reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 16 czerwca. Imieniny Aliny, Justyny, Benona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Po raz kolejny zabrakło karetki

9.07.2018 o 11:56Komentarzy: 71Kategoria: Aktualności
Po raz kolejny zabrakło wolnej karetki pogotowia ratunkowego, w związku z czym interweniować musiała straż pożarna. Tym razem pomoc była potrzebna dziecku, które dostało ataku padaczki.


Po raz kolejny zabrakło wolnej karetki pogotowia ratunkowego

Dzisiaj około godziny 11 służby zostały zaalarmowane o dziecku, które przebywało w jednym z bloków przy ul. Maczka w Oleśnicy i dostało ataku padaczki.

Szybko okazało się, że niemożliwy jest przyjazd karetki pogotowia ze względu na brak dostępności wolnych jednostek (wolny ambulans jechał akurat z Wrocławia do Oleśnicy). Zajęci byli również ratownicy ze Służb Ratowniczych, którzy akurat obsługiwali inne zdarzenie. Wobec tego faktu na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej.

Jak udało się nam dowiedzieć, strażacy zdecydowali się samodzielnie przewieźć dziecko do oleśnickiego szpitala. Warto dodać, że problemy z dostępnością karetek dotykają Oleśnicę już od dłuższego czasu.


Straż pożarna pod szpitalem

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (71)

mad16.07.2018 o 14:46

Jprdl, ty lepiej leć prywatnie do lekarza, który pracuje w szpitalu, gdzie ewentualnie mógłbyś trafić, to taka "legalna" łapówka, bo faktycznie trafisz do piachu.

Zgłoś
Edmund16.07.2018 o 13:17

Maniek nie piertol Jarocin i 8 karetek na powiat ..mają 3 karetki na powiat.

Zgłoś
HomoHominiLupusEst14.07.2018 o 11:28

@Cdkfkfi Co nas obchodzi niewydolne państwowe ratownictwo medyczne ? Istnieje "na papierze" OBRONA CYWILNA dlaczego nie szkoli się rezerwistów w zakresie ratownictwa medycznego,aby mogli wspomóc np. OSP ? Kolejny bolszewik przefarbowany na chrześcijańskiego socjoliberała ?!?

Zgłoś
mak14.07.2018 o 08:04

Kiedy w końcu zamkną ten szpital od siedmiu boleści?!

Zgłoś
Misiu13.07.2018 o 21:47

Bierutów powinien mieć z 2 i by sobie pomagali bo to wstyd że brak ksretek

Zgłoś
Maniek12.07.2018 o 13:50

Jarocin jest małym powiatem mają śliczny szpital i maja 8 karetek na cały powiat i mądrych władz

Zgłoś
Bicepsik11.07.2018 o 08:43

Gdyby rządził Tusk byłoby inaczej.Karetk byłoby w Oleśnicy z dziesięć albo więcej.Nie byłoby problemu.

Zgłoś
...11.07.2018 o 00:54

To może dołączcie do Służb Ratowniczych, to wtedy będzie więcej członków wolontariuszy, co i te ich 4 karetki będą w stanie obsłużyć....krytykować każdy umie...

Zgłoś
Jprdl10.07.2018 o 22:57

Ku*wa, człowiek płaci połowę pensji na ten je*any NFZ i co? Teraz mam podejrzenie nowotworu - i ch*j, najbliższy termin na ważne badania wg NFZ to, uwaga, 2019 rok. Kiedy pewnie już będę gryźć piach. Nienawidzę tego państwa jak nie wiem. Polska to ludzie, tak więc sorry, Polsko, nienawidzę cię z całego serca.

Zgłoś
Grażyna10.07.2018 o 22:31

Jakaś karetka bodajże olonez stoi od dłuższego czasu na Krzywoustego można b sprawdzić do kogo należy i w razie czego wypuszczać do miasta jak zabraknie tych profesjonalnych.

Zgłoś
rumpumpum10.07.2018 o 20:30

A w jednostce wojskowej nie ma karetki ? to juz takie dziadostwo? Moze zwrócic sie do pani Kępy ona ostatnio tak ochoczo i z wielkim zapalen rozdaje sprzet to moze tak karetke dla Olesnicy by wydarla?

Zgłoś
Cdkfkfi10.07.2018 o 20:10

@latawiec zmartwień Cię. Ale nie istnieje coś takiego jak państwowe ratownictwo medyczne. Co roku jest przetarg na firmę, która będzie działać jako państwowe ratownictwo medyczne. U nas ta firma tak się Nazywa a w innych miastach np. FALCK. Nie masz pojęcia a piszesz...

Zgłoś
Pan10.07.2018 o 18:36

Sluzby ratownicze maja przynajmniej 2 karetki. To w czym provlem by jezdzily na stale do wezwan gdy nie ma wolnej karetki ? Albo niech dadza jedna, szpital da obsade i bedzie o karrtke wiecej. To na pewno poprawilo by cos w miescie i powiecie

Zgłoś
Alojzy Kawka10.07.2018 o 12:15

W Oławie 2 karetki,Wołowie 2 karetki,Trzebnicy 2 karetki,Miliczu 2 karetki,Strzelinie 2 karetki,Żmigrodzie 1 karetka.wSZYSCY DAJĄ RADĘ A TU KURVA 4 KARETKI NA POWIAT i ciągle nie ma.Czyli tak albo..same zdechlaki mieszkają w powiecie,albo ludzie kłamią dzwoniąc po karetke albo szpital jest z dupy i cały czas nasze karetki muszą latać na Wrocław albo coo?Bo dyspozytornia jest jedna dla tych wszystkich miast i tylko Oleśnicy robią takie numery?Zayebistym błędem było w przeszłości było oddzielenie się/jako jedyni tak zrobiliśmy/ od Pogotowia Wrocław i przejście pod tą naszą "umieralnie" jak niektórzy mówią o szpitalu Oleśnickim.We Wrocławiu pieniądze idą od NFZ w całości na Ratownictwo i karetki co są pod bazą Wrocław a u nas uj wie gdzie bo NFZ przekazuje szpitalowi a ten może np.zamiast na pogotowie przeznaczyć to ratuje nimi np. sam szpital.To jest chore!Moja rada jest taka żeby coś zrobić aby wrócić z karetkami bezwzględnie pod skrzydła bogatego Wrocławia.

Zgłoś
latawiec10.07.2018 o 12:04

@Sceptyk Prawda jest zupełnie inna....Po ukończeniu medycyny każdy powinien mieć prawo wybory:prywatnie albo państwowo-jak prywatnie to tyle lat ile się studiowało trzeba będzie oddać kasę za edukację,ale bez żadnych odsetek i wciągu 20 lat-jak państwowo zakaz prowadzenia prywatnej praktyki.Administracja cywilna i kierownicy też cywilni.Ordynatorzy wybierani przez wszystkich lekarzy z danej jednostki w 1 mandatowych wyborach.Każdy obywatel po nr PESEL identyfikowany.POZ dla każdego a specjalistyczna za drobnymi opłatami,które zlikwidują klub dyskusyjny w poczekalniach.Likwidacja NFZ,likwidacja,powiatów,likwidacja przywilejów pracowniczych "dla buiałej kadryt",likwidacja "śmieciówek" dla wszystkich zawodów medycznych i okołomedycznych.Wtedy dopiero nastąpi uzdrowienie sytuacji,ale to marzenia nie do spełnienia...

Zgłoś
latawiec10.07.2018 o 11:57

Towarzyszu Edmuntowiczu Kalecinskij prawdziwa kwota jaką "drenuje" Watykan z naszego budżetu 35 mld złotych rocznie ponieważ nie doliczyłeś dotacji na "zabytki","uniwersytety","latyfundia rolne","wieżowce stawiane np. we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim" i dziesiątki tysięcy fundacji "przekierowujących" środki publiczne na konta "katabasów"

Zgłoś
latawiec10.07.2018 o 11:52

@wiatrak Dlaczego nie może być lądowiska dla LPR a powód jest prosty,bo wtedy okazałoby się,że nikt z harcerstwa polskiego mylnie zwanego WP nie potrafi nawet "chusty" założyć....Jaki jest koszt postawienia jednego mobilnego kontenera,"krasuli,masztu ze"skarpetą" i etatów dla 3 osób ??? To jest NAGLE potrzeebne a nie "topienie" milionów w synekurze dla nepotycznych urzędasów vide "start szpital".Jestem ciekaw czy jakby się znalazł inwestor,który chciałby tam postawić PRYWATNY SZPITAl to AMW by się zgodziła ? Wiadomo,że nie bo po robić coś dla "cywili" jak można sobie taksówkami powietrznymi typu CASA polatać do domu na wsi :-)

Zgłoś
ja10.07.2018 o 11:42

to może niech Służby Ratownicze naszykują dwie karetki, skoro tak dobrze im idzie...

Zgłoś
27/110.07.2018 o 11:28

@ryś odczep ze szyji ten postronek pisowski bo on cie zaprowadzi na manowce otrzezwiej!

Zgłoś
ryś10.07.2018 o 10:37

@.... - a ty wyłącz TVN a włącz samodzielne, powtarzam: samodzielne, myślenie. Nie takie jak [email protected] Od takich wynurzeń robi mi się niedobrze.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Kadra U-13 wygrywa po raz 13.!
dzisiaj o 09:03/ Sport
Dachowanie za Ligotą Wielką
dzisiaj o 08:50/ Aktualności
Kępno poradziło sobie z kloszardami
dzisiaj o 08:35/ Aktualności
Pogoń zaprasza na spotkanie
dzisiaj o 08:17/ Sport
Wakacje w oleśnickiej bibliotece
dzisiaj o 07:21/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube