reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 18 września. Imieniny Stefanii, Irmy, Stanisława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

LPR lądował w Bierutowie

4.09.2018 o 21:04Komentarzy: 54Kategoria: Aktualności
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w Bierutowie. Przyleciał po mężczyznę, który wymagał pilnej hospitalizacji.


Lądowanie LPR-u / zdj. ilustr.

Dzisiaj po godzinie 20 na bierutowskim stadionie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak ustalił portal MojaOlesnica.pl, maszynę do pacjenta wymagającego specjalistycznej pomocy medycznej wezwał dyżurny, ponieważ nie było dostępnych karetek.

Mężczyzna został przetransportowany do jednego ze szpitali. Był to transport medyczny, niezwiązany z jakimkolwiek wypadkiem, ani zdarzeniem o charakterze kryminalnym.

- Po wylądowaniu maszyny na boisku przy ul. Namysłowskiej przewieźliśmy załogę śmigłowca samochodem gaśniczym do poszkodowanego mężczyzny na ulicę Oleśnicką w Bierutowie. Po zbadaniu i zaopatrzeniu pacjenta ponownie przetransportowaliśmy załogę śmigłowca wraz z poszkodowanym do miejsca lądowania śmigłowca LPR. To kolejny przypadek braku wolnej karetki w naszym Powiecie. Dzięki dobrej współpracy naszych strażaków oraz załogi #Ratownika13 działania przebiegły sprawnie i poszkodowany w krótkim czasie trafił do szpitala - podaje OSP w Bierutowie.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (54)

M7.09.2018 o 23:02

O te podstawowe potrzeby zabiegają same jednostki z własnych funduszy ,które przeznaczają za udział w akcjach,a szkoda bo te pieniądze należą do nich,a nie do finansowania.

Zgłoś
Nie chcem ale muszem6.09.2018 o 23:25

Burmistrz i tak że swoich nie dokłada. To są pieniądze podatników którymi on tylko gospodaruje a zdaje się o tym zapominać! Ponadto ustawa obliguje gminę do finansowania jednostek ochotniczych na podstawowe potrzeby...

Zgłoś
M6.09.2018 o 22:11

Burmistrz przy byle okazjach chwali się jaką to ma straż. No i dobrze bo jest się czym pochwalić. Ale czyja to zasługa? Burmistrza. .....troszkę tak, bo dorzuci parę złotych i się chwali.Gdyby sami strażacy o wszystko nie zabiegali i prosili to burmistrz i władza nic od siebie, zero zaangażowania, zero inicjatywy. A tak na marginesie, po pewnym zachowaniu burmistrza w stosunku do strażaków jestem zdruzgotany.

Zgłoś
TAKA PRAWDA6.09.2018 o 10:07

Bezpieczeństwo powinno zawsze na pierwszy miejscu! W każdej gminie powinien być to priorytet bo od jego poziomu zależy mienie, zdrowie i życie ludzkie! Niestety władze Bierutowa bezpieczeństwo mają gdzieś a temat ten traktują jak piąte koło u wozu...tylko jak trwoga to do Boga! Ale tak to już jest jak się nie ma zielonego pojęcia o bezpieczeństwie i ważniejsze są wycieczki i koncerty podczas gdy budżet rozłożony na łopatki!

Zgłoś
M5.09.2018 o 23:02

Tak naprawdę jedyną wizytówką gminy Bierutów jest straż.Nie tylko z Bierutowa ale także z innych miejscowości.Są mniejsze i większe jednostki.Mniej wyposażone i bardziej.Ze szkoleniami jest podobnie i tu ukłon w stronę władz bo ich brakuje. Ale trzeba wszystkim przyznać ,że kiedy zachodzi taka potrzeba to stają na wysokości zadania i łączy ich chęć pomocy. Ale i tak ludzie na nich psioczą przy byle wpatce, a przecież są ochotnikami, a nie zawodowcami.Dopiero doceniają ich Ci,którzy skorzystali z ich pomocy.Gdyby nie chęci, determinacja i etc.to wyglądałoby tak jak niestety wygląda nasza gmina.

Zgłoś
precz z bwk5.09.2018 o 22:24

Nie karetka jest problemem ! Problemem jest brak pieniędzy na zakup, utrzymanie. Mamy jakieś 25 mln długu. A jak opozycja głosowała za kredytem na 5 baniek i obligacjami na ponad 5 baniek. Rozhulali a teraz japy drą.

Zgłoś
Ziomuś5.09.2018 o 21:00

Bierutowska straż powinna zniknąć i pojawić się Państwowa.

Zgłoś
;;;;5.09.2018 o 20:03

marek wie jak zorganizować karetkę.

Zgłoś
Marek5.09.2018 o 19:15

Karetke zlikwidowal strazaka tez po co mu to lepiej na pierdoly i zabawy wywalac!!

Zgłoś
Radny5.09.2018 o 19:14

Byl juz kiedys strazak zatrudniony to go zwolnili!! Blad powazny blad Wladyslawie!!! Straz to priorytet szczegolnie ze sa osoby przeszkolone z udzielania pierwszej pomocy!!

Zgłoś
......5.09.2018 o 18:13

dokładnie trochę dobrej woli władz i problem rozwiązany przecież tak "stawiają"na bezpieczeństwo

Zgłoś
brawo OSP Bierutów 5.09.2018 o 16:30

Strażacy z OSP Bierutów są przeszkoleni z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej wystarczy zatrudnić 3-4 na etacie i w sytuacji gdy nie ma karetki bądź trzeba na nią czekać będą dostępni żeby szybko dojechać do poszkodowanych tak bylo w grudniu gdy uratowali mężczyznę na wrocławskiej więc znają się na rzeczy

Zgłoś
Pani5.09.2018 o 14:51

Pan: Myślę, że to głowa miasta powinna dać przykład ;))

Zgłoś
Pan5.09.2018 o 14:37

Pani to daj dobry przykład i oddaj swoją połowę wypłaty jako pierwsza.

Zgłoś
Pani5.09.2018 o 13:49

Do czytelnik: chyba lepiej żeby ludzie mieli karetkę, niż co chwilę żałosne wycieczki i gazetki reklamowe, które i tak lądują w śmieciach. Poza tym, burmistrz połowę swojej wypłaty mógłby oddać na karetkę ;))

Zgłoś
Czytelnik5.09.2018 o 10:56

Ludzie czy wy wiecie ile kosztuje utrzymanie karetki ?

Zgłoś
Marcin5.09.2018 o 08:15

04.09.2018) Około godziny 19:45 zostaliśmy zaalarmowani aby zabezpieczyć lądowisko #Ratownika13 który miał przylecieć do osoby wymagajacej pomocy medycznej. Po wylądowaniu maszyny na boisku przy ul. Namysłowskiej przewieźliśmy załogę śmigłowca samochodem gaśniczym do poszkodowanego mężczyzny na ulicę Oleśnicką w Bierutowie. Po zbadaniu i zaopatrzeniu pacjenta ponownie przewieźliśmy załogę śmigłowca i poszkodowanego. To kolejny przypadek braku wolnej karetki w naszym Powiecie. Dzięki dobrej współpracy naszych strażaków oraz zalogi #Ratownika13 działania przebiegły sprawnie i poszkodowany w krótkim czasie trafił do szpitala. Siś: - Volvo GBA 519D51 OSP Bierutów - Man GCBA 519D55 OSP BIERUTÓW - Eurocopter ec 135 - Ratownik 13 Źródło OSP BIERUTÓW

Zgłoś
Uprzywilejowany5.09.2018 o 00:47

Nie każdy ambulans to karetka pogotowia! Ta która była w Bierutowie nie była w systemie PRM. Utrzymanie takiego ambulansu obciazalo budzet gminy a jeśli wydarzyło się coś powaznego to i tak musiał przyjechać dodatkowo ZRM...

Zgłoś
Ro5.09.2018 o 00:28

Czyli ilość mieszkańców się zmniejszyła na tyle, że karetka była i nagle jej nie ma :D

Zgłoś
przykre4.09.2018 o 23:57

Zgadzam się w kwestii, że wydawane jest sporo kasy na pierdoły lecz o ilości karetek w powiatach decyduje wojewoda na podstawie przeliczników na ilość mieszkańców...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Kwaśniewski popiera Arkadiusza Sikorę
wczoraj/ Aktualności
Samochody najechały na powalone drzewa
wczoraj/ Aktualności
Drzewo spadło na samochód!
wczoraj/ Aktualności
Interwencje przez silny wiatr
wczoraj/ Aktualności
Drogówka bez pościgowego radiowozu
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube