reklama
reklama
Dziś jest sobota, 23 lutego. Imieniny Damiana, Romany, Florentyna.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Księża i minister Kempa o migracji [ZDJĘCIA]

23.09.2018 o 13:07Komentarzy: 232Kategoria: Aktualności
Dwóch księży i minister Beata Kempa w oleśnickim zamku dyskutowali na temat problemu migracji. - Poza Telewizją Polską i Trwam inne media trzeba sprawdzać - przestrzegał jeden z księży.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Od lewej: ks. Waldemar Cisło, Beata Kempa oraz proboszcz Mieczysław Janczyszyn

Dzisiaj w Zamku Książąt Oleśnickich miała miejsce konferencja na temat migracji o nazwie „Cywilizacja chrześcijańska w Europie a problemy migracji”, którą zorganizował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Oleśnicy.

W ramach wydarzenia swoje wystąpienia mieli ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, zajmująca się tematyką pomocy humanitarnej minister Beata Kempa, a także proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy ks. Mieczysław Janczyszyn.

W konferencji uczestniczyło kilkadziesiąt osób – wśród burmistrz Michał Kołaciński, a także inne osoby związane ze środowiskiem partii Prawo i Sprawiedliwość oraz ugrupowaniem Oleśnica Razem. Całość prowadziła Zdzisława Jakimiec.


W konferencji uczestniczyło kilkadziesiąt osób

Na początku ks. prof. Cisło przytoczył dane na temat prześladowania chrześcijan na świecie i toczących się konfliktów zbrojnych. Przedstawił też programy pomocowe, jakie uruchamiane są na rzecz osób dotkniętych wojną.

Zwrócił uwagę na konieczność selekcji informacji, jakie do nas docierają. - Poza Telewizją Polską i Telewizją Trwam wszystkie inne media trzeba sprawdzać - uważa ksiądz profesor, który wyraził swój pogląd na temat toczącego się konfliktu w Syrii. - Faktycznie, wolności tam nie było, ale kraj funkcjonował bez konfliktu, ludzie żyli. A co teraz mamy? Co mamy w zamian? - pytał.

- Asad (prezydent Syrii, nazywany przed niektórych „rzeźnikiem z Damaszku” ze względu na zbrodnie wojenne i łamanie praw człowieka - przyp. red.) nie jest idiotą. On by się nie wystawiał Ameryce - mówił dalej ks. Cisło, w kontekście używania przez Asada broni chemicznej.

Głos zabrała też Beata Kempa, która przestawiła zakres pomocy udzielanej przez Polaków i polski rząd dla ofiar konfliktów zbrojnych. - My wydajemy 170 milionów złotych rocznie na taką pomoc - poinformowała minister. - Postawmy sobie pytanie co się dzieje z postępem, skoro w 2012 roku poszkodowanych przez konflikty były 62 miliony osób, a w 2017 już 164 miliony! - mówiła B. Kempa.

Z kolei ks. proboszcz Mieczysław Janczyszyn opowiadał o swoich doświadczeniach w pełnieniu posługi kapłańskiej za wschodnią granicą. Cytując Pismo Święte, powiedział: „każdy głodny i spragniony powinien być zauważony”.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (232)

wielki kontur30.09.2018 o 09:09

Kto im udostepnil sale rycerska kto za to i z czyjej kasy ? co w ratuszu im malo miejsca?

Zgłoś
mad30.09.2018 o 01:20

zw-kowalski, Ty też chyba masz problem, ostatnio pisałeś, że będziesz głosować na nacjonalistyczną partię, podobno o korzeniach wręcz faszystowskich - Szwedzcy Demokraci i jeszcze się do tego przyznałeś ;))

Zgłoś
zw/kowalski29.09.2018 o 23:18

mad. Masz problem. Masz kompleks lewctwa. Nie uważasz, ze facet ma problem z samym soba. Jesli nie podoba mu sie praca z dzicza to powinien sie poddać. Ja z politowaniem patrze na kandydatów na burmistzra. Żadna kasa. Fala hejtu z każdej strony. Znajomi mechanicy w Olesnicy ( nie wystawiaja faktur VAT i nie maja kas fiskalnych) zarabiaja duzo lepiej i maja tzw świąty spokój. Ten v wypowiada sie jak Aigebushi " słyszałam, z epodobne polecają sie odlić". Bzdety.

Zgłoś
mad29.09.2018 o 10:36

zw-kowalski, z @V byłaby ciekawa dyskusja, może napisałby coś, czego lewackie media nigdy nie napiszą.

Zgłoś
zw-kowalski29.09.2018 o 08:10

do V. To chyba jesteś meczennikiem Jak taka trudna to zmień. Przejdz na swoje.

Zgłoś
kozak28.09.2018 o 22:02

niech Kempa rozwiąże problem dewiantów i zwyrodnialców wśród tego towarzystwa

Zgłoś
pinokio out26.09.2018 o 20:17

Sąd apelacyjny zadecydowal, że Mateuszek musi teraz w ciągu 48 godzin publicznie przeprosić za swoje kłamstwa o braku dróg i mostów za PO, na TVN i TVP. Kłamstwo ma krótkie nogi :)

Zgłoś
wera26.09.2018 o 18:46

jedni wart drugich katabasy czyją kasę a ta czuje ...azm

Zgłoś
aniele boże stróżu mój26.09.2018 o 14:50

o Maryjo zawsze dziewico, a tu obok jeszcze człowiek z Białorusi...

Zgłoś
Edmund Kaleciński26.09.2018 o 14:43

http://polityczek.pl/uncategorised/8774-piatek-w-ipn-sa-teczki-prawie-wszystkich-ksiezy-w-polsce-natomiast-nie-ma-teczki-rydzyka *** W Polsce, w IPN, jedynie nie ma teczki Rydzyka. Jego nadajniki są pod Moskwą na pasmach wojskowych. Służka ojdyra współpracuje (niemal leży plackiem) na kolanach z prawdopodobnym agentem rosyjskim . Posłuchajcie...

Zgłoś
Julka26.09.2018 o 13:58

Brawo daliśmy na jednego emigranta 1,03 zł !!!!!!!!!!!! Cieszmy się jacy z nas wielcy katolicy ,tak wielką pomoc niesiemy BO JEST TO AKURAT SYMBOLICZNA ZŁOTÓWKA W ROKU!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś
V26.09.2018 o 11:40

Tak pracuje w Norwegii w takim ośrodku 8lat

Zgłoś
zw-kowalski26.09.2018 o 11:27

do V. A ty miałeś? Skoro ich nie ma w Polsce to skąd to wiesz. Na przeciw mnie mieszka kilkudziesięciu imigrantów. Nie mam o nich zbyt dobrego zdania. Ale tak samo zachowują sie POlacy jak jestem w Polsce. Podobny hałas, bałagan jest gdy przyjadą do Szwecji pracownicy z Polski, Ukrainy, Bułgarii czy Rumunii. Mam znajomego, Krzysztofa Kowtowicza, ma firme budowlana i zamiast odpady z prac wywieść na bezpłatne wysypisko to w drodze do domu zostawia obok koszy na parkinagach przy E4.

Zgłoś
V26.09.2018 o 09:57

Wypowiadają się ludzie którzy nigdy nie mieli styczność z tymi emigrantami proponuje przyjąć się do pracy w osierodkach dla emigrantów i po roku każdy zmieni zdanie że to dzicz i lepiej niech siedzą u siebie

Zgłoś
zw-kowalski26.09.2018 o 08:50

do zzz. Dobrze to ująłeś. Gratulacje. Gdybym ja w trakcie badania powiedział, ze słysze jakieś głosy to by mnie zamkneli w miejscu odosobnienia. Prezydent Warszawy Gronkiewicz rozmawiała z samym duchem świętym. Co chwilę słysze jakiegoś teologa. Chrystus powiedział ale Chrystus myślał... Skad on , ona wie co myślał Chrystus.

Zgłoś
zzz25.09.2018 o 22:55

Zacznę od cytatu. ?Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem. Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią.? (Robert Pirsig). Wyznawcy niektórych religii nie darzą się nadmierną sympatią. Szczególnie iskrzy w relacjach islam - chrześcijaństwo. Przyczyn szukać trzeba w XI - XIII wieku. To okres wyjątkowej ekspansji terytorialnej tych religii. W tym też czasie miały miejsce krucjaty (wyprawy krzyżowe) - bodajże 7. Nie muszę pisać, że "przekonywanie" do właściwej wiary odbywało się przy pomocy "ognia i miecza". Podobnie było na ziemiach, które obecnie zamieszkujemy. Przecież "politycznie" lepiej było przyjąć chrzest, niż dać się wyrżnąć lepiej uzbrojonym, przynoszącym dobrą nowinę, rycerzom z zachodu. Dziwnym trafem na terenach, gdzie nie wprowadzano siłą religii (daleki wschód) wyznawcy hinduizmu, buddyzmu, chrześcijaństwa i innych religii żyją w miarę spokojnej symbiozie. Jeżeli wyznawcy poszczególnych religii zwalczają się używając przemocy, to jest to złe. Patrz na cytat na początku - są szaleni.

Zgłoś
ojojojkofobia25.09.2018 o 22:00

Księża wypowiadający się tak negatywnie o polskich mediach są skażeni ojkofobią, to widać na pierwszy rzut oka.

Zgłoś
kulawy25.09.2018 o 19:49

Czemu nie rozmawialo o"nagrodach" dla mieszkanców o nagrody dla siebie i swoich to ta kobieta nie zapomniala a mydlic ludziom oczy to pierwsza oto tajemnica wiary-zloto i dolary!

Zgłoś
Kicia25.09.2018 o 16:40

...no a zainteresowanych ttłumy???!!!

Zgłoś
21225.09.2018 o 13:08

wypasione tłuste koty oni wiedzą przez 2000 lat jak mamić ludzi takich jak pisiactwo

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Wybierali sołtysa w Smardzowie
dzisiaj o 05:15/ Aktualności
Mieszkańcy Nieciszowa na wyborach
dzisiaj o 05:11/ Aktualności
Pogoń wygrywa z Piastem
wczoraj/ Sport
Odśpiewali nauczycielce sto lat!
wczoraj/ Ciekawostki
20-lecie biura rachunkowego Bilans
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube