reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny Laury, Alberta, Marcjana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Rodzice bili dzieci pejczem!

18.07.2018 o 09:18Komentarzy: 104Kategoria: Aktualności
Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Marcinowi M. oraz jego 31-letniej żonie Monice M., oskarżając ich o znęcanie nad dziećmi.


Oleśnicka prokuratura oskarżyła rodziców o znęcanie się nad dziećmi, w tym bicie ich pejczem / zdj. ilustr.

33-letni Marcin M. i jego żona, 31-letnia Monika M. mają troje dzieci - dwóch chłopców i dziewczynkę. Obecnie mają 4, 6 i 10 lat. W toku prokuratorskiego śledztwa ustalono, że od lipca 2015 roku do 17 grudnia 2017 roku Marcin M. znęcał się fizycznie i psychicznie nad najstarszym dzieckiem.

Jak ustalono, bił go po całym ciele specjalnie przygotowanym przedmiotem przypominającym pejcz, składającym się z drewnianej rączki, do której przymocowano sześć sztuk przewodów elektrycznych o długości pół metra. Ponadto w tym samym okresie krytykował go i wyzywał słowami "głupku", "debilu".

Z kolei Monika M. - jak podaje prokuratura - znęcała się nad całą trójką dzieci. Również biła je pejczem po całym ciele, w tym po plecach, nogach i rękach, powodując obrażenia w postaci siniaków, natomiast najstarsze dziecko szarpała też za włosy.

- W dniu 17 grudnia 2017 roku uderzyła go też pejczem i spowodowała sińce. Obrażenia te naruszyły czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni. Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Marcin M. wyjaśnił, iż sam skonstruował pejcz i przechowywał go w łazience. Jego zdaniem miał on spełniać zadanie odstraszające. Przyznał jednocześnie, iż nie miał pojęcia, że nie można dzieci karcić fizycznie. Dodał także, iż wraz z żoną mają dobre relacje z dziećmi - informuje Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratory Okręgowej we Wrocławiu.

- Natomiast podejrzana Monika M. podała, iż zdarzało się jej uderzać dzieci zrobioną przez męża "rózgą - pejczem". Przyznała, że uderzała dzieci za nieposłuszeństwo wobec niej, jak również za to, że biły się między sobą. W jej odczuciu, fakt bicia tym przedmiotem nie był znęcaniem się, a jedynie formą ich karcenia za nieposłuszeństwo, wynikłą zresztą z emocji. Grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - dodaje.

rd, źródło: Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (104)

anty ryś18.07.2018 o 09:27

dzieci będą szczęśliwe w domu dziecka, a rodzicie w więzieniu i cała rodzina będzie szczęśliwa

Zgłoś
ooko18.07.2018 o 09:25

teraz na nich ten pejcz

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Schron atomowy z czasów zimnej wojny
dzisiaj o 15:03/ Ciekawostki
Nocna akcja służb w Twardogórze
dzisiaj o 11:10/ Aktualności
Nieciszów z pucharem wójta
dzisiaj o 10:36/ Sport
Rywalizowali młodzi zawodnicy z gminy
dzisiaj o 10:27/ Sport
Miejskie stypendia tylko dla zameldowanych
dzisiaj o 09:19/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube