reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oświadczenie radnych opozycji

27.05.2018 o 09:26Komentarzy: 63Kategoria: Aktualności
Publikujemy oświadczenie radnych Damiana Siedleckiego i Grzegorza Żyły (Porozumienie Samorządowe 2018), które zostało odczytane na ostatniej sesji rady miasta.


Radni opozycji wystosowali oświadczenie ws. komentarzy przewodniczącego komisji rewizyjnej

* * *

Wszyscy radni w Radzie Miasta są sobie równi. Zostali wybrani do pełnienia swojej roli przez wyborców w wyborach powszechnych. Radni funkcyjni, jak Przewodniczący Rady Miasta i Przewodniczący Komisji, wybierani są spośród radnych przez radnych, wolą większości. Odpowiadają jedynie za organizację pracy i posiedzeń Rady lub Komisji. Dobre wychowanie, kultura osobista i poszanowanie innych powinny wystarczyć, by tak planować posiedzenia Komisji, aby jej członkowie mogli bez przeszkód w nich uczestniczyć.

Dla osoby zatrudnionej na kierowniczym stanowisku w miejskiej spółce organizowanie posiedzeń Komisji w godzinach swojej pracy to pewnie żaden problem – wszak zgodnie z powszechnym przekonaniem, radny jest niejako zwierzchnikiem prezesa, a co dopiero Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Życie pokazuje, że kierownika w miejskiej spółce łatwo jest zastąpić. Nauczyciela akademickiego lub właściciela prywatnego przedsiębiorstwa już nie.

Komisja Rady Miasta to nie prywatny folwark jej Przewodniczącego. Wystarczyłaby odrobina dobrej woli, o którą wielokrotnie apelowali jej członkowie, by tak planował posiedzenia Komisji Rewizyjnej, aby Komisja bez przeszkód mogła spotykać się zawsze w pełnym składzie. Czteroosobowym składzie. Dobrej woli zabrakło i nie ma wątpliwości, że nieprzypadkowo.

Może arogancko wylewane żale przewodniczącego komisji rewizyjnej oraz wręcz śmieszne i niegodne osoby publicznej oskarżenia o bojkot komisji przez opozycyjnych radnych, mają za cel odwrócenie uwagi opinii publicznej od rzeczywistego problemu, którym niewątpliwie jest fatalne wykonanie przez burmistrza budżetu za 2017 rok? Jak inaczej rozumieć tę medialną hucpę i nagonkę na radnych opozycji tuż przed sesją absolutoryjną, jak nie za próbę przykrycia rzekomą aferą niewygodnych dla rządzących faktów dotyczących stanu finansów miasta? Odpowiedź jest oczywista i nie wymaga komentarza.

Wracając do sprawy rzekomego bojkotu komisji. Czy sześć nieobecności sekretarza tejże Komisji, radnego PiS i OR, odpowiedzialnego za protokołowanie przebiegu posiedzeń, również oznacza bojkot Komisji? Bo tyle samo nieobecności ma jeden z radnych opozycji w komisji… Odpowiedź na to pytanie zna pewnie jedynie Przewodniczący Komisji, rzucający na prawo i lewo bezpodstawne oskarżenia pod adresem radnych opozycji, nie zauważając oczywiście niewygodnych dla niego faktów, doprowadzając tym samym do tego, że obecnie Komisja Rewizyjna przypomina bardziej groteskę, niż najważniejszą Komisję w Radzie Miasta.

Tak, groteskę, bo prace Komisji Rewizyjnej pod przewodnictwem jej obecnego Przewodniczącego to prawdziwa groteska. Czarna komedia. Kabaret. Przykład. Na jednym z posiedzeń Komisji w tym roku, Przewodniczący pełnił rolę jej Przewodniczącego, Sekretarza i jedynego członka, który brał w nim udział. Zgodnie z prawem i - oczywiście - ze słowem Przewodniczącego, Komisja może prowadzić obrady w obecności przynajmniej połowy jej członków. Jeden członek to zaledwie ćwierć składu tej komisji, o ćwierć za mało do połowy. To jednak nie przeszkodziło Przewodniczącemu, by jednoosobowo odbyć posiedzenie i je zaprotokołować. Ba! Nie przeszkodziło mu nawet wziąć wynagrodzenie za udział w posiedzeniu Komisji, jego prowadzenie i dodatkowo protokołowanie, choć posiedzenie w tym jednoosobowym składzie w ogóle nie miało prawa się odbyć, co tak niedawno sam przyznał. Pozostałym członkom komisji, w tym jej Sekretarzowi, za nieobecność została potrącona odpowiednia część diety radnego.

To powinno wystarczyć, by grzecznie i rzeczowo odpowiedzieć na absurdalne oskarżenia Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej pod adresem radnych opozycji, członków Komisji Rewizyjnej.

„All animals are equal. But some animals are more equal than others”.

Damian Siedlecki
Grzegorz Żyła

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (63)

FCBierutów29.05.2018 o 23:19

Dowodów Panie Siedlecki nie kiłbasy!!! KIEDY ?! KTO?! ILE?! Ma Pan taką wiedzę?

Zgłoś
FCBierutów29.05.2018 o 23:16

Panowie (Żyła i Siedlecki) macie naprawdę parcie na wybory!! Inaczej wytłumaczyć się tego nie da.

Zgłoś
.29.05.2018 o 16:38

Siedlecki i Żyła kłamali w sprawie wynagrodzenia Bielański wydał oświadczenie w tej sprawie

Zgłoś
zw-kowalski29.05.2018 o 00:46

do @tyle. Pamietam jak Szczypiorski na twierdzenie Żydów, ze Polacy powinni zrobic wszystko aby nie dopuscic do wywozu do Auschitz tylu transportów z Zydami zadał pytanie -"a co Polacy mieli zebami poprzegryzać tory kolejowe?". Tak samo i tu. Pamiętam jednego sędziego z wydziału pracy w Piotrkowie (rodzinne miasto burmistrza Kołącińskiego). POdał kilka terninów rozpraw. Stronie przeciwnej pasowały wszystkie. Więc ja jako powód chciałem termin styczniowy. A sedzia wybrał termin kwietniowy i stwierdził, ze sąd moze a nie musi i co takiem ch... zrobisz?

Zgłoś
zw-kowalski29.05.2018 o 00:40

Mad. Masz mentalnośc milicjanta z PRL. jak obywatel nie ma nic do ukrycia to niech da się przeszukać. Dziś do sadu wysłałem przypomnienie iloczynu zbioru z logiki dla prawników wykładanych na I roku studiow. Bielański mógł poprosić radnych o wskazanie terminów w jakich nie mogą lub mogą uczestniczyc w posiedzeniu. Na podstawie kiedy mogą mógł ustalic wspołny termin jaki pasuje wszystkim czyli iloczyn zbiorów. Lub na podstawie kiedy nie pasuje mógł ustalić różnice zbiorów. Tak ja robię w sadach. Piszę kiedy będę mógł byc w Polsce i jakie mam już terminy zajęte. I zawsze jest jakiś sędzia debil który wyznaczy termin w terminie w jakim już termin wysnaczył inny sad. W kombinatoryce to sie nazywa prawdopodobieństwi jeden do kilku milionów. I co takiemu zrobisz?

Zgłoś
a28.05.2018 o 16:46

@mad , no jak wziął dodatkową kasę za protokołowanie posiedzenie to jest skandal.

Zgłoś
.28.05.2018 o 14:55

mad, o tym posiedzeniu pisała Panorama, było to w zbk albo w mops. Na posiedzenia komisji przyszedł tylko Bielański i Siedlecki. Ale chyba Siedlecki wyszedł i posiedzenie zostało zakończone

Zgłoś
tyle28.05.2018 o 14:48

Zgadzam się, jeżeli pan Bielański odbył jednoosobowo posiedzenie to złamał prawo. Dowody panie Siedlecki.

Zgłoś
?28.05.2018 o 14:46

Panie Siedlecki, nie bij pan piany tylko krótko, co jest nie tak z finansami Oleśnicy? Zaczynamy się bać, czyżby miało to coś wspólnego z rządaniami podwykonawców Atola?

Zgłoś
mad28.05.2018 o 14:29

"To jednak nie przeszkodziło Przewodniczącemu, by jednoosobowo odbyć posiedzenie i je zaprotokołować. Ba! Nie przeszkodziło mu nawet wziąć wynagrodzenie za udział w posiedzeniu Komisji, jego prowadzenie i dodatkowo protokołowanie, choć posiedzenie w tym jednoosobowym składzie w ogóle nie miało prawa się odbyć" - to już większa afera ;))

Zgłoś
mad28.05.2018 o 14:27

@tyle, dlatego wcześniej napisałem, że to burza w szklance wody, absolutorium udzielone bez wiekszych zastrzeżeń, koniec tematu.

Zgłoś
tyle28.05.2018 o 14:18

Pisząc o niewygodnych dla rządzących faktach dotyczących stanu finansów miasta pan Siedlecki kompromituje się jeszcze bardziej. Mając informacje w tym temacie powinien zrobić wszystko aby komisja absolutoryjna odbyła się w pełnym składzie i wtedy mógłby podzielić się z Oleśniczanami swoimi refleksjami. Teraz dowiadujemy się o niepokojących kwestiach dotyczących oleśnickiego budżetu w kuriozalny sposób, czytając o tym miedzy wierszami w jakimś absurdalnym oświadczeniu W moim przekonaniu to działanie dyskwalifikuje pana Siedleckiego jako radnego.

Zgłoś
Team Leader -->28.05.2018 o 14:16

Nawet nie trzeba go gotować, wystarczy że przeprosi.

Zgłoś
..28.05.2018 o 13:57

Wystarczy przedstawić skany wniosków o zmianę terminu i Bielański jest ugotowany.

Zgłoś
.28.05.2018 o 13:51

Jest przewodniczący Rady miasta, skoro Bieleński nie reagował na wnioski o zmianę terminu, to interweniować powinien przewodniczący rady. Sprawa kluczowa , to tak jak pisze mad, czy radni zgłaszali takie wnioski.

Zgłoś
?28.05.2018 o 13:44

Panie Siedlecki, mając taką opinię na temat prac komisji dlaczego nie zrezygnował pan z pracy w niej?

Zgłoś
Team Leader -->28.05.2018 o 13:41

Bielański jako przewodniczący jest odpowiedzialny za pracę komisji. Jakby nie było, to na niego spada odpowiedzialność!

Zgłoś
.28.05.2018 o 13:32

ciekaw jestem odpowiedzi Bielańskiego. Tak jak mad pisze, jeżeli Siedlecki czy Żyła składali wnioski o przesunięcie terminów, a Bielański ich prośby lekceważyl to dyskwifikuje go jako przedowdiczacego . Łatwo to udowodnić. A jeżeli nie składali i nie przychodzili , bo mieli inne zajęcia to oni są odpowiedzialni

Zgłoś
mad28.05.2018 o 12:22

zw-kowalski, co to ma wspólnego z Przewodniczącym Pawłem Bielańskim? Radny Pan Damian Siedlecki napisał: "Przewodniczący, nie ma w zwyczaju rozmawiać z członkami komisji i ustalać takich terminów posiedzeń, które byłyby dogodne dla wszystkich. Ktoś mi kiedyś powiedział, że w takich kwestiach przewodniczący wcale nie musi się wykazywać dobrą wolą, "bo to jest POLITYKA" - Mam nadzieję, że Pan Damian Siedlecki sprawdził, czy to tylko plotki, czy faktycznie Przewodniczący prowadzi taką POLITYKĘ w której nie okazuje dobrej woli. Wystarczyło napisać oficjalnie pismo do Przewodniczącego o zmianę terminu sesji. Skan odmowy zmiany terminu Pan Damian przekazałby redakcji MO i wtedy wszyscy mogli ocenić POLITYKĘ Pana Przewodniczącego. Radni za bardzo uzewnętrzniają swoje emocje w lokalnych mediach, opluwają się nawzajem, to później nie ma się czemu dziwić, że na sesjach nie potrafią ze sobą rozmawiać.

Zgłoś
zw-kowalski28.05.2018 o 11:34

Mad. Zacytuję ci słowa sędziego a wtedy asesora Płażewskiego do oskarżonego "jak pan będzie sie tak zachowywał to wyznaczę tak termin rozprawy, że nie podejmie pan żadnej pracy zawodowej". To pochodzi w wokandy sprawy w Oleśnicy.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
O bezpieczeństwie w gminie Oleśnica
dzisiaj o 17:50/ Aktualności
Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
dzisiaj o 16:43/ Aktualności
Minuta ciszy dla Pawła Adamowicza
dzisiaj o 16:27/ Aktualności
Oblał piwem, szarpał się z policją
dzisiaj o 16:12/ Aktualności
Nowa dyrektor ZOS-u
dzisiaj o 15:33/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube