reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 18 września. Imieniny Stefanii, Irmy, Stanisława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wywiad z Moniką Romanowicz

5.09.2018 o 06:16Komentarzy: 101Kategoria: Aktualności
Wywiad portalu MojaOlesnica.pl z Moniką Romanowicz, która z ramienia Forum Rozwoju będzie ubiegała się o stanowisko burmistrza. W jaki sposób chce zachęcić do siebie mieszkańców?


Monika Romanowicz wraz z przedstawicielami Forum Rozwoju

Piotr Paszkowski, MojaOlesnica.pl: Co skłoniło Panią do kandydowania na burmistrza Oleśnicy?

Monika Romanowicz, kandydatka na burmistrza Oleśnicy (Forum Rozwoju): Przez ostatni rok brałam aktywny udział w posiedzeniach komisji i sesjach Rady Miasta Oleśnicy. Dzięki tym doświadczeniom dostrzegłam potrzebę wprowadzenia wielu zmian. Zmian oczekiwanych przez mieszkańców Oleśnicy. Zarówno tych merytorycznych jak i personalnych. To cenna lekcja, którą warto spożytkować dla naszej lokalnej wspólnoty.

Co najchętniej zmieniłaby Pani w mieście?

Mam pomysły związane z ożywieniem oleśnickiego rynku, promocją miasta, pozyskiwaniem strategicznych inwestorów. Pomysły przekuwam w rzeczywistość dzięki mojemu wykształceniu
i doświadczeniu zawodowemu oraz entuzjazmowi i dyscyplinie pracy. Wiem, jak te pomysły skutecznie wdrożyć, ale jestem także otwarta na propozycje mieszkańców.

Na ile doświadczenia związane ze wcześniejszą współpracą ze Stowarzyszeniem Interwencji Obywatelskiej Pana Kazimierza Karpienki czy z przedsiębiorcą w sprawie koncesji alkoholowej w centrum handlowym ukształtowały Pani poglądy na miejską politykę?

Każde życiowe doświadczenie czegoś uczy. Doprecyzujmy - nie koncesji alkoholowej tylko uchwały o zasadach usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Co więcej ta uchwała nie dotyczy jednego przedsiębiorcy, ale jest prawem dla wszystkich - obecnych i przyszłych - przedsiębiorców. Mieszkańców, którzy zatrudniają pracowników z Oleśnicy i u nas płacą podatki. Mimo to przekonanie radnych okazało się być zadaniem mozolnym i trudnym. Warto podkreślić, iż od samego początku największym zrozumieniem wykazali się radni Forum Rozwoju. Jako jedyni wyszli z inicjatywą uchwałodawczą. Ostatecznie zagłosowali za i pomogli zmienić uchwałę na obecnie obowiązującą.

Nie ma Pani za złe Panu Kazimierzowi Karpience poparcia Pana Michała Kołacińskiego w wyborach?

Pan Kazimierz Karpienko pogratulował mi decyzji i życzył sukcesu, dlatego nie mam nikomu nic za złe. Każdy ma wolną wolę i prawo do podejmowania decyzji, które są dla niego najbardziej optymalne.

Z jednej strony każdy polityk od czegoś zaczynał, ale od razu "celuje" Pani w stanowisko burmistrza. Czy brak doświadczenia może być więc przeszkodą w sprawowaniu takiej funkcji?

Decyzja o starcie na burmistrza była wynikiem wnikliwej analizy. Moje zawodowe doświadczenia związane są z zagadnieniami ekonomiczno-prawnymi i społecznymi. Często mam kontakt z wieloma instytucjami publicznymi. Dzięki tym praktycznym doświadczeniom będzie mi łatwiej wprowadzać potrzebne zmiany. Zmiany, których oczekują mieszkańcy.

Czy nie uważa Pani, że brak porozumienia z resztą opozycji może tylko wzmocnić pozycję Oleśnica Razem? I wreszcie - dlaczego nie doszło współpracy z pozostałymi organizacjami?

Demokracja polega na rywalizacji różnych wizji, programów i kandydatów, w tym także różnych ugrupowań. Finalnie to mieszkańcy decydują, kto powinien ich reprezentować. Żadne kuluarowe układanki przed wyborami mnie nie interesują.

Czy można mówić o kryzysie w Forum Rozwoju? Część osób podjęło współpracę z Ruchem Samorządowym Powiatu Oleśnickiego.

Nikt nikogo nie trzyma na siłę. Forum Rozwoju jest stowarzyszeniem, które ceni wymianę opinii, opinii czasem skrajnie różnych. Podstawą współdziałania jest jednak zaufanie. Trudno ufać komuś kto obraża się na demokratyczne decyzje stowarzyszenia i podważa je w mediach.

Na co szczególny nacisk chcecie położyć Państwo w kampanii wyborczej Forum Rozwoju?

Priorytetem dla mnie i dla Forum Rozwoju jest rozwój społeczno-gospodarczy Miasta. Stworzenie lepszych warunków dla rozwoju lokalnego biznesu i aktywne pozyskiwanie przedsiębiorstw
do Oleśnickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (101)

El Mondo11.09.2018 o 08:59

Krzysiu tak prowadzi agitkę by Monika dostala cztery glosy!

Zgłoś
Jan Marzec11.09.2018 o 08:56

"Wszyscy którym zależy na normalności w mieście , powinni ? " głosować na panią Monikę Romanowicz - na kobietę z wykształceniem ekonomicznym" pisze Krzysio. Krzysiu! Tylko ktoś z germańską pychą może komuś wmawiać co powinien! Gówno powinien! Ludzie mają swój rozum i sami wiedzą, że na Monikę nie można głosować dla dobra Oleśnicy!

Zgłoś
Astrolog 11.09.2018 o 08:50

Znaczenie imienia Monika Monika jest kobietą zdecydowaną i szybką, która uparcie dąży do tego, aby jej racja była na wierzchu. Sama sobą rozporządza i nie pozwala przejąć kontroli innym. Ceni przy tym ład i porządek. Uwielbia towarzystwo i jest bardzo sympatyczną oraz uśmiechniętą osobą. Łatwo dostosowuje się do otoczenia, ale nie ulega wpływom innych ludzi. Wcześnie dojrzewa i staje się samodzielna, przez co nie pozwala sobie w kaszę dmuchać!

Zgłoś
Astrolog 11.09.2018 o 08:47

Znaczenie imienia MICHAŁ Michał posiada skłonność do zamykania się w sobie i osądzania innych z pewną surowością. Jest niezbicie przeświadczony, iż życie powinno się toczyć wokół niego. To bardzo subiektywny mężczyzna, który rzadko próbuje postawić się na czyimś miejscu. Czułym punktem Michała jest jednak duma.:Znaczenie imienia JAN Po prostu od początku wydaje mu się, że zna najlepszy sposób postępowania. Trudno go przekonać zwłaszcza, że często ma rację. Jan jest doskonałym organizatorem, ale ma jedną wadę: chce wszystko robić sam.

Zgłoś
oT Co9.09.2018 o 00:37

zw-kowalski: bo w Szwecji publicznie jest miło i spokojnie, a niepublicznie - molestowania seksualne na ulicach i w szkole, albo akcje typu Brejvik

Zgłoś
zw-kowalski9.09.2018 o 00:03

A u nas jutro koniec wyborów. Bo wybory trwają tu już 2 tygodnie. Od 2 tygodni można oddawać swój głos a kampania trwa. Komitety wyborcze wręczają swoim sympatykom karty do głosowania. Do każdej instancji w innym kolorze. Dziś na Rynku w Ovik ustawione były namioty wszystkich partii. Namiot SD był kilka metrów od namiotu Socjaldemokracji. I sie nie pogryźli. W jednym miejscu można było poznać program wszystkich partii. W Pl każda partia prowadzi monolog w swoim gronie. Nie wiem jak wyglądają prognozy ale liczę, że SD dostanie co najmniej15 % . Zycie pokaże. Ja głosuję za partią która jest za wyjściem Szwecji z UE.

Zgłoś
zw-kowalski9.09.2018 o 00:03

Moniko Lipiec. Konstytucja RP to papier toaletowy dla większosci sedziów. Już kilkanaście lat temu powoływałem się na Konstytucje RP w sądach. W Oleśnickim sadzie kilku sędziów notorycznie gwąłciło Konstytucje orzekając po 1997 roku jako asosorzy. Jeszcze w 2006 roku orzekali asesorzy. Wszystkie sądy w Polsce gwałciły Konstytucje i dyrektywe 1397.2007 wzywając mnie do ustanowienia pełnomocnika do doręzceń w Polsce. jeszcze 2 lata temu pewna sedzia SR w Olesnicy żadała ustanowienia pełnomocnika pod rygorem zwrotu pozwu. A tego nie było nawet w art. 1135 KPC w PRL. Był zapis pod rygorem pozostawiania pism a aktach ze skutkiem doręczenia.

Zgłoś
zw-kowalski8.09.2018 o 23:55

zzz. Masz rację. W Polsce nawet psy sa bardziej nerwowe jak w innych częściach Europy.

Zgłoś
zw-kowalski8.09.2018 o 23:54

A u nas jutro koniec wyborów. Bo wybory trwają tu już 2 tygodnie. Od 2 tygodni można oddawać swój głos a kampania trwa. Komitety wyborcze wręczają swoim sympatykom karty do głosowania. Do każdej instancji w innym kolorze. Dziś na Rynku w Ovik ustawione były namioty wszystkich partii. Namiot SD był kilka metrów od namiotu Socjaldemokracji. I sie nie pogryźli. W jednym miejscu można było poznać program wszystkich partii. W Pl każda partia prowadzi monolog w swoim gronie. Nie wiem jak wyglądają prognozy ale liczę, że SD dostanie co najmniej15 % . Zycie pokaże. Ja głosuję za partią która jest za wyjściem Szwecji z UE.

Zgłoś
Monika Lipiec8.09.2018 o 11:12

K.A. Kowalski jak widzę odmawia jakiś polityczny pacierz. Wiele w nim bałwochwalstwa a priori. Notoryczne wymawianie imienia "Monika...", to coś jak wymawianie na próżno imienia Boga po to aby zanurzyć go w marności świata. Żarliwość religijna przełożona na świecką i publiczną jednocześnie nigdy nie jest uczciwa. Wygląda mi to raczej na teleologiczne podejście do sprawy. Tak postępuje dzisiejszy obóz władzy państwowej i kraj nasz jest coraz bardziej pacyfikowany przez ideologię, którą dziś można by nazwać katokomuną, w przeciwieństwie do komuny poprzedniej, którą wywodzono z ideologii komunistycznej. I ta żarliwość zdradza, być może podyktowana merkantylnym podejściem do sprawy, jest niepokojąca. Żaden z obecnych kandydatów, jak do tej pory, mnie na przykład nie przekonuje, dlatego, że o praworządności ani słowem nie pisnął... A w kraju KONSTYTUCJA jest szmacona i wykorzystywana na różne podłe sposoby. Dotychczasowi włodarze w lekceważeniu praworządności mają poważne "zasługi", a idolka K.A. Kowalskiego "Monika...", on to wie, ma być remedium na całe oleśnickie zło ? Panie Krzysztofie, Thomas Jefferson wygłosił swego czasu taką sceptyczną myśl: "Śmiało kwestionuj nawet istnienie Boga, ponieważ jeśli jakiś istnieje, musi bardziej pochwalać hołd rozumu niż zaślepiającego strachu". A zawierzanie się jakiemukolwiek bóstwu czy bożkom , nawet jak jest się kandydatką na burmistrza, jest zagrożeniem dla mieszkańców. I może okazać się zaślepieniem graniczącym z obłędem, zdobycia pozycji za wszelką cenę. Pan taką sytuację wytwarza. Podpis: Edmund Kaleciński Dodano: 2018-09-08 10:23:38 |

Zgłoś
zzz7.09.2018 o 20:21

Wybory samorządowe ... Szkoda, że "wojny na górze" z Sejmu przenoszą się na poziom wyborów burmistrzów (wójtów), radnych. W tak małych społecznościach powinno głosować się na OSOBY, które mogą i chcą coś zrobić dla miasta, gminy, osiedla. A tu walka: ten z PiS, inny z PO, a kolejny - "tfu" - z lewicy. Walka partyjna trwa. Ale nie o to chyba chodzi?! Wybieramy włodarzy naszych "minipaństw". Często znamy kandydatów osobiście, albo "z widzenia". Wiemy, czy są w stanie coś dobrego zrobić dla nas, czy też mają jedynie "parcie na władzę". Ja oddam głos na osobę, która według mnie będzie w stanie coś dobrego zrobić dla Oleśnicy. Internautom przypomnę, że w wyborach samorządowych na "naszym" poziomie (Oleśnica, Twardogóra, Dobroszyce) radnym zostaje się uzyskując kilkaset, kilkadziesiąt lub kilkanaście głosów. Warto pamiętać, że każdy głos jest bardzo ważny. Moja propozycja: nie głosujcie na partie polityczne, głosujcie na OSOBY. Pozdrawiam.

Zgłoś
!#7.09.2018 o 18:54

słuszna opcja

Zgłoś
andraguno7.09.2018 o 14:42

trzecia opcja pierwszy wybor - Monika!

Zgłoś
PO PO PO PO POP7.09.2018 o 14:03

PO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO POPO PO PO PO PO

Zgłoś
Edmund Kaleciński6.09.2018 o 23:32

Jarosław Kaczyńskiego interesuje, czy jak wygracie wybory, to będziecie warczeć na rząd. Co wy na to ? Ja też chcę wiedzieć ! KONSTYTUCJA !

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski6.09.2018 o 20:48

"Wszyscy którym zależy na normalności w mieście , powinni ? " głosować na panią Monikę Romanowicz - na kobietę z wykształceniem ekonomicznym, z empatią, potrafiącą poruszać się w zawiłościach prawnych, której nie obce są zagadnienia z zakresu marketingu i zarządzania. Obaj panowie już udowodnili, że są na bakier z tym, co powinno być podstawą w zarządzaniu miastem.

Zgłoś
Oleśniczanka6.09.2018 o 19:18

Kobiety są często lepiej wykształcone i zorganizowane. Kobiety na stanowisku w wielu zadaniach sprawdzają się lepiej. Kobiety powodują mniej wypadków drogowych. Do kobiety ma się zawsze większy szacunek. Więc trzeba dać szansę kobiecie, a nie wracać do ogrzewanych kotletów, którzy mamią nas wyborców na prawo i lewo.

Zgłoś
tak jest6.09.2018 o 10:26

@/, po prostu pitolisz głupoty, bo FR nie działa od początku kadencji. I naprawdę nie rozumiesz wypowiedzi M. Romanowicz. Te twoje niby uwagi nie mają nic wspólnego z odpowiedziami.

Zgłoś
/6.09.2018 o 10:02

Rozwój społeczno-gospodarczy Miasta jest istotny dla wszystkich. Pozostaje pytanie, jakie działania mają zostać podjęte w najbliższej kadencji, aby cel ten zrealizować. Czy priorytety M. Romanowicz przekonają mieszkańców?

Zgłoś
/6.09.2018 o 09:59

"Trudno ufać komuś kto obraża się na demokratyczne decyzje stowarzyszenia i podważa je w mediach." - to jest problem FR: ogranicza prawo do swobodnej wypowiedzi i nie toleruje krytycznych,negatywnych opinii na swój temat. Czy naruszono, jakiekolwiek ustalenia, które miały zostać poufnymi, trudno ocenić.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Kwaśniewski popiera Arkadiusza Sikorę
wczoraj/ Aktualności
Samochody najechały na powalone drzewa
wczoraj/ Aktualności
Drzewo spadło na samochód!
wczoraj/ Aktualności
Interwencje przez silny wiatr
wczoraj/ Aktualności
Drogówka bez pościgowego radiowozu
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube