reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Narodowe Czytanie w Oleśnicy [ZDJĘCIA]

9.09.2018 o 08:24Komentarzy: 20Kategoria: Kultura
W sobotę w sali konferencyjnej BiFK przy ul. Reja w Oleśnicy odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Zobacz galerię zdjęć!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaZobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (20)

tomek11.09.2018 o 21:08

jak się nie ma argumentów, to zostają jedynie wytarte klisze: katole, kler, po, pisiory, lewactwo etc., powtarzane tak często, że straciły już nawet jad, ale wystarczające, żeby siebie i sobie podobnych umocnić w pielęgnowanej bezmyślności, kuria twoja mać (idiotyczny nick tak bu the way) - polecam to samo, co panu Edmundowi: spacerek, uśmiech, otwarte i krytyczne spojrzenie (tego domaga się sam mistrz, pan Edmund) i będzie ok, może poziom wpisów się podniesie, życzę z całego serca

Zgłoś
kuria twoja mać11.09.2018 o 19:16

to tylko narodowe skretynienie, nie pluj się tomek, to przymus katonarodowego obłędu

Zgłoś
tomek11.09.2018 o 18:39

kuria twoja mać: to było Narodowe Czytanie, Narodowe Czytanie jesteśmy w Polsce, więc jaki Jefferson, jakie pisanie od rzeczy??? cytat może i świetny, może i na czasie, ale właśnie czytanie ze zrozumieniem nie zaszkodzi, może po prostu nie ten artykuł, co do plucia, to hmmm, nie widzę ani w formie, ani w treści plucia, chyba, że moja wykładnia plucia też jest do bani, myślę, że więcej flegmy jest w twoim nicku (kurłą to przecież to samo co k**wa) niż w moim życzeniu, żeby pan Edmund dał w końcu spokój i poszedł na spacer

Zgłoś
kuria twoja mać11.09.2018 o 15:32

@tomek, szkoda, że piszesz od rzeczy. Ja zrozumiałam to tak, iż Pan Edmund dał nam przykład, że ktoś może pomyśli i podyskutuje ze słowami Jeffersona. Cytat świetny, na czasie i super adekwatny do sytuacji krajowej. Tam była mowa o rozumie i o braku wiedzy o jakimkolwiek bogu. Nie pojąłeś w czym rzecz i tylko splunąłeś, a szkoda.

Zgłoś
bączuś10.09.2018 o 22:39

...ale to prawda ... :D

Zgłoś
Ale kultura?10.09.2018 o 21:28

Z Edmuntem to problem, bo jak popije to zaraz przytacza sentencje starożytnych Rosjan! Jak np. Kto pierdzi , temu z doopy śmierdzi!! I tym podobne mądrości starożytnych Rosjan!

Zgłoś
bleble10.09.2018 o 21:07

dlaczego w sali a nie na rynku, pewnie nie umieta czytać? zobacie jak to zrobili w Ciechocinku

Zgłoś
krecik10.09.2018 o 18:37

A czy to było czytanie ze zrozumieniem? Bo ludzie tam mają miny jakby właśnie obejrzeli czeski dramat o osieorconych mrówkojadach.

Zgłoś
tomek 10.09.2018 o 15:45

do Edmund Kaleciński: czy to koncert, czy czytanie, pan panie Edmundzie uprawia swoją antyteistyczną i (zaowalowaną wprawdzie ale jednak) polityczną propagandę, panie Edmundzie - odpuść pan to po pierwsze, po drugie, byłeś pan? skąd taka pewność, że na twarzach nie widać przykładowo skupienia? Narodowe Czytanie zakłada czytanie polskich autorów, a śmiem wątpić w jakikolwiek polski ślad w biografi zacnego (dla jednych dla innych mniej, podobnie jak ambiwalenten uczucia wzbudza niejaki Nergal, traktujący podobnie jak pański Tomek, ważne dla niektórych księgi z pogardą pod publiczkę i na pokaz) pana Jeffersona, panie Edmundzie - spacer, przyroda i może jakiś akapit w ramach Narodowego Czytania - z pewnością dobry przykład ożywi i zmotywuje młodzież na kolejnych, jak pan to ujął, eventach, głowa do góry :-)

Zgłoś
Witkacy10.09.2018 o 11:45

Biedne dzieci, po minach widać, że to z musu.

Zgłoś
Uczeń9.09.2018 o 20:00

Wielkie brawa dla uczniów z SP4.

Zgłoś
pytanie9.09.2018 o 15:04

@Ania - Pragnę zauważyć, iż w prawdziwych dyskusjach, komentarzach i rzetelnej polemice nie ma nic bardziej wartościowego niż ,,, krytyka ! Wszak pod warunkiem gdy jest merytoryczna, analityczna, konstruktywna, no i poparta interesującymi argumentami. Pani Aniu czy może więc Pani wyjaśnić jak Pani rozumie językową i semantyczną relację pomiędzy owymi pojęciami : "krytyka" a "hejt" ?

Zgłoś
Ania9.09.2018 o 14:22

Nie przejmować się hejtami zawsze krytykują ci co nic nie robią

Zgłoś
Widz9.09.2018 o 14:21

Brawo sp4 Wiktoria Zuzia Hubert i Wojtek było pięknie. Dibrze że dzieciom coś jeszcze chce się robić. Fajna inicjatywa do zobaczenia za rok.

Zgłoś
Rebe9.09.2018 o 12:47

Radosny widok burmistrz posród uczniów w ramach silowej edukacji ? Burmistrzu a może by tak naszej ukochanej i nie watpliwej zdolnej mlodzieży czytal by Pan Konstytucje R.P. wszak to najwyższe prawo dokument w Rzeczypospolitej,które nie moze byc przez nikogo lamane!

Zgłoś
Edmund Kaleciński9.09.2018 o 10:44

Jak zauważam cały ten event entuzjazmu wśród uczestników nie spowodował. Myślę, że gdyby czytano spisane myśli Thomasa Jeffersona, np.: "Śmiało kwestionuj nawet istnienie Boga, ponieważ jeśli jakiś istnieje musi bardziej pochwalać hołd rozumu niż zaślepiającego strachu", to miałoby sens, działałoby pobudzająco. W oczach młodzieży, która musiała wykonać smutny nakaz władzy politycznej, pokazałyby się może iskierki nadziei...

Zgłoś
Jakub9.09.2018 o 10:29

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Zgłoś
oleśniczanka9.09.2018 o 08:46

Ja jestem zachwycona czytaniem chłopca ze szkoły podstawowej nr 4:) Ten dzieciak ma talent, można jego godzinami słuchać :) gratuluję rodzicom zdolnego syna:)

Zgłoś
byłam na widowni9.09.2018 o 08:44

Gratulacje dla tych młodych ludzi, że zechcieli poświecić swój czas i włączyć się do akcji:)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Jubilatka gościła u burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Zadymienie w kamienicy przy Traugutta
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie osobówki i autobusu
wczoraj/ Aktualności
Areszt dla podejrzanego o groźby
wczoraj/ Aktualności
Dzień Babci i Dziadka w SP w Zbytowej
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube