reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 26 czerwca. Imieniny Jana, Pawła, Miromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi P.

17.07.2018 o 09:43Komentarzy: 36Kategoria: Aktualności
Po ponad trzech latach od ujawnienia afery związanej z domniemanym, brutalnym wymuszaniem zeznań przez policjantów, akt oskarżenia trafił do sądu. Jednak zarzuty usłyszała tylko jedna osoba.


Tomasz P. i jego syn Patryk P. / arch.

Minęły ponad trzy lata od ujawniania skandali związanych z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy. Patryk P., nastoletni syn policjanta Tomasza P. z wydziału kryminalnego poskarżył się, że został pobity, przez co trafił do szpitala. Postępowanie w tej konkretnej sprawie zostało umorzone.

Mówiło się, że syn policjanta w rzeczywistości miał przewrócić się na rowerze. Patryk P. usłyszał prokuratorskie zarzuty i usłyszał wyrok w Sądzie Rejonowym w Oleśnicy (więcej). Zanim prawda wyszła na jaw, policjanci do sprawy zatrzymali dwóch niewinnych mężczyzn. Po przesłuchaniach skarżyli się na brutalne metody przesłuchań.

Pod koniec czerwca Prokuratura Rejonowa w Trzebnicy skierowała do Sądu Rejonowego w Oleśnicy akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi P. - Są to zarzuty z artykułu 231 i 246 kodeksu karnego - mówił nam wcześniej Leszek Wojtyła, Prokurator Rejonowy w Trzebnicy.

Podane przez naszego rozmówcę artykuły kodeksu karnego ogólnie mówią o "nadużyciu uprawnień" oraz o przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości: "Funkcjonariusz publiczny lub ten, który działając na jego polecenie w celu uzyskania określonych zeznań, wyjaśnień, informacji lub oświadczenia stosuje przemoc, groźbę bezprawną lub w inny sposób znęca się fizycznie lub psychicznie nad inną osobą, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

Żaden inny policjant powiązany z aferą nie usłyszał zarzutów. - Ja wiem, że tam jest więcej tych osób. Nie ma dowodów, żeby przedstawić im zarzuty - komentował prokurator L. Wojtyła.

Zobacz też: Trzy lata (nie)sprawiedliwości

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (36)

sverige_airforce_fan24.07.2018 o 11:48

@zw-kowalski Chyba im szczeny opadły jak zobaczyli sprzęt "sikawkowy" PSP ;P Niestety tumany wojskowe jak zwykle boją się polecieć nawet Mi-2 po wodę do stawu szwedzxkiego,bo jest możliwość wyłowienia driad czy tam trolli a na to Watykan dał zakaz :-)

Zgłoś
Gregor23.07.2018 o 13:33

Do wie?znia z Par?wami..

Zgłoś
kruszyciel_krucht21.07.2018 o 19:43

@zw-kowalski Podczas mojej zasadniczej słuzby wojskowej kler pełnił rolę oficerów politycznych i tylko i wyłącznie przez nich zostałem dyscyplinarnie zwolniony z kategorią D po 7 miesiącach słuzby zamiast po około 10,5 miesiącach normalnie wyjść do cywila(12 miesięcy była służba w 2002/2003).W Jeleniej Górze kler militarny istniał tylko na papierze i tylko dlatego dostałem "z bębna" za maturę i 2 j.obce(niemiecki i matura z francuskiego) starszego szergowca na "szkółce" i "tytuł" radioelektronika.Po 2 miechach zdegradowano mnie i włączono do regulaminowej kompanii ochrony z "pagonem czystym".Oczywiście od kiedy w WP jest jak w harcerstwie czyli można odmówić bez karnych konsekwencji wykonania rozkazu to nie jest prawdziwe wojsko tylko sanatorium z darmową szkoła...

Zgłoś
zw-kowalski20.07.2018 o 22:38

HomoHominiLupusEst. Najwiekszymi donosicielami są duchowni. Co jakisczas biegają na policję i prokurature, że naruszono ich uczucia religijne. Później burmistzrowie, starostowie, wujtowie i radni. Miasto Olesnica posiada 11 donosicieli w osobie burmistrzów, sekretarza, sekretarza i wszystkich naczelników wydziałow którzy w 2000 roku złozyli zawiadomienie w Prokuraturze. I wyobraź sobie, że większośc z nich nie była wzywana na KPP tylko policjanci biegali sami do Ratusza aby ich przesłuchać jako rzekomo pokrzywdzonych. Tak to działa w Oleśnicy.

Zgłoś
Henryk20.07.2018 o 21:37

Szkoda chłopa

Zgłoś
HomoHominiLupusEst20.07.2018 o 18:47

@hwdk Uprzejmie proszę nie karm Naczelnego Trolla Portalu MO :-)

Zgłoś
HomoHominiLupusEst20.07.2018 o 18:45

@Jolka mój psuedonim to łacińska maksyma CzłowiekCzłowiekowiWilkiem a wracając do meritum Twoje przysłowie zbytnio upraszcza tą sprawę...Większość ludzi "należy" do krk tylko dlatego,iż mając chrzest nie da się tak naprawdę dokonać w POLSCE aktu apostazji...

Zgłoś
hwdk20.07.2018 o 14:56

nie popłacz się zw-kowalski

Zgłoś
Jolka20.07.2018 o 06:17

@homocośtam - czyli jak trwoga to do Boga, he ale mi to wychowanie

Zgłoś
MojaOlesnica.pl20.07.2018 o 02:26

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
HomoHominiLupusEst19.07.2018 o 12:05

@zw-kowalski jesteś typowym donosicielem i jeszcze się tym chwalisz...mnie wychowano tak,że każdą sprawę próbuje się rozwiązać na własną rękę i bez "mundurówki" a dopiero jak wyczerpią sie wszelkie opcje i jest bezpośrednio zagrożone zdrowie i życie własnej rodziny to tylko wtedy idzie się do "mundurówki" !!!

Zgłoś
zw-kowalski19.07.2018 o 10:36

Pamiętacie hejt jaki lat temu X wylał się na portal MO jak pokazywał swawole policjanta w parkowaniu auta i udawanie się po fast food? Brak reakcji przełozonych prowadził do coraz to większej swawoli. Pamietam jak policjant Tomasz Dz. wybił szybę lokatorce. Inspektor Jakubowska zamiast skupic się na przekroczeniu uprawnień to podsuwała do podpisania chorej psychicznie poszkodowanej oświadczenia, ze nie bezdie wnosiła pretensji. Ja jako świadek zdarzenia nigdy nie byłem w sprawie przesłuchiwany. A na piśmie zgłosiłem burmistrzowi któreg dnia i o której godzinie policjant Tomasz Dż. zniszczył czy uszkodził mienie będącego własnościa gminy miejskiej Oleśnica.

Zgłoś
strona18.07.2018 o 16:04

Dla mnie każdy policjant to potencjalny Morderca >>>

Zgłoś
klon18.07.2018 o 15:12

Dla mnie każdy pijany kierowca to potencjalny Morderca >>>

Zgłoś
Prorok papuga 18.07.2018 o 14:54

Tak jak synek dostanie zawiasy i po sprawie. Nikt mu nic nie zrobi przecież byl wzorowym policjantem, a to był tylko wypadek przy pracy

Zgłoś
Ola18.07.2018 o 13:46

powinien dostać 15 lat za zabicie kolegi

Zgłoś
......18.07.2018 o 11:39

Do @k.Chyba Ty się woziłeś naćpany.......

Zgłoś
k18.07.2018 o 09:53

dwaj nie winni chłopcy hehe jeden zabił drugiego jak się wozili naćpani i pijani

Zgłoś
zw/kowalski18.07.2018 o 09:15

Nie komentuje czy Tomasz P został słusznie oskarżony. Ale największą porażką polskiego wymiaru sprawiedliwości jest sporządzenie aktu oskarżenia dopiero po 3 latach od zdarzenia gdy sprawca był od razu typowany. Dla przykładu. Mój znajomy ok 25/3 2014 roku uderzył partnerkę. Dla niego areszt dla niej lokal zastępczy miasta jeszcze tego samego dnia. W połowie maja był już po wyroku skazującym 10 miesięcy. Wypuszczono go aby uporządkował firmę i miał czas na apelację. jego apelację oddalono więc poszedł na ?dosługę? ok 8 miesięcy. Był w obiekcie otwartym. Co 3 tygodnie dostawał 72 godzinna przepustkę aby utrzymał więź z synem i miał kontakt ze społeczeństwem. Ale dla prokuratury w Piotrkowie nie wypłacenie przez pracodawce ok 25 tys pensji i diet nie jest ciężkim naruszeniem praw pracowniczych. Dla prokuratury w Oleśnicy, Trzebnicy, Miliczu stwierdzone prawomocnym postanowieniem sądu zajęcie ok 12 tys jako niezgodne z prawem nie jest przekroczeniem uprawnień przez komornika Słomkę. Dokonując zajęcia niezgodnego z prawem kancelaria komornika Słomki wzbogaciła się o kilka tysięcy prowizji. Tak funkcjonuje prokuratura w Polsce.

Zgłoś
zw-kowalski18.07.2018 o 09:11

Nie komentuje czy Tomasz P został słusznie oskarżony. Ale największą porażką polskiego wymiaru sprawiedliwości jest sporządzenie aktu oskarzenia dopiero po 3 latach od zdarzenia gdy sprawca był od razu typowany. Dla przykładu. Mój znajomy ok 25/3 2014 roku uderzył partnerkę. Dla niego aresz dla niej lokal zastepczy miasta jeszcze tego samego dnia. W połowie maja był już po wyroku skazujacym 10 miesiecy. Wypuszczono go aby uporzadkował firmę i miał zcas na apelację. jego apelację oddalono więc poszedł na dosługe ok 8 miesiecy. Był w obiekcie otwartym. Co 3 tygodnie dostawał 72 godzinna przepustkę aby utrzymał więź z synem i miał kontakt ze społeczeństwem. Ale dla prokuratury w Piotrkowie nie wyplacenie przez pracodawce ok 25 tys pensji i diet nie jest ciężkim naruszeniem praw pracowniczych. Dla prokuratury w Olesnicy, Trzebnicy, Miliczu stwierdzone prawomocnym postanowieniem sądu zajecie ok 12 tys jako niezgodne z prawem nie jest przekroczeniem uprawnien przez komornika Słomkę. Dokonujac zajecia niezgodnego z prawem kancelaria komornika Słomki wzbogaciła sie o kilka tysiecy prowizji. Tak funkcjonuje prokuratura w Polsce.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Absolutorium dla wójta Dobroszyc
dzisiaj o 20:59/ Aktualności
Czy ktoś widział Celinkę?
dzisiaj o 18:21/ Aktualności
Zostań liderem Szlachetnej Paczki
dzisiaj o 18:16/ Aktualności
Pożar lasu i auta pod Bierutowem
dzisiaj o 17:22/ Aktualności
Pies zostawiony w samochodzie
dzisiaj o 17:07/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube