reklama
reklama
Dziś jest piątek, 22 lutego. Imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Strona urzędu miasta z problemami

8.08.2018 o 06:46Komentarzy: 43Kategoria: Aktualności
Ponad rok po planowanej dacie Urząd Miasta Oleśnicy uruchomił swoją nową stronę internetową. Niestety, długi czas oczekiwania nie wpłynął na jakość efektu końcowego.


Ponad rok po premierze i z problemami - tak wyglądała premiera nowej strony urzędu miasta

Pod koniec lipca pod adresem olesnica.pl ruszyła nowa witryna Urzędu Miasta Oleśnicy. Znajdziemy na niej dwie wersje - z typowo urzędniczymi informacjami oraz ze strefą dla mieszkańców. Uruchomienie nowej strony było wielokrotnie przekładane. Pierwotnie planowano jej start na wiosnę 2017 roku.

Po publikacji nowej wersji pojawiły się problemy dotyczące działania strony na urządzeniach mobilnych. O te kwestie zapytaliśmy w ratuszu. - Po publikacji pojawiły się m.in. kłopoty z responsywnością niektórych treści na urządzeniach mobilnych, będą korygowane - przyznaje Michał Skrzypek, rzecznik prasowy UMO.

Zapytaliśmy go też o to, czy przez ponad rok od planowanej premiery, nie można było uniknąć błędów. - W fazie testowej te błędy nie występowały - odpowiada M. Skrzypek.

W odniesieniu do rozbieżności kwoty, za którą wykonano stronę, rzecznik wyjaśnił, że kosztowała ona 21 tys. zł netto, co daje niemal 26 tys. zł brutto. Za jej wykonanie z góry zapłacono firmie Flov, która posiada agencję Nomono. Temu samemu podmiotowi zlecono produkcję klipu promocyjnego z podkładem muzycznym, w dwóch wariantach czasowych. Kosztowało to prawie 19 tys. zł brutto. Poniżej publikujemy szczegółowy komunikat urzędzu miasta.

* * *

Serwis to coś więcej, niż tylko strona w internecie: składa się z dwóch witryn, z których jedna jest przeznaczona na treści typowo urzędowe, a druga na treści informacyjne o mieście. Całość zaprojektowano w sposób przejrzysty i czytelny, a nawigowanie ułatwia użytkownikowi wybór interesujących go danych.

Projekt opiera się na nowej identyfikacji wizualnej miasta autorstwa oleśniczanina Michała Ruchela, która wprowadzana jest od maja 2017 roku. Bezpośrednio koresponduje także ze spotem promocyjnym, wykorzystującym elementy nowej identyfikacji. W ogólnopolskim plebiscycie „Polski Rebranding Roku 2017” na najlepszą zmianę marki, rebranding miasta został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych w kraju.

W części informacyjnej wyselekcjonowano działy dotyczące mieszkańców i przyjezdnych, uwzględniono przy tym bazę noclegową i gastronomiczną. Czytelnicy znajdą także dane dotyczące lokalnych klubów sportowych oraz cyklicznych wydarzeń kulturalnych. Przejrzyściej niż dotychczas prezentuje się dział związany z historią. Nowością jest także możliwość pobrania bezpośrednio z serwisu materiałów związanych z miastem.

W uporządkowanej części urzędowej znajdują się dane dotyczące pracy Urzędu Miasta, wydziałów, władz Oleśnicy z radnymi włącznie i miejskich instytucji. Tu w jednym miejscu zebrane są także relacje video z sesji Rady Miasta, statut Oleśnicy czy dane o insygniach.

Serwis zaprojektowała i wykonała za kwotę 21.000 zł netto, będąca częścią studia Nomono, firma Flov z Wrocławia (która wyprodukowała także klip promocyjny miasta w dwóch wariantach czasowych za łączną kwotę 15.380 zł netto). Wykonawca serwisu, współpracujący m.in. z telewizjami TVN czy Kino Polska, firmami farmaceutycznymi, producentami spożywczymi oraz z browarami rzemieślniczymi, wyłoniony został poprzez porównanie ofert, z których najwyższa wynosiła 90.000 zł netto.

Przeciwnie niż poprzednia strona, serwis miejski będzie responsywny, spełnia też wymogi w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, regulowane przez rozporządzenie Rady Ministrów „w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”, a także w zakresie standardu Web Content Accessibility Guidelines 2.0 wersja A.

Po publikacji pojawiło się kilka niedogodności, również część zawartości nie otwierała się poprawnie na urządzeniach mobilnych, jednak sukcesywnie będą one korygowane. Dziękujemy za wszelkie otrzymane spostrzeżenia!

Serwis miasta, wraz z identyfikacją oraz spotem reklamowym, tworzą spójną całość i stanowią filary komunikacji wizualnej Oleśnicy.

Urząd Miasta Oleśnicy

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (43)

dużo pytań10.08.2018 o 14:28

CBA - to jest przekręt, taka kasa poszła z góry za bubel, nasza kasa - a kto ją dostał, kto wykonał to zlecenie i co go łączy z ratuszem????????

Zgłoś
Tylko pytamty9.08.2018 o 07:51

a ja się pytam na czyje polecenie wyszedł przelew.Bo za to ktoś powinien odpowiedzieć.

Zgłoś
kołatanek8.08.2018 o 21:35

Popiół i Siarka Lekiem Na Całe Zło

Zgłoś
Pan Pętelka8.08.2018 o 21:26

witam, z odbytu wyciagam takie maleńkie białe kulki. O co chodzi?

Zgłoś
do oles8.08.2018 o 21:14

dlatego pogodnili to 4 lata temu

Zgłoś
oles8.08.2018 o 20:55

Od Bronsia to się odwalić proszę, bo to najlepszy burmistrz był. I będzie. Kto się go boi, to wie dlaczego. Ale Olesniczanie chcą jehonp powrotu. I też wiedzą dlaczego.

Zgłoś
kasa misie8.08.2018 o 20:44

trzeci dzień na topie-no widać Jasiu i Kasia usatysfakcjonowani, kaska leci

Zgłoś
atari-800xl8.08.2018 o 20:35

BBS 12200 bodów i umieli się "wdzwonić" do niemieckich bbs-ów w 1989 roku,ale co ja wymagam od "miszczów" koderki spod znaku a co to jest rekurencja assemblerowa xDD

Zgłoś
Antek 8.08.2018 o 18:41

Zobaczcie http://olesnica.pl/urzad/zalatw-sprawe/wydzialy-urzedu-miasta-olesnicy/ dodali info ze kierunkowy to 71. Telefony powinny być tabeli w kodzie zapisane. A nie jako obrazek.

Zgłoś
Wyborca8.08.2018 o 17:06

Ttlko patrzeć jak CBA dostanie zgłoszenie.

Zgłoś
Ola8.08.2018 o 17:05

pracuję w sąsiedniej gminie i powiem jedno.U mnie numer z płatnością z góry by nie przeszedł.

Zgłoś
antel8.08.2018 o 16:17

Oj coś robią bo strona nie smiga 16:17

Zgłoś
jonasz8.08.2018 o 16:05

Co wy ratusznicy potraficie ? kota w worku to normalny odpowiedzialny Olesniczanin by nie kupil! a wy jeszcze zaplaciliscie z gory oj jak sie Jaroslaw dowie to bedzie w ratuszu siwy dym!

Zgłoś
Yt8.08.2018 o 15:59

Najważniejsze że podnóżki pisokliki znikną raz na zawsze. Sio, fr - pa pa

Zgłoś
Wybory 20188.08.2018 o 15:40

he he sami informatycy "nagłe" na forum , zwykły użytkownik ma gdzieś jakieś HTTPS, ale wybory już tuż tuż.

Zgłoś
wxb8.08.2018 o 15:34

Porażka. Dlaczego zapłacono za to z góry? Na podstawie jakiej umowy zostało to zrobione? Czy ktoś kompetentny ze strony urzędu w ogóle to odbierał? Jeszcze w dodatku tyle to trwało... - brak HTTPS (tutaj w przypadku mojejolesnicy też sie prosi) - czcionka times new roman przy logo... serio? - stopka z kontaktem niemalże niewidoczna - responsywność ma takie błędy, że widać, że rzecznik ściemnia, bo występują tutaj np. problemy z warstwami, które musiały też występować w fazie testowej - o ile w ogóle taka była i obejmowała jakiekolwiek testy responsywności - mniejsza o to - pomijając, ze cała strona do zrobienia jest w maksymalnie miesiąc to umowa powinna wymóc na wykonawcy natychmiastowe usunięcie tych usterek - przecież to jest 5 minut roboty! wstyd

Zgłoś
Adam8.08.2018 o 14:18

Trochę nie na temat: Z kolei na stronach starostwa powiatowego nie działa przynajmniej od 2 tygodni portal ZSIP. Po prostu zniknął

Zgłoś
ha ha8.08.2018 o 14:06

Płatne z góry, za coś co źle wykonane, kredyty w para bankach, oj Dojna zmiano nie masz litości nad suwerenem

Zgłoś
asdf8.08.2018 o 13:19

Za autoodtwarzający się filmik z dźwiękiem też należy się nagana.

Zgłoś
asdf8.08.2018 o 13:18

Gdzie jest HTTPS?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Wybrano sołtysów w Bystrem i Cieślach
dzisiaj o 09:57/ Aktualności
SP1 halówką stoi
dzisiaj o 09:31/ Sport
Dzień Otwartych Drzwi w SP6
dzisiaj o 09:19/ Aktualności
Sportowy rozkład jazdy
dzisiaj o 09:17/ Sport
Goście z Wietnamu oraz Indonezji w SP6
dzisiaj o 09:08/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube