reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Bez obiecanego remontu drogi [ZDJĘCIA]

6.07.2018 o 06:26Komentarzy: 33Kategoria: Aktualności
Władze powiatu obiecały dokończyć remont drogi we wsi Nowica, ale nie dotrzymały słowa. Starosta Wojciech Kociński (PiS) na spotkaniu z mieszkańcami oznajmił, że to sprawa na przyszłą kadencję.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Starosta Wojciech Kociński znalazł się pod ostrzałem mieszkańców

Wczoraj w świetlicy wiejskiej we wsi Nowica (gmina Dobroszyce) odbyło się spotkanie z udziałem starosty Wojciecha Kocińskiego, wójta Dobroszyc Artura Cioska, radnego Waldemara Doktora, sołtys Lidii Kierkicz i mieszkańców. Dotyczyło ono głównie stanu drogi powiatowej, która przebiega przez Nowicę.

Jak mówili mieszkańcy, właśnie przez nią porusza się wiele ciężkich pojazdów, co powoduje pękanie okolicznych budynków oraz wzrost zagrożeń dla pieszych, w tym dzieci.

Pierwszy etap remontu zakończył się w 2017 roku. Jak informowało starostwo, drugi miał odbyć się jeszcze w tamtym roku. Jednak obietnice władz powiatu nie zostały zrealizowane.

- Dlaczego z planu zdjęto drugi etap? Czy to pech, czy zaniedbanie? - pytali mieszkańcy. Sołtys L. Kierkicz wraz z wójtem A. Cioskiem zabiegali o kontynuowanie prac. - Była chęć dalszych prac - próbował wyjaśniać starosta Kociński. Przyznał, że inwestycja miała zostać zrealizowana przy wsparciu środków z województwa, ale ostatecznie uzyskała zbyt małą liczbę punktów, a do tego powiat nie ma zbyt wielu własnych środków.

- Te dwa złożone wnioski nigdy nie miały prawa przejść, bo to pic na wodę! Nie spełniały warunków rozporządzenia - podniósł głos jeden z zebranych mężczyzn. Starosta zaprosił go do przestawienia rzekomych uchybień. Przy okazji zaznaczył, że jeden z wniosków przeszedł i znalazł się na liście rezerwowej.

Padały też oskarżenia o budowanie w pierwszej kolejności dróg tam, gdzie mieszkają na przykład osoby związane z zarządem powiatu lub radą powiatu. - Wicestarosta powiedział nam na przykład, że woli dofinansowanie dla drogi w Ligocie Polskiej - argumentowała sołtys wsi Nowicy. Co ciekawe, remont tamtej drogi uzyskał wsparcie zewnętrzne.

- Chcemy tylko realizacji obiecanej inwestycji - zwracali się do starosty mieszkańcy. Jednak samorządowiec przez długi czas nie udzielał jednoznacznej odpowiedzi, tylko kiwając głową - nawet na pytania o konkrety związane z drogą.

Ostatecznie W. Kociński oznajmił, że remont nie odbędzie się w tym roku. Na sugestię wpłynięcia radnych ze swojego ugrupowania, czyli Prawa i Sprawiedliwości, odpowiedział jednoznacznie. - Tą inwestycję można zasugerować w przyszłej kadencji - spuentował.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (33)

126.07.2018 o 10:38

Dacie mi na rope a przyjade wlasnym sprzetem i chociaz wam wykorytuje pod nowa droge w celu pomocy :)

Zgłoś
Arek6.07.2018 o 10:29

Ta blondi w rogu wygląda na fascynująca kobietę

Zgłoś
Pan_Świetlik6.07.2018 o 10:03

wYSWATAĆ PANNĘ Z NOWIC Z WÓJTEM ALBO STAROSTĄ :)

Zgłoś
:))6.07.2018 o 09:05

dobrze,z e Kampa nie pozyczyla mu ochrony

Zgłoś
ziemia Urlo6.07.2018 o 08:49

Prawdę rzeczesz @nibyland.

Zgłoś
BÓG ZAPŁACZ !6.07.2018 o 08:37

Ale kasę na kościelne nieruchomości starosta ładuje ! Pisowskie mamienie i oszukiwanie to zasada.

Zgłoś
Obsever6.07.2018 o 08:31

Takich "Kozich Wólek" jak Nowica, gdzie przydałby się remont drogi jest w powiecie full. Rok 2018 jak i poprzedni jest i tak pod względem inwestycji drogowych w powiecie rekordowy (slajd 19 - http://www.powiat-olesnicki.pl/index.php?kat=4&id=6382). Wy mieszkańcy Nowicy lepiej poprzyjcie tego starostę, bo jak się zmieni władza, to zobaczycie drogę w Nowicy jak świnia niebo.

Zgłoś
Anty ryś6.07.2018 o 08:27

Zrobię laskę za drogę. Anty ryś.

Zgłoś
nibyland6.07.2018 o 08:01

Klasyczne spotkanie pisowca z suwerenem. Głoszenie z trudem zapamiętanych komunałów, uciekanie przed odpowiedzialnością, zrzucanie na poprzedników albo przekierowywanie na tzw. następców. Władza powiatowa jest, a jakoby jej nigdy nie było.

Zgłoś
hłe hłe 6.07.2018 o 07:56

Kociński wygląda jak dziadziuś,widać ze go stres zżera...

Zgłoś
ol.6.07.2018 o 07:51

Anty PiS- rzadka to umiejętność mówić odbytem.Brawo!

Zgłoś
RS6.07.2018 o 07:28

Wyglada jak rozmowa Buców z władzą. Tak jest zawsze... ludzie n iedoedukowani krzycza na lewo i prawo a władza opowiada trudnymi sloganami, wiec reszta rozdziabia ryj i krzyczy ahaaaaaaaaa

Zgłoś
Anty PiS~6.07.2018 o 06:50

Macie swój kochany PiS!!!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Tlenek węgla kontra życie ludzkie
dzisiaj o 20:07/ Aktualności
Szlachetny gest zwycięzcy fiata
dzisiaj o 19:34/ Aktualności
Świetlny przejazd i pamięć o E. Niczyporze
dzisiaj o 17:12/ Aktualności
Konferencja Rutkowskiego w Oleśnicy
dzisiaj o 16:27/ Aktualności
Wraca ruch na ul. Krzywoustego
dzisiaj o 15:44/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube