reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Umowy z artystami na Dni Oleśnicy

14.05.2018 o 09:30Komentarzy: 77Kategoria: Aktualności
Ile zarobią artyści na tegorocznych Dniach Oleśnicy? Portal MojaOlesnica.pl dotarł do umów z wykonawcami. Najwięcej otrzyma Romuald Lipko Band, a nieco mniej Margaret i O.S.T.R.


Ujawniamy kwoty, jakie otrzymają artyści występujący na Dniach Oleśnicy / zdj. arch.

Od 26 do 27 maja będą odbywały się tegoroczne Dni Oleśnicy. Główne koncerty zostaną zorganizowane na podzamczu. Portal MojaOlesnica.pl wystąpił z wnioskiem do Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy z wnioskiem o udostępnienie umów z artystami.

Sobotnie obchody rozpoczną się od benefisu reaktywowanej oleśnickiej grupy Hej. Łącznie członkowie zespołu otrzymają ponad 14 tys. zł.

Następnie wystąpią Blackberry Brothers, którzy zagrają rocka, bluesa, rock’n’rolla. Jego trzon stanowią dwaj oleśniczanie - bracia Bartosz i Kuba Jeżyna. Za swój występ wszyscy członkowie grupy dostaną ponad 9 tys. zł.

Gwiazdą sobotniego Wieczoru będzie Romuald Lipko Band - główny kompozytor Budki Suflera. Będzie to kosztowało niemal 40 tysięcy złotych. BiFK zobowiązał się też do opłacenia hotelu dla siedemnastu osób.

Z kolei w niedzielę jako pierwszy wystąpi zespół Hurt. Występują w nim m.in. Maciek Kurowicki i oleśniczanin Jacek Smolak. Honorarium dla zespołu wynosi 8800 złotych.

Kolejny punkt programu to hip-hopowy koncert Adama Ostrowskiego, powszechnie znanego jako O.S.T.R. Podpisana umowa stanowi, że artysta otrzyma za swój występ 30 tys. zł. Artysta zażyczył sobie opłacenia noclegów w pięciu pokojach jednoosobowych w co najmniej trzygwiazdkowym hotelu. Każdy ma mieć łóżko dwuosobowe.

Co ciekawe, dyrektor BiFK Anna Zasada zgodziła się na cenzurowanie jego występu, co może budzić wątpliwości pod względem prawnym. - ORGANIZATOROWI i akredytowanym przez niego mediom przysługuje prawo do wykonywania zdjęć (...) pod warunkiem kolaudacji (akceptacji) wszelkich materiałów przed publikacją. Powyższy zapis nie dotyczy zdjęć wykonywanych przez publiczność Koncertu z miejsc przeznaczonych dla publiczności - brzmi treść materiału BiFK-u (pisownia oryginalna) o O.S.T.R.

W umowie zaznaczono, że zmiany w niej, poza sporządzonymi na piśmie, będą powodowały nieważność dokumentu.

Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Jamroży, znana pod pseudonimem artystycznym Margaret. Występ ma kosztować 36 tys. zł. W jej przypadku dyrektor Anna Zasada zgodziła się na warunki, które mogą być niekorzystne dla kierowanej przez nią instytucji. I również kontrowersyjne pod względem panującego w Polsce zakazu cenzurowania mediów.

Obowiązuje całkowity zakaz rejestracji obrazu i dźwięku. BiFK ma nie dopuszczać do jakiejkolwiek formy profesjonalnej rejestracji, co pozostawia duże pole do interpretacji. Możliwe, że na widok kamery lub telefonu z wyższej półki, ochrona będzie próbowała wyrwać te urządzenia z rąk. Za niedotrzymanie tego warunku umowy BiFK zapłaci 10 tys. zł kary i tym przypadku zobowiązała się do "zniszczenia zarejestrowanego materiału".

- W razie niedotrzymania warunków (...) AGENCJA ma prawo do natychmiastowego odstąpienia od umowy, zachowując prawo do pełnego wynagrodzenia. AGENCJA zwolniona jest przy tym z jakiejkolwiek odpowiedzialności majątkowej z tytułu przerwania koncertu - pod takim postanowieniem widnieje podpis Anny Zasady z BiFK.

Piotr Paszkowski

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (77)

bn21.05.2018 o 10:50

Co by nie zrobili na Dni Oleśnicy, to i tak wszystkim nie dogodzą.

Zgłoś
Daro19.05.2018 o 22:22

Poszukuję Dawida Laskowskiego wszystkie namiary na niego najlepiej adres pobytu

Zgłoś
Precz.17.05.2018 o 07:29

Wesvie wszyscy telefony odpalcie i nazlosc tym pseugwiazda.

Zgłoś
:))))16.05.2018 o 19:43

Przecież ty nie masz matki. Tacy jak ty lęgną się w ziemi.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl16.05.2018 o 19:36

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
TOpola16.05.2018 o 08:12

K.P. Podejmiemy mi jeden powoli dla ktorego mieliby sie nie zgodzic?

Zgłoś
Ole ole16.05.2018 o 05:38

Jaki syf o.s.t.r

Zgłoś
K.P.15.05.2018 o 22:52

Obowiązuje całkowity zakaz rejestracji obrazu i dźwięku. BiFK ma nie dopuszczać do jakiejkolwiek formy profesjonalnej rejestracji, co pozostawia duże pole do interpretacji. Możliwe, że na widok kamery lub telefonu z wyższej półki, ochrona będzie próbowała wyrwać te urządzenia z rąk. Za niedotrzymanie tego warunku umowy BiFK zapłaci 10 tys. zł kary i tym przypadku zobowiązała się do "zniszczenia zarejestrowanego materiału". Kto się na to zgodził?????

Zgłoś
?15.05.2018 o 16:19

Z kolei w niedzielę jako pierwszy wystąpi zespół Hurt. Występują w nim m.in. Maciek Kurowicki i Maćka Kurowickiego oleśniczanin Jacek Smolak. .... ale o co tu chodzi?

Zgłoś
dsa15.05.2018 o 13:04

pani zasada haha ten Hej to nie jest ten z Nosowską haha To skandal żeby nieznany oleśnicki zespół brał tyle za koncert.

Zgłoś
Topola15.05.2018 o 13:01

Panie Paszkowski od razu widać że nigdy nie byłeś na koncercie z prawdziwego zdarzenia. Takie zapiski to normalna praktyka. A wiesz dlaczego? Bo tym Twoim niby "profesjonalnym" sprzęcie nie jesteś w stanie nagrać ani obrazu ani dźwięku który spełniałby choćby w połowie jakiekolwiek normy. Więc nawet jeśli występ będzie świetny to Twoje nagranie to przeinaczy. Tobie się chyba wydaje że jesteś tvn24. Lepiej zajmij się opisywaniem naszych oleśnickich afer i wypadków bo tylko do tego się nadajesz.

Zgłoś
Barszczsosnoskiego15.05.2018 o 12:10

Skoro kapele maja swoich technicznych. Kierowcow, swietlikow, realizatorow, stylistów, fryzjerow, pijarowcow. To roZumiem 9 tys mao. Blagam zespol z olesnicy co pierdzi w stolek w ratuszu wziau se 9 tys nagrody sami za nic. Zespoj (matko bosko co za profanacja) Hej bierze 14 tys tylko za to ze se zrobili specjalnie po to reaktywacje z okazji benefisu ktory nikogo nie obchodzi. To wszystko grubymi nicmi szyte i dlatego kultura w tym kraju upada bo kazdy ma ja w glebokiej... byle hajs z niej ukrasc bo najlatwiej wziac i najlatwiej sie obronic. Wstyd stad do Pasikoc jadac przez Kepno.

Zgłoś
Barszczsosnoskiego15.05.2018 o 12:10

Skoro kapele maja swoich technicznych. Kierowcow, swietlikow, realizatorow, stylistów, fryzjerow, pijarowcow. To roZumiem 9 tys mao. Blagam zespol z olesnicy co pierdzi w stolek w ratuszu wziau se 9 tys nagrody sami za nic. Zespoj (matko bosko co za profanacja) Hej bierze 14 tys tylko za to ze se zrobili specjalnie po to reaktywacje z okazji benefisu ktory nikogo nie obchodzi. To wszystko grubymi nicmi szyte i dlatego kultura w tym kraju upada bo kazdy ma ja w glebokiej... byle hajs z niej ukrasc bo najlatwiej wziac i najlatwiej sie obronic. Wstyd stad do Pasikoc jadac przez Kepno.

Zgłoś
Anty PiS15.05.2018 o 11:14

@pepe - nie, patologia to dziecioroby i taki plebs jak ty. @.. - niby co nie wiem co się wokół mnie dzieje? Rację mam i dobrze napisałem. Nikomu się nie należą żadne pieniądze i tyle

Zgłoś
zw-kowalski15.05.2018 o 10:57

Pamiętam pierwsze reaktywowane przez miedzy Innymi Rysia Sweckiego Dni Oleśnicy. Było coś takiego jak wystep lokalnych kapeli weselnych i promocja lokalnych producentów. A co to za dni Oleśnicy jak polegaja tylko na wystepach "gwiazd" z zewnątrz. Chciałbym na takich dnich zobaczyć starostę, burmistrza, radnych w strojach ludowych ich przodków. No chyba ,że sie wstydzą swojego pochodzenia.

Zgłoś
zw-kowalski15.05.2018 o 10:54

Szkoda, ze BFiK nie zadbał o interesy Olesniczan i nie zastzregł sobie, ze Margaret nie może śpiewać z playbacku. Jeśli bedzie śpiewać z playbacku to równie dobrze można było ustawić telebim i puścić różne utwory różnych wykonawców i płacić tylko prawa autorskie do ZAIKS. Ale to wasz a nie mój koncert.

Zgłoś
zw/kowalski15.05.2018 o 10:52

Co do 500 plus jesteś mocno nieobiektywny. Dzięki 500 plus na rynku pracy zwolniło się ok 110 tys. miejsc pracy. W Polsce "B" niektóre rodziny musiały pracować za tzw miske zupy i wyprawke do szkoły. Lokalny przedsiębiorca czy sadownik wykorzystywał biednych. I Nagle gdy owe ok 110 tys. osób zwolniło miejsca pracy to przedsiebiorcy i sadownicy znaleźli kasę na stosowne podwyżki i nie zamkneli swoich firm. 500 plus trafiło zazwyczaj do uboższych którzy od reki te kwoty wydali na podstawe zakupy. Nie pzreznaczyli tego na inwestycje na giełdzie itp itd. Więc to dodatkowo rozruszało gospodarkę. Dzietność w Polsce jest straszna . 1,6 dziecka na kobietę. W Szwecji nie znam rodziny z Polski gdzie jest mniej ja 2 czy 3 dzieci. A w Polsce wśród znajomych praktycznie nie mam osób gdzie jest wiecej jak jedno dziecko. Akurat w mojej rodzinie w Polsce wszyscy maja minimum 2 dzieci.

Zgłoś
..15.05.2018 o 09:30

Anty Pis, stąd wniosek że nie bardzo wiesz co się dzieje wokół ciebie.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl15.05.2018 o 09:13

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Pepe15.05.2018 o 08:38

Anty pisowi to chyba ośmiorniczki mózg wpier....ły. Patologia to właśnie ty frendzlu.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
O bezpieczeństwie w gminie Oleśnica
dzisiaj o 17:50/ Aktualności
Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
dzisiaj o 16:43/ Aktualności
Minuta ciszy dla Pawła Adamowicza
dzisiaj o 16:27/ Aktualności
Oblał piwem, szarpał się z policją
dzisiaj o 16:12/ Aktualności
Nowa dyrektor ZOS-u
dzisiaj o 15:33/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube