reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nowi posiadacze kart rowerowych

14.06.2018 o 08:27Komentarzy: 10Kategoria: Aktualności
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy na terenie SP3 przeprowadzili egzaminy na pierwsze "prawo jazdy" - kartę rowerową. Publikujemy komunikat mundurowych.


Ok. 400 dzieci zdobyło karty rowerowe

Praktyczny egzamin na kartę rowerową został poprzedzony długimi przygotowaniami, nauką przepisów ruchu drogowego oraz doskonaleniem techniki jazdy rowerem. Przygotowany przez policjantów sprawdzian praktyczny odbył się na matach Miasteczka Ruchu Drogowego. Po pozytywnym zaliczeniu testu wiedzy rowerzyści musieli udowodnić, że zdobytą wcześniej wiedzę potrafią zastosować w różnych sytuacjach na drodze.

Zadaniem uczestników egzaminu był przejazd określonej trasy egzaminacyjnej, oczywiście zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Na trasie egzaminu było między innymi rondo, kilka skrzyżowań, w tym równorzędne i inni rowerzyści.

Uczestniczące w egzaminie dzieci były nadzorowane i oceniane przez policjantów oraz nauczycieli przeszkolonych z zakresu wychowania komunikacyjnego (uprawniającego do prowadzenia egzaminów na kartę rowerową), którzy oceniali zachowanie uczestników na drodze oraz umiejętność praktycznego stosowania przepisów.

Do egzaminu przystąpiło 445 uczniów. Dzięki doskonałemu przygotowaniu 90% dzieci zaliczyły go pozytywnie i w najbliższym czasie odbiorą swoje pierwsze uprawnienia, dzięki którym staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Dzięki możliwości skorzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego i sprawdzeniu w praktyce swojej wiedzy - w bezpieczny sposób, bo poza drogą publiczną - dzieci mogły się przekonać, iż doskonale poradzą sobie w normalnym ruchu drogowym. Młodym kierowcom policjanci życzą szerokiej drogi.

sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy KPP w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

Driver16.06.2018 o 11:07

Fajna incjatywa KPP , warto zrobić dodatkowe zajecia dla tych co nie zdali a chcieli by mieć kartę rowerową

Zgłoś
Ajron14.06.2018 o 19:44

Gratulacje młodzi ludzie. I nie bierzcie przykładu z rodziców patoli. Pamiętajcie że w mieście max 35 km/h, poza miastem 75km/h. Jestem z Trzebnicy, też tak kiedyś jak Wy zaczynałem

Zgłoś
czarna wrona14.06.2018 o 13:26

A ci którzy nie rozpoczynają zdania wielką literą i robią literówki, powinni mieć dożywotni zakaz pisania komentarzy.

Zgłoś
czarny kot14.06.2018 o 12:16

i te 10% zdających powinno mieć wbitą wronę z zakazem ubiegania się o prawo jazy w dorosłym życiu, taki pierwszy odsiew - nie wszyscy muszą być czynnymi uczestnikami ruch na ulicach.

Zgłoś
Tatko14.06.2018 o 10:58

Te egzaminy to takie trochę naciągane. Nie zdaje tylko ten który jeździć nie umie. Egzaminuje pani która nie pracuje w ruchu drogowym. Miasteczko RD to doskonały pomysł do nauki, ale egzaminy to już chyba gdzieś na ulicach o małym natężeniu ruchu, bo ulica może później boleśnie zweryfikować umiejętności praktyczne

Zgłoś
KK14.06.2018 o 10:25

@pinisher. Może wyeliminowałoby to z ruchu osoby, które nie miały nigdy żadnej styczności z kodeksem ruchu drogowego. Dotyczy to niestety głównie osób starszych, które nie mają zielonego pojęcia jak się na drodze zachować i zsiadają na wszelki wypadek z roweru przed każdym skrzyżowaniem powodując zamieszanie. A to że ktoś kto ma prawko nie ma zielonego pojęcia o przepisach to już zupełnie inna historia. Wielu studentów po studiach też nic nie umie. Nic na to nie poradzę. @LL: Piesi może nie koniecznie bo oni jednak poruszają się głównie po chodnikach i tylko przejścia dla pieszych są punktem stycznym z infrastrukturą drogową. Natomiast rowerzyści tam gdzie nie ma ścieżek rowerowych są normalnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Zgłoś
Emila14.06.2018 o 10:22

90% zdało egzamin? To nieprawdopodobne. Zdawali, zdawali do skutku.

Zgłoś
LL14.06.2018 o 09:59

Teoretycznie wszyscy piesi powinni zdobyć takie uprawnienia, skoro sę uczestnikami ruchu drogowego.

Zgłoś
punisher14.06.2018 o 09:25

Teoretycznie wszyscy kierowcy musieli zdobyć uprawnienia, a mnóstwo z nich nie ma zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Więc co miałby zmienić taki obowiązek?

Zgłoś
KK14.06.2018 o 09:05

Gratuluję dzieciakom. Karta rowerowa powinna być obowiązkowym dokumentem upoważniającym do poruszania się po drogach.I to w każdym wieku. No chyba że się posiada inne uprawnienia. Za dużo mamy na drogach rowerzystów, którzy nie mają zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zieleń dla Zakładu Zieleni
dzisiaj o 08:21/ Aktualności
Biesiada Kolędowa w Bierutowie
dzisiaj o 08:08/ Kultura
Sportowe ferie z sycowskim MOSiR-em
dzisiaj o 07:36/ Sport
Jan Dżugaj kontra Alojzy Kulig
dzisiaj o 06:45/ Aktualności
Wyniki wyborów uzupełniających
dzisiaj o 05:46/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube