reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Potrącenie rowerzysty na pasach

12.06.2018 o 19:31Komentarzy: 68Kategoria: Aktualności
W obrębie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy doszło do potrącenia rowerzysty. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.


Do rowerzysty przyjechała karetka

Dzisiaj około godziny 19 o obrębie przejścia dla pieszych wraz z wydzielonym pasem dla rowerzystów doszło do zdarzenia drogowego. Miało ono miejsce na ulicy Wojska Polskiego, nieopodal wieży ciśnień i bloku mieszkalnego.

Kierowca samochodu dostawczego potrącił lusterkiem rowerzystę. Po poszkodowanego kierowcę jednośladu przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. Z naszych informacji wynika, że prawdopodobnie nie odniósł on poważnych obrażeń. Okoliczności kraksy wyjaśnia policja.


Oberwane lusterko w dostawczym fiacie


Chwilę po zderzeniu / zdjęcie nadesłane przez czytelnika

op

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (68)

AJron13.06.2018 o 18:37

@DOL - no znam przepisy drogowe. I stwierdzam że to co piszesz " że wejście na pasy zza pojazdu (czy innej przeszkody) gdy jesteś niewidoczny dla kierowcy to jest wtargnięcie?" to zwykłe bzdury. Człowieku gdzzieś ty się uczył na prawo jazdy. W Bejrucie? DOL i wszystko jasne. Nieważne znaki drogowe, nieważne zasady ruchud rgwego. Ważne że jestem DOL, i mogę wszystko. Masakra, tragedia, dno dna

Zgłoś
DD13.06.2018 o 18:33

@DOL, oczywiście że piesi czy rowerzyści nie zawsze stosują się do przepisów. Ale kierowca po to musi zachować szczególną ostrożność i zwolnić przed przejściem dla pieszych (+ograniczone zaufanie), żeby nie zabijać niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zgłoś
PL13.06.2018 o 18:23

Znam takich kierowców, którzy zimą nie widzą przejść dla pieszych bo latarnie za słabo świecą, a latem znowu nie widzą tych przejść, bo zawsze coś im te przejścia zasłania, albo barierki, inne samochody, za duży cień itd. itd. ble ble ble ...

Zgłoś
DOL13.06.2018 o 18:10

@ajron znasz w ogóle kodeks drogowy? Wiesz co mówią przepisy jak ma zachować się kierowca i pieszy na przejściu? Wiesz o tym że wejście na pasy zza pojazdu (czy innej przeszkody) gdy jesteś niewidoczny dla kierowcy to jest wtargnięcie?

Zgłoś
DD13.06.2018 o 18:06

@NiCa. 100% racji. Przecież rowerzyści są PEŁNOPRAWNYMI użytkownikami dróg i ścieżek rowerowych. Dojeżdżając do przejścia czy przejazdu dla rowerzystów, NIE SPOSÓB nie zauważyć odpowiedniego oznakowania. Więc nie chcąc nikogo zabić, po prostu zachowuje szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania, ZWALNIAM! i stosuję się do prawa ruchu drogowego. Tylko tyle.

Zgłoś
NiCa13.06.2018 o 17:57

A ja jestem kierowcą samochodów spalinowych i dojeżdżając do przejazdu dla rowerzystów czy przejścia dla pieszych, zawsze zatrzymuję się, wysiadam z samochodu, rozglądam się czy nie wymuszę pierwszeństwa, nie zabiję pieszego czy rowerzysty i dopiero wsiadam do samochodu spalinowego i jadę dalej. Nie jestem przecież mordercą i nie chce zabijać ludzi poruszających się w mieście.

Zgłoś
Pieszy13.06.2018 o 17:23

Rowerzysto, zawsze zachowaj szczególną ostrożność. Zachowasz zdrowie

Zgłoś
Ajron13.06.2018 o 16:00

To co piszecie to przykład patologii drogowej.bo wg olesnickich drajwerow winni są: rowerzysta bo jeździ po ścieżce rowerowej. Winny wypadku jest konstruktor drogi bo zza zakrętu nic nie widać. Winna wypadkowi jest trawa bo jest za wysoka i nic nie widać. Winny jest pieszy bo chodzi po przejściu po pasach. Winny jest deszcz bo pada i jest ślisko. Winny jest motocyklista która tak jak auto ma prawo jeździć po drodze.Itd. Nigdy wg olesnickich kierowców w sytuacji wystąpienia wypadku winny jest kierowca auta.......

Zgłoś
R13.06.2018 o 15:32

Ale urwal

Zgłoś
blondie13.06.2018 o 09:20

kierow- mam tak samo, polecam kazdemu schodzic z roweru przed przejsciem!

Zgłoś
KK13.06.2018 o 09:09

@KieRow. 100% racji. Jeżeli jadę rowerem WZDŁUŻ głównej drogi, np. wzdłuż ul. Wojska Polskiego to zwracam oczywiście uwagę na auta wyjeżdżające z boku lub skręcające ale odważniej egzekwuję swoje prawo do pierwszeństwa. Nie będę się przecież zatrzymywał przy każdej bramie. Natomiast przejeżdżając w poprzek głównej ulicy zawsze się zatrzymuję i upewniam czy jest bezpiecznie. Szkoda życia, swojego i dzieci, z którymi często jeżdżę. I faktycznie kierowcy najczęściej mnie przepuszczają (zwłaszcza jak jestem z dziećmi). Ale im też trzeba dać szansę na odpowiednią reakcję a nie jęczeć potem że nie wyhamował.

Zgłoś
KieRow13.06.2018 o 08:52

Jestem kierowcą i rowerzystą. Jadąc rowerem i dojeżdżając do przejazdu przez ulicę zawsze zatrzymuję się, zsiadam z rowera, upewniam się czy nic nie jedzie i przechodzę. Nie zdarzyło mi się ażeby stojąc z rowerem kierowcy nie zatrzymali się i nie przepuścili mnie. Tak robię dla swojego bezpieczeństwa. Jeżdżąc rowerem też trzeba mieć wyobraźnię.

Zgłoś
ukasz13.06.2018 o 08:48

Art. 27. "1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi ZNAJDUJĄCEMU się na przejeździe." Tak na marginesie jak jadę rowerem to nie pcham się pod koła samochodu, bo w razie wypadku to ja będę poszkodowany.

Zgłoś
KK13.06.2018 o 08:45

A tak na marginesie to faktycznie ciekaw jestem jaka była decyzja policji? Gdyby samochód miał rozwalony przód to można by było założyć że wjechał w rowerzystę, który był już na przejeździe. Ale auto ma urwane prawe lusterko. To trochę wygląda jakby rowerzysta wpakował się w auto z boku.

Zgłoś
mmm13.06.2018 o 08:39

@Ajron wyjedz swoia blyskawica zobaczymy czy tak szybko wychamujesz.dzisiaj akurat stoji bus sprawdzimy twoj refleks

Zgłoś
Gocha13.06.2018 o 08:33

Zamiast 15-to minutowych reklam przed wiadomościami,faktami czy panoramami powinni ludziom prezentować nowe przepisy w ruchu drogowym dla rowerzystów i kierujących

Zgłoś
Kierowca13.06.2018 o 07:55

wina kierowcy. Tyle w temacie. Skoro nie widział czy ktoś tam jedzie powinien zwolnić nawet i do 5km/h.

Zgłoś
KK13.06.2018 o 07:52

@Ajron. Nie bredzę. W przypadku takiego przejazdu jak ten w poprzek ul. Wojska Polskiego kierowca musi ustąpić rowerzyście, który JUŻ JEST na przejeździe i zachować szczególną ostrożność. Nie ma opcji żeby każdy kierowca stawał przed tym przejazdem żeby się upewnić czy w pobliżu nie ma rowerzysty. Natomiast jeśli rowerzysta dojeżdża dopiero do tego przejazdu to musi mieć nie po kolei w głowie żeby pakować się na ten przejazd pod koła samochodów. Mieszkam w tej okolicy, jeżdżę tam często i rowerem i samochodem. Tam jest tak marna widoczność że jadąc samochodem od strony Wrocławia nawet 10km/h można nie zdążyć zareagować jak przed maskę wjedzie rowerzysta od strony baru z kebabem. Po prostu trzeba myśleć. I na rowerze i w samochodzie. Marne to pocieszenie że na nagrobku mi potem napiszą "Miał pierwszeństwo".

Zgłoś
Ajron 13.06.2018 o 07:40

@detektyw bredzisz. Kierowcy powinni zwolnić. co oni oczu nie mają i nie widzą układu drogi!?

Zgłoś
DETEKTYW13.06.2018 o 07:34

Powinni skasowac z3 miejsca parkingowe przed kebabem brak dobrej widocznosci osob wjezdzajacych badz wchodzacych na pasy

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Dwa miliony na nowy skatepark
dzisiaj o 10:30/ Aktualności
Kolejna kraksa na Dobroszyckiej!
dzisiaj o 10:18/ Aktualności
Możliwości Przytul Pyska na wyczerpaniu
dzisiaj o 09:59/ Aktualności
Chcą przebudować ul. Armii Krajowej
dzisiaj o 09:27/ Aktualności
Powiatowe Targi Edukacyjne
dzisiaj o 09:16/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube