reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 marca. Imieniny Gabriela, Marka, Gabora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Proboszcz odchodzi na emeryturę

7.06.2018 o 13:24Komentarzy: 253Kategoria: Aktualności
Ksiądz infułat Władysław Ozimek nie będzie dłużej proboszczem parafii pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Prawdopodobnie jego następcą zostanie ks. Mieczysław Janczyszyn.


Ksiądz infułat Władysław Ozimek odchodzi na emeryturę / arch.

W przeszłości przedłużano ks. infułatowi Władysławowi Ozimkowi prawo do pozostania proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Jednak niedługo kapłan przejdzie na emeryturę, bowiem ma ok. 79 lat.

- W związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, ksiądz infułat, zgodnie z procedurą złożył na ręce metropolity wrocławskiego rezygnację z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jana Ap. i Ew. w Oleśnicy. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny rezygnację przyjął. Do końca czerwca zostanie mianowany nowy proboszcz oleśnickiej parafii. Posługiwanie rozpocznie od pierwszego lipca - informuje ks. Rafał Kowalski, rzecznik prasowy Archidiecezji Wrocławskiej.


Nowym proboszczem może zostać ks. Mieczysław Janczyszyn / fot. Parafia św. Barbary w Łęcznej

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowym proboszczem prawdopodobnie zostanie ks. Mieczysław Janczyszyn, który na Białorusi wybudował cztery kościoły. Aktualnie pełni posługę w niewielkiej parafii w miejscowości Chomiąża pod Środą Śląską.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (253)

vx12.06.2018 o 17:13

ronin ty durniu, a wiesz ilu bandytów ma kościół i są świetymi przed tórymi padasz na morde i kolana

Zgłoś
zgred12.06.2018 o 14:05

Niestety, wiara jest skutkiem lenistwa mózgu.

Zgłoś
Jola12.06.2018 o 13:44

Władek to jest ogier :)

Zgłoś
?12.06.2018 o 12:57

@ kuria twoja mać. Tu o twoim idolu:https://wpolityce.pl/m/polityka/141739-ordynarny-profesor-zlekcewazyl-polakow-ilez-jest-w-slowach-prof-hartmana-pogardy-dla-rodakow

Zgłoś
?12.06.2018 o 12:53

@Kaleciński. Nie dziwię się, że Hartman tak napisał. http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/767269,jan-hartman-jaki-tam-ze-mnie-zyd,id,t.html

Zgłoś
ronin12.06.2018 o 12:48

Opat antykościoła E. Kaleciński znowu się uaktywnił i proszę na jakich swoich szatanów się powołuje: Hartman, wcześniej bandyta Bauman. No cóż jaki kram takie "jautoryteta". Ale jaja, ale jaja :))))))))))

Zgłoś
dzielnicowyzwrocławia12.06.2018 o 12:29

@an-gdybym nie miał do czynienia z tym tłukiem to bym nie pisał.

Zgłoś
kuria twoja mać12.06.2018 o 09:22

@? - czyżbyś był katolikiem ? Teraz o nienawiści, opętaniu i szaleństwie mądrych ludzi, Profesora i Pana Edmunda ? Takich jak ty ludzie mądrzy zawsze będą mierzić. Wiadomo. Biednyś ty. Twoja niezachwiana głupota nie dopuszcza do ciebie poglądów ludzi mądrych. I tak już ci pozostanie. Twoja natura została została skrzywiona, zniszczona i ogłupiona. Ufasz przeświadczeniu, że poza kruchtą ludzie mądrzy i uczeni zrobią ci krzywdę. Nie bój się, mózg można przywrócić rozumowi, i możesz wyjść z psychicznej traumy. Zwróć się tylko o pomoc do ludzi mądrych. Spróbuj.

Zgłoś
?12.06.2018 o 07:51

a kto to jest Hartman, kolejny szaleniec opętany nienawiścią jak Edmund?

Zgłoś
zyczliwy Tymon12.06.2018 o 06:37

Ewa to ty tak walisz te jady i zmieniasz tylko nicki! Wez sie lepiej za jakas pozyteczna robote,a nie za ujadanie i straszenie.

Zgłoś
Edmund Kaleciński12.06.2018 o 02:56

"Zastawili Polskę pomnikami papieża, nazwali tysiące ulic i szkół jego imieniem, budują setkami coraz większe i brzydsze kościoły, zatracają się w gigantomachii, ścigając się na największe pomniki Jezusa i najwyższe krzyże. Jezus, jeśli istniał, w grobie się przewraca! Przerażeni sobą, codziennymi świadectwami własnego upadku moralnego - złodziejstwa, pazerności, pedofilii, intryganctwa, żądzy władzy - każdego dnia sieją ciemnotę, potwarz i nienawiść. Tym podlejsze, im bardziej obłudnie zatroskanym i świętoszkowato modulowanym czynią to głosem. Coraz chciwiej wyciągają rękę po publiczne pieniądze, lecz widzą, że i tak jest mało i będzie już tylko mniej. Co mogli wyssać przez tysiąc lat, to wyssali, lecz chętnych na zakup trefnej przepustki do raju ubywa, a ziemię wzięło się już całą, którą wziąć się dało. Takoż i budynki. Odtąd może już tylko ubywać. Tak właśnie upada potęga Kościoła - bo przed upadkiem kroczy pycha." To tylko część wypowiedzi prof. Jana Hartmana na temat obecnej partyjno-kościelnej władzy w państwie polskim. Reszta TU: https://hartman.blog.polityka.pl/2018/06/10/odnowa-moralna-ludzka-nie-koscielna/?nocheck=1 **** Co duchowy polityczny przywódca "pisowskiej zarazy" z Oleśnicy powiedziałby swoim barankom i owieczkom z parafialnej owczarni w tym temacie. Na zakończenie rządzenia w parafii wypada dokonać jakiegoś resume. Zanim po raz ostatni - jako proboszcz - podczas mszy św. w czasie modlitwy eucharystycznej, która bezpośrednio wiąże się z przypomnieniem i uobecnieniem gestu Jezusa z Wieczernika, wypowie słowa: ?To jest Ciało Moje..., to jest Krew Moja...

Zgłoś
sad12.06.2018 o 00:28

Jeżeli do was wróci jakieś nieszczęście , to wiedzcie, że jest to efekt waszych złych życzeń innej osobie lub oszczerstw. Zło wraca z dziesięciokrotną siłą do nadawcy. Od dzisiaj w ramach eksperymentu zacznijcie liczyć swoje klęski na własne życzenie.

Zgłoś
An12.06.2018 o 00:07

@dzielnicowyzwrocławia, musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem, pełnym jadu, który może tylko obrażać ks. Proboszcza, który pomógł bardzo wielu parafianom. Jest wspaniałym i mądrym księdzem. Ale Ty prymitywie nie znasz Jego, a mimo to obrażasz w imię źle pojętej reperacji własnych nieudacznictw. Tylko człowiek prymitywny mógł napisać Twój tekst.

Zgłoś
ronin12.06.2018 o 00:00

@,nie wiem, czy zauważyłeś różnicę między Twoją wypowiedzią pełną prymitywnych inwektyw, a moją kulturalną propozycją, abyście wy ateiści wykazali się hojnością wobec ludzi pokrzywdzonych, których bolączkami próbujecie obarczyć nas katolików. Chciałem sprawdzić na ile Was stać. Okazało się, że stać Was tylko na nienawiść, agresję i zwykłe chamstwo. Czyżbyście byli impotentami intelektualnymi, skąpcami i "pandami", czyli żebrakami - pan da mi na mnie, pan da mi na tych , których ja wymyślę byście im pomogli?. Żebractwo i chamstwo wyziewa z Waszych ateistycznych charakterków.

Zgłoś
dzielnicowyzwrocławia11.06.2018 o 18:31

aaaa won z tym tłukiem -czas najwyzszy zeby buracki ukrainiec odszedł.

Zgłoś
?11.06.2018 o 18:13

każda modlitwa za dusze czyśćcowe kiedyś do was wróci, to tak jakbyście modlili się za moment i chwilę waszej śmierci, wszystkie modlitwy za dusze czyśćcowe wrócą do was w momencie waszej śmierci, jeśli będziecie się za nie codziennie modlić przez 20 lat to 20 lat waszych codziennych modlitw wróci ratować waszą duszę, kumacie?

Zgłoś
xxx11.06.2018 o 14:21

Ciekawe czy władka dzieci i wnuki poszli w jego ślady :D

Zgłoś
Ronaldo11.06.2018 o 08:53

po co te wasze przekleństwa i tak wrócą do was adresatów

Zgłoś
...11.06.2018 o 08:06

będzie miał więcej czasu dla wnuczków...!

Zgłoś
bay bay11.06.2018 o 00:28

Szczesliwej podrozy....juz czas.....

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nie żyje Max, owczarek zabrany księdzu
wczoraj/ Aktualności
Wiosenne sprzątanie w Boguszycach
wczoraj/ Aktualności
Turniej brydża w BiFK-u
wczoraj/ Sport
Bajkstajlowy Początek Wiosny
wczoraj/ Sport
Dodatkowy oddział żłobkowy w gminie?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube