reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ukraińscy goście w urzędzie gminy [ZDJĘCIA]

7.07.2018 o 09:29Komentarzy: 26Kategoria: Aktualności
Publikujemy komunikat Urzędu Gminy Oleśnica z wizyty ukraińskiej młodzieży z Nowej Kachowki i jej okolic.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Pamiątkowe zdjęcie

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych odbyło się spotkanie Wójta Gminy Oleśnica Marcina Kasiny z grupą młodzieży z południowo-wschodniej Ukrainy, która spędzała u nas wakacje na obozie językowym.

Uczestnicy spędzili u nas 12 dni ucząc się języka polskiego, zwiedzając okolice oraz odpoczywając. Podczas pobytu zwiedzili między innymi Panoramę Racławicką, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ZOO, Hydropolis: Centrum nauki i wiedzy o wodzie, oleśnicki zamek, miejscowe kościoły oraz wiele innych atrakcji na Dolnym Śląsku.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania programu artystycznego. Ukraińskie pieśni patriotyczne zaśpiewała jedna z uczestniczek. Z kolei wójt gminy Oleśnica Marcin Kasina odpowiadał na pytania młodych obozowiczów, którzy byli zainteresowanie rozwojem gminy. Interesowały ich między innymi sprawy związane z Unią Europejską, funduszami na rozwój gminy oraz sportem.

Jest to już kolejna wizyta młodzieży z miast Kahovka, Nowa Kahovka i Mikołajów z obwodu chersońskiego. Młodzież zaprezentowała się wokalnie i tanecznie na wydarzeniu Spotkanie przy piecu "Z chlebem i solą - na ludową nutę", które odbyło się w Boguszycach. W ostatnich dniach pobytu został rozegrała mecz przyjaźni z nowo powstałą drużyną trampkarzy Pogoni Oleśnica.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Maciej Syta / Urząd Gminy Oleśnica

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (26)

latawiec10.07.2018 o 12:26

@mad w żadnej sprawie na tym portalu nie masz żadnego zdania a tylko "na bezdurno" powtarzasz "kruchtową nawijkę" :-) przecież ja wiem doskonale kim jesteś i co w stanie wojennym robiłeś a to,że ja jestem z rodziny w której byli działacze solidarności rolników indywidualnych oraz w energetyce daje ci cały czas asumpt do "falowania" mojej rodziny...Jak widzę po 15 latach matoły z Jeleniej Góry i Powidza nadal nie mogą uwierzyć,że ich "zrobiłem w bambuko" ... Banda alkoholików,narkomanów,alfonsów,burdel-mam dopiero teraz zorientowała się,że ja naprawdę byłem regulaminowo w HP/WP i zostałem z niego dyscyplinarnie zwolniony przez KLER :) Pozdrawiam uczciwych ludzi z Powidza,którzy wraz ze mną "mieli pocisk" z tępej kadry na lotnisku i na bazie lotniczej.Kto dobrze żyje ze wsią i lekarzami podczas zasadniczej służby wojskowej temu "mogą na pukiel" skoczyć nawet pułkownicy.Na tym kończę ostatecznie REGULAMINOWY KABARET KOSZAROWY LATO 2002 CSRS SMS JELENIA GÓRA KUL 33 BLOT. POWIDZ KUL/KOMPANIA OCHRONY REGULAMINOWA <<<HONOR REZERWISTY PAGON CZYSTY>>>

Zgłoś
latawiec10.07.2018 o 12:16

@mad Oficerze polityczny Harcerstwa Polskiego mylnie zwanego Wojskiem Polskim sam pewnie jesteś bastardem księdza krk,więc masz pojęcie o czym bredzisz... To,że Chmielnicki mógł zostać kanclerzem koronnym i zapobiec waśniom też według Ciebie jest propagandą ? Licytowanie się na ilość ofiar po obus tronach a stron było conajmniej 5 jak nie 6,ale przecież o tym też "ekumeniści" nie wspominają...Chociaż czemu się dziwić jak Ormianie w Polsce nie mogą się doprosić nawet małej tabliczki o mordzie popełnionym przez Imperium Osmańskie...

Zgłoś
mad9.07.2018 o 17:12

@pierwszy_rzuć_kamień, watykańska propaganda???? "święta wojna za wiarę"????? No tak, wg was Watykan wymordował miliardy ludzi na całym świecie i chyba te mordy, bez względu na to, kto mordował, też wpisujecie na konto Watykanu, ech, co za ludzie.

Zgłoś
pierwszy_rzuć_kamień9.07.2018 o 15:18

@Magdalena Czy świecka zakonnica zdaje sobie sprawę,że organizatorami ludobójstwa na Ukrainie byli "nieślubni" popów i to oni nawoływywali do wybicia wszystkich nie tylko Polaków ? Wiesz ilu Ukraińców zostało zabitych za pomoc Polakom,Żydom,Cyganom,Niemcom czy Tatarom ? Nadal wierzysz w brednie Urzędu Cenzury,bo przecież tym jest IPN ... Każda władza od 4 czerwca 1989 roku zbija kapitał wyborczy na hekatombach naszych rodaków a o jedynym udanym powstaniu wielkopolskim mało kto wie...Watykańska propaganda ukrywa,że to było pospolite ruszenie mas ludowych oparte na ideologii "świętej wojny za wiarę"...Czyżby Popiół i Siarka wystraszył się,że zostaną otwarte archiwa ukraińskiego IPN i zostaną ujawnienie ich bohaterowie czyli "żołnierze przeklęci" ???

Zgłoś
Magdalena9.07.2018 o 12:01

Czy organizatorzy zatroszczyli się oto co na temat mordów na Wołyniu i Podolu wie ta grupa lub czy przekazano im wiedzę historyczną na ten temat by zawieżli ją n a Ukrajnę i przekazali innym tę prawdę.

Zgłoś
grymuar9.07.2018 o 10:21

@mad Francuzi walczą tylko z amerykańską propagandą polityczną a my jako Pakistan Europy oraz "koń trojański" NATO pozwalaliśmy na "polskie guantanamo"...We Francji służby specjalne ministerstwa spraw wewnętrznych same rozpętały wojnę domową,kiedy okazało się,że ich donosiciele byli "poczwórnymi" agentami,ale przecież ty jako V kolumna GRU w Oleśnicy wiesz na czym polegają takie metody :)

Zgłoś
grymuar9.07.2018 o 10:18

@Masakra Powtarzasz bezmyślnie propagandę CIA,FSB,SKW itp. a zdajesz sobie sprawę,że w przeszłości gdyby nie Watykan mielibyśmy Unię 3 Narodów czyli Litwy,Ukrainy i Polski ?

Zgłoś
mad9.07.2018 o 10:17

@antykonfitura, przypominam, że Francja już z Watykanem nie walczy od ponad 100 lat, Kościół we Francji nie istnieje. Dalej piszesz, "obywatele w Polsce są gorzej traktowani niż Afrykanie we Francji", tym bardziej nie rozumiem, z kim walczą Francuzi...

Zgłoś
Masakra9.07.2018 o 08:40

Moja rodzina przyjechała z Ukrainy połowa rodziny zabita przyjechali do Oleśnicy a ich potomkowie bandery teraz tu przyjeżdżają

Zgłoś
antykonfitura9.07.2018 o 08:35

@mad jako naczelny konfident oleśnicki jesteś tak transparentny jak nie przymierzając teczki osobowe agentów WSI :) Zdajesz sobie sprawę,że w "podziemiu" czyli w sieci TOR istnieje LAICKA LEWICA WOLNOŚCIOWA ? Przecież 4 czerwca nie było żadnej popartej czynami rewolucji a dokonała się jedynie ewolucja z systemu gospodarki nakazowej na gospodarkę hiperliberalną...Prawo mamy cały czas oparte na manifeście PKWN z 22 lipca 1944 roku a niektóre zapisy np kpk pochodzą nawet z lat "międzywojennych"...Dla Was autorytetami moralnymi są agenci UB,SB,IW,WSW,WSI ,którzy w "Magdalence" przyklepali podział łupów politycznych...Banda nieudaczników życiowych i donosicieli poprzez kontrolę nad mediami wmówiła ludziom poczucie winy z powodu niezaprzeczalnych jednostkowych tylko podkreślam sukcesów gospodarki planowej,która zbankrutowała poprzez nadmierne "topienie" pieniędzy w zbrojenia podczas "zimnej wojny",która przecież wcale się nie skończyła tylko z formy militarystycznej przeszła na oligarchiczną :) Polscy oligarchowie mają czelność wypominać całym naszym byłym "koloniom kresowym",że jest tam autokracja a u nas "wodzowskie partie" niby czym są "oazą demokracji" ??? Francuzi matole od ponad 13 wieków walczą głównie z Watykanem,ale madf jako "ministrant" i "pinokio" ponieważ z Twoich wypowiedzi jasno wynika,że twoim idolem jest bankster-premier nie możesz sobie uzmysłowić,że zwykli obywatele w Polsce są gorzej traktowani niż Afrykanie we Francji...Oczywiście,aby to wiedzieć trzeba mieszkać w dzielnicach robotniczych a nie wyciągać wnioski z "potiomkinowskich" skansenów dla turystów z Polski :)

Zgłoś
mad8.07.2018 o 22:50

@antykonfitura, ja nie wiem kim wy jesteście, a komunistami nazywam tych, którzy sami się tak dumnie nazywali przed rokiem 1989. Wy jesteście socjalistami czy lewicowcami i piszecie "murzynach"? Dalej nie wiem z kim walczą Francuzi.

Zgłoś
antykonfitura8.07.2018 o 22:33

@mad styropianowy fajterze piszący pod nickiem tożsamym z nazwą firmy w której pracujesz masz wiadomości historyczne na poziomie 4-latka... Wolna Francja,Resistance oparty na Arabach,Murzynach oraz Palestyńczykach,którzy pomimi tego,że byli pariasami w imperium kolonialnym francuskim potrafili wprowadzić w czyn hasło porozumienie nad podziałami...Oczywiście w Polsce nie ma ateistów-socjalistów dlatego jesteśmy nazywani mylnie komunistami,ale co ja będę tłumaczył Naczelnemu Sekciarzowi Smoleńskiemu a w dodatku emerytowi lub renciście z "mundurówki" xDD

Zgłoś
mad8.07.2018 o 21:21

@antykonfitura, Polacy walczyli z komunistycznym reżimem, a Francuzi ??

Zgłoś
antykonfitura8.07.2018 o 19:36

@mad POLSKA miejscowość Wrocław,gdzie od zawsze trwają walki uliczne z "mundurówką",ZOMO na Legnickiej,bicie rannych studentów przez Robotniczo-Rolnicze Rezerwy Milicji Obywatelskiej zabezpieczane przez Informację Wojskową,Wojskową Służbę Wewnętrzna oraz Wojskowe Służby Informacyjne,płoną śmietniki,krew się leje,księża i zakonnicy jao najlepsi donosiciele uprzejmie donoszą na temat miejsc zbiórek studentów oraz niby-tajnych drukarni "bibuły"

Zgłoś
stepan bandera8.07.2018 o 16:42

My Ukarainu nie nawidzim was poljaki my przyjechac pracowac ale was nienawizu .

Zgłoś
mad8.07.2018 o 11:18

FRANCJA: miejscowość Nantes, gdzie od kilku dni trwają zamieszki ... spalono jak do tej pory kilka sklepów, bibliotekę i siedziby lokalnych urzędów dzielnicowych oraz ponad 50 aut. A teraz zobaczcie oficjalną stronę miasta ... https://www.nantes.fr/home.html, a nawet profil na twitterze ... https://twitter.com/nantesfr

Zgłoś
stary satyr7.07.2018 o 21:55

Jeżeli ten najazd Ukraińców ma tak wyglądać jak na tym zdjęciu TO JA JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA!!!!

Zgłoś
bez infrastruktury7.07.2018 o 18:20

@ krem , czytaj ze zrozumieniem . Goście byli z ukrainy , fakt że ponad 40 % mieszkanców Ukrainy mówi po rosyjsku.

Zgłoś
Pan_Świetlik7.07.2018 o 18:08

Oleśnickie Cebulakowi Hejterzy odjaniepawlijcie się sługusy Watykanu,Waszyngtonu i Brukseli od Ukraińców raz na zawsze !!!

Zgłoś
Krem7.07.2018 o 15:51

ROSJANIE DURNIE ZAWSZE BENDĄ DURNI !!!!!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
764. urodziny Oleśnicy
dzisiaj o 18:03/ Aktualności
Dron zbada jakość powietrza
dzisiaj o 17:39/ Aktualności
Bezzasadna skarga na burmistrza
dzisiaj o 17:20/ Aktualności
Śmieci w lesie w Ligocie Polskiej
dzisiaj o 17:18/ Aktualności
Fotopstryk: drzewo rośnie na odwrót?
dzisiaj o 15:23/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube