reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Minister się modli, SOP tarasuje chodnik

25.06.2018 o 06:30Komentarzy: 210Kategoria: Aktualności
Kiedy minister wygłaszała mowę pochwalną na cześć proboszcza, wierni znajdowali się pod czujną obserwacją jej ochrony. Ponadto rządowa limuzyna zatarasowała część chodnika pod bazyliką.


Minister Beata Kempa znajduje się pod ochroną SOP, która najwidoczniej myśli, że jest ponad przepisami. Publikujemy felieton Piotra Paszkowskiego

Żyjemy w państwie zadziwiających zdarzeń. Maluczcy obywatele mogą napotkać na wiele utrudnień. Płacą gigantyczne podatki, większe niż te, które obowiązują w wielu innych państwach. W skrócie: są łupieni przez polskie państwo, które obrosło w instytucje od przepychania papierów.

W zamian otrzymują dziurawą służbę zdrowia, nieskuteczną policję i niekompetentnych urzędników, nie mówiąc o ich kulturze. Oczywiście, w tych grupach znajdą się pozytywne wyjątki. Jednak jest pewna „klasa”, która pokazuje „klasę” samą w sobie. I niestety działo się to za czasów poprzednich władz, dzieje się też teraz. Opisywana sytuacja zdaje się pokazywać, jaki stosunek do obywateli i prawa mają oficjele, którzy powinni świecić przykładem.

Kiedy wczoraj Beata Kempa, minister quasi-humorystycznej pomocy humanitarnej, przedstawiająca się jako „prawniczka”, choć skończyła jedynie administrację, modliła się w bazylice i wygłaszała peany na cześć odchodzącego na emeryturę ks. Władysława Ozimka, stała się rzecz niezwykła.

Przedstawicielka elit politycznych, nie tak dawno niechcąca publikować orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego (kiedy była jeszcze szefową kancelarii premiera) przyjechała pod samą bazylikę. Rządowe bmw zaparkowało pod bocznym wejściem, tuż przy krzyżu. Gdyby drzwi od świątyni były szersze, można zaryzykować przypuszczeniem, że wjechałoby do środka. Kierowca pojazdu zatarasował część chodnika. Mistrz parkowania. Nie był to pojazd uprzywilejowany; jest nim dopiero wtedy, gdy np. stojąc używa sygnałów świetlnych. Widać, jaki stosunek do prawa ma minister Kempa oraz jej świta.

Warto dodać, że kilka lat temu dosłownie obok doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety przez ruszający pojazd. Wróćmy do najnowszej sytuacji. W środku czekał uzbrojony funkcjonariusz - jak się później okazało - Służby Ochrony Państwa. Zacząłem robić zdjęcia. Wyszedł nieco zdenerwowany i poprosił na bok. Zapytał, kim jestem. „Dziennikarzem, a przede wszystkim obywatelem” - odparłem. Chciał mnie wylegitymować, ale najpierw chciałem wiedzieć, z kim mam do czynienia. „Biuro Ochrony Rządu” - padła odpowiedź. Trochę się zdziwiłem, bo takiej formacji już nie ma. Koledzy pani minister przemianowali ją na Służbę Ochrony Państwa. Po chwili pokazał legitymację, a ja swoją. Podziękował i interesował się tym, czy zdjęcia zostaną gdzieś opublikowane. „Zobaczę” - odparłem.

Uważam, że minister mogła zrobić kilka kroków do pobliskiego parkingu przy starej „Biedronce”, gdzie można było znaleźć wiele wolnych miejsc. Sam tam zaparkowałem i aż przyjemnie było się przejść. Ale tu trzeba było się pokazać. Że oto pani minister przyjeżdża do swoich poddanych z prowincji i księdza proboszcza, przed którym się płaszczyła. Godne to minister rządu polskiego.

Drugi funkcjonariusz SOP wszedł za panią minister do świątyni. Cały czas obserwował wiernych. Czy pani Beata Kempa tak nisko ocenia parafian, oleśniczan, samorządowców? Czy w ich towarzystwie obawia się o własne bezpieczeństwo? Rozumiem, że raz jakiś szaleniec próbował spalić jej biuro, a innym razem miała dostawać pogróżki. Jednak sprawca podpalenia już dawno siedzi. Poza tym pogróżki zapewne dostaje wiele osób, w tym policjanci, dziennikarze (w moim przypadku ma to miejsce średnio raz na rok), panie ze sklepu, konduktorzy i przedstawiciele wielu zawodów. I nikt nie żąda ochrony.

Gdyby rzeczywiście pani minister leżałoby na sercu dobro swoje i przede wszystkim budżetu ciemiężonego finansowo narodu, wystarczyłby jej gaz pieprzowy w torebce, a nie inwestowanie nieswoich pieniędzy w zespół ochraniający, samochód służbowy i tak dalej.

Materiału wideo z rozmowy funkcjonariuszem SOP-u celowo nie pokazuję. Panowie i tak mają ciężką oraz niewdzięczną robotę za stosunkowo niewielkie pieniądze. Myśleli, że będą ochraniali osoby faktycznie zagrożone, których osłonę wprost zapewniają przepisy. Tymczasem uczestniczą tylko w cyrku, realizowanym dla mas. Zapewne ma to wzmocnić „ważność” osoby ochranianej, dla jej własnych celów. A lud dalej za to płaci. Lecz czy dalej to kupuje?

Piotr Paszkowski

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (210)

eewew2.07.2018 o 07:39

co za głupia piz,,da, za państwowe pieniądze podatników takie szopki

Zgłoś
zw-kowalski1.07.2018 o 14:05

Mad. Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. Natomiast w Polsce taka Kempa twierdzi, ze reprezentuje suwerena. Na tym polega demokracja. Gdyby demokracje tak rozumiało PO czy SLD jak byli u władzy jak teraz rozumie PiS, to PiS byłby w miejscu zbliżonym do Berezy Kartuskiej.

Zgłoś
grzesznik29.06.2018 o 23:26

Jako katolik czuję niebezpodstawnie. Cały ten pis trzeba wypierdolić w powietrze, Tak nam dopomóż Bóg !

Zgłoś
mad29.06.2018 o 23:15

@A - "ja jestem i chcę być po prostu OBYWATELEM RP" - tak jak my wszyscy ;)) "Liczę na to, że w najbliższym czasie jego mieszkańcy podejmą słuszne decyzje. Przede wszystkim przemyślane" - zgadzam się, żeby tylko wszyscy szanowali "słuszne decyzje" innych ;))

Zgłoś
Motyka29.06.2018 o 23:00

https://www.youtube.com/watch?v=r19XkwsjGXk

Zgłoś
Jacek29.06.2018 o 20:06

To tak to wygląda jak prostaki dopadna się do władzy. Brak słów . Klepa kasę oddaj.

Zgłoś
głos_rozsądku29.06.2018 o 16:18

@MOTYKA To,że harcerz-"czegewarysta" zniszczył wywiad NATO w Polsce i ma dostęp do każdego komputera w naszym kraju dzięki NSA i GCBQ(mogłem pomylić literki o wywiad Wielkiej Brytanii chodzi) Tobie nie przeszkadza ?

Zgłoś
zzz29.06.2018 o 15:58

@mmm Moje zdanie: "Liczę na to, że w najbliższym czasie jego mieszkańcy podejmą słuszne decyzje" nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą. Jeżeli Pan(i) tak uważa, to proszę wskazać jaką opcję polityczną promuję. Insynuacja, że ja to Pan Paszkowski (albo odwrotnie) trąci jedynie nieuzasadnioną podejrzliwością, że tak delikatnie napiszę.

Zgłoś
MOTYKA29.06.2018 o 15:13

MEDIA NIC NIE MÓWIĄ I NIE PISZĄ - RZĄDY WRAZ Z BRUKSELĄ PRÓBUJĄ WPROWADZIĆ ACTA 2.0 - PEŁNA CENZURA W INTERNECIE - WSZYSTKICH, BEZ WZGLĘDU NA WIEK I WYZNANIE! OBUDŹCIE SIĘ !!

Zgłoś
giro29.06.2018 o 12:24

Faryzeusze i uczeni w PIS-ie!!! Biada wam,.. obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. wciąż atualne..

Zgłoś
głos_rozsądku29.06.2018 o 10:20

@mmm W "DOMU WARIATÓW POLSKA" kampania wyborcza trwa cały czas i nie ma nigdy żadnej przerwy,ale jakich przedstawicieli wyborcy wybierają taką "klasę polityczną" mają ... Artykuł żadnej kłotni nie wywołał a jedynie konstruktywną krytykę poczynań osoby publicznej,która musi się liczyć z tym,że zawsze jest "na świeczniku" niezaleźnie od kontekstu zaistniałej sytuacji...Oświadczenia majątkowe są jawne,więc nie jest to wiedza nikomu nieznana a insynuacje,pomówienia,hipokryzja oraz podwójne standardy moralne to podstawy "działania" każdej formacji politycznej w Polsce...Od dnia brzozy skończyła się w miarę pragmatyczny dyskurs polityczny a zaczęła się mowa nienawiści,która jest teraz "trendy" i "jazzy" xDD

Zgłoś
mmm29.06.2018 o 06:30

I jeszcze jedno Panie Paszkowski, skoro Pana portal nazywa sie MOJAOLESNICA, przypominam "moja" ma zabarwienie pozytywne, prosze wiec unikac artykulow, ktore tylko wnosza haos, wiecej tematow prosze, ktore to MOJEMU MIASTU I JEGO MIESZKANCOM pomoga, to nie miejsce na kampanie wyborcza, prosze uzywac swojego np fb, lub nadac inna nie mylaca przyszlych czytelnikow(pisze przyszlych, bo ja juz Pana czytac nie bede!) nazwe...swoich pogladow nie powinna sie wstydzic i nalezy nazywac rzeczy po i mieniu!!!

Zgłoś
mmm29.06.2018 o 06:16

Do Pana Kalecinskiego, zzz, glos-rozsadku itp. Coz to w Olesnicy rozpoczeto juz KAMPANIE WYBORCZA ???? "Lubię moje rodzinne miasto. Liczę na to, że w najbliższym czasie jego mieszkańcy podejmą słuszne decyzje" A moze pod tymi pseudonimami kryje sie sam autor tekstu, to bylby numer...Kazdy orze jak moze, zwlaszcza gdy dieta radnego przekracza inne jego miesieczne dochody(patrz ich sprawozdania o dochodach!)....A ten tekst poza wywolaniem nastepnej klotni (197 wpisow) naszemu miastu nic nie przyniosl!!!

Zgłoś
głos_rozsądku28.06.2018 o 21:14

@zzz do 22 urodzin podczas "unitarki" byłem typowym "pantoflarzem" chowanym w tak zwanym "pruskim drylu",toteż nie obrażam się na rozterki dotyczące "dżenderu" xDD Oczywiście zsw zrobiło ze mnie "faceta z jajami" i to był jedyny prawdziwy powód dla którego poszedłem do "woja" a poza tym byłem tam ze względów:ideologicznych,"na ochotnika" oraz bez wykorzystania "pleców rodzinnych"(świrus pułkownik saper po wso zmech i akademii sztabu generalnego w moskwie),toteż "moja kariera" zakończyła się po 7 miesiącach kiedy "wykopano" mnie dezertera regulaminowego z kat.D z "woja" a powód 6 dni "samowolki" z WAM Poznań :) Pozdrawia kobuz regulaminowy Jelenia Góra/Powidz :-)

Zgłoś
zzz28.06.2018 o 19:57

Nie chcąc być posądzanym o "gender" oświadczam, że nie wiem czy "głos_rozsądku" jest kobietą, czy mężczyzną.

Zgłoś
zzz28.06.2018 o 19:47

@Edmund Kaleciński W odpowiedzi na Pana wpis informuję, że Pana komentarz przyjmuję z przyjemnością :-)

Zgłoś
zzz28.06.2018 o 19:41

@głos_rozsądku Z socjalisty pewnie coś mam, ale bardziej chyba jestem racjonalistą. Ale tak! Na pewno nie jest Pan sam w Oleśnicy :-) Mój racjonalizm podpowiada mi dokładnie to, co Pan napisał w kwestii przyszłych głosowań przez beneficjentów programów socjalnych. Ale to nie powód, aby się poddawać. Podobnie jak Pan czytam gazety w wydaniu papierowym, w tym NIE (od pierwszego numeru), czytam też książki - ostatnio (kryptoreklama) - Yuval Noah Harari "Homo deus". Polecam. Choć osobom z "dobrej zmiany", które znają języki obce, sam tytuł może się nie spodobać. Lubię moje rodzinne miasto. Liczę na to, że w najbliższym czasie jego mieszkańcy podejmą słuszne decyzje. Przede wszystkim przemyślane. A myślenie nie boli.

Zgłoś
dana28.06.2018 o 10:25

1.07 z jej parafii w Sycowie też odchodzi proboszcz, ciekawe czy też będzie tak żegnać , msza o 16-tej

Zgłoś
zw/kowalski28.06.2018 o 02:36

Właśnie wróciłem z Oleśnicy. Z trudem wytrzymałem tam tydzień. Na każdym kroku szokowało mnie jak chamsko parkuja kierowcy aut. W grudniu styczniu byłem "porażony" sposobem parkowania aut przez pracowników ZUS i US. Kierowcy chamy parkowali na trawniku obok urzędu. zastanawiałem się co takie chamy chcą udowodnić innym podatnikom. Za śmieszne pieniądze mogą wykupic karnet od miasta. Poza tym ch... pracodawcą jest ZUS i US (skarb państwa) nie zapewniając swoim robolom miejsc parkingowych. Ale skoro inne chamy przed bazyliką parkują jak parkują to nie dziwię się, ze "robole" nie potrafią parkować przed US i ZUS. A inni kierowcy tez parkuja jak owi z SOR czy US i ZUS. Przecież Konstytucja RP zakłada równość obywateli wobec prawa. Smutna ta Oleśnica.

Zgłoś
Edmund Kaleciński27.06.2018 o 23:13

Zarówno zzz jak i głos_rozsądku, daliście swoimi wpisami inspirujący oddech w poważnych kwestiach, dotyczących tego o czym napisał Pan Piotr Paszkowski. Podobają mi się Wasze wypowiedzi. Pozdrawiam.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Tlenek węgla kontra życie ludzkie
dzisiaj o 20:07/ Aktualności
Szlachetny gest zwycięzcy fiata
dzisiaj o 19:34/ Aktualności
Świetlny przejazd i pamięć o E. Niczyporze
dzisiaj o 17:12/ Aktualności
Konferencja Rutkowskiego w Oleśnicy
dzisiaj o 16:27/ Aktualności
Wraca ruch na ul. Krzywoustego
dzisiaj o 15:44/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube