reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 marca. Imieniny Gabriela, Marka, Gabora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mikser oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA, WIDEO]

8.06.2018 o 18:20Komentarzy: 16Kategoria: Aktualności
W budynku przy ul. Lwowskiej w Oleśnicy odbyło się otwarcie nowej świetlicy dla młodzieży działającej w ramach Klubu Młodzieżowego "Mikser". Zobacz naszą fotorelację i wideo!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Siedziba klubu "Mikser" mieści się w budynku wielolokalowym przy ul. Lwowskiej w Oleśnicy

Dzisiaj w budynku przy ul. Lwowskiej w Oleśnicy odbyło się oficjalnie otwarcie Placówki Wsparcia Dziennego – Klubu Młodzieżowego „Mikser”, w ramach którego młodzież może korzystać z oferowanych zajęć od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 20. Obecnie z tej formy spędzania wolnego czasu korzysta 29 osób.

W otwarciu – oprócz uczęszczających na zajęcia – wzięli udział wychowawcy, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Danuta Szczepanik, burmistrz Michał Kołaciński, miejscy radni, a także ksiądz, który odmówił modlitwę i poświęcił placówkę. Były też pokazy artystyczne, przedstawienie zdolności i dokonań młodzieży, jak również drobny poczęstunek. Nie zabrakło przedstawienia historii tego miejsca.

- Od wielu lat funkcjonowała i funkcjonuje przy ul. Bratniej świetlica Bratnia Dłoń. Dzieci w tej świetlicy po prostu dorosły i należało wobec tego znaleźć lokal i stworzyć drugą świetlicę dla młodzieży. Trwało to nam troszeczkę. Nie było lokalu i nie było środków finansowych. W 2015 roku udało się to jednak i sięgnęliśmy po środki z Unii Europejskiej. W natłoku spraw ciężko było się zebrać, żeby dokonać otwarcia oficjalnie. Ale teraz młodzież się już zintegrowała i chcemy to zrobić z władzami miasta - mówi w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl Danuta Szczepanik z MOPS-u.

Jak się dowiedzieliśmy, projekt pochłonie około 830 tysięcy złotych z Unii Europejskiej. Kwota ta oprócz remontu i wyposażenia obejmuje zakup wyposażenia świetlicy oraz koszty wynagrodzeń wychowawców do 2020 roku.

- Młodzież jest w trudnym wieku i różne pomysły przychodzą do głowy. Fajnie, żeby się realizowała pod okiem wychowawców. Mam nadzieję, że uda zachować funkcjonowanie świetlicy niezależnie od środków europejskich - powiedział burmistrz Michał Kołaciński.

Wideo: Danuta Szczepanik z MOPS-u na temat otwarcia świetlicy


Komentarz redakcji: Klub Mikser funkcjonuje przy ul. Lwowskiej w Oleśnicy już od pewnego czasu. Pomimo tego, nie widać po młodzieży i przede wszystkim wychowawcach braku chęci do działania. Wręcz przeciwnie, wydaje się, że pracownikom MOPS-u i świetlicy udało się stworzyć nowoczesne, świetnie wyposażone i przyjemne miejsce, które jest w stanie „konkurować” z innymi formami spędzania wolnego czasu, np. przy telewizorze czy komputerze. O atrakcyjności świetlicy świadczy choćby liczba osób, które przychodzą tam codziennie. Dlatego trzymamy kciuki za dalsze powodzenie tego przedsięwzięcia.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

głos_rozsądku12.06.2018 o 11:45

@Zenek Młodzież ma ciekawsze zajęcia niż "dobrowolnie pod przymusem" obstawiać "oficjałki" służące tylko autopromocji "znajomych królika"... "Kuźnia" padła przez brak zaplecza rekreacyjno-sportowego a nie przez brak animatorów :D Dlaczego zlikwidowano boisko kosztem placu zabaw w Dużym Parku oraz na Podzamczu kosztem niczego ? Naprawdę nie można było zrobić boiska wielofunkcyjnego do piłki nożnej,ręcznej,siatkowej i koszykowej ale bez tych horrendalnie drogich płotów oporowych nie mających racji bytu na boiskach "piknikowych",gdzie maksymalnie 10 letnie dzieci się bawią ...

Zgłoś
Zenek11.06.2018 o 05:31

Miejsce dla młodzieży a młodzieży coś nie widać. To chyba przede wszystkim oni powinni uczestniczyć na takim spotkaniu. To oni powinni się wypowiadać, bo to miejsce dla nich. Jednak super że takie miejsce powstało. Bo gdy zniszczono Kuznie to już w tym miejscu dla młodzieży nie było nic. Szczególne powodzenie dla wychowawców i aby dali radę. Dobrze ze jest takie miejsce byle jak najdłużej robili to co powinni.

Zgłoś
???10.06.2018 o 12:45

Ważne, że zabezpieczono ze środków UE wynagrodzenia dla personelu do końca 2020 roku. Czy UE sprawdzi, jak działa swoetlica?

Zgłoś
.9.06.2018 o 22:18

Dobrze, przemyślane z iskierką. Nie to co za Bronsia nikogo nie pytał o zdanie.

Zgłoś
Kmt9.06.2018 o 21:28

Miałem styczność z tą mlodzieżą i rzeczywiście są to bardzo sympatyczni dobrzy ludzie a pani Magda powinna być wzorem do naśladowania dla innych. Powodzenia i trzymam kciuki

Zgłoś
max9.06.2018 o 09:20

W Mikserze są młodzi ludzie, którzy mają potencjał i odwagę. Świetne miejsce, znakomita prowadząca. Gratulacje!

Zgłoś
Ola9.06.2018 o 08:10

Znam dzieciaki z miksera i uwierzcie mi, ze samemu chcielibyście być taka młodzieżą, wtedy kiedy mieliście te naście lat. Pozdrowienia dla super świetnego składu Miksera i wychowawcow

Zgłoś
MojaOlesnica.pl9.06.2018 o 07:11

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl8.06.2018 o 22:10

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
przedszkolak8.06.2018 o 21:47

głosójcie na nasze przedszkole. w miasteczko nivea

Zgłoś
zośka 8.06.2018 o 21:22

Super sprawa - gratulacje dla MOPS-u, prowadzącej życzę powodzenia, a młodzieży sukcesów :-)

Zgłoś
Edmund Kaleciński8.06.2018 o 20:14

To jest kółko różańcowe ? Po co tam specjalista od teobańkologii, z kropidłem ? Silna ekipa dewotek radnych PiSowskiej zarazy, moherowy doktor, nawet sekretarz miasta. Panie burmistrzu czy da się, w tej kadencji, zrobić w Oleśnicy coś normalnego bez księdza ? Czy Pana na to stać ?

Zgłoś
.8.06.2018 o 20:07

Piękna sprawa brawo Mops , brawo burmistrz

Zgłoś
potymistka8.06.2018 o 19:55

Gratulacje i cierpliwości;przyjdzie czas że miejsc będzie mało-dobre pomysły mają i dobry efekt z pożytkiem dla młodzieży i ich Rodzin!!!!

Zgłoś
Mlody8.06.2018 o 19:42

Sama mlodiez grat.

Zgłoś
luzik8.06.2018 o 19:00

Widać że młodzieży było w ch...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nie żyje Max, owczarek zabrany księdzu
wczoraj/ Aktualności
Wiosenne sprzątanie w Boguszycach
wczoraj/ Aktualności
Turniej brydża w BiFK-u
wczoraj/ Sport
Bajkstajlowy Początek Wiosny
wczoraj/ Sport
Dodatkowy oddział żłobkowy w gminie?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube