reklama
reklama
Dziś jest piątek, 22 lutego. Imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Smutna antypromocja Oleśnicy

11.08.2018 o 10:02Komentarzy: 129Kategoria: Aktualności
Mieszkańcy narzekają na osoby śpiące na ławkach lub w dzikim obozowisku na podzamczu. Policja twierdzi, że może interweniować wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.


Tak prezentuje się Oleśnica przed turystami i artystami. Po lewej mężczyzna śpiący w rynku, po prawej dwie kobiety w namiocie na podzamczu / zdjęcia udostępnione przez czytelników

Nadszedł Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny, a tymczasem mieszkańcy zwracają na przykry widok i tym samym "antywizytówki" naszego miasta wśród goszczących u nas artystów i turystów. Na rynku leżał mężczyzna, a przechodnie narzekali na wydobywający się od niego odór. Otrzymaliśmy też sygnał o dzikim obozowisku na podzamczu, z dala od strefy namiotowej OFCY.

- Goście - artyści już zwiedzają rynek i okolice a tu takie atrakcje - napisał autor jednego ze zdjęć. Niektórzy żartują, że w tym przypadku może chodzić o specyficzny występ artystyczny.

Policja twierdzi, że leżenie na ławkach czy rozłożenie namiotu na terenach zieleni miejskiej, samo w sobie nie jest zabronione. Mundurowi mogą interweniować na przykład w przypadku zaśmiecania przestrzeni publicznej lub zakłócania spokoju.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (129)

zw/kowalski18.08.2018 o 22:54

W Szwecji policja od razu ujęła sprawców powiniem napisac.

Zgłoś
zw-kowalski18.08.2018 o 22:53

typowy hejterze patologia to w Polsce i w Oleśnicy. O Oleśnicy pisza tutaj komentujący. Jak jest na prawdę w Oleśnicy gdy czasami do niej wpadam. Smieszny człowieczku. Ile czasu zajeło POlicji i Prokuraturze postawienie w stan oskarzenia owego policjanta za pobicie na przesłuchaniu. Policja od razu ujeła sprawców. W Polsce geniusze policjanci do tej pory nie złapała zabójców komendanta głownego policji. A dwie prokuratury oskarżają kilku rożnych spraców. Totalna kompromitacja. Prokurator Świtała i Przysięzny wydawali mi kopie przesłuchania przez 4 miesiące. To samo prokurator w Zorach. Sedziemu w Piotrkowie wydanie kopii z akt zajęło około roku. Dostałem za to 4 tys z tytułu przewlekłości postepowania. Żygać mi się chce jak dostaję z sądu niechlujnie pisane wezwania bez wskazania daty wniesionego środka lub oznaczenia stron.

Zgłoś
typowy hejter18.08.2018 o 19:07

Te kowalski Co tam w patologicznej szwecji? Coś ostatnio ci o których tam sie nie mówi bynajmniej w negatywnym (czyt prawdziwym) kontekście znówu rozpalali ogniska na autach w Göteborgu, który to już raz w tym cywilizowanym kraju? Śmieszny człowieczku.

Zgłoś
wefwef18.08.2018 o 17:55

wolę patrzec na tych żuli niż na plakaty z martwymi płodami i nieskazone myśla twarze protestujących pod szpitalem...

Zgłoś
antykonfitura18.08.2018 o 14:51

Od kiedy żulernia,która nformuje SłużbęWięzienną,prokuraturę,Policję,sokistów i żandarmerię wojskową o wszytkim może być karana mandatami? Napad synalków policjantów wraz z donosicielami kibolskimi z fc olesnic wks slask wroclaw na leclerc w olesnicy nieczego wam nie uswiadomil ?

Zgłoś
zw/kowalski18.08.2018 o 08:19

typowy hejter. A jak z tobą? Jesteś już po badaniach psychiatrycznych czy dopiero przed? Miałem to szczęście w tzw nieszczęściu, że kiedy 11 donosicieli z ratusza doniosło na mnie do prokuratury a ta mnie oskarzyła to prokurator Bylicka skierowała mnie na badania. Biegli sądowi, ku mojemu zdziwieniu, stwierdzili , że jestem zdrowy. A ja twierdzę, że mam schizofrenie paranoidalną bezobjawową. Innym zdaniem ja mogę stwierdzić, że jestem zdrowy a donosiciele i kandydaci na radnych czy burmistrza tylko tyle, że nie byli badani.

Zgłoś
zw/kowalski18.08.2018 o 08:14

Zbisurmanił się. Poczytaj komentarze innych o stanie menelstwa w Oleśnicy. Ja tego nie doświadczam bo nie mieszkam w Oleśnicy. Sprawcy podpaleń 80 aut zostali od razu ujęci. W Szwecji sad w miesiąc robi to co w Polsce nie potrafi sąd i prokuratura zrobić latami. Prokurator Świtała i Przysiężny samą kopię protokołu mojego przesłuchania wydawali przez 4 miesiące. Wydali po moich ponagleniach. Prokurator Przysiężny po 4 miesiącach wezwał mnie do uiszczenia opłaty gdy takowa już była na koncie prokuratury. Za to wszystko płacicie im ok 3,5 mln złotych nim odejdą w stan spoczynku.

Zgłoś
zw-kowalski18.08.2018 o 08:12

W Szwecji z wielkiej litery. Sorry.

Zgłoś
zw-kowalski18.08.2018 o 08:11

Zbisurmanił się. Poczytaj komentarze innych o stanie menelstwa w Olesnicy. Ja tego nie doświadczam bo nie mieszkam w Oleśnicy. Sprawcy podpaleń 80 aut zostali od razu ujęci. W szwecji sad w miesiac robi to co w Polsce nie potrafi sąd i prokuratura zrobić latami. Prokurator Świtała i Przysiężny samą kopię protokołu mojego przesłuchania wydawali przez 4 miesiace. Wydali po moich ponagleniach. Prokurator Przysiężny po 4 miesiacach wezwał mnie do uiszczenia opłaty gdy takowa już była na koncie prokuratury. Za to wszystko płacicie im ok 3,5 mln złotych nim odejdą w stan spoczynku.

Zgłoś
Precz z PiSem18.08.2018 o 05:13

Jakaś plaga. Park na Mickiewicza dwie ławki chotelarsko-menelskie, rynek, podzamcze, wodociągi wszędzie śpią menty na ławkach. No i ch... Niech sobie śpią to nie problem, problem w tym że walą kupy gdzie popadnie, piją, zadymiają. Masakra idziesz z dzieckiem do parku a tam meliniarnia. Zwykły człowiek otworzy po pracy piwko na ławce zaraz jest policja i mandat albo inne sraty pierdaty, a mentą wolno pić srać i spać na ławce.

Zgłoś
o!! Qrwa18.08.2018 o 00:50

Możemy wyciągnąć logiczny wniosek!! Bisurmani, to taka czerwona alternatywa!! Jak zw!!

Zgłoś
Idiota nad Idiotami!18.08.2018 o 00:48

zw!! Może Bisurmany to taka czerwona alternatywa, jak Wy?!

Zgłoś
Matko Boska! Ratuj!18.08.2018 o 00:45

To jeszcze temu bisurmanowi, te Bisurmany nie ucięły głowy zw za gloszenie takich komunistycznych pierdół niezgodnych z islamem??

Zgłoś
Jan Prawda18.08.2018 o 00:40

Ten zw to prawdziwy zutas kłamany!

Zgłoś
Zutas Kłamany18.08.2018 o 00:38

Wy zw!! Jestescie w mojej ocenie pierd... do nieskończonosci!!

Zgłoś
Matol ze Szwecji!18.08.2018 o 00:34

Mężczyzna został kilkukrotnie uderzony. I pewnie cała historia skończyłaby się bardzo źle. Facet zostałby skopany do nieprzytomności, a dziewczyna wielokrotnie zbiorowo zgwałcona i pewnie też pobita, gdyby nie fakt, że byli na spacerku z pieskiem, który radośnie się szwendał w okolicznych zaroślach, ale w chwili napadu wrócił. Jeden z afgańskich głupków próbował go również zmasakrować, ale pies skutecznie wgryzł mu się w udo. W efekcie cała reszta imigranckich bandziorów rzuciła się do ucieczki. Cóż większość zwierząt reaguje instynktownie ? walka albo ucieczka.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl18.08.2018 o 00:31

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
zw-kowalski18.08.2018 o 00:31

Zbisurmanił się . Cytat z artykułu obok - "Marta S. została oskarżona o zabójstwo z zamiarem bezpośrednim swojego nowonarodzonego synka, a więc o zbrodnię z art. 148 par. 1 kodeksu karnego. Zagrożona jest ona karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Zdarzenie miało miejsce 23 czerwca 2016 roku w Solnikach Małych (województwo dolnośląskie). Marta S., działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, dokonała zabójstwa swojego nowonarodzonego synka. W krótkim czasie po urodzeniu chłopca Marta S. przykryła go odzieżą i materacem, co doprowadziło do jego uduszenia w wyniku unieruchomienia klatki piersiowej z jednoczesnym zatkaniem ust i nosa." Poszukaj w necie i znajdź mi taki przypadek z Ovik. A kilka lat temu żona byłego sąsiada z Oleśnicy a mieszkająca w Dobroszycach zrobiła podobnie.

Zgłoś
zw-kowalski18.08.2018 o 00:23

Zbisurmanił sie. Masz urojenia. Takie bzdury piszą tacy jak ty. Sprawcy podpalenia 80 aut zostali ujęci bezpośrednio po dokonanych podpaleniach. Już sa postawieni przed sądem. W Olesnicy trwałoby to latami. Patrz kiedy policja pobiła tych chłopaków z Dobroszyc a kiedy prokuratura złozyła akt oskarżenia. Prokurator Switale i Przysięznemu samo wydanie z akt kopi protokołu przesłuchania zajmuje 4 miesiące mimo ponagleń. Tak to u was działa. To co sedzia czy prokrator w Szwecji robi w miesiąc w Polsce robi się latami.

Zgłoś
zw/kowalski18.08.2018 o 00:13

browar-jabłonowo. Od 5 lat piszę na tym portalu, że o czym piszą niżej internauci to najlepsze świadectwo, wręcz lauraka, dla burmistrza (jako OAP), MOPS i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Alkoholikiem nie zostaje sie w tydzień czy dwa tygodnie. To dłuższy proces. Alkoholikiem był i prof. Osiatyński i prof. Falandysz. Do alkoholizmu przyznało sie kilku posłów. Tylko w Polsce nie potraficie sami częściowo rozwiązać tego problemu. A bedzie jeszcze gorzej z tym w Oleśnicy. Aż dziw bierze, że burmistzrem Olesnicy podobno z zawodu jest lekarzem. Lekarz powinien znac sie na tym lepiej jak poprzednik budowlaniec.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Soyka i Karolak w Oleśnicy
dzisiaj o 20:42/ Kultura
Miasto przejmie dworzec kolejowy?
dzisiaj o 15:50/ Aktualności
Remont budynku szkoły muzycznej
dzisiaj o 15:28/ Aktualności
Oleśnica jest kobietą
dzisiaj o 15:24/ Aktualności
Ćwiczenia antyterrorystyczne w SP7
dzisiaj o 12:54/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube