reklama
reklama
Dziś jest piątek, 22 lutego. Imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pouczenia zamiast mandatów

11.07.2018 o 06:20Komentarzy: 48Kategoria: Aktualności
Więcej pouczeń, mniej mandatów, a co za tym idzie - mniejsze wpływy do Skarbu Państwa. W ten sposób także część oleśnickich policjantów protestuje i domaga się m.in. podniesienia płac.


Policjanci z powiatu oleśnickiego również biorą udział w ogólnopolskim proteście / zdj. ilustr.

Policyjni związkowcy domagają się podwyżki 650 zł na policjanta, odmrożenie waloryzacji płac, przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego, płatnych nadgodzin i 30-dniowego okresu ochronnego po zwolnieniu lekarskim. Chcą też uzupełnienia braków kadrowych.

Aby zwrócić na siebie uwagę, policjanci postanowili od wczoraj do odwołania częściej pouczać, zamiast wystawiać mandaty sprawcom wykroczeń. To oznacza, że może być mniej wpływów do Skarbu Państwa.

- Nie mamy informacji, aby policjanci z powiatu oleśnickiego przyłączyli się do akcji protestacyjnej - mówi portalowi MojaOlesnica.pl sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Część policjantów z jednostek podległych komendzie powiatowej przyłączyła się do protestu. - W akcji jak najbardziej uczestniczą policjanci z Oleśnicy i jej okolic. Jest to ogólnopolska akcja - potwierdza nam Piotr Malon, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP.

* * *

Apel Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów

Koleżanki i Koledzy!

10 lipca 2018 r. rozpoczynamy Akcję Protestacyjną. Inicjatywa referendum protestacyjnego wyszła od Was. Dowodem jest blisko 30 tysięcy głosów oddanych w ankiecie za wszczęciem protestu. Nadchodzące dni będą przede wszystkim testem naszej jedności.

Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów.

Chcąc wytrącić z dłoni oręż naszym przeciwnikom, podkreślamy i apelujemy do wszystkich biorących udział w naszej akcji, aby przebiegała ona w sposób zgodny z prawem. Dlatego od najbliższego wtorku, podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystajmy zgodnie z prawem z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosujmy, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, pamiętając, iż naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych Rodaków.

Koleżanki i Koledzy,

nie zgadzamy się na trwające od wielu lat, lekceważenie naszego zaangażowania i poświęcenia służbie innym. Domagamy się prawa do godnego życia i zapewnienia przyszłości dla naszych rodzin i najbliższych. Uważamy, że za naszą służbę, należą się nam godziwe warunki jej pełnienia i wynagrodzenia.

Apelujemy do Was, abyście w swojej codziennej służbie, zgodnie z rotą ślubowania, przede wszystkim skupili się na zatrzymywaniu przestępców i niesieniu pomocy. Twórzmy wszyscy razem Policję, w której będziemy chcieli służyć. Sprawną i skuteczną, opiekuńczą i pomocną wobec słabszych i pokrzywdzonych

Ze związkowym pozdrowieniem
Za Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów
Rafał Jankowski

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (48)

K14.07.2018 o 10:54

Zarabiają przyzwoicie. Jak solidnie zaczną dbać o społeczeństwo to i podwyżki łatwiej dostaną bez strajków. Wiec do roboty szanowni państwo

Zgłoś
Janek13.07.2018 o 23:42

@ policjant.. Z tej instytucji nie zwalniają, bo się boja związkowców lub psychologów. Wiele kobiet już tam pracuje, to widocznie jest dobrze. Pracuja w niej nawet alkoholicy, i anonimowi i leczący się oraz ci ukrywający się. Zwolnią, chyba że kogoś pobije lub nawet więcej. Jaki pas taktyczny? Co to jest? Koszulki i inne cześci munduru drogie? Przecież na to mają mundurówkę itd, a komu tak ciężko to nich sam się zwolni. Bo jak jest niezadowolony z takiej pracy to nie wykonuje jej solidnie. Da innym swoje miejsce

Zgłoś
psiarskie13.07.2018 o 20:18

juz jedno pouczenia mi wklepali psiarskie ;/

Zgłoś
JP na 100%13.07.2018 o 19:33

Bullhit! Gówno robicie, więc wynagrodzenie jest co najmniej adekwatne. Ubranie droższe niż "zwykły ciuchy", noszszszsz.... qrva mać! "bo w każdej chwili mogą Cię zwolnić za najdrobniejszy błąd" - wystarczy nikogo nie zabić albo nie torturować paralizatorem! Czy to takie trudne?! Zobacz, na komendzie w Oleśnicy pracują jakby nigdy nic PRZESTĘPCY, bo "tofik" był miłosierny i dał im szansę. WTF! Cała reszta to komedia! Człowieku!!! I jeszcze biedny musi pilnować żeby broni nie zgubić. JPRDOLE! CHWDP!

Zgłoś
Policjant 13.07.2018 o 19:06

@tymon- Ciesze się, że z kulturą wyraziłeś swoje zdanie na temat policji, ale nie mogę się z tym zgodzić. Wynagrodzenie, które dostają policjanci jest za małe w porównaniu do pracy którą wykonują. Odnośnie dodatków- jest mundurówka, przez pierwsze 3 lata jakieś 1300zł później 2500zł za którą musisz sobie kupić latarkę, pas taktyczny, spodnie, koszulki itp. Umundurowanie jest dużo droższe niż ciuchy cywilne. Nagroda roczna tzw trzynastka - jeżeli policjant ma postępowanie dyscyplinarne to o takim czymś może zapomnieć. za dojazd dostaniesz tylko wtedy jak mieszkasz w miejscowości pobliskiej do której dojazd zajmuje nie więcej niż 2h w dwie strony. Dodatek mieszkaniowy czyli jakieś 190 zł. Oczywiście jeżeli nie masz swojego mieszkania. Gwarancji stałego zatrudnienia nie ma żadnej, bo w każdej chwili mogą Cię zwolnić za najdrobniejszy błąd. Do prostej pracy tego zaliczyć nie można. Dlaczego? Wyobraź sobie że pracując w policji wykonujesz masę innych zawodów. Stań na skrzyżowaniu w deszczu i przez 12h kieruj ruchem. Niebezpieczeństwo jakie jest nawet nie potrafisz sobie wyobrazić- wchodzisz na awanturę domową gdzie alkoholik wymachuje nożem i musisz go obezwładnić w taki sposób żeby nikomu nic się nie stało. Jedziesz do zrozpaczonej matki która wzywa patrol, bo jej syn znowu zażył dopalacze i wynosi wszystko z domu, żeby mieć za co kupić działkę. Albo inni narkomani którzy dają po kablach i musisz się z nimi szarpać doskonale wiedząc, że gościu ma w sobie całą tablice Mendelejewa. Będąc w policji w 90% przypadkach również jesteś kierowcą. Jeździsz po 8h dziennie ryzykując swoje zniżki z ubezpieczenia po to żeby dojechać np. na interwencje która dot. Ciebie. Wiele razy musisz wejść na samą górę budowy bloku, żeby opisać co zostało skradzione. Będąc w mieszkaniu na awanturze musisz dokładnie sprawdzić całe mieszkanie, bo akurat ktoś stoi w drugim pomieszczeniu z nożem albo innym niebezpiecznym przedmiotem czego nieraz byłem świadkiem. Jadąc z zatrzymanym musisz uważać na niego i jeszcze skupić się na drodze. Z zewnątrz zupełnie inaczej to wygląda, jeżdżą na orlen i piją kawkę. Do tego wszystkiego musisz jeszcze pilnować broni, żeby nie zgubić. O zagrożeniu jakie jest w policji dowiesz się tylko pracując tam...

Zgłoś
to jest moja lewa ręka13.07.2018 o 13:33

Wasze zdanie jest nieistotne, bo faktem jest że policja zarabia bardzo dobrze i ten obecny poziom wynagrodzenia powinien być utrzymany przez 5 lat bez żadnych podwyżek. W policji nie ma miejsca na dorobkiewiczów. To jest służba.

Zgłoś
propolice13.07.2018 o 05:45

Moim zdaniem za mało zarabiają.Akcję popieram.MSW powinno się zastanowić bo jak zaczną odchodzić z pracy to kim ich zastąpi? UKRAIŃCAMI?!

Zgłoś
Taka prawda12.07.2018 o 22:55

Jak 95% żuci wypowiedzenie to wtedy rurka mieknie

Zgłoś
$$$12.07.2018 o 22:23

do roboty

Zgłoś
prawda..12.07.2018 o 21:09

Czyli wychodzi teraz na to ze mandat dostane ja a policjant przysłuży się państwu i myśli ze podwyzke dostanie po jakimś czasie bo mandatów powypisuje na pęczki , a tu ... lipa ale to jest tak jak w zwykłym zakładzie , podniesiesz norme , bo myślisz ze zarobisz a tu ... lipa podniosłeś , czyli możesz więcej , i tyrasz za te same pieniądze, tak to działa w naszym kraju...

Zgłoś
Realista12.07.2018 o 19:53

Poprzedni policyjny system emerytalny gdzie policjant szedł na emeryturę po 15 latach w wieku 35 lat ido końca życia brał kasę ze skarbu państwa za darmo to była kpina z podatników, którzy na te emerytury musieli łożyć. Do tego te emerytury były rewaloryzowane na korzystnych, policyjnych warunkach.

Zgłoś
skup jagody12.07.2018 o 11:02

W Szwecji rusza sezon zbiorów runa lesnego. Policjanci niezadowoleni ze swoich pensji mogą wziąć urlop i jechac na zbiory. Zobaczą jak to jest na wyrebie gdy słońce świeci lub pada kilka dni deszcz. A wynagrodzenie to prosta funkcja. ilość zebranych jagód czy grzybów razy cena za kg. Są tacy co za sezon przywożą i po 50 tys zł.

Zgłoś
zw-kowalski12.07.2018 o 10:59

do xyz. Za to im płacicie i dlatego macie prawo dzwonic. To samo jest z lekarzem. Nie może sie obrażać, z eprzychodzic z chorobą czy nawet śmierdziśz gdy ci sie wydziera ropa. Dentysta nie ma prawa sie denerwoac gdy z chorego zeba idzie fetor. To umowa społeczna którą musza przestrzegac wszystkie opcje.

Zgłoś
zw/kowalski12.07.2018 o 10:54

XYZ.Masz święta rację. Myslenie policji jest specyficzne. Dobrze wynagradzany policjant będzie nam czesciej wypisywał mandaty aby uzbierać na swoje wynagrodzenie. mandaty to wpływ do skarbu państwa a ze skarbu panstwa pochodzi ich wynagrodzenie. Żle wynagradzany policjant nagle przypomniał sobie, ze cześciej może pouczać niż wypisywac mandaty. Oczywiście nie kwestionuje faktu, że policjant powiniem być dobrze wynagradzany. Ale jak pracuje policja to sami piszecie na tym portalu. kwestia czy najpierw dobra praca (służba) i adekwatne wynagrodzenie czy najpierw podwyżka a policja zdecyduje się czy w koncy weźmie sie do pracy. jak choćby Policja w Olesnicy udaje, że nie widzi , że nie ma strazy miejskiej i częśc obowiązków do niej wróciła.

Zgłoś
acb12.07.2018 o 00:23

Wszystkie dadatki im pozabierać żadnych chorobowych 100% platnych jak było za starych czasów że siedział na chorobowym psychiatrycznym puł roku i brał 100% wynagrodzenia, to był najlebszy cios po niżej pasa z chorobowym na 80 % wynagrodzenia ,nagle większość mundurowych się wyleczylo,mundurowy ma zapierdzielac tak samo jak zwykły robol do tego samego wieku emerytalnego a nie pobiera pasorzyt emeryture po 15 lachat i dorabia na caly etat i to w tej samej komendzie jako cywil.

Zgłoś
... to jest moja prawa ręka11.07.2018 o 23:37

Ani grosza! Szczególnie za ostatnie lata, same skandale, pijaństwo, pobicia, kilka głośnych morderstw w całej Polsce .... Nie zasłużyli sobie! Lepiej niech pielęgniarkom dadzą podwyżki.

Zgłoś
CHWDP JP na 100%11.07.2018 o 21:19

@xyz- Po pierwsze, to właśnie po to na nich pracujemy, żeby w każdej chwili wyciągnąć telefon i po nich dzwonić. Po drugie, to gówno im się należy! Jak im za ciężko to wy****lać na kasy do biedronek! Psiarnia na dzień dzisiejszy zarabia znakomicie, mają wszystkie świadczenia, no i mają przedwczesną emeryturę! Dosyć tego! / Kto traci na tym ich proteście? My wszyscy. Kto zyska? Łamiący prawo drogowe. Brawo psiarnia, brawo./

Zgłoś
xyz11.07.2018 o 19:34

Teraz to każdy najeżdża na policję, a jak dojdzie co do czego, to ciekawa jestem kto pierwszy z Was wyciąga telefon i dzwoni. Uważam, że to ciężka praca, zwłaszcza pod kątem psychicznym i należą się im podwyżki.

Zgłoś
oleśniczanin :)11.07.2018 o 19:34

Popieram i trzymam kciuki, Policja odwala dobrą robotę (jak ktoś nie jest w Policji, to nic warte są jego wzburzenia pełne słowa). Pozdrawiam!

Zgłoś
Witek11.07.2018 o 18:02

Na patrol i pochodzić trochę, podnieść bezpieczeństwo, w mapę zagrożenia popatrzeć, to zasłużą na podwyżki

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Pogoń wygrywa z Piastem
dzisiaj o 22:12/ Sport
Odśpiewali nauczycielce sto lat!
dzisiaj o 22:10/ Ciekawostki
20-lecie biura rachunkowego Bilans
dzisiaj o 21:57/ Aktualności
Soyka i Karolak w Oleśnicy
dzisiaj o 20:42/ Kultura
Miasto przejmie dworzec kolejowy?
dzisiaj o 15:50/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube