reklama
reklama
Dziś jest niedziela, 17 lutego. Imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Euroklub SP7 na paradzie

15.05.2018 o 09:27Komentarzy: 1Kategoria: Aktualności
Członkowie Euroklubu działającego przy SP7 w Oleśnicy uczestniczyli w Polskich Spotkaniach Europejskich 2018. Publikujemy ich relację.Po raz czwarty uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego Euroklub przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy zostali laureatami konkursu Polskiej Fundacji im. R. Schumana i Komisji Europejskiej, w której jako nagrodę otrzymaliśmy sfinansowanie wyjazdu na największą paradę na świecie!

W sobotę o 5 rano zebraliśmy się pod hotelem Perła- miejsce zbiórki. Czterdzieści cztery osoby zgłosiły się na miejsce o czasie, dlatego o godzinie 5:30 wyjechaliśmy do Warszawy. Podróż przebiegała bez większych problemów.

Po zaparkowaniu autokaru na ul. Bugaj udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście – miejsce zbiórki. Wszyscy uczestnicy wycieczki przygotowali flagi państw członkowskich Unii Europejskiej, transparenty i inne elementy świadczące o przynależności do Unii Europejskiej. Jako członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego ogromnym napisem EUROKLUB ruszyliśmy w kierunku parady. W rytmach muzyki brazylijskich bębnów, powiewając flagami po marszu wzdłuż ulic Warszawy zawróciliśmy do miasteczka europejskiego.

W czasie parady dominowała atmosfera radości i szczęścia. Po tych działaniach wszyscy otrzymali czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasteczka europejskiego. Można było w nim otrzymać darmowe informatory, broszury o Unii Europejskiej i krajach członkowskich. Można było również uczestniczyć w konkursach, posłuchać samby, obejrzeć grupę teatralną i wiele innych atrakcji.

Następnie przeszliśmy na stare miasto, gdzie czekała na nas przewodnik. Zwiedzaliśmy Warszawę śladami Powstania Warszawskiego i Starego Miasta. Początek pod Pomnikiem Powstania na pl. Krasińskich, następnie miejsca związane z Powstaniem na Starówce plus najważniejsze obiekty, takie jak Barbakan, Pomnik Syrenki czy Małego Powstańca, Katedra oraz Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta. Następnie spacer Traktem Królewskim Pałac Prezydencki, Hotel Bristol pl Piłsudskiego i wejście do metra, przejazd pod Pałac Kultury i przejście do Złotych Tarasów.

Zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii zakończyliśmy nasz dzień w stolicy. Koordynatorem działania była opiekun klubu, Beata Rubaszewska.

źródło: SP7 w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

MojaOlesnica.pl15.05.2018 o 11:39

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
KK Oleśnica pokonuje Śląsk Wrocław
wczoraj/ Sport
Wygrał fiata dzięki zdrapce!
wczoraj/ Ciekawostki
Wybrano sołtysów w gm. Dobroszyce
wczoraj/ Aktualności
Polbus przyjazny dla zwierząt
wczoraj/ Aktualności
Pogoń przegrywa 0:6
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube