reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oto drużyna Piotra Sawickiego

12.09.2018 o 08:25Komentarzy: 405Kategoria: Aktualności
Kandydat na burmistrza Bierutowa Piotr Sawicki z komitetu Tak dla Zmian opublikował komunikat i zaprezentował członków swojego ugrupowania. - Jesteśmy jedynym komitetem skupiającym ludzi całkowicie niezależnych - napisał.


Drużyna Piotra Sawickiego. Publikujemy jego komunikat / źródło: Facebook

* * *

Szanowni Państwo,
Już za kilka tygodni oddacie Państwo swój głos w wyborach samorządowych.

Po 12 latach rządów obecnego burmistrza możemy z dystansu spojrzeć, w jakim miejscu po tych 3 kadencjach jesteśmy, jako gmina. Każdy z nas, na co dzień ma możliwość porównania, jaką drogę przeszliśmy w tym czasie, a jaki dystans w rozwoju pokonały sąsiednie gminy.

To, że dziś jesteśmy daleko w tyle za nimi nie wynika tylko z naszego położenia, to przede wszystkim konsekwencja wielu błędnych działań podejmowanych przez nasze obecne władze. Ten dystans to także efekt zaniechania wielu koniecznych działań oraz stłamszenia oddolnej inicjatywy i naturalnego zapału mieszkańców. Oczywiste jest, że w środowisku, w którym dominują niejasne układy, nietransparentne zasady i arogancja władzy nie można wytworzyć atmosfery wzajemnego zaufania i wspólnoty celów. Bardzo wielu z nas, którzy choć raz mieli do czynienia z tą władzą, wie jak bardzo oddaliła się ona od społeczeństwa i jak bardzo skoncentrowała swoje wysiłki tylko i wyłączenie na utrzymaniu stanowisk i poklasku otaczających ich pochlebców.
To nas dziś spowalnia najbardziej. Tak jednak być nie musi. W najbliższych wyborach możemy wspólnie położyć temu kres.

Szanowni Państwo,
W 2014 roku powstała w Radzie Miejskiej silna opozycja, której jestem jednym z liderów i która pomimo braku większości, zdołała położyć koniec wielu patologiom. To jednak zmiana daleko niewystarczająca, ponieważ wciąż - poprzez podział środków budżetowych, o głównych kierunkach decyduje obecny burmistrz. Bez przychylnego, otwartego na świat i innych ludzi burmistrza żadna konkretna poprawa w rozwoju gminy nie jest możliwa. Dlatego właśnie, postanowiliśmy powalczyć w tych wyborach o zmianę całościową, włącznie ze zmianą większości w Radzie Miejskiej i zmianą na stanowisku burmistrza.

Gdy ogłosiliśmy ten plan przyłączyli się do nas mieszkańcy gminy, którzy również czuli, że nasze sprawy nie mogą już dalej iść w tym kierunku. To ludzie, którzy osiągnęli już niemało w życiu prywatnym, zawodowym, a równocześnie wiążą swoją przyszłość z Bierutowem. Chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zmieniać gminę dla siebie oraz swoich bliskich. Uwierzyli, że mogą to zrobić właśnie z nami.

Jesteśmy jedynym komitetem skupiającym ludzi całkowicie niezależnych, nieuwikłanych w żadne interesy z obecnie rządzącymi i nic im nie zawdzięczających. Mamy wspólną wizję gminy naszych marzeń, która można sprowadzić do kilku poniższych zdań.

Chcemy żyć w gminie, która jest przyjazna dla mieszkańców. W której mieszkańcy mogą realizować się prywatnie i zawodowo, a gmina im w tym pomaga poprzez zagwarantowanie bezpieczeństwa, zapewnienie opieki nad małymi dziećmi, czy też prowadzenie aktywnej polityki wynajmu mieszkań komunalnych. W gminie, w której zapewnia się ludziom ciekawą i bogatą ofertę kulturalną skierowaną na jasnych zasadach do ogółu społeczeństwa. W której jest czyste powietrze i zadbane otocznie. Mieć poczucie wspólnoty, w której mieszkańcy gminy nie muszą się już jej wstydzić na zewnątrz.

Chcemy żyć w gminie, w której słucha się ludzi i z nimi rozmawia, informuje się ich i daje im możliwość współdecydowania o swoich sprawach, a także w pełni wspiera działania społeczne. W której urząd jest przyjazny dla ludzi, a urzędnicy wiedzą, że to mieszkańcy są ich pracodawcami.

W imieniu własnym oraz kandydatów na radnych z komitetu Wyborczego TAK dla Zmian w Gminie Bierutów proszę o Państwa o głos w najbliższych wyborach.

Pamiętajcie Państwo, że tylko burmistrz mający u boku Radę Miejską ze wspólną wizją rozwoju gminy jest w stanie skutecznie rządzić i zmieniać dzień po dniu naszą rzeczywistość. Tylko radni mający burmistrza traktującego ich, jako partnerów w kreowaniu rozwoju gminy, mogą skutecznie reprezentować Państwa interesy.

Tylko my gwarantujemy tę spójność, tylko my gwarantujemy realną zmianę i dlatego prosimy o Państwa TAK dla zmian w gminie Bierutów.

Z poważaniem,

Piotr Sawicki
Kandydat na burmistrza Bierutowa

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (405)

?20.09.2018 o 11:28

Audyt będzie w ZGK ?

Zgłoś
Strażak niepijak19.09.2018 o 22:38

Jak za prywatne pieniądze to mnie nie interesuje, jak za nasze to kryminał

Zgłoś
janek19.09.2018 o 21:07

impreza trwa cza czekać

Zgłoś
Jak zwykle o tej porze19.09.2018 o 20:57

Nie ma jeszcze relacji z imprezy dla straźaków w Bierutowie zorganizowanej przez jednego pana ? Oj szkoda

Zgłoś
mi19.09.2018 o 10:43

PL też tak uważam

Zgłoś
.PL19.09.2018 o 07:14

Pani Kocjan jest tylko tłem dla potyczki pomiędzy Panem Sawickim a Panem Kobiałką. Ewentualnie dwóch radnych wprowadzi do Rady Miejskiej. Choć byście nie wiem co robili i tak nic więcej z tego nie wyciśniecie.

Zgłoś
joł19.09.2018 o 06:10

Widzę że się ktoś BOI.a macie się czego bać po audycie

Zgłoś
qqq18.09.2018 o 20:41

Konefał nie będzi vice, wice będzie nie powiem Wam

Zgłoś
Krzycho18.09.2018 o 19:46

Czy to prawda,że Chabeł (Z Konefał) ma być vice? Ja mam nadzieję, że Piotrek jest inteligentny i zmieni zdanie. Ja mu znalazłem dużo wyborców. Ale skoro mamy mieć takiego vicka, to ja i moi koledzy i koleżanki nie pójdą na wybory.

Zgłoś
v18.09.2018 o 18:14

Komorowski to nie to samo co Kobiałka.Kobiałka to cwaniak

Zgłoś
LORD18.09.2018 o 18:11

BOGUŚ IDZIEMY PO ZWYCIĘSTWO

Zgłoś
On18.09.2018 o 17:25

Komorowski mówił to samo i gdzie jest.

Zgłoś
col18.09.2018 o 13:59

Boguś niemasz z kim przegrać

Zgłoś
Sławek18.09.2018 o 09:39

Niektórzy jej w ogóle nie szukAją..tatuś utrzymuje. Wstyd. A o sprawach poważnych chce sie decydować

Zgłoś
Janusz17.09.2018 o 20:33

ponoć ktoś będzie szukał pracy po 21.10.2018 .... na fb u kandydata na radnego od Piotr są sponsorzy biegu ...łatwo to powiać....

Zgłoś
Czytelnik17.09.2018 o 20:19

na fb sa opisani kolejni kandydaci na radnych... warto poczytać .....

Zgłoś
;;;;17.09.2018 o 20:03

o Boże błaga partię o wsparcie .... obojętnie kto PiS PO SLD ITP.... POLITYK !!! Nieważne kto tylko proszę o poparcie.

Zgłoś
tt17.09.2018 o 15:29

W Bierutowie mieszkam od 25lat, tylko Kobiałka

Zgłoś
Durdymał17.09.2018 o 08:46

Sawicki obiecał że program w połowie września. Połowa była w sobotę. Jest opóźnienie bo nie ma programu czy exel nie działa ?

Zgłoś
Iwona17.09.2018 o 07:09

Gdzie konkretny program? Nie ma go. A ja chcę sie zapoznać

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Historia muzyką malowana
dzisiaj o 00:16/ Kultura
Wynik WOŚP w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Żałoba i apel burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Tu jest wyjątkowo niebezpiecznie!
wczoraj/ Aktualności
Termin gali przełożony
wczoraj/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube