reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Po raz kolejny zabrakło karetki

9.07.2018 o 11:56Komentarzy: 71Kategoria: Aktualności
Po raz kolejny zabrakło wolnej karetki pogotowia ratunkowego, w związku z czym interweniować musiała straż pożarna. Tym razem pomoc była potrzebna dziecku, które dostało ataku padaczki.


Po raz kolejny zabrakło wolnej karetki pogotowia ratunkowego

Dzisiaj około godziny 11 służby zostały zaalarmowane o dziecku, które przebywało w jednym z bloków przy ul. Maczka w Oleśnicy i dostało ataku padaczki.

Szybko okazało się, że niemożliwy jest przyjazd karetki pogotowia ze względu na brak dostępności wolnych jednostek (wolny ambulans jechał akurat z Wrocławia do Oleśnicy). Zajęci byli również ratownicy ze Służb Ratowniczych, którzy akurat obsługiwali inne zdarzenie. Wobec tego faktu na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej.

Jak udało się nam dowiedzieć, strażacy zdecydowali się samodzielnie przewieźć dziecko do oleśnickiego szpitala. Warto dodać, że problemy z dostępnością karetek dotykają Oleśnicę już od dłuższego czasu.


Straż pożarna pod szpitalem

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (71)

...10.07.2018 o 10:21

ryś - zmień lekarza, wyłącz radyjko... PiS zaczyna ??? PiS zaczyna powrót do PZPRu - w którym chyba tobie żyło się dobrze (tzn wszystkim z legitymacją).

Zgłoś
ryś10.07.2018 o 09:33

A co nie oddają?

Zgłoś
Miłosz10.07.2018 o 08:33

Istotnie ma pan rację. Państwo powinno oddać to co niesłusznie zabrało. Ale idąc tokiem Pańskiego myślenie czy aby nie powinno oddać ziemi byłym właścicielom lub ich spadkobiercą, zakładów, placów. Dlaczego tylko jedna grupa ma taką pozycje uprzywilejowaną.

Zgłoś
ryś10.07.2018 o 07:40

@edmundzie - Kościół, nie od kilkudziesięciu a kilkuset lat, to po pierwsze. Po drugie - władza, za którą tak tęsknisz zabrała Kościołowi to, co dostawał, przez wieki, od swoich wiernych ( DOSTAWAŁ). Więc teraz przyszedł czas na oddawanie. I jeszcze raz powtórzę, że zakup "samochodu" nic nie zmieni - dobrze o tym wiesz. Po latach zaniedbań (akurat służba zdrowia to dziedzina w której, tak jak systemie emerytalnym, nikt na świecie nie znalazł idealnego rozwiązania) to właśnie PiS zaczyna pomału wyprowadzać na prostą m.in. służbę zdrowia.

Zgłoś
Anty PiS10.07.2018 o 06:48

To jest wina PiS

Zgłoś
yupi ya10.07.2018 o 05:18

A ile panie starosto jest radiowozów do wożenia dupy nierobom i śpiochom,łapaczom rowerzystów i drobnych pijaczków.

Zgłoś
Edmund Kaleciński9.07.2018 o 23:26

Służba zdrowia kuleje w Polsce od lat. Od niej zależy jakoś naszego życia i zdrowia. W mieście gdzie lekarz jest burmistrzem nie ma karetek dla chorych. Ot paradoks. A dziś media podają, że pielęgniarki na "wschodniej ścianie", szczególnie Lublin protestuje, bo nie ma kasy za ciężką i odpowiedzialną pracę dla nich. Ale jednocześnie Rydzyk łyknął ze skarbu państwa ponad 160 milionów. To jest złodziejstwo w biały dzień. Tak pisowska władza troszczy się o nas. Kościół przez dziesiątki lat, jako watykański pasożyt na organizmie państwa polskiego, ma wyżerkę w wysokości ok. 12 mld. zł corocznie. Za miliardy łyknął państwowe i samorządowe nieruchomości. Polska demokracja jest kształtowana przez zbrodniczy watykański system, który zastąpił radziecki. Co zrobił burmistrz, przewodniczący rady miejskiej, powiatowej i starosta ze swoim zastępcą w sprawie karetek ? Pożegnali Ozimka, łgali o jego wybitnych zasługach, zapominając o tym, że to w jego parafii na oknach bazyliki powiesiły się dwie kobiety. Przypomniały one mu że to z jego powodu tam Boga nie ma. Tak matka i córka zaprotestowały. No i drugie osiągnięcie - jak proboszcz spacerował z wielkim drewnianym krzyżem w Rynku, to burmistrz z przewodniczącym padli na kolana. Tak "moherowy doktorze", nie sadzisz, że karetki są niezbędne dla mieszkańców ?

Zgłoś
Sceptyk 9.07.2018 o 22:47

Polacy są zasadniczo hipochondryczni i medycznie durni co wynika z ignorancji i poczucia,że wszystkie usługi medyczne im się należą. Prywatna służba zdrowia wszystko by wyprostpwała.Niestety nie ma na razie na nią szans,bo rządy przejęła banda populistycznych picerów,którzy nie podejmą tak niepopularnej decyzji. Nic się więc nie zmieni.Karetki dalej będą jeździć przede wszystkim do pijaków i debili a uczciwi zjadacza chleba będą zdychać.

Zgłoś
Qw9.07.2018 o 22:23

A po co dwa

Zgłoś
ryś9.07.2018 o 22:23

@zed - podstawowe pytanie to ile kosztuje utrzymanie dodatkowego zespołu a nie karetka. Masz bardzo wąskie i ograniczone spojrzenie na sprawę. Podobnie zresztą jak @dojna zmiana .

Zgłoś
dojna zmiana9.07.2018 o 22:08

koryto + potrzebuje dużo kasy na namioty, na Rydzyka, na nagrody a suweren nich się składa po 20 zł. jak chce karetki oni z nasze podatki się bawią w rządzenie i szukanie wrogów

Zgłoś
Zed9.07.2018 o 21:57

Jest nas w Oleśnicy jakieś 38 tys? Ile kosztuje jedna karetka? 300000 tys? Zrzućmy się po 20 zł kupmy 2. W przyszłym miesiącu kolejne 2. Jak sami sobie nie pomożemy to kto nam pomoże?

Zgłoś
makabra9.07.2018 o 21:14

Skończy się tak , że ktoś straci życie a dyrektor szpitala powie , że nic się nie stało.....

Zgłoś
sss***)9.07.2018 o 20:41

Pani Igo i inni.Miałam to nieszczęście,że przy mnie male dziecko dostało ataku padaczki.Nie życzę nikomu takiego przeżycia,gdy dziecko ma oczy w słup,brak oddechu,wiotkie ciało niczym lalka szmaciana.

Zgłoś
ameba9.07.2018 o 19:15

@@ Skoro masz za mały umysł żeby to ogarnąć to idź lub zadzwoń do dyspozytora i się zapytaj, on ci wytłumaczy!

Zgłoś
Soul9.07.2018 o 17:16

Człowiek też zwierzę

Zgłoś
Soul9.07.2018 o 17:16

Proponuję w ciężkich przypadkach wzywać weterynarza ...

Zgłoś
Zw-Kowalski lepszej generacji 9.07.2018 o 16:42

Bo debila często wzywają karetki. Kiedyś pani wezwała karetkę bo stwierdziła że została pobity i potrzebuje pomocy. Okazało się że pani po pijaku się wywrocila. Kolejna sytuacja było jak buraki spod Oleśnicy się pobili pod zus em i jeden wezwał karetkę bo do szpitala chodzić nie będzie bo są kolejki. Macie gdzie są kareki

Zgłoś
pacjentka9.07.2018 o 16:32

@ - żenada to tak się odzywać. Do Ciebie trzeba by było kilka jednostek - zapanować nad głupotą jest strasznie trudno. W każdym mieście naszego powiatu powinna być jedna karetka, w Oleśnicy co najmniej dwie, oraz jedna tylko do transportu. To jest minimum o które musimy walczyć.

Zgłoś
koryto+9.07.2018 o 16:11

Po co karetka w Oleśnicy przecież w Warszawie potrzebna jest kolejna limuzyna dla P. Minister i miliony dla p. Rydzyka

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
764. urodziny Oleśnicy
dzisiaj o 18:03/ Aktualności
Dron zbada jakość powietrza
dzisiaj o 17:39/ Aktualności
Bezzasadna skarga na burmistrza
dzisiaj o 17:20/ Aktualności
Śmieci w lesie w Ligocie Polskiej
dzisiaj o 17:18/ Aktualności
Fotopstryk: drzewo rośnie na odwrót?
dzisiaj o 15:23/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube