reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 16 stycznia. Imieniny Marcelego, Włodzimierza, Walerego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Opinia jest, ale jej nie ma?

15.05.2018 o 06:27Komentarzy: 62Kategoria: Aktualności
Członkini zarządu i księgowa ZDP Halina Dzięgło twierdzi, że posiada opinię prawną, wedle której może łączyć funkcje. Z kolei starosta Wojciech Kociński nie odpowiedział wprost na pytanie.


Halina Dzięgło twierdzi, że posiada opinię prawną, wedle którego może łączyć funkcje. Starosta Wojciech Kociński nie odpowiedział wprost czy starostwo posiada ten dokument

Dwa tygodnie temu w artykule "Szefowa swojej szefowej" napisaliśmy o kontrowersjach w sprawie łączenia stanowisk przez Halinę Dzięgło - powiatowej radnej Prawa i Sprawiedliwości, która pełniąc funkcję członkini zarządu powiatu jednocześnie jest księgową Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy.

Ustawa o samorządzie powiatowym mówi wyraźnie, jakie są zadania zarządu powiatu. Wśród nich znajdziemy m.in. zapis o zatrudnianiu i zwalnianiu kierowników jednostek organizacyjnych zależnych od samorządu. Oznacza to, że dotyczy to także dyrektor ZDP Marzeny Graczyk, która niejednokrotnie musiała tłumaczyć się ze swoich działań przed zarządem powiatu, w którym zasiada księgowa z jej jednostki, czyli jej podwładna. Konflikt interesów - na logikę - wydaje się być oczywisty i hipotetycznie może wpływać na przerwanie łańcucha zarządzania w ZDP.

- Zasięgałam opinii prawnej i nie ma konfliktu - oświadczyła wówczas Halina Dzięgło. Portal MojaOlesnica.pl sprawdził czy ten dokument jest w posiadaniu starostwa, którego przedstawiciel twierdził, że Dzięgło funkcję pełni zgodnie z przepisami.

- Starostwo nie posiada opinii prawnej własnej w tej sprawie - poinformował starosta Wojciech Kociński, nie odpowiadając nam wprost o pytanie o to, czy urząd posiada własną opinię lub dostarczoną przez H. Dzięgło. Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej wnieśliśmy o jej udostępnienie, ale samorządowiec nie załączył jakiegokolwiek dokumentu do przesłanej nam wiadomości. Jego odpowiedź pozostawia w tym przypadku pole do niedomówień.

Halina Dzięgło jest wpływową osobą w kręgach PiS, aktywnie udziela się też w przykościelnych organizacjach. Tylko w 2016 r. z tytułu zatrudnienia w ZDP otrzymała 95,5 tys. zł, a jako radna dostała 23,5 tys. zł diety. Daje nam to wynik ponad 119 tys. zł. Podane kwoty są brutto.

Zobacz też: Szefowa swojej szefowej

Piotr Paszkowski

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (62)

Brak komentarzy
reklama
Ostatnio dodane
Sprawozdanie Służb Ratowniczych
dzisiaj o 12:32/ Aktualności
Międzybórz: pamięć o prezydencie Gdańska
dzisiaj o 10:20/ Aktualności
Gminna sesja już jutro
dzisiaj o 10:01/ Aktualności
Zarobki burmistrzów i wójtów
dzisiaj o 09:10/ Aktualności
Fotopstryk: wilk zapozował do zdjęcia
dzisiaj o 08:57/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube