reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Burmistrz zablokował dziennikarzy

10.09.2018 o 09:25Komentarzy: 218Kategoria: Aktualności
Burmistrz Michał Kołaciński rozpowszechnia nieprawdę jakoby wywiad portalu MojaOlesnica.pl z jego udziałem miał zniknąć, a do tego wyszło na jaw, że zablokował dziennikarzy na Facebooku.


Burmistrz Michał Kołaciński na swoim profilu na Facebooku opublikował post, który pozostawia wiele niedopowiedzeń. Dodatkowo zablokował dziennikarzom portalu MojaOlesnica.pl dostęp do swojego profilu, wpisując ich na czarną listę

Burmistrz Michał Kołaciński (Prawo i Sprawiedliwość, Oleśnica Razem) na swoim profilu na Facebooku prowadzi kampanię wyborczą m.in. przedrukowując nasz wywiad ze swoim udziałem, posługując się nieprawdziwym sformułowaniem: "PRZEDWYBORCZY WYWIAD NA >>MOJEJ OLEŚNICY<< ZA CHWILĘ ZNIKNIE".

Wato zaznaczyć, że nasz materiał nie znika po chwili, a jedynie po pewnym czasie trafia do archiwum i pozostaje aktywny przez kilkanaście miesięcy. Słowo "zniknie" pozwala w tym przypadku na tworzenie wielu domysłów i niedopowiedzeń, co może przyczynić się do - celowej lub nie - manipulacji odbiorcami.

O wpisie wprowadzającym w błąd dowiedzieliśmy się od czytelników. Przy okazji wyszło na jaw, że burmistrz jest dla dziennikarzy portalu MojaOlesnica.pl nieosiągalny na Facebooku. Nie możemy go znaleźć, ani zobaczyć napisanych przez niego postów.

Oznacza to, że M. Kołaciński musiał wcześniej zablokować część przedstawicieli prasy, dodając ich na tzw. czarną listę. Co więcej, samorządowiec wykorzystuje właśnie ten portal społecznościowy do kontaktu z mieszkańcami oraz potencjalnymi wyborcami.

Można domniemywać, że może obawiać się krytyki ze strony mediów. Do Urzędu Miasta Oleśnicy wysłaliśmy pytania w sprawie całkowitej blokady dziennikarzy portalu MojaOlesnica.pl i podawania w trakcie kampanii niepełnych informacji przez burmistrza na jego profilu na Facebooku.

- Pan burmistrz ceni sobie swobodę doboru znajomych na prywatnym profilu, a publikowane tam treści są widoczne dla wszystkich. Jednocześnie podkreśla dobrą współpracę z portalem, jest do dyspozycji mediów, tak w drodze służbowej poprzez e-mail czy telefon, jak i bezpośrednią rozmowę - próbuje wyjaśniać Michał Skrzypek, rzecznik prasowy magistratu.

Nie odniósł się do kwestii całkowitej blokady profilu dla naszych dziennikarzy, mijając się z prawdą w sprawie widoczności treści dla wszystkich. Co więcej, ocenia jednocześnie, że "podejmując działalność publiczną zawsze należy liczyć się z możliwością krytyki".

Odniósł się też do sformułowania "zniknie", rozszerzając jego sens oraz dodając swoje wyjaśnienia, których zabrakło w publicznym poście burmistrza. - Pan burmistrz miał na myśli jedynie fakt, iż rozmowa z nim niebawem może przestać być widoczna na pierwszej stronie, co w obliczu publikacji kolejnych newsów i ich chronologicznego układu jest zrozumiałe. W żaden sposób nie sugerował intencjonalnej, stronniczej selekcji materiałów na portalu - odpowiada M. Skrzypek.

Piotr Paszkowski

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (218)

zw-kowalski13.09.2018 o 10:05

do @. (kropka). Mam też jakieś zastrzeżenia do MO. Ale porównując MO do PO i Olesniczanina to stwierdzam mieszkając poza Olesnicą, że sa najbardziej obiektywni i dociekliwi. Spróbuj napisac kiedys jakis komentarz w Panoramie. Wyświetli Ci się komunikat, ze albo komentzrarz za długi albo, ze limit czasu został przekroczony. PO to monolog. napisza swoje i trudno tam zamieścić swoje odmienne zdanie. Próbowałem kilka razy i olałem to ciepłym moczem (cytując Urnana) Tu nie ma krytyki tylko stwierdzenie faktów. Czego obawia się polityk , który broni dostępu do swojego konta na portalu dziennikarzom? To daje wiele do myślenia.

Zgłoś
zw-kowalski13.09.2018 o 09:58

ToProSte. Tak takie prawo ma. Ale Kołacinski jest osoba publiczną i jego prywatne konto służy jego promocji ni ejako lekarza czy b. wojskowego ale kandydata na burmistrza. I to jego porażka. Wiele razy pisałem na tym portalu, ze w Szwecji wszystkie partie polityczne i ugrupwania w tym samym czasie tuż obok siebie mają swoje namioty czy stragany na Rynku w Ovik i za jednym razem możesz obejśc wszystkie partie czy stronnictwa i dowiedzieć się o ich programie. Ja handlowałem miedzy SD, Socjalistami i Chrzescijańską partia. Nie zabili się. A w Olesnicy każde ugrupowanie prowadzi monolog. Robi konferencje czy spotkania dla swoich zwolenników. Gdyby na takie spotkanie przyszedł np. Krzysztof Kowalski i zadał Bronsiowi czy Kołacińskiemu niewygodne a rzeczowe pytania to jest duże prawdopodobienstwo, ze przez ich zwolenników zostałby wyniesiony na noszach. Tak to u Was wygląda.

Zgłoś
hi hi hi12.09.2018 o 22:23

Ten artykuł dotyczy akurat Kołacińskiego, więc twoim tokiem rozumowania to Kołaciński już w listopadzie przejdzie do archiwum.

Zgłoś
hłe hłe12.09.2018 o 22:11

Paszkowski wyraźnie napisał, źe artykuł jest aktywny jedynie kilkanaście miesięcy. Później nie będzie aktywny- a więc zniknie- tak jak Bronś.

Zgłoś
no właśnie12.09.2018 o 20:03

@. (do kropki) A masz też na uwadze stronniczość portalu olesnica24.com, zwanego dalej PiS-OR-amą? Tam na dodatek chyba można dostrzec pewne zależności finansowe władz miasta i redakcji? Czyż nie? Poddaje w wątpliwość na wszelki wypadek ;P

Zgłoś
.12.09.2018 o 14:55

Mając na uwadze stronniczość tzw. dziennikarzy portalu MO.pl, którzy w swoich już jakiś czas temu opowiedzieli się po stronie politycznego oponenta obecnego burmistrza - wszechwiedzącego Jana B. sam bym ich zablokował. Bo dziennikarstwo uprawiane przez redaktorzyny z MO.pl nie ma nic wspólnego z niezależnością i tym bardziej bezstronnością.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.09.2018 o 11:23

Taki wpis jak tchórzliwego Internauty zza "ToProsTe" jakże jest typowym dla zwolenników zarówno obecnego burmistrza, jak i poprzedniego. Niczym się nie różnią. Merytoryczna krytyka ich boli, nie potrafią merytorycznie odpowiadać, gdy przedstawia się im fakty. Jedyną ich odpowiedzią jest obrażanie, poniżanie i sekowanie - takie są odpowiedzi zwolenników obu panów, kandydujących na stanowisko Burmistrza Miasta Oleśnica. Już to powinno ich dyskwalifikować.

Zgłoś
papapa12.09.2018 o 10:46

Ten co skrzypi na co dzień też nawija makaron na uszy. Raz coś konkretnego by powiedział lub napisał. Ja rozumiem, że swego koło swego pana trzeba odpowiednią otoczkę próbować robić, ale marny trud nawet ze wsparciem gazety

Zgłoś
żenada12.09.2018 o 10:43

@toProsTe - pan Kołaciński chętnie publikuje treści o charakterze politycznym na swojej stronie, więc co teraz za zdziwienie? Zresztą, ten pan nie znosi żadnej krytyki. A Oleśnica Razem wysyła dziesiątki żebraczych próśb o polubienie.

Zgłoś
..12.09.2018 o 09:38

Operacja leczenia kultury i finansów przez Kołacińskiego się udała , tylko pacjent zmarł

Zgłoś
janina12.09.2018 o 09:35

Niech Kołaciński szuka antidotum na błędy własne , a nie Bronsia bo jego błędy żyją głównie w głowach hejterów dojnej zmiany

Zgłoś
ToProsTe12.09.2018 o 08:28

Jeśli chodzi o internautę o nicku "Krzysztof A. Kowalski", to tego kogoś należało by zablokować również na mojaolesnica.pl i innych publicznych serwerach. Bardzo sobie na to zasłużył. Powinien być dożywotni ban jak nic.

Zgłoś
ToProsTe12.09.2018 o 08:26

Każdy, włącznie z Kołacińskim i Bronsiem, ma prawo zablokować kogokolwiek na swoim PRYWATNYM koncie FB. A dla osoby zablokowanej to wstyd wielki płakać publicznie, że została zablokowana, bo widocznie sobie na to zasłużyła.

Zgłoś
obiektywny12.09.2018 o 07:48

@życzliwa- ponieważ Kołaciński to jedyna szansa na normalne funkcjonowanie tego miasta.

Zgłoś
życzliwa11.09.2018 o 23:53

Panie Burmistrzu, po co to Panu? Ma Pan super zawód i taki ważny. Po co Panu te swady, szkoda czasu i energii. Jak znalazł się następca, to proszę odpuścić, pacjenci czekają. A to jest chyba ważne. Życzę Panu dobrych, mądrych decyzji. Po co się szarpać, więcej Pan zrobi jako super lekarz, niż na siłę burmistrz. Czy musi Pan komuś, czy sobie coś udowadniać?

Zgłoś
Ania11.09.2018 o 23:49

Zdjęcie mówi samo za siebie. I to jest rzeczywistość moi mili.

Zgłoś
mm11.09.2018 o 23:44

Dość eksperymentów, pan Kołaciński nich leczy, bo to potrafi super, a pan Bronś niech wraca i git. Wszyscy będą zadowoleni. A może nie? Chyba środowisko obecnego. Ale niech każdy bierze się do roboty, a nie pozoruje.

Zgłoś
zw/kowalski11.09.2018 o 23:19

Ciekawie się u was w Oleśnicy robi.

Zgłoś
..11.09.2018 o 23:04

@niezadowolony mieszkaniec- Kołaciński szuka antidotum na błędy Bronsia będzie próbował ożywić Rynek ale to długi proces. Janek popełnił wszystkie możliwie błędy i tak doprowadził do zapaści Rynku.Teraz przezornie twierdzi że wie co trzeba zrobić? Paranoja.

Zgłoś
Anty troll11.09.2018 o 23:04

Wszyscy blokują trollowanie . Oczywista oczywistość

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Jubilatka gościła u burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Zadymienie w kamienicy przy Traugutta
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie osobówki i autobusu
wczoraj/ Aktualności
Areszt dla podejrzanego o groźby
wczoraj/ Aktualności
Dzień Babci i Dziadka w SP w Zbytowej
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube