiczna a nie pana prywata

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski26.09.2018 o 10:36

gdy ktoś tchórzliwie, bo anonimowo, czyli boi się i chowa za "ares" - przywołuje liczby z programu Oleśnica Razem, to zauważę: Michał Kołaciński nie chciał negocjować obniżenie prowizji dla WSSE i miasto nie zaoszczędziło może ponad 100.000 zł, sam Michał Kołaciński pisał, iż nie utworzono inkubatora przedsiębiorczości, bo nie pozyskano środków zewnętrznych, a jednocześnie chce przekazywać środki na drogi powiatowe i wojewódzkie. I tu - UWAGA - samorząd dolnośląski zaproponował przekazanie dróg przedsiębiorstwom, a te za przejęcie w zarządzanie zażądały sporych kwot. Z tego wynika, że Michał Kołaciński chętnie i nadgorliwie dzieli się nieswoimi finansami. Szkoły? Ok. Dobrze, tyle, że to nie wymagało wielkiego trudu. Natomiast to, co wymaga wysiłku intelektualnego - jest w ruinie, albo nie istnieje, czyli oleśnickie zabytki i inkubator przedsiębiorczości.

Zgłoś
no tak26.09.2018 o 10:21

Czy wolno i wypada radnemu który pyta o plac zabaw przy szkole mówić, że "Po prostu jest to obłuda olbrzymia to, co pan mówi. Olbrzymie kłamstwo". Czy pan urzędujący burmistrz nie mógł spokojnie wytłumaczyć, co i jak? I wy poplecznicy Kołacińskigo będziecie pisać tu jaki to kulturalny człowiek i jaki wspaniały i jak Oleśnica zyskała, jak rozmawia z ludźmi??? no właśnie tak!

Zgłoś
zw-kowalski26.09.2018 o 08:45

Rodzic. Poszukaj ile kosztował taki plac zabaw? Bardzo duzo. Miastu nie opłaca się robić tanich rzeczy. Miastu opłaca się tylko robić drogie rzeczy. Jak popatrzysz sie na niektóre kamienice to zobaczysz, ze wystarczyłoby troche piasku, wapna i cementu aby załatać niejeden ubytek tylku. Ale maisto czeka aż wszystko się rozsypie. daje ogłoszenia ku uciesze Panoramy, Olesniczanina i MO i pewnie innych mediów. Wykonawca cenę ogłoszeń musi dodać do pracy Kazia czy Józia. Do tego dolicza VAT. A wystarczy jeden z posredniaka na umowe zlecenie z wiadrem i kielnią. Dużo słyszałem o tym placu. Kiedyś poszedłem zobaczyc w pierwsza zimą po oddaniu. I tez "trag mnie szlafiŁ". Wydano około miliona a tam zardzewiałe nakretki przy tablicach informacyjnych. W waszej Olesnicy istnieje wydział porzadku pubnicznego a jak jest to widze czytając MO.

Zgłoś
jasnowidz26.09.2018 o 08:18

Radny Żyła ekspert od pikników

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Lekcja o Syrii i Sudanie w SP3
dzisiaj o 06:11/ Aktualności
Wybierali sołtysa w Smardzowie
dzisiaj o 05:15/ Aktualności
Mieszkańcy Nieciszowa na wyborach
dzisiaj o 05:11/ Aktualności
Pogoń wygrywa z Piastem
wczoraj/ Sport
Odśpiewali nauczycielce sto lat!
wczoraj/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube