reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 23 maja. Imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wyborcze plany SLD [ZDJĘCIA, WIDEO]

22.09.2018 o 12:29Komentarzy: 98Kategoria: Aktualności
Komitet SLD Lewica Razem zorganizował otwarte spotkanie wyborcze. Organizacja chce m.in. przejęcia szpitala i zamku przez miasto oraz przeznaczyć więcej pieniędzy na służbę zdrowia.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Kandydaci i sympatycy komitetu

Spotkanie SLD

Dzisiaj w oleśnickiej "Róży" odbyło się spotkanie przedstawicieli komitetu SLD Lewica Razem. Wśród gości pojawili się przedstawiciele ugrupowania, w tym były poseł Wincenty Elsner oraz kandydaci komitetu do samorządów. Głos na początku zabrał sekretarz wojewódzkich struktur Arkadiusz Sikora i kandydat do sejmiku wojewódzkiego.

Po nim plany dla samorządu pod hasłem "Oleśnica 5-10-15", symbolizujące kolejne lata przedstawił przewodniczący powiatowego SLD Michał Karaś.

Karetki, szpital, zamek

Stwierdził, że inne komitety opierają się na sprawach związanych z infrastrukturą, które też ocenił pozytywnie. - Jako SLD uważamy, że w najbliższej kadencji postanawiamy postawić na człowieka i jego zdrowie - zaznaczył.

W planach SLD ma m.in. zakup dwóch karetek pogotowia, choć ich utrzymanie należy już do województwa. Komitet obiecuje zapewnienie dodatkowo 1% dochodów w celu dotowania opieki zdrowotnej oleśniczan, a w dalszej przyszłości - nawet przejęcie szpitala przez miejski samorząd.

M. Karaś mówił o konieczności wykorzystania potencjału turystycznego miasta, związanego z zamkiem, bazyliką i znajdującą się w niej unikatową biblioteką łańcuchową. SLD chciałoby, aby to właśnie miasto przejęło również zamek, a jego remont zostałby sfinansowany m.in. udziałowi środków unijnych. M. Karaś miał za złe, że apel SLD w sprawie zabytku do minister Beaty Kempy i burmistrza Michała Kołacińskiego pozostał bez odzewu.

Chcą powiększyć Oleśnicę

SLD przedstawiło również swój plan o poszerzenie granic miasta o okoliczne wsie, jednak do tego konieczna byłaby zgoda władz gminy wiejskiej. - Uważamy jako SLD, że Oleśnica powinna poszerzyć swoje granice - przekonywał M. Karaś.

Uważa, że miasto powinno oferować większy dostęp do mieszkań komunalnych oraz dbać o miejsca w żłobkach i przedszkolach, a także o przyszłych, potencjalnych inwestorów.

Kogo poprze SLD?

A. Sikora wyznał, że SLD nie podjął decyzji o poparciu konkretnego kandydata na burmistrza Oleśnicy, ale wykluczył, aby taka możliwość była w przypadku M. Kołacińskiego z Prawa i Sprawiedliwości oraz Oleśnica Razem.

- Wysyłamy ofertę do pana Jana Bronsia. Jednakże robimy to nie bezwarunkowo - argumentował Sikora. Zapowiedział poparcie w przypadku zaakceptowania przez niego choćby części programu SLD w najbliższym czasie.

Przypomniał, że z powodu "niezastosowania się do programu wyborczego i obietnic" ugrupowanie musiał opuścić Zbigniew Nagórny, który aktualnie kandyduje z Oleśnica Razem.

- Do tych wyborów trzeba pójść, wziąć w nich udział. Ci, którzy dzisiaj rządzą nie dostali żadnej większości - apelował W. Elsner.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też: Kandydaci SLD

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (98)

realny25.09.2018 o 22:44

a ten co ma taką koparę uchachaną mikrus-przecinek z wąsikiem w zielonej z prawej jakby się czegoś naćpał,zna go ktoś,pewnie stary komuch którego idolem jest STALIN i kwaśniewski pijany nad grobami pomordowanych POLAKÓW ledwo się na nogach trzymał,żałośni ludzie

Zgłoś
Wolna Polska25.09.2018 o 17:41

Precz z komuna!

Zgłoś
hahaha25.09.2018 o 15:52

Tylko Nagórnego żal. A taki pewny towarzysz,najdzielniejszy i najwierniejszy.

Zgłoś
politolog25.09.2018 o 13:21

Lepszy był ten co rozwalił samolot w Smoleńsku

Zgłoś
LSD25.09.2018 o 13:20

Widocznie ludziom to nie przeszkadza i ciężko to zrozumieć.

Zgłoś
JA25.09.2018 o 12:37

Ha,Ha,Ha,Ha,Ha,Ha,..... najlepszy prezydent, szczególnie wtedy jak stał pijany nad grobami pomordowanych polaków, dobre...........

Zgłoś
LSD25.09.2018 o 12:03

1. Wprowadzenie kraju do Unii Europejskiej. 2. Negocjacje w sprawie wejścia do NATO. 3. Obecna Konstytucja 4. Najlepszy Prezydent wolnej polski w ocenie polaków. Trochę słabo te porównania wypadają z tym.

Zgłoś
JA25.09.2018 o 11:53

1. Afera Rywina Stawka: 17,5 mln dolarów w gotówce; ustawa zezwalająca Agorze na kupno stacji TV; przychylne pisanie o SLD w "GW"; stanowisko dla Rywina we władzach Polsatu (który miałaby przejąć Agora). 2. Afera gruntowa Stawka: odrolnienie działki w Muntowie pod Mrągowem; 3 mln zł łapówki. 3. Afera Orlenu Stawka: kontrakt o wartości 14 mld dolarów na dostawy ropy dla PKN Orlen. 4. Afera FOZZ Stawka: 352 mln zł. 5. Afera Olina Stawka: prawdopodobnie storpedowanie wejścia Polski do NATO.

Zgłoś
igor25.09.2018 o 10:10

no to przypomnę symbol złodziejskich rządów SLD z czasów Millera-Cimoszewicza - mercedesa z firankami i pieniędzmi na benzynę Andrzeja Pęczaka - zapomnieliście już co się wtedy działo?

Zgłoś
obserwator25.09.2018 o 06:56

Piękna grupa nie to co grupa PIS jakby się wstydzili że nalażą do PIS

Zgłoś
zw-kowalski25.09.2018 o 00:11

Anarchia. Pisząc więśniaki miałem na mysli pewną postawę społeczną. Rolnikiem nie jest komornik, adwokat i inni bazujacy z dotacji miasta Oleśnica do przedszkoli czy basenu. Sam mieszkam na wsi w Szwecji.

Zgłoś
Anarchia 24.09.2018 o 20:32

@ zw-kowalski, tu akurat Cibie lubię i się z Tobą zgadzam, "wieśniaki są, jak sępy" ale i ludziom w miastach też pazerności hien, niestety, nie brakuje.

Zgłoś
zw-kowalski24.09.2018 o 20:26

Anarchia. Już za czasów burmistrza Bronsia i Biernackiego prowadzono rozmowy z gminą wiejską. Państwo dawało na ten cel kase. Mieszkańcy wsi Oleśnica zachowują się jak hieny podłączając się do przedszkoli, basenu i innych dobr dofinansowywanych tylko z budzetu miasta. Moi synowie chodzili do przedszkola z wnukami komornika które mieszkały we wsi Oleśnica. To samo było z wnukiem znajomej mieszkającej w Ligocie Polskiej. Wisniaki sa jak sępy.

Zgłoś
zw-kowalski24.09.2018 o 20:21

Leon. Wiesz czym się różni komunista od anty komunisty? Anty komunista przeczytał dzieła Marksa i Engelsa . Komunista przeczytał je ze zrozumieniem. Gdyby w PRL partia założyła robotnikom taki kaganiec jak korporacje zakładają swoim teraz to Socjalizm kwitłby w najlepsze.

Zgłoś
Anarchia 24.09.2018 o 20:20

@wyborca:Sz.P. Jerzy Urban pisał tak, bo żył, już jak milioner, nie musiał się błaźnić, miał lepsza rolę, ale, ale, zobacz co robi lewica, proponuje nic dla nikogo, otóż: przyłączenie miejscowości graniczących z Oleśnicą, Oleśnica na tym zyska, jak tak, to wytłumacz mi jak, a mieszkańcy miejscowości przyległych stracą czy zyskają?

Zgłoś
zw-kowalski24.09.2018 o 20:17

Maniek. Ja nie przypisałem Ci postawy pro kościelnej. Ja jedynie napisałem, że Kościół i PZPR mają te same techniki. Tak samo jak "biła" SM czy MO bije dziś Policja. Sam dostałem od policjanta Tomasza Dż. tylko za to , ze chciałem zobaczyć swoje dzieci. A na MO opisują jak policjant pobił dwóch niewinnych podejrzanych.

Zgłoś
wyborca24.09.2018 o 20:06

Jerzy Urban kilkanaście lat temu w swoim NIE napisał, nigdy już nie wrócę. I uważam ,że miał rację. Wam też już dziękujemy

Zgłoś
MojaOlesnica.pl24.09.2018 o 17:03

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Maniek24.09.2018 o 13:24

@zw-kowalski, jestem ochrzczonym katolikiem, ale nie chodzę do kościoła ponieważ mam własne przemyślenia nt. funkcjonowania Kościoła Katolickiego. Nie rozumiem dlaczego przypisujecie mi postawę pro kościelną, przecież z moich wpisów nic takiego nie wynika. Nie ma ani jednego zdania , ani jednego słowa na ten temat. Myślę że z Waszej strony (@ania,@Edmund Kaleciński,@zw-kowalski) jest to pewien rodzaj 'zafiksowania' na tym punkcie. Zw-kowalski, twój post do mnie jest próbą obrony PZPR, czy kolejną 'złotą myślą'?

Zgłoś
Maniek24.09.2018 o 12:44

@Ania, wyluzuj, nie, nie jestem z 'tych co drą się .....', jestem zwykłym od urodzenia mieszkańcem naszego miasta, który ma dobrą pamięć i np. pamięta jak mąż jednej z pań stojących w pierwszym szeregu, będąc funkcjonariuszem SB przesłuchiwał mnie, uźywając znanych z tamtego czasu tzw. technik operacyjnych, na okoliczność prowadzonej przeze mnie rzekomo działalności przeciwko Ludowej Ojczyźnie.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Ciężarówka uszkodziła budynek w centrum
dzisiaj o 20:49/ Aktualności
Przeprosili proboszcza za napis przy bazylice
dzisiaj o 20:13/ Aktualności
TVN o sycowskim skandalu obyczajowym
dzisiaj o 20:08/ Aktualności
Przedszkolaki z wiedza o bezpieczeństwie
dzisiaj o 19:35/ Aktualności
Podróżowała rowerem po świecie
dzisiaj o 18:53/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube