reklama
reklama
Dziś jest sobota, 23 lutego. Imieniny Damiana, Romany, Florentyna.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wezwano karetkę pod szpital

19.09.2018 o 06:26Komentarzy: 123Kategoria: Aktualności
Pod oleśnickim szpitalem leżał krwawiący mężczyzna. Jednak nikt z personelu placówki nie wyszedł, aby mu pomóc. Na miejsce wezwano karetkę. Dyrekcja PZS winą obarcza obowiązujące przepisy.


Nikt z personelu szpitala nie wyszedł do leżącego, zakrwawionego mężczyzny. Dyspozytor pogotowia na miejsce skierował karetkę

W poniedziałek około godziny 18:30 wrocławski dyspozytor wezwał karetkę stowarzyszenia Służb Ratowniczych pod oleśnicki szpital. Ekipa zaopatrywała mężczyznę z krwawiącą głową. Okazało się, że był nietrzeźwy. Na szczęście jego stan nie był poważny. Na koniec policja odprowadziła go do domu.

Warto zaznaczyć, że do zdarzenia doszło przy końcu płotu tzw. starego szpitala i nieopodal wjazdu do placówki medycznej. Osoby postronne mógł dziwić fakt, że na pomoc poszkodowanemu wezwano karetkę, zamiast skierowania kogoś ze szpitala, który znajduje się bliżej i co więcej - personel mógłby szybciej się tam zjawić. Tym bardziej, że początkowo nie było wiadomo, jaki jest stan mężczyzny, a w przypadku prawdziwego zagrożenia liczy się każda chwila.

Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl, o sprawie najpierw powiadomiono personel szpitala, który podjął decyzję o niewychodzeniu poza mury placówki. Dyrektor zespołu szpitali Kamil Dybizbański uważa, że winne są przepisy. - Niestety, ale takie są procedury - komentuje i informuje jednocześnie, że od tego jest pogotowie lub straż pożarna, aby obsługiwać zdarzenia poza obiektem.

- Oczywiście, każdy może prywatnie zareagować i jest zobowiązany do niesienia pomocy. Ale w trakcie pracy personel nie może przerywać wykonywania swoich obowiązków, ponieważ wówczas ponosi odpowiedzialność, jeśli przykładowo komuś coś pod ich nieobecność stanie się w szpitalu - dodaje.

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (123)

Andzelika16.10.2018 o 19:41

Wy Pieprzone pseudo lekarzyki z olesnickiej izby przyjęć z nieczulica na krzywdę I cierpienie chorej osoby mam nadzieje ze kiedyś odpowiecie za wszystkie krzywdy I nieudzieloną prawidłowo pomoc.

Zgłoś
CBA26.09.2018 o 10:00

Są sygnały .że niektóre firmy pogrzebowe cynk o zgonach dostają od niektórych załóg karetek pogotowia. Ktoś sobie dorabia na boczku.

Zgłoś
redaj24.09.2018 o 16:44

KOŁACIŃSKI potrzebują cię w szpitalu ( może będziesz dobrym lekarzem) a nie w ratuszu

Zgłoś
ala24.09.2018 o 16:06

Córka miała wypadek i pomimo iż ludzie mówili jak się nazywa trafiła na oiom we wrocławiu z oleśnicy jako osoba NN rodzinę powiadomili znajomi po 4 dniach

Zgłoś
ghj24.09.2018 o 14:19

Żenada po prostu, wstyd.

Zgłoś
Kowadło24.09.2018 o 10:44

To dlaczego nikt z tym nic nie zrobi skoro ktoś musi napewno czytać te komentarze burmistrz czy kto i zająć się tym szpitalem

Zgłoś
Wstyd!21.09.2018 o 20:30

Gr sam się ośmieszasz pustaku, nie wypowiadaj się nie mając argumentów! Zakompleksiony pseudo-ratownik robiący za specjalistę w każdej dziedzinie!

Zgłoś
sp21.09.2018 o 10:25

czy to tak trudno zrozumieć ,że szpital w Oleśnicy pomaga naszym rządzącym PiS pozbywać się starszych ludzi żeby mieć na 500+ im więcej umrze emerytów tym lepiej.

Zgłoś
obywatel21.09.2018 o 10:20

Byłam tylko na badaniach i naszym Oleśnickim szpitalem jestem "zachwycona" syf ,kiła i mogiła

Zgłoś
Ola20.09.2018 o 23:31

Jaki jest ten sxpital wie każdy kto tam leżał. Komentarze zbędne.

Zgłoś
Nie dla idiotów20.09.2018 o 23:30

Gr czytając komentarze to prędzej uwierzę, że oleśnicki szpital to najlepsza placówka w Polsce niż w to, że taki cieć jak ty ma jakiekolwiek studia :D więc się nie wygłupiaj bo doświadczenie to zbierałeś pod budką z piwem filozofie.

Zgłoś
przepisy20.09.2018 o 21:22

Przepisy przepisami, a rozsądek rozsądkiem, niestety tacy to specjaliści pracują w/w umieralni zwanej też szpitalem .

Zgłoś
Gr20.09.2018 o 17:53

@Edward: jeśli nie widziałeś nigdy gorączki, która powoduje zaburzenia świadomości (nawet u całkowicie zdrowych dotychczas ludzi), to nie wypowiadaj się na takie tematy, bo się ośmieszasz.

Zgłoś
Gr20.09.2018 o 17:52

@Qwerty: lekarz nocnej i świątecznej? Haha - przecież to są lekarze zaraz po studiach, bez żadnego doświadczenia - żaden autorytet. Ci "lekarze" każdemu każą wzywać pogotowie. Ból brzucha? Pogotowie. Zwyżka ciśnienia? Pogotowie. Zatrzymanie moczu? Pogotowie. Ból kręgosłupa? Pogotowie. Naprawdę, lepszego argumentu wymyślić nie mogłeś. Jeśli nie ma możliwości wykonania TK w danym szpitalu, to lekarz kieruje kogoś takiego transportem międzyszpitalnym na konsultację, gdzie mogą takie badanie wykonać. Jak dobrze by było, gdyby nie wypowiadali się ludzie, którzy się na czymś nie znają. I nie nazywaj mnie ratownikiem, bo moje studia trwały zdecydowanie dłużej, a doświadczenie mam większe, niż "lekarze" z niśpl żyją.

Zgłoś
Edward20.09.2018 o 14:45

Do gr - drogi panie, zanim zarzuci sié komuś brak wiedzy, to należy najpierw uzupełnić własną. Gdzie pan widział grypę przy której człowiek nie może z gorączki mówić i odpowiadać na pytania? Chyba za dużo polsatowskich mózgotrzepów się pan naoglądał. Jeśli tacy ratownicy jak pan jeżdżą w oleśnickich karetkach to strach dzwonić na 112.

Zgłoś
,20.09.2018 o 14:29

ludzie naprawdę straciliście resztki godności dlaczego w was tyle nienawiści dlaczego obrażacie i poniżacie siebie nawzajem ale odpowiedź może być tylko jedna jakimi jesteście dla siebie takimi i dla drugich życzę zdrowia i dużo rozumu bo chyba z tym w oleśnickim świecie jest kiepsko wszyscy widzą niedociągnięcia drugich a wypisywać takie obelgi jest ok

Zgłoś
ono20.09.2018 o 14:25

nie bez powodu trąbią w mieście ,że to umieralnia , ktoś powinien zrobić długi reportaż o tym co się tutaj dzizeje, dlaczego ludzie wchodzą do szpitala ,ale już z niego nie wychodzą... gdzieś trzeba szukać przyczyny, bo na pewno nie w systemie... może jakiś odważny w koncu się znajdzie, redaktor ... detektyw

Zgłoś
Qwerty20.09.2018 o 14:14

@Gr to ty się nie ośmieszaj wsiowy ratowniku od siedmiu boleści. Wystąpiła nagle co bez problemu potwierdzi dokumentacja z opieki nocnej, gdzie lekarz sam kazał nam wezwać pogotowie geniuszu. W dokumentacji medycznej wszystko czarno na białym. A zaniedbany to ty masz mózg kretynie. Na izbie przyjęć nie było opcji zrobienoa tomografii i przestań bezczelnie kłamać niedouczony padalcu. I tak wyobraź sobie, że jest to problem samodzielnie zawieźć kogoś kto traci przytomność i nie wiadomo co się z nim dzieje do Wrocławia, bo nie ma pewności, czy taka podróż nie pogorszy sytuacji. Przestań się udzielać kretynie i zdychaj jak najprędzej. Nieuzasadnione to było zrobienie takiego głupka jak ty przez rodziców. Bez odbioru padalcu.

Zgłoś
Gr20.09.2018 o 13:38

@Qwerty: wysoka gorączka u osoby starszej (zresztą nie tylko) zawsze będzie wiązała się ze zmienionym stanem świadomości - i NIGDY nie występuje nagle. Tak to po prostu jest, jak ktoś zaniedbuje przez długi czas rodzinę, a nagle jak coś się dzieje, to olaboga pogotowie/szpital i każdy winny śmierci. Jeśli się na czymś nie znasz, to lepiej się nie wypowiadaj, bo tylko się ośmieszasz. Poza tym jakim problemem jest przewieźć kogoś na TK do Wrocławia? Żaden. I oczywiście wiesz, że w Oleśnicy też jest TK? Kolejny raz robisz z siebie wsiowego głupka. Więc tak, śmiem twierdzić, że był to kolejny nieuzasadniony wyjazd spowodowany nieudolnością rodziny. I nie, nie pracuję jako ratownik - szkoda życia na pracę za tak marną kasę z takimi roszczeniowymi i wszechwiedzącymi polaczkami.

Zgłoś
D20.09.2018 o 13:32

@Leon zależy o jakiej salowej mówisz. Na dwa tygodnie przed śmiercią mojej mamy "cudowna" salowa wyśmiewała i obrażała moją mamę- "do czego to podobne, żeby kobieta nie mogła wstać i się umyć", "ja nie będę dźwigać". Mama miała raka, umierała na naszych oczach, a jeszcze płakała przez salową, która uraziła jej dumę. Mama była bardzo zadbaną kobietą, nawet w okresie choroby. Mam nagranie tej puszacej się i panoszącej salowej i jak moje nerwy opadną, to nie omieszkam iść na nią na skargę

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Trójka otworzyła swoje drzwi
dzisiaj o 11:18/ Aktualności
Powiatowy turniej tańca
dzisiaj o 11:10/ Sport
Otwarcie biura posłanki i senatora PO
dzisiaj o 10:58/ Aktualności
System informacji SMS w Bierutowie
dzisiaj o 09:32/ Aktualności
Projekty unijne w gminie Dobroszyce
dzisiaj o 09:22/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube