reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kasina zarzuca, Sycianko odpowiada

4.09.2018 o 10:42Komentarzy: 146Kategoria: Aktualności
W nadchodzących wyborach samorządowych o stanowisko wójta gminy Oleśnica będą ubiegać się Marcin Kasina i Maciej Sycianko. Pomiędzy nimi doszło do ostrej wymiany oświadczeń.


Publikujemy stanowisko Marcina Kasiny w odpowiedzi na jeden z wywiadów Macieja Sycianki

* * *

Wybory 21.10.2018 r. zmieniły postawę niektórych osób o 180 stopni. Chciałbym abyście poznali prawdę o niezłomnym i oświeconym w ostatnim czasie (kandydacie na wójta) Macieju Syciance. W tym celu odniosę się do ostatnich artykułów w lokalnej prasie z w/w Panem. Na pytanie dlaczego zdecydował się kandydować odpowiada, że chce, aby realna władza wróciła do Rady Gminy. Ja się pytam: Gdzie był ten "aktywny" radny przez ostatnie 8 lat. Spał na sesjach? Był w agonii? Może nie wiedział za czym głosuje? Dlaczego popierał prawie wszystkie projekty przedłożone przez Wójta? Ile projektów sam złożył? - Odpowiadam - Żadnego!!!!! Ten człowiek dzięki MOJEMU KOMITETOWI WYBORCZEMU!!!!! został radnym w 2014 roku - przyznaję się bez bicia, była to moja NAJGORSZA decyzja w tamtym czasie, nie dlatego że dzisiaj kandyduje, tylko dlatego że przez cztery lata radnym była osoba, która kompletnie nie ma pojęcia o samorządzie gminnym i nie wniosła NICZEGO w rozwój naszej gminy. Ten pan twierdzi, że czekano z wieloma inwestycjami do wyborów i za przykład podaje kanalizację w Ligocie Wielkiej -- ABSURD I KOMPLETNE KŁAMSTWO. Do realizacji takiej inwestycji potrzebne są trzy istotne rzeczy Panie Sycianko: 1. DOKUMENTACJA (Program Funkcjonalno Użytkowy był znacznie opóźniony z powodu przedłużającej się procedury MPZ w Ligocie Wielkiej (uzgodnienia Ministerstwa Rolnictwa) - NIE Z WINY WÓJTA,. 2. FINANSOWANIE - czekaliśmy na nabór PROW (środki unijne) i doczekaliśmy się dofinansowania, umowa z 08.08.2017 r. - 1 793 547 zł - WÓJT MIAŁ NIE CZEKAĆ NA TE PIENIĄDZE!!!!! 3. WYŁONIENIE WYKONAWCY W PRZETARGU - udało się to DOPIERO W CZWARTYM PRZETARGU - NIE Z WINY WÓJTA!!!! Swoją drogą podważając zasadność takiej inwestycji zapraszam tego pana do Ligoty Wielkiej, niech to powie mieszkańcom.

Następne kłamstwo, to mówienie dzisiaj o inwestycjach na 2019 rok, gdzie dopiero ruszyły konsultacje z mieszkańcami co do przyszłorocznych inwestycji! Mogę tak punktować każdą wypowiedź! Dużym zagrożeniem dla Naszej Gminy są tacy ludzie jak ten Pan. Bez pomysłu, bez zaangażowania w życie społeczne, bez doświadczenia w zarządzaniu gminą, jedynie z niepohamowanym dążeniem do objęcia władzy. Drodzy mieszkańcy Naszej Gminy - OCENICIE TO SAMI 21.10.2018r. Gorąco Was pozdrawiam.

Marcin Kasina

* * *

AKTUALIZACJA

Swoje oświadczenie opublikował Maciej Sycianko. Cytujemy je poniżej.

* * *

Szanowny Panie Wójcie!

Naprawdę szkoda że robi Pan to w takiej formie. Szkoda, że w Pańskiej wypowiedzi jest tyle agresji, inwektyw i nerwów. Oczywiście, zgodnie z moją obietnicą przechodzę nad tym do porządku dziennego, zwłaszcza, że w mojej ocenie szkodzi to głównie Panu a nie mi.

Wypowiedź dosyć chaotyczna, ale udało mi się wyłowić kilka kwestii merytorycznych.

1. Nie wszystkie projekty poparłem. W wielu przypadkach wstrzymywałem się od głosu. Byłem przeciwny uchwale budżetowej na 2019 rok. Rozumiem, że się Pan spieszył, ale warto sprawdzić.

2. Ile projektów uchwał złożyłem? Tak, nie robiłem tego. I zdaje się, że nikt inny tego nie robił. Może zdarzyć się przypadek potwierdzający zasadę. W obecnej Radzie nie ma takiego zwyczaju. Ponadto nie ma możliwości przegłosowania projektów, które są wbrew Pańskiej woli. Jak mówiłem - chcę, żeby realna władza wróciła do Rady. Chcę żeby ta Rada zaczęła żyć. Dlatego też mieszkańcy Gminy znajdą na naszych listach wielu młodych energicznych ludzi.

3. Ligota Wielka. W wywiadzie do którego, jak rozumiem się Pan odnosi powiedziałem wyraźnie, że ta inwestycja jest bezdyskusyjnie potrzebna. Co do reszty - przypominam Panu, że jest pan Wójtem od 10 lat! Był czas, żeby zająć się tematem kanalizacji nie tylko w Ligocie Wielkiej , ale także w innych sołectwach. Realizacja tej inwestycji w roku wyborczym spowodowała, że jest ona o 2 miliony droższa. 2 miliony to dwie świetlice. Dla Krzeczyna i Ostrowiny, których nie będzie. Nie szanuje Pan publicznego grosza. Tyle!

4. Nowe inwestycje na 2019 rok. Panie Wójcie, w Wieloletniej Prognozie Finansowej osobiście wpisał Pan kwotę 50 tys. To jest kwota na nowe inwestycje w całej Gminie. 1724 zł na sołectwo!!!!!!!!!. Na rok 2020 nie jest lepiej. 250 tys. Czyli jakieś 8500 zł na sołectwo.

Tak, Panie Wójcie. Wszystko zostało podporządkowane Pańskiemu interesowi wyborczemu.

I jeśli już prowadzi Pan konsultacje z mieszkańcami Gminy dotyczące nowych inwestycji na 2019r. to mam nadzieję, że uczciwie i rzetelnie informuje Pan ludzi, że ma Pan na ten cel średnio 1724 złote na sołectwo.

Kończąc. W tym samym wywiadzie powiedziałem wyraźnie. To nie jest sprawa życia lub śmierci. To tylko wybory. Raz na 10 lat. Do przeżycia. Proszę ochłonąć, uspokoić się, cokolwiek…

Bywaj zdrów Panie Marcinie!

Ps. Tradycyjnie gif okolicznościowy;) Na rozluźnienie atmosfery;)

Pozdrawiam
Maciej Sycianko

* * *

AKTUALIZACJA

Pojawiło się nowe oświadczenie Marcina Kasiny.

Szanowny Panie Macieju!

To naprawdę wielka szkoda dla Nas wszystkich, że ponownie próbuje Pan manipulować naszymi Mieszkańcami. Muszę ponownie odnieść się do Pańskiej wypowiedzi. Doskonale Pan wie, co znaczy słowo - inwektywa (słownik PWN - zniewaga słowna), osobiście w swojej wypowiedzi nie widzę inwektyw, ale odsyłam Pana do komentarzy na tym portalu w stosunku do mojej i chyba Pana też osoby. Oboje nie mamy na to wpływu, ale ja swoich zwolenników do tego nie namawiam. Moja wypowiedź nie powstała w nerwach, tylko stwierdziłem, że naszym Mieszkańcom należy się prawda. Zrobiłem to z szacunku dla nich.

Odniosę się teraz do wyłowionych przez Pana kilku kwestii merytorycznych.

1. W ciągu czterech lat był Pan przeciwny tylko uchwale budżetowej na 2019 rok. Uprzejmie informuje, że takowej jeszcze nie podejmowaliśmy. Rozumiem, że się Pan speszył. Nowa rada przyjmie ją prawdopodobnie w grudniu 2018r. Rozumiem, że pozostałe uchwały z ostatniej kadencji (śmiem twierdzić ponad sto) zgłaszane przez Wójta za którymi Pan głosował na tak były OK! (to tak na rozluźnienie atmosfery).

2. Nie składał Pan projektów uchwał, bo w obecnej radzie nie ma takiego zwyczaju? Bo nie ma możliwości przegłosowania projektów, które są wbrew woli Wójta? Panie Macieju, jako młody i aktywny radny powinien Pan składać MNÓSTWO PROJEKTÓW, jeżeli oczywiście wnoszą coś dobrego, świeżego i przede wszystkim korzystnego dla wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy. Jako Wójt zawsze mówiłem do radnych, jak robię coś źle to dajcie pomysły i podpowiedzcie jak można robić to lepiej. Panie Maćku, pozwoli Pan, że nie odniosę się co do kandydatów na Pańskich listach, młodych i energicznych. Zainteresowani wyborcy wiedzą o kim mówię.

3. Panie Maćku, jeżeli mówimy o inwestycjach związanych z kanalizacją, to muszę Wszystkim Mieszkańcom Gminy powiedzieć, że na terenach wiejskich z rozproszoną zabudową, są to BARDZO DROGIE inwestycje. Bez możliwości pozyskania środków unijnych bardzo trudne do realizacji! W ciągu 10 lat od kiedy jestem Wójtem Naszej Ukochanej Gminy Oleśnica były dwa unijne nabory, z których skorzystaliśmy w 100% 1. Nabór lata 2007 - 2013 Budowa Sieci Kanalizacyjnej i Oczyszczalni Ścieków w Bystrem.

Środki wykorzystaliśmy w 100%. 2. Nabór 2014 - 2020 Kanalizacja Ligota Wielka - wykorzystaliśmy wszystko co się dało!!!! Pozwoli Pan, że z uśmiechem na twarzy potraktuje Pana wypowiedź o świetlicach w Krzeczynie i Ostrowinie - całkiem nie dawno publicznie powiedział Pan na sesji, że wstrzymałby Pan inwestycje w Naszej Gminie. Wiem i zdaję sobie sprawę, że są to bardzo ważne inwestycje w tych miejscowościach, zawsze deklarowałem budowę świetlic przy wykorzystaniu ŚRODKÓW UNIJNYCH. Był nabór w tym roku i złożyliśmy dwa wnioski. To były świetlice w Krzeczynie i Boguszycach a nie Ostrowinie. Mógł się Pan pomylić, ponieważ się Pan śpieszył. Przypomnę wszystkim, że gmina mogła złożyć TYLKO jeden wniosek. Mieliśmy kompletną dokumentację na świetlicę w Boguszycach i Krzeczynie, dlatego drugi złożył GOK. W Ostrowinie też czekają na świetlice i mamy pewne plany z rada sołecką - nie koniecznie musi Pan je znać Panie Maćku. KAŻDY WYDATEK (GROSZ PUBLICZNY) W NASZEJ GMINIE JEST SZANOWANY I GŁĘBOKO ANALIZOWANY!

4. Panie Macieju. WPF Wieloletnia Prognoza Finansowa nie jest PLANEM PRZYSZŁYCH INWESTYCJI!! Wójt nic tam nie wpisuje OSOBIŚCIE! Uchwala ją RADA GMINY w każdym momencie, kiedy mamy do czynienia ze zmianami w BUDŻECIE! W większości głosował Pan za tymi zmianami. To rada podejmuje decyzje o budżecie i tak jest do tej pory, wójt jako organ wykonawczy realizuje wszystkie uchwały Rady Gminy.

Nowe inwestycje na 2019 r. zostaną ujęte w Grudniu po konsultacjach społecznych. Wszyscy zainteresowani Mieszkańcy wiedzą, ze do końca września składamy wnioski do budżetu na następny rok. Po OŚMIU LATACH powinien Pan to wiedzieć (myślę, że nie potraktuje Pan tej wypowiedzi jako INWEKTYWY) Na marginesie w 2019 r. w WPF jest już 9 mln na inwestycje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kończąc moją wypowiedź, dla mnie Panie Maćku, wybory w 2018 są dla mnie bardzo ważne bo zależy mi głownie na Naszej Gminie i jej Mieszkańcach. Pytanie czy Panu również?

Bywaj zdrów Panie Macieju i do zobaczenia w czwartek na sesji (pamiętasz?) :0)

Marcin Kasina

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (146)

Wyborca12.09.2018 o 14:31

Pan Kasina jest wspaniałym mężem stanu.

Zgłoś
kozak11.09.2018 o 21:17

tam gdzie dwóch się bije trzeci korzysta, wie już pan panie Tomku co pan zrobi w pierwszy dzień urzędowania po wygranych wyborach

Zgłoś
Mieszkaniec Gminy 11.09.2018 o 11:23

Kto zamienić więcej niż 1 zdanie z Sycianką, to wie, że chłop nie ma interpersonalnych kompetencji do objęcia stanowisko Wójta. Nie potrzebujemy mruka schowanego z gabinecie, bojącego się ludzi, nie umiejącego nawiązać właściwego kontaktu z nimi.

Zgłoś
Ciekaw11.09.2018 o 11:16

Dawni koledzy, teraz sobie skaczą do gardeł. Dobra wymiana, musiało do niej dość. 21.10 poznamy zwycięzcę.

Zgłoś
xxx10.09.2018 o 10:10

czas na zmiane panie kasina nie popisal sie pan itrzeba odejsc od koryta niech wlada lepszy

Zgłoś
wyborca &9.09.2018 o 20:24

Trzymamy kciuki za pana Wójta i namawiam aby brać udział w wyborach. Są to bardzo ważne wybory, gdyż dotyczy naszej małej ojczyzny Gminy Oleśnicy!!!! Wyborcy do urn !!!!

Zgłoś
Rt9.09.2018 o 19:30

Nie mamy demokracji mamy Pisokrację

Zgłoś
Rodzic 9.09.2018 o 16:42

Do Miro, wiem co pisze, a Pan bardzo popiera wojta, no ale mamy demokracje!

Zgłoś
.9.09.2018 o 15:52

Stolowki sa bo dzieci otrzymuja obiady i sa miejsca gdzie sa spożywane posilki

Zgłoś
Wyborca:)9.09.2018 o 10:52

Panie Wójcie jesteśmy z panem do końca. Pan Wójt ma dar rzadki w tych czasach, że potrafi łączyć wszystkie strony w imię interesu gminy naszej.

Zgłoś
Miro8.09.2018 o 13:10

Do Rodzica. Taki z ciebie rodzić że nawet nie wiesz że w naszych szkołach nie ma stołówek. Potrafisz oczerniać ludzi nie znając ich.

Zgłoś
ligocianin8.09.2018 o 08:20

Do Ela Rz. A kto bogatemu zabroni?

Zgłoś
Rodzic 8.09.2018 o 08:18

Dlatego teraz nerwowka wokol wojta,zal bedzie opuscic super miejsce. A faktycznie ten pan od oswiaty nie powinien tej funkcji sprawowac!!! Moja corka uczy sie na stolowce,to sa te warunki w szkol!!!

Zgłoś
Ela Rz.7.09.2018 o 22:18

Zapomniałam dodać 400 zł. za dobę od osoby.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.09.2018 o 22:15

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.09.2018 o 22:08

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.09.2018 o 22:01

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Ech7.09.2018 o 12:26

Do PODATNIKA. Co Ci człowieku do auta jakim jeździ wójt. Prymityw jesteś. Ja też mam nowe auto i ciężko na nie zapracowałam. Nie zniżajmy się do niżyn. Najbardziej nisko oceniam ludzi którzy z tego pułapu oceniają innych. A co miał przepić czy przepalić czy co. Co by Cię satysfakcjonowało PODATNIKU. Płytko myślisz płytki jesteś

Zgłoś
Lol7.09.2018 o 06:56

Mi najbardziej podoba się kampania wzgardy. Na prawdę dobra. Ten wzgarda to w ogóle istnieje czy to żart jakiś?

Zgłoś
Pepe6.09.2018 o 22:35

Ponawiam pytanie gdyż bezczelnie je usunięto. Co Panie wójcie ze świetlicą w Krzeczynie. To już ponad trzy lata jak projekt gotowy a w między czasie inne świetlice inwestowane a z tą d....a. Czas rozliczyć panów odpowiedzialnych mieszkańcy Krzeczyna.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nadchodzi sesja rady miasta
dzisiaj o 09:25/ Aktualności
Termin American Cars Mania 2020!
dzisiaj o 08:25/ Aktualności
Koniec przerwy technologicznej w OKR Atol
dzisiaj o 08:07/ Sport
Mickiewicz czytany przez oleśniczan
dzisiaj o 07:18/ Kultura
Akademia Rodzica w bibliotece
dzisiaj o 06:12/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube