reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pobili ochroniarzy i są na wolności!

5.07.2018 o 06:02Komentarzy: 81Kategoria: Aktualności
Ochroniarze sklepu, którzy zostali pobici przez młodocianych bandytów, przedstawili nam swoją wersje zdarzeń. Mają żal do policji, że do tej pory nikt ich nie przesłuchał.


Młodociani bandyci, którzy napadli na ochroniarzy sklepu, wciąż są na wolności

Brutalna napaść na ochroniarzy

W poniedziałek około godziny 14 w supermarkecie E. Leclerc w Oleśnicy doszło do zuchwałego skoku złodziei, którzy chcieli ukraść alkohole, ale zostali przyłapani przez ochronę.

Szybko doszło do bijatyki. Bilans jest taki, że dwóch ochroniarzy zostało dotkliwie pobitych i trafiło do szpitala. Bandyci są na wolności. Właściciele sklepu twierdzą, że taka brutalna napaść zdarzyła się po raz pierwszy i zapowiadają pomoc dla poszkodowanych. W markecie dowiedzieliśmy się też, że do tej pory policja nie zabezpieczyła monitoringu.

Dziennikarz dociera do poszkodowanych. Policji to się nie udaje

Dziennikarz portalu MojaOlesnica.pl pojechał do szpitala, gdzie przebywali poszkodowani ochroniarze. Poprosili o anonimowość, ponieważ obawiają się o bezpieczeństwo własne oraz swoich bliskich.

- Mam złamany nos w dwóch miejscach, a kolega ma silne stłuczenie nerek. Chcieliśmy zatrzymać złodziei. Była to grupka nastolatków, w wieku od 15 do 17 lat, przyszli w towarzystwie około 40-letniego mężczyzny. Próbowali ukraść alkohole i podawać je przez ogrodzenie przy namiocie, z boku sklepu - relacjonuje pan Janusz (imię zmienione).

Tracił co chwilę przytomność. Pomocy udzieliła mu załoga ambulansu stowarzyszenia Służby Ratownicze. Nasz rozmówca podejrzewa, że sprawcy mogli być pod wpływem środków odurzających, ponieważ nagle zyskali "niewiarygodną siłę". W trakcie zajścia skradziono mu telefon komórkowy. Boi się, bo znajdowały się na nim zdjęcia i numery bliskich, w tym dzieci.

- Chciałem asekurować kolegów, którzy próbowali ująć złodziei. Nagle ktoś mnie mocno kopnął. To było bardzo mocne, aż do dzisiaj czuję - opowiada pan Zbigniew (imię zmienione), który też trafił do szpitala. Mężczyzna twierdzi, że mógł być kopany, gdy leżał. Nie pamięta wszystkiego. - Niech pan zobaczy, nie mogę teraz mogę wstać - dodaje.

Ignorowani przez policję?

- Okazuje się, że wszystko zostało zamiecione pod dywan. Kolega dzwonił i okazało się, że jakby sprawy nie ma - jak my nie przyjdziemy osobiście i nie podpiszemy papierków - żali się pan Janusz.

- Policja nic nie robi. Nie wiem, czy się boją. Wkrótce wypuszczają mnie ze szpitala. I trzeba będzie iść z takim bólem i opuchlizną. Muszę jeszcze doniesienie złożyć, potem na własny koszt na obdukcję. Przy każdym ruchu krwawię - komentuje poszkodowany.

Co więcej, okazało się, że policja pojawiła się w momencie interwencji w sklepie. Ktoś miał nawet podać mundurowym dane przynajmniej dwóch lub trzech bandytów. Funkcjonariusze musieli po chwili pojechać do kradzieży sklepowej w innym miejscu. Potem żaden z funkcjonariuszy nie rozmawiał z ochroniarzami.

Odpowiedź komendy. "Nie ma mowy o bezczynności"

Policjanci twierdzą, że co prawda nie zabezpieczyli sklepowego monitoringu, ale go przejrzeli. Choć minęło trochę czasu, sprawców nie zatrzymano. - Nie było przesłanek do tego, aby ich zatrzymać - przyznała nam przedwczoraj sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Dodała wtedy, że mundurowi czekają na ewentualne zgłoszenie zawiadomienia przez poszkodowanego ochroniarza i dopiero wówczas zostanie podjęta decyzja o dalszym toku postępowania.

Obaj pobici ochroniarze mają rozstrój zdrowia powyżej siedmiu dni, co przez policję powinno być traktowane jako przestępstwo ścigane z urzędu. Do tego chodzi kradzież telefonu, co mogłoby zostać potraktowane jako kradzież rozbójnicza.

- Ciężko odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nikt nie pojechał do poszkodowanych. Nie ma tutaj jednak mowy o bezczynności w tej sprawie - mówi A. Pieprzycka i zapewnia, że cały czas funkcjonariusze prowadzą "pewne czynności".

W momencie pisania tego artykułu bandyci byli na wolności i teoretycznie mogą popełniać dalsze przestępstwa. - Wszystkie okoliczności będą wyjaśniane przez policjantów. Mają namiary na te osoby i będą do nich docierać oraz ustalać kwalifikacje czynów - słyszymy od przedstawicielki policji.

Zobacz też: Bijatyka złodziei z ochroną sklepu

Piotr Paszkowski

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (81)

M5.07.2018 o 20:16

TVN

Zgłoś
znawca5.07.2018 o 18:43

Policja czeka na dyspozycje od Pani ... no tej z Sysowa

Zgłoś
No tak czy nie?5.07.2018 o 18:38

@Klient - Ale tutaj chodzi o złodziei! A złodziej to jest niżej niż dziwka, narkoman czy pijak. Tego nie można bronić i nie może być przyzwolenia na takie sqrvysyństwo!

Zgłoś
Klient5.07.2018 o 18:25

W sumie to Ci ochroniarze pożal się Boże dostali za swoje. Do normalnych ludzi się czepiać potrafili i obrażać. Był tam szczególnie jeden były klawisz, który myślał że jest tam szeryfem i mało ode mnie w ryja nie dostał za komentarz w stosunku do mojej partnerki, która tylko się przyglądał naszej dyskusji. Ewidentnie mnie prowokowal bo czuł się pod kamera nietykalny. Mam nadzieję, że to jemu mordę rozkwasili.

Zgłoś
Olesniczanin5.07.2018 o 17:54

W Oleśnicy tylko mandaty dają,policji z prawdziwego zdarzenia brak,same pierdoly.

Zgłoś
Jadzia5.07.2018 o 16:54

Dac nagranie do sieci i ich połapiemy wszystkich hu...w

Zgłoś
cala oleśnica5.07.2018 o 15:57

Jaka szkoda że ci ochroniarze po 60 nie ochraniają biura rządu ,choć wcale by mnie to nie zdziwiło.Polska to dziwny kraj a szczególnie firmy ochroniarskie przyjmujace emerytów i rencistów i żerujące na pieniądzach z PEFRON.

Zgłoś
Info5.07.2018 o 15:15

Czy napaści dokonała ta sama osoba która próbowała okraść dom wolnostojący w Lipce?

Zgłoś
widzwcyrku5.07.2018 o 15:14

@pracownik-"prezes sklepu"szcze ze smiechu hahahaha bareja wiecznie zywy.

Zgłoś
Pracownik5.07.2018 o 14:51

Gdzie opisany jest wywiad z Panią prezes sklepu, przecież u niej była olesnicka na wywiadzie co na to wszystko kierownictwo sklepu? Jak to skomentował?

Zgłoś
Mieszkaniec 5.07.2018 o 14:50

Wchodźcie na stronę i zgłaszajcie pomóżmy tym poszkodowanym osobom nie bądźcie obojętni.

Zgłoś
Mieszkaniec 5.07.2018 o 14:49

https://uwaga.tvn.pl/kontakt

Zgłoś
ol5.07.2018 o 14:46

Żenada. Policja w tym mieście nic nie robi, jeżdżą tylko radiowozami po ulicach, chyba się uczą nazw na pamięć. Widziałem raz interwencje Policji w tym sklepie, do złodzieja przyjechały dwie paniusie na rowerach, a i tak im zwiał. To jest żal po prostu.

Zgłoś
asdf5.07.2018 o 14:28

Ok

Zgłoś
gosc5.07.2018 o 14:28

TVN 24 dac im tylko cynk i sprawa nabierze tepa

Zgłoś
PiSarz5.07.2018 o 14:12

Niech ktoś jeszcze napisze do ministra, premiera i prezydenta a ja poinformuję o sprawie samego papieża, okej?

Zgłoś
exactly5.07.2018 o 14:11

Policjanci do zwolnienia - wszystko w temacie

Zgłoś
Krztof5.07.2018 o 14:10

Proszę upublicnzic nagranie, zorganizuje obywatelskie zatrzymanie na wlasna reke

Zgłoś
Remek5.07.2018 o 13:56

a j właśnie kończę pismo ze skarga do komendy wojewódzkiej

Zgłoś
kos5.07.2018 o 13:55

Zgłosiłem właśnie temat do programu telewizji Uwaga

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Tlenek węgla kontra życie ludzkie
dzisiaj o 20:07/ Aktualności
Szlachetny gest zwycięzcy fiata
dzisiaj o 19:34/ Aktualności
Świetlny przejazd i pamięć o E. Niczyporze
dzisiaj o 17:12/ Aktualności
Konferencja Rutkowskiego w Oleśnicy
dzisiaj o 16:27/ Aktualności
Wraca ruch na ul. Krzywoustego
dzisiaj o 15:44/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube