reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Bez obiecanego remontu drogi [ZDJĘCIA]

6.07.2018 o 06:26Komentarzy: 33Kategoria: Aktualności
Władze powiatu obiecały dokończyć remont drogi we wsi Nowica, ale nie dotrzymały słowa. Starosta Wojciech Kociński (PiS) na spotkaniu z mieszkańcami oznajmił, że to sprawa na przyszłą kadencję.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Starosta Wojciech Kociński znalazł się pod ostrzałem mieszkańców

Wczoraj w świetlicy wiejskiej we wsi Nowica (gmina Dobroszyce) odbyło się spotkanie z udziałem starosty Wojciecha Kocińskiego, wójta Dobroszyc Artura Cioska, radnego Waldemara Doktora, sołtys Lidii Kierkicz i mieszkańców. Dotyczyło ono głównie stanu drogi powiatowej, która przebiega przez Nowicę.

Jak mówili mieszkańcy, właśnie przez nią porusza się wiele ciężkich pojazdów, co powoduje pękanie okolicznych budynków oraz wzrost zagrożeń dla pieszych, w tym dzieci.

Pierwszy etap remontu zakończył się w 2017 roku. Jak informowało starostwo, drugi miał odbyć się jeszcze w tamtym roku. Jednak obietnice władz powiatu nie zostały zrealizowane.

- Dlaczego z planu zdjęto drugi etap? Czy to pech, czy zaniedbanie? - pytali mieszkańcy. Sołtys L. Kierkicz wraz z wójtem A. Cioskiem zabiegali o kontynuowanie prac. - Była chęć dalszych prac - próbował wyjaśniać starosta Kociński. Przyznał, że inwestycja miała zostać zrealizowana przy wsparciu środków z województwa, ale ostatecznie uzyskała zbyt małą liczbę punktów, a do tego powiat nie ma zbyt wielu własnych środków.

- Te dwa złożone wnioski nigdy nie miały prawa przejść, bo to pic na wodę! Nie spełniały warunków rozporządzenia - podniósł głos jeden z zebranych mężczyzn. Starosta zaprosił go do przestawienia rzekomych uchybień. Przy okazji zaznaczył, że jeden z wniosków przeszedł i znalazł się na liście rezerwowej.

Padały też oskarżenia o budowanie w pierwszej kolejności dróg tam, gdzie mieszkają na przykład osoby związane z zarządem powiatu lub radą powiatu. - Wicestarosta powiedział nam na przykład, że woli dofinansowanie dla drogi w Ligocie Polskiej - argumentowała sołtys wsi Nowicy. Co ciekawe, remont tamtej drogi uzyskał wsparcie zewnętrzne.

- Chcemy tylko realizacji obiecanej inwestycji - zwracali się do starosty mieszkańcy. Jednak samorządowiec przez długi czas nie udzielał jednoznacznej odpowiedzi, tylko kiwając głową - nawet na pytania o konkrety związane z drogą.

Ostatecznie W. Kociński oznajmił, że remont nie odbędzie się w tym roku. Na sugestię wpłynięcia radnych ze swojego ugrupowania, czyli Prawa i Sprawiedliwości, odpowiedział jednoznacznie. - Tą inwestycję można zasugerować w przyszłej kadencji - spuentował.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (33)

...11.07.2018 o 20:50

Grabowno niech sie do Twardogory usmuechnie o droge. Nid jest w naszej gminie .

Zgłoś
liluu10.07.2018 o 11:01

W Nowicy? tam nie jest az tak źle. Co mają powiedziec mieszkańcy Grabowna Wielkiego dojeżdżajacy do Dobroszyc? To jest droga wymagająca remontu a nie tylko łatania dziur

Zgłoś
...9.07.2018 o 15:51

Gloria victis - waszyngton i Bruksela - chyba kochankami nie są... a już z pewnością Watykan i Waszyngton... Piszesz glupoty bo "ciemny lud wszysgko kupi" ...

Zgłoś
gloria_victis9.07.2018 o 12:35

@mad Stały bywalcu "szlaufowni" o nazwie "Ściema" nadal nie potrafisz zrozumieć,że chodzisz "na pasku" Watykanu,Waszyngtonu oraz Brukseli ? Jesteś wybitnie odporny na wiedzę,ale czego ja wymagam od osobowego źródła informacji Rejonowej Komendy Milicji Obywatelskiej w Oleśnicy :-)

Zgłoś
wicie-rozumicie9.07.2018 o 12:32

co wom powiem ale nie powiem jest ciepło...wicie rozumicie mami rzyfot jag f matrycje...wybudujom wam kosmodrom,ale musita poczekac az ojdyr z teczkami z IW i WSI na "kaczorków" spali te teczki a to będzie około 2050 roku :)

Zgłoś
typowy hejter8.07.2018 o 20:47

Po co droga w nowicy ja się pytam?

Zgłoś
...8.07.2018 o 14:46

W Dobrzeniu jest wiecej wyborcow = wiecej glosow. Tak wiec mieszkańcy Nowicy - czy pójdziecie po rozum do głowy i podziękujecie wójtowi i jego radnym ? Wasz los w waszych rękach...

Zgłoś
:-)8.07.2018 o 14:44

Wojt Dobroszyc i PO ???? Ktos tu zyje w niwiedzy i nie pamieta milościwie Wam panującej minister z Sycowa, która to jest uwielbiana w Dobroszycach ?

Zgłoś
wiezyciel6.07.2018 o 22:46

przepraszam a po ile jest Tyskie .

Zgłoś
mad6.07.2018 o 22:19

Czerwony judaszu, no widzisz, a w Izraelu krytykują Netanjahu za podpisanie z Polską tego porozumienia i uważają je za haniebne, ale dla Izraela.

Zgłoś
czerwony judasz6.07.2018 o 21:39

@mad znowu wylazles z nory?poczytaj Kostytucje RP. ze zrozumieniem to nie boli! popleczniku dojnej zmiiany!. Zydowski premier Natanjachu sprowadzil was do parteru czemu tego nie z komentujesz?

Zgłoś
olesniczanin6.07.2018 o 16:53

gwizdu gwizdu i pieniążki poszły wp.....du piurnikowe zabrało budżet a Kocinski licz na drugą kadencje

Zgłoś
mysliwi-nie-mysla6.07.2018 o 16:48

Jak widac mysliwi maja sie dobrze i strach nawet na wlasnym tarasie lezec... https://www.o2.pl/artykul/mysliwy-strzelal-do-lisa-kula-mogla-trafic-malzenstwo-odpoczywajace-na-tarasie-6270443576211073a

Zgłoś
mad6.07.2018 o 16:20

@czerwony judasz, chyba zartujesz, pstryczek w nos to dostali sedziowie od Jaroslawa, a jeszcze wiekszy od "obroncow demokracji", swieczek zabraklo?

Zgłoś
obłuda6.07.2018 o 16:10

To tak jak droga w byłym gospodarstwie rolnym w Boguszycach,były plany i szlak trafił, będziemy pamiętać,wszystko pod wielkim zapytaniem,kto gdzie kiedy???

Zgłoś
czerwony judasz6.07.2018 o 13:48

Nie zawracajcie pisowcowi glowy droga.Nie widzicie ,ze on przewzywa dramat Jaroslawa bo sedziowie zrobili mu pstryczka w nos!

Zgłoś
kierowca6.07.2018 o 12:33

Potyrała zapuścił powiat- to nie jedyna droga, drogi do Twardogóry przez Miodary, Grabowno, Ostrowinę dramat. Zadłużył powiat a nic nie zrobione. W następnej kadencji nawet anioł stróż nic nie pomoże bo trzeba spłacać kredyty poprzedników

Zgłoś
liluu6.07.2018 o 12:11

już wiecie na kogo nie głosowac w kolejnych wyborach, proste

Zgłoś
wyborca6.07.2018 o 11:41

Radny powiatowy p. Leszek Waluk - radny z gminy Dobroszyce cały czas lobbował o remont drogi w Dobrzeniu. I remont będzie. Droga w Nowicy nie dostała środków z budżetu państwa i tyle w temacie. Poza tym wójt dostał potężne pieniądze na remont drogi w Maleszowie z funduszy Urzędu Marszałkowskiego, bo jerst w drużynie marszałka województwa z PO. Zrozumieli?

Zgłoś
Gabi6.07.2018 o 11:00

Jeżdżę tą drogą codziennie do pracy i to jest masakra jakie tam sa dziury. Szkoda ze jej nie wyremontuja bo pewnie twierdza ze Nowica to za mala wiocha zeby cos tam robic współczuję mieszkanca ze sa olewani przez wladze.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
764. urodziny Oleśnicy
dzisiaj o 18:03/ Aktualności
Dron zbada jakość powietrza
dzisiaj o 17:39/ Aktualności
Bezzasadna skarga na burmistrza
dzisiaj o 17:20/ Aktualności
Śmieci w lesie w Ligocie Polskiej
dzisiaj o 17:18/ Aktualności
Fotopstryk: drzewo rośnie na odwrót?
dzisiaj o 15:23/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube