reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 20 stycznia. Imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pamięć o Powstaniu Warszawskim [ZDJĘCIA, WIDEO]

1.08.2018 o 17:25Komentarzy: 223Kategoria: Aktualności
W pobliżu ronda Żołnierzy Wyklętych w Oleśnicy uczczono pamięć o 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizatorami akcji byli Oleśniccy Patrioci i lokalni kibice Śląska Wrocław.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Oleśniczanie pamiętali o Powstaniu Warszawskim

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku i po 63 dniach zostało krwawo stłumione przez Niemców. Dzisiaj, w 74. rocznicę rozpoczęcia działań zbrojnych przeciwko nazistom, przy muralu z pamiętną datą pojawili się mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Wydarzenie odbywało się tuż przy rondzie Żołnierzy Wyklętych.

O godzinie "W", czyli o 17, w całym powiecie rozbrzmiały syreny upamiętniające wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Dla części osób był to sygnał do odpalenia świec dymnych.

Była to także okazja do złożenia kwiatów i zniczy przy muralu oraz pod pobliskim pomnikiem Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość została zorganizowana przez grupę Oleśniccy Patrioci oraz kibiców Śląska Wrocław z FC Oleśnica.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (223)

guerilla5.08.2018 o 19:51

jak tylko uzbieram na nowe Lambo, czyli za tydzień.

Zgłoś
patryj yj y rtyzant5.08.2018 o 19:48

guerilla, to kiedy wracasz na zmywak do jukej?

Zgłoś
guerilla5.08.2018 o 19:19

try to figure this out for yourself, smart ass.

Zgłoś
Dżiiizas5.08.2018 o 18:53

Można być obrzydliwie tłustym grubasem, pić whisky i palić cygara, być wrednym sukinsynem i jednocześnie zrobić więcej dla własnego kraju niż ktokolwiek inny. (nie wiem czy się droczysz z tym "patryjotyzmem" czy naprawdę piszesz z błędami)

Zgłoś
guerilla5.08.2018 o 18:11

rzygać mi sie chce jak widze tych gówniarzy w koszulkach z powstańcami, to nie ma nic wspólnego z patryjotyzmem. Chcesz być patryjotą? zacznij dbać o kraj, a przede wszystkim o siebie.

Zgłoś
Dziiiizas 5.08.2018 o 18:04

@guerilla, ty weź i się dowiedz co to jest patriotyzm! Wiek czy sprawność fizyczna nie mają tutaj nic do rzeczy, z resztą grillowanie kiełbasy i oglądanie tv też nie.

Zgłoś
guerilla5.08.2018 o 17:50

Patryjoci - lol, chyba tylko w internecie, co drugi to dziadek albo zapasiony miłosnik kiełbasek z grilla i tv trwam, żaden z nich by nawet kilometra o własnych siłach nie przebiegł.

Zgłoś
tabletka dzien po5.08.2018 o 15:01

Jak by tak przywrócic zasadnicza sluzbe wojskowa to z tych Olesnickich patryjotow 90% mialo by zwolnienie lekarskie od wojska!

Zgłoś
aaaa tfu5.08.2018 o 14:55

@Wales, dupę umyj chociaż raz w tygodniu to się ustrzeżesz od zarazy - nienawistny rasistowski brudasie.

Zgłoś
takie czasy5.08.2018 o 14:49

ci "oleśniccy patrioci" (kibole) to mają patriotyzm www sołszial mediach i na t-shirtach

Zgłoś
".."5.08.2018 o 13:22

Czasy niestety im sprzyjają i to nie tylko dlatego, że pozostawiona w spokoju komuna zatruwa społeczny organizm na podobieństwo syfilisu, ale również dlatego, że pretendujący do przewodzenia narodowi Umiłowani Przywódcy uciekają od niepodległości do Eurokołchozu, próbując oszukiwać samych siebie i nas, że ?współdecydowanie? jest lepsze od decydowania samodzielnego. Więc chociaż niektórzy jeszcze się wstydzą ostentacyjnie wzgardzić tamtym ideałem i w rocznicowych uroczystościach uczestniczą z nadgorliwością, to inni, bardziej wyzwoleni z poczucia przyzwoitości, promują w tym dniu na Stadionie Narodowym imprezę konkurencyjną z udziałem starzejącej się skandalistki, epatującej swoich wielbicieli postępującym rozwydrzeniem. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego z roku na rok uświadamia nam z coraz to większa ostrością, że nie ma już jednego narodu polskiego. O jednym narodzie można bowiem mówić tylko wtedy, gdy ma wspólny ideał. Ale jaki wspólny ideał może mieć spadkobierca tradycji niepodległościowej z PPR-owcami, czy ubekami, którzy w naszym nieszczęśliwym kraju nie tylko dochowali się licznego potomstwa, ale ?szczują swe szczenięta? przeciwko wszystkiemu, co polskie? Cóż wspólnego może mieć z ?młodym, wykształconym?, którego największym marzeniem jest, by go uważano za cudzoziemca? Naród polski jest dzisiaj już tylko częścią polskiego społeczeństwa, być może nawet ? jego mniejszością, coraz bardziej zdominowaną przez moskiewskie psiaki i wychowanych przez michnikowszczynę europejsów.

Zgłoś
Weles5.08.2018 o 12:13

Mamy w pamięci obraz tej wojny Lecz przeszłości nie da się zmienić Ofiary były po obu stronach Dziś musimy się z tym pogodzić W inną stronę zwróćmy nienawiść Bo teraz mamy wspólnego wroga Trzeba się ustrzec od tej zarazy Biała Europa jest nam zbyt droga.

Zgłoś
Lego5.08.2018 o 09:14

Szkoda, że ci "oleśniccy" patrioci nie świętują tak 25 I. ...

Zgłoś
Precz z matołectwem!!5.08.2018 o 00:09

W tych sprawach głos Krzysia i głos Edmunta to głos zaklamania!!

Zgłoś
Armagedon trwa!5.08.2018 o 00:07

Walka o PRAWDĘ!! Prawdę o Powstaniach trwa!

Zgłoś
".."5.08.2018 o 00:03

Od czasu do czasu wyrwie się to komuś, ale zazwyczaj odskakuje się od tego prostego stwierdzenia w pląsach i ukłonach, a koniec końców, Bogiem a prawdą, nikt nie dał dokładnej definicji: czy Sowiety są naszym wrogiem, czy wrogiem nie są? Są najeźdźcą, czy nie? Odebrały nam niepodległość, czy nie odebrały? Czy ?Kraj? to jest ?Polska?, czy tylko obca okupacja? Czy panowie Mikołajczyk-Bierut-Osóbka-Cyrankiewicz to quislingi, czy też jakieś pośrednie zjawisko: mieszanina ?dobrej woli? z agentem NKWD, według fantastycznej recepty rosyjskiego kawału: ?smies popa s wiełosipiedom?? Sytuację tę zrodził sofizmatyczny termin ?sojusznik naszych sojuszników?, nadany Związkowi Sowieckiemu jeszcze w r. 1943. Ta nieszczera i dziwaczna definicja mści się na nas do dziś. Jeżeli natomiast wyjdziemy z założeń prostych, jasnych, ogólnie zrozumiałych i za ?dobrych przedwojennych czasów? powszechnie przyjętych, określających mianem wroga każdego, kto najeżdża naszą ojczyznę, to i na powstanie warszawskie będziemy mogli popatrzeć obydwoma oczami, a nie, jak dotychczas, przymrużając jedno dyskretnie.

Zgłoś
p64.08.2018 o 14:24

Lepiej niech noszą koszulki z AK , niż że zbrodniarzami jak Che czy Leninem

Zgłoś
Pablo4.08.2018 o 11:49

Wsród młodzieży panuje moda na noszenie koszulek patriotycznych. W mediach społecznościowych wstawiają posty o Żołnierzach AK itp......U większości tych osób patriotyzm by się skończył z chwilą przywrócenia zasadniczej służby wojskowej. Nagle u 90% procent pojawiłyby się problemy zdrowotne uniemożliwiające na powołanie do służby wojskowej.....

Zgłoś
wtf4.08.2018 o 08:31

Oto co powiedział Józef Beck; ?Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego?. Obciążył Watykan, a co za tym idzie polskich biskupów.

Zgłoś
Psikuta 4.08.2018 o 06:05

Zobaczcie, jaką ładna konwersacja. Mad i tyle. Pamiętajcie, to jest jedna i ta sama osoba.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Strzeleckie zawody Huzara
dzisiaj o 14:46/ Sport
Fotopstryk: polatane z ptakami
dzisiaj o 14:18/ Ciekawostki
Wiedeńskie koncertowanie w BiFK-u
dzisiaj o 13:12/ Kultura
Zła jakość powietrza w Oleśnicy!
dzisiaj o 10:01/ Aktualności
Koncert kolęd w cerkwi
dzisiaj o 09:35/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube