reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pouczenia zamiast mandatów

11.07.2018 o 06:20Komentarzy: 48Kategoria: Aktualności
Więcej pouczeń, mniej mandatów, a co za tym idzie - mniejsze wpływy do Skarbu Państwa. W ten sposób także część oleśnickich policjantów protestuje i domaga się m.in. podniesienia płac.


Policjanci z powiatu oleśnickiego również biorą udział w ogólnopolskim proteście / zdj. ilustr.

Policyjni związkowcy domagają się podwyżki 650 zł na policjanta, odmrożenie waloryzacji płac, przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego, płatnych nadgodzin i 30-dniowego okresu ochronnego po zwolnieniu lekarskim. Chcą też uzupełnienia braków kadrowych.

Aby zwrócić na siebie uwagę, policjanci postanowili od wczoraj do odwołania częściej pouczać, zamiast wystawiać mandaty sprawcom wykroczeń. To oznacza, że może być mniej wpływów do Skarbu Państwa.

- Nie mamy informacji, aby policjanci z powiatu oleśnickiego przyłączyli się do akcji protestacyjnej - mówi portalowi MojaOlesnica.pl sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Część policjantów z jednostek podległych komendzie powiatowej przyłączyła się do protestu. - W akcji jak najbardziej uczestniczą policjanci z Oleśnicy i jej okolic. Jest to ogólnopolska akcja - potwierdza nam Piotr Malon, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP.

* * *

Apel Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów

Koleżanki i Koledzy!

10 lipca 2018 r. rozpoczynamy Akcję Protestacyjną. Inicjatywa referendum protestacyjnego wyszła od Was. Dowodem jest blisko 30 tysięcy głosów oddanych w ankiecie za wszczęciem protestu. Nadchodzące dni będą przede wszystkim testem naszej jedności.

Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów.

Chcąc wytrącić z dłoni oręż naszym przeciwnikom, podkreślamy i apelujemy do wszystkich biorących udział w naszej akcji, aby przebiegała ona w sposób zgodny z prawem. Dlatego od najbliższego wtorku, podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystajmy zgodnie z prawem z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosujmy, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, pamiętając, iż naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych Rodaków.

Koleżanki i Koledzy,

nie zgadzamy się na trwające od wielu lat, lekceważenie naszego zaangażowania i poświęcenia służbie innym. Domagamy się prawa do godnego życia i zapewnienia przyszłości dla naszych rodzin i najbliższych. Uważamy, że za naszą służbę, należą się nam godziwe warunki jej pełnienia i wynagrodzenia.

Apelujemy do Was, abyście w swojej codziennej służbie, zgodnie z rotą ślubowania, przede wszystkim skupili się na zatrzymywaniu przestępców i niesieniu pomocy. Twórzmy wszyscy razem Policję, w której będziemy chcieli służyć. Sprawną i skuteczną, opiekuńczą i pomocną wobec słabszych i pokrzywdzonych

Ze związkowym pozdrowieniem
Za Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów
Rafał Jankowski

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (48)

to jest moja lewa ręka, ...11.07.2018 o 16:39

No to tyle jeśli chodzi o kwestię tak zwanej " " "służby " " " w policji. Ministerstwo powinno im zaproponować przekwalifikowanie na kasjerki w sklepie.

Zgłoś
xxx11.07.2018 o 13:47

niech pracują jak każdy a nie

Zgłoś
Jestem chory 11.07.2018 o 13:34

Moje zdanie L4 na dwa tygodnie

Zgłoś
d11.07.2018 o 13:23

Jest tyle pracy że jak sie nie podoba zawsze można zmienić prace nie widze problemu to samo napisałem panu ministrowi zielińskiemu aby sie nie uginał przed tymi ludżmi przecież nic na siłe podanie o zwolnienie i cześć jak czapka

Zgłoś
bynio11.07.2018 o 13:19

z tą emeryturą to kpina jakaś. na kilka lat do policji i emeryt

Zgłoś
Jaruś11.07.2018 o 12:58

Poprzedni system emerytalny i 40 letni emeryci, żart. Po 25 latach to jeszcze ale tylko 40 %.

Zgłoś
Żenada 11.07.2018 o 12:49

Najpierw niech sie za prace wezma a nie w godzinach oracy robia zakupy w Bazarku u Niny (kiszonki), spozywke w Żabkach czy jedza obiad w Barze Mlecznym :/ jakos zwykly pracownik w godzinach pracy nie moze sobie od tak wyskoczyc na sniadanie czy obiad. Chca jesc? Niech sobie wezma ze soba do pracy a nie przyjemnosci po sklepach a potem podwyzki im sie marza. Za co?

Zgłoś
wiktor11.07.2018 o 12:19

Jest tyle pracy że jak sie nie podoba zawsze można zmienić prace nie widze problemu to samo napisałem panu ministrowi zielińskiemu aby sie nie uginał przed tymi ludżmi przecież nic na siłe podanie o zwolnienie i cześć jak czapka

Zgłoś
za11.07.2018 o 12:18

niech protestują jak najdłużej, nie potrzebuję mandatu.

Zgłoś
jan11.07.2018 o 12:15

a Pani Pieprzycka kiedy była ostatnio na patrolu ?

Zgłoś
Praca i godziwa placa11.07.2018 o 12:14

Nic nie mam do 500 plus i uwazam, ze skorzystaly z tego rodziny, ale pytam sie, gdzie sa tez pieniadze dla ludzi pracujacych.

Zgłoś
Wolontariat11.07.2018 o 11:57

Co znowu w następnym roku chcą Policji ochłapy rzucić i zamknąć usta? Bardzo dobrze, czas najwyźszy, aby Policjant zarabiał godziwe pieniądze, bo to jest nie do pomyślenia, że urzędnik państwowy zarabia tak mało w por?wnaniu do innych zawod?w. A druga sprawa to kto chce teraz pracować w Policji na tych zasadach w piątek, świątek i niedzielę?

Zgłoś
Riko11.07.2018 o 11:46

Roboty tyle jest teraz, że spokojnie można się zwolnić i bez problemu znaleźć nową, firmy się prześcigają w przyciąganiu ludzi np. bony na święta, premie, karty multisport itd.

Zgłoś
Obywatel Oleśnicy11.07.2018 o 11:36

Jak to Pani rzecznik, a wczoraj widziałem na jednym z samochod?w policyjnych flagę związku zawodowego? To Pani wie czy nie wie?

Zgłoś
paweł11.07.2018 o 11:35

Jest tyle pracy że jak sie nie podoba zawsze można zmienić prace nie widze problemu to samo napisałem panu ministrowi zielińskiemu aby sie nie uginał przed tymi ludżmi przecież nic na siłe podanie o zwolnienie i cześć jak czapka

Zgłoś
krawężnik11.07.2018 o 11:35

Jakie niebezpieczeństwo przy ochronie miesięcznic przy obstawianiu bożego ciała, pielgrzymek innych imprez k.k. Powrotu do emerytury po 15 latach służby tak ale po uzyskaniu 65 roku życia.

Zgłoś
kk11.07.2018 o 11:03

Zawsze i wszędzie ....

Zgłoś
Strajkujcie11.07.2018 o 10:54

A ja popieram policjantów. Jak ma utrzymać rodzine i pracować bez stresu jak zarabiają mniej niż na taśmie czy na cpn.

Zgłoś
Edek11.07.2018 o 10:40

I więcej spacerowania, a mniej bandytów łapania?

Zgłoś
tymon11.07.2018 o 10:40

Szanuję pracę policjantów i innych służb mundurowych, ale uważam jednocześnie, że zarabiają uczciwe pieniądze i nad wyrost uciekają się do szantażów w postaci strajków. Poza pensją mają dodatki, 13stki, dodatki mieszkaniowe, wcześniejsza emerytura itp, czego w normalnej pracy nikt nie ma. Mają gwarancję stabilnego zatrudnienia. Gdyby było tak źle i niebezpiecznie, nikt by nie traktował policji jako łatwej opcji awaryjnej w wypadku kiedy inne plany zawodzą - bo spora część ludzi myśli w ten sposób. Nie oszukujmy się, testy, które przechodzi większość, na psychologiczne podobno dzwonią nawet jak się nie przeszło po roku, żeby podchodzić ponownie, półroczne szkolenie i finito. Gotowy do pracy. To jak chcecie to porównać z chociażby 5 lat studiów. To jest prosta praca. Wystarczy nie być upośledzonym fizycznie i psychicznie i już. Niebezpieczeństwo? Jakieś tam jest, ale podobne ma np ochroniarz w sklepie. To nie Stany, gdzie każdy może Ci wyciągnąć gnata przy kontroli drogowej (jeszcze jak patrolujesz w pojedynkę, a nie jak u nas we dwójkę). Ile jest przypadków śmiertelnych w policji na służbie? Porównajcie to z kierowcami, rolnikami, budowlańcami (o roszczeniowych górnikach nie będę wspominał). To oczywiście moje prywatne zdanie.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Tlenek węgla kontra życie ludzkie
dzisiaj o 20:07/ Aktualności
Szlachetny gest zwycięzcy fiata
dzisiaj o 19:34/ Aktualności
Świetlny przejazd i pamięć o E. Niczyporze
dzisiaj o 17:12/ Aktualności
Konferencja Rutkowskiego w Oleśnicy
dzisiaj o 16:27/ Aktualności
Wraca ruch na ul. Krzywoustego
dzisiaj o 15:44/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube