reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 marca. Imieniny Gabriela, Marka, Gabora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Proboszcz odchodzi na emeryturę

7.06.2018 o 13:24Komentarzy: 253Kategoria: Aktualności
Ksiądz infułat Władysław Ozimek nie będzie dłużej proboszczem parafii pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Prawdopodobnie jego następcą zostanie ks. Mieczysław Janczyszyn.


Ksiądz infułat Władysław Ozimek odchodzi na emeryturę / arch.

W przeszłości przedłużano ks. infułatowi Władysławowi Ozimkowi prawo do pozostania proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Jednak niedługo kapłan przejdzie na emeryturę, bowiem ma ok. 79 lat.

- W związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, ksiądz infułat, zgodnie z procedurą złożył na ręce metropolity wrocławskiego rezygnację z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jana Ap. i Ew. w Oleśnicy. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny rezygnację przyjął. Do końca czerwca zostanie mianowany nowy proboszcz oleśnickiej parafii. Posługiwanie rozpocznie od pierwszego lipca - informuje ks. Rafał Kowalski, rzecznik prasowy Archidiecezji Wrocławskiej.


Nowym proboszczem może zostać ks. Mieczysław Janczyszyn / fot. Parafia św. Barbary w Łęcznej

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowym proboszczem prawdopodobnie zostanie ks. Mieczysław Janczyszyn, który na Białorusi wybudował cztery kościoły. Aktualnie pełni posługę w niewielkiej parafii w miejscowości Chomiąża pod Środą Śląską.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (253)

zw/kowalski14.06.2018 o 23:57

Panie Edmundzie. A może warto na tym portalu pokazać wierzącym jaką składkę płacił proboszcz do ZUS i jaką będzie otrzymywał emeryturę. Ozimek do mojej apostazji stosował prawo kanoniczne a do emerytury nie stosuje prawa Watykanu tylko kasę pobierze z ZUS. Warto porównac jaki jest wspólczynnik składki ZUS dla przedsiębiorcy do pobieranej emerytury i to smao można zrobić dla duchownych.

Zgłoś
to ja Ekscelencja14.06.2018 o 21:58

czy sztab pożegnalny Władysława O. odpowie mi na zadane niżej pytanie ?

Zgłoś
Maria14.06.2018 o 11:28

Proboszczem powinien zostać obecnie pracujący ksiądz w naszej parafii. Może ks.KLAUDUSZ. Super ksiądz i człowiek.

Zgłoś
Edmund Kaleciński14.06.2018 o 10:53

Cieszy mnie, że od czasu do czasu odzywają się ludzie mądrzy. Brawo @!

Zgłoś
!14.06.2018 o 10:46

@? - Niektóre bajki, baśnie też zawierają treści moralizatorskie, ale nikt normalny nie czci czerwonego kapturka, leśniczego i babci, no i nie straszy ludzi że po śmierci trafią do ciemnego lasu w którym złe wilki ich pożrą ... Zresztą, wierzcie sobie w co tam chcecie, w Jezusa, Mahometa, Obi-Wana, Czerwonego Kapturka ... Konstytucja RP daję nam tą wolność. Tylko się tak nie wpieprzajcie z tymi bajkami w poważne sprawy.

Zgłoś
zw/kowalski14.06.2018 o 08:49

Hejterzy ?Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso?- za te słowa Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał radną PiS Anne Kołakowską (54 l) na grzywnę w wysokości tysiąca złotych Radna skomentowała w ten sposób wpis posłanki PO Agnieszki Pomaskiej (38 lat) na temat projektu uchwały w sprawie obrony suwerenności Rzeczypospolitej i praw obywateli." napisała Angora nr 13/2018

Zgłoś
".."14.06.2018 o 08:16

"Pedofilia w Talmudzie (księdze prawa żydowskiego) jest dozwolona, a czasem wręcz rekomendowana. W drugim wieku, rabin Simeon ben Yohai, jeden z popularniejszych, zasłużonych rabinów w historii judaizmu, kreator Kabbalah, zezwolił na molestowanie małych dziewczynek, jeszcze przed ich ukończeniem trzeciego roku życia. Twierdził ?Nawrócona, która ma poniżej 3 lat ma prawo poślubić księdza.? (Yebomoth 60b, str. 402) Kolejni rabini, uważali, że prawo to jest wiążącym prawem żydowskim. Faryzeusze usprawiedliwiali gwałt na dzieciach tłumacząc, iż dziewięcioletni chłopiec nie jest jeszcze mężczyzną, a więc nie może podejmować decyzji, winić swojego oprawcy, a stosunek z takim chłopcem nie jest aktem seksualnym. W Talmudzie znajdziemy również stwierdzenie, iż dziewięcioletni chłopiec lub starszy, musi poślubić żonę swojego zmarłego brata, jeżeli miał z nią stosunki płciowe. W przeciwieństwie do prawa rabina Simeona ben Yohai, Talmud stanowi, iż rabin musi poczekać, aż dziewczynka ukończy trzeci rok życia, aby móc ją zgwałcić, a następnie poślubić. R. Joseph powiedział: ?Dziewczynka w wieku 3 lata i jeden dzień może być poślubiona poprzez stosunek płciowy, a jeżeli jej zmarłego męża brat współżyje z nią, ona staje się jego". (czyt. żoną). (Sanh. 55b; 69a, 69b, Yeb 57b, 60b)

Zgłoś
..14.06.2018 o 07:38

@?Skoncz juz pierniczyc i wez sie lepiej za jakas robote,to nie bedziesz macil ludziom! A jak chcesz tak orac to proponuje pole....

Zgłoś
?14.06.2018 o 01:44

@!. Kuria nazwał Ewangelie bajkami. Ty potwierdzasz, że "to nie są bzdury". Mimo woli przyznajesz mi rację i twierdzisz, że to ja jestem zaorany?

Zgłoś
to ja Ekscelencja13.06.2018 o 23:59

Władek to gdzie impreza główna pożegnalna; gdzie garden party ? Kiedy będą składane kwiaty pod oknem samobójczyń jako hołd dla tych biednych kobiet, które oddały życie za bezbożnictwo i przeciwko dyskryminacji biednych kobiet w mieście.

Zgłoś
!13.06.2018 o 23:52

@? - Biblia, koran, tora to nie bzdury, ale ludzie którzy interpretują te zwykłe historyjki za coś świętego to idioci - na równi z wyznawcami jediizmu czy co tam komu jeszcze przyjdzie do głowy (chociaż wyznawcy jedai są lepsi od pozostałych bo nikogo nie mordują w imię swojej religii, no i odsetek pedofilii jest tam znacznie mniejszy). Poza tym, u nas w PL najwięcej obłąkanych to katole, więc co ty tutaj wyjeżdżasz z muzułmańcami czy żydkami. A spróbuj przekonać płskoziemców na argumenty że Ziemia nie jest płaska (i przy okazji jeszcze nie dostań w pysk od takiego he he he ...). Teraz się czujesz zaorany?

Zgłoś
cd.13.06.2018 o 23:13

(daß man ihre Synagoga oder Schule mit Feur anstecke, und was nicht verbrennen will, mit Erden uberhäufe und beschütte, daß kein Mensch ein Stein oder Schlacke davon sehe ewiglich). ? (daß man auch ihre Häuser desgleichen zebreche und zerstöre). ? (daß man ihnen nehme alle ihre Betbüchlin und Talmudisten). ? (daß man ihren Rabbinnen bei Leib und Leben verbiete, hinfurt zu lehren). ?Całkowicie odebrać żydom prawo do glejtów ochronnych? (daß man den Jüden das Geleit und Straße ganz und gar aufhebe). ?Zakazać im lichwy [?] oraz skonfiskować wszelką gotówkę, klejnoty, złoto i srebro? (daß man ihnen den Wucher verbiete [?] und nehme ihnen alle Baarschaft und Kleinod an Silber und Gold, und lege es beseit zu verwahren). ?Zmusić do zarabiania na chleb w pocie czoła? (daß man [?] lasse sie ihr Brod verdienen im Schweiß der Nasen)[1]. Nienawiść do Żydów nie przeszkodziła Lutrowi do tego, żeby z protestantyzmu zrobić zjudaizowaną wersję chrześcijaństwa, a Żydom żeby wykorzystać protestantyzm do osłabienia katolicyzmu.

Zgłoś
".."13.06.2018 o 23:06

Początkowo Luter nie wypowiadał się negatywnie o Żydach, wierząc, że przyjmą oni protestantyzm. Kiedy to nie nastąpiło, zaczął pisać przeciwko nim traktaty, w których dawał wyraz swojej nienawiści do tego narodu. W swoich Rozmowach przy stole (Tischreden) nazywał ich nawet ?najgorszym ze wszystkich narodów? (niem. die schlechteste aller Nationen). Pierwsze antysemickie pismo Lutra nosiło tytuł ?Pismo przeciwko Sabatyjczykom do dobrego przyjaciela? i powstało w 1538 r. Inne nazywało się ?O Żydach i ich kłamstwach? (niem. Von den Jüden und iren Lügen) i zostało opublikowane w 1543 roku Luter określał Żydów w swoich dziełach m.in. jako leniwych złodziei, którzy poprzez lichwę czynią z chrześcijan niewolników. W pracy ?O Żydach? sformułował program postępowania z Żydami: ?Podpalać ich synagogi i szkoły, a co nie da się spalić, na to narzucić ziemi i przysypać, żeby żaden człowiek nie oglądał po wieki ani kamienia, ani szlaki? (daß man ihre Synagoga oder Schule mit Feur anstecke, und was nicht verbrennen will, mit Erden uberhäufe und beschütte, daß kein Mensch ein Stein oder Schlacke davon sehe ewiglich).

Zgłoś
?13.06.2018 o 22:57

13.06.2018.-jest dzisiaj. A tamte to nie ja pisałem.

Zgłoś
kuria twoja mać13.06.2018 o 22:12

@? - od wczoraj, od rana jest mój komentarz, a ty jakbyś niczego nie pojął. Nie ma tam nic o tym, o czym mi tu dziś napisałeś. Ja odnosiłem się tylko do "twojej niezachwianej głupoty" i o tym, że twój "mózg można przywrócić rozumowi, i możesz wyjść z psychicznej traumy". Więc nie wiem o czym dziś piszesz (o 21:31:59). O jakie zaoranie ci chodzi, poza tym, że cały twój wpis jest idiotyczny. Trzymaj się, bo źle z tobą.

Zgłoś
?13.06.2018 o 21:31

@ kuria twoja mać. Z tym, że inne kombinacje intelektualne, to również wiara w Lenina, Marksa i Engelsa. Oznacza to, że ateistą nie jesteś, bo swoją wiarę masz. Co do Ewangelii, to mowa w nich o Jezusie. Przekonaj muzułmanów (jeśli się nie boisz), że Koran to bzdura i ich proroka Jezusa nie było. Pięć ksiąg Biblii, są takie same jak w Torze. Przekonaj Żydów, że ich Tora to przerobiona bajka (jeśli się nie boisz). Jak wygrasz z tymi religiami teistyczną walkę (i przeżyjesz), to wtedy dopiero najeżdzaj na katolików. Twój ideologiczny idol Hartman, którego wymieniłeś jako mądrego człowieka, żąda ?szacunku dla pluralizmu poglądów, obyczajów, wyznań i wartości, przejawianych przez różne grupy społeczne? Człowieku! Zaorałeś sam siebie!

Zgłoś
sp13.06.2018 o 15:47

no i chwała Bogu

Zgłoś
kuria wasza mać13.06.2018 o 08:56

Ewangelie to bajki tysiące razy przerabiane przez Kościół. Rzetelność sensu życia zapewnia ateizm, a nie religie, wiary w bogów i inne kombinacje intelektualne. Teizm to obłuda i fałsz.

Zgłoś
?13.06.2018 o 08:35

Nawiedzony czy diablem jestes?

Zgłoś
...12.06.2018 o 21:15

Ewangelia mówi nam, "nie mów na nikogo durniu, bo będziesz winien ognia piekielnego"...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nie żyje Max, owczarek zabrany księdzu
wczoraj/ Aktualności
Wiosenne sprzątanie w Boguszycach
wczoraj/ Aktualności
Turniej brydża w BiFK-u
wczoraj/ Sport
Bajkstajlowy Początek Wiosny
wczoraj/ Sport
Dodatkowy oddział żłobkowy w gminie?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube