reklama
reklama
Dziś jest niedziela, 17 lutego. Imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

I LO pod patronatem PWr

9.07.2018 o 09:49Komentarzy: 10Kategoria: Aktualności
I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy znalazło się w gronie siedmiu szkół, które podpisały umowę o patronacie Politechniki Wrocławskiej.


Politechnika objęła patronat nad siedmioma szkołami, w tym I LO w Oleśnicy

Rektor Politechniki Wrocławskiej podpisał porozumienie o współpracy z siedmioma szkołami średnimi z trzech województw. W tym gronie znalazło się również I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

Politechnika zobowiązała się m.in. do udzielania wsparcia przy realizacji projektów w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, zagwarantowania wszystkim chętnym uczniom udziału w programie „Studium Talent” oraz do zaprezentowania uczniom projektów realizowanych przez działające na PWr studenckie koła naukowe.

– Podpisując umowę, chcemy umocnić kontakty ze szkołami średnimi i przekonać uczniów, że warto stać się studentem Politechniki Wrocławskiej, bo to najlepsza uczelnia na Dolnym Śląsku i jedna z czołowych w kraju. Wspólne działania pokażą, czym tak naprawdę się zajmujemy i jak wyglądają studia. Nie jest to łatwa droga, ale gwarantuje pracę - podkreślił prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr.

Program zakłada także umożliwienie uczniom Jedynki udziału w Dniach Otwartych PWr, informowania o konferencjach naukowych, seminariach, wykładach i prelekcjach, które odbędą się na uczelni oraz wsparcie i obsługę poza kolejnością w trakcie rekrutacji na studia.

Współpraca z uczelnią to bardzo cenna propozycja, dzięki której nasi uczniowie poznają ofertę dydaktyczną oraz cienie i blaski studiowania. Już teraz prowadzone przez naukowców z PWr zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży - powiedziała Marzena Helińska, dyrektor I LO. Umowa została podpisana na pięć lat z możliwością przedłużenia.

źródło: I LO w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

Lucyna 11.07.2018 o 23:19

Jakich starych opiniach starej kadry??? Bzdury pleciesz! Wręcz przeciwnie- lo1 jest na fali dzięki obecnej kadrze , ciężkiej pracy nauczycieli i uczniów!!!!! Wiem to najlepiej, bo córka kończyła to LO w 2006 a syn teraz. Mam porównanie! Uszanowania dla obecnego grona pedagogicznego!

Zgłoś
Absolwentka11.07.2018 o 23:03

ZSP współpracuje z politechnika od lat. Oprócz tego z Uniwersytetem Ekonomicznym i WSB oraz Wyższą Szkołą logistyki i transportu. Klasy patronackie utworzone we współpracy z okokicznymi firanami. Ale wiadomo to "tylko" zawodówki a nie tak jak 1 lo ma klase - szkoda tylko że leci na opiniach "starej" juz na emeryturze kadry

Zgłoś
Absolwentka 201610.07.2018 o 22:33

I co to zmieni jak cała szkoła jest ch*jowa? Wiem bo chodziłam. Byle ładnie w reklamach wyglądała a w środku syf i pozerstwo. Idźcie lepiej do Wrocławia, kandydaci. Bo zmarnujcie trzy lata życia na lizanie tyłka odpowiednim osobom kosztem nauki żeby szkoła zarąbiście wyglądała na takie 70-lecie. Porażka.

Zgłoś
Ucz10.07.2018 o 22:18

Zsp w Oleśnicy również współpracuje z Politechniką od dwóch lat i nikt nie robi z tego fajerwerków, jak oczywiście 1 lo.

Zgłoś
gangsta paradajs9.07.2018 o 22:38

Omggg skończyłem lic a nawet nie nauczyło mnie liczyć calek oznaczonych...

Zgłoś
pokropek9.07.2018 o 15:30

Gdzie jest farosz z tacą ?

Zgłoś
? ?9.07.2018 o 14:56

A dlaczego ogólniak a nie technikum?

Zgłoś
FR9.07.2018 o 12:01

Bicie piany. Zabieg czysto marketingowy dla jednej i drugiej strony. Nie ma żadnego praktycznego sensu. Ale p. dyrektor tym właśnie stoi. Robić jak najwięcej hałasu wokół niczego.

Zgłoś
Anna.L9.07.2018 o 11:28

O , brawo!! Gratulacje serdeczne!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
KK Oleśnica pokonuje Śląsk Wrocław
wczoraj/ Sport
Wygrał fiata dzięki zdrapce!
wczoraj/ Ciekawostki
Wybrano sołtysów w gm. Dobroszyce
wczoraj/ Aktualności
Polbus przyjazny dla zwierząt
wczoraj/ Aktualności
Pogoń przegrywa 0:6
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube