reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Żwirek i problem na Rzemieślniczej

11.05.2018 o 09:19Komentarzy: 90Kategoria: Aktualności
Resztki grysu po uzupełnianiu ubytków na ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy mogą stanowić zagrożenie dla karoserii samochodów i motocyklistów. Drogowcy zapewniają, że będzie on usuwany.


Nawierzchnia ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy po uzupełnianiu ubytków / zdjęcie nadesłane przez czytelnika

- Proszę zobaczyć jak wygląda od kilku dni rzekome naprawianie jezdni na ul. Rzemieślniczej. Wysypany żwir na całej długości ulicy. Chciałbym wiedzieć kto jest odpowiedzialny w tym momencie za uszkodzony lakier przejeżdżających pojazdów po takiej jezdni, nie wspominając o samochodach stojących na parkingu przy ulicy. Na takiej nawierzchni przyczepności praktycznie nie ma, jest to niebezpieczne, szczególnie dla jednośladów, gdzie gwałtowniejsze hamowanie na pewno wiąże się z upadkiem - napisał czytelnik portalu MojaOlesnica.pl.

- Może uda się zbiorowo złożyć sprawę do sądu przez poszkodowanych właścicieli mienia - dodaje.


Drogowcy zapewniają, że grys będzie systematycznie usuwany z nawierzchni / zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Choć droga jest powiatowa, to prace na mocy porozumienia wykonywała zarządzająca nią Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy. Lekarstwem mógłby być całkowity remont mocno wyeksploatowanej nawierzchni, jednak powiat nie ma na to pieniędzy.

- Jeżeli jest jakaś szkoda na mieniu, to należy zwrócić się z wnioskiem o odszkodowanie. Wówczas sprawa będzie badana przez nas jako zarządcę drogi i przekazana do ubezpieczyciela - wyjaśnia Krzysztof Fink, dyrektor SDM.

Jednocześnie chwali stosowaną metodę jako skuteczną do uzupełniania ubytków w jezdni. Dyrektor apeluje do kierowców o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę. - Jest wdrożone oznakowanie tymczasowe, które informuje o takim niebezpieczeństwu. Pojawił się znak ostrzegawczy i każdy kierowca powinien się do tego oznakowania dostosować. Prosimy o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę na tych odcinkach, gdzie są wykonywane roboty - mówi.

Zapewnia, że mniej więcej w ciągu jednego tygodnia nadmiar grysów będzie systematycznie usuwany z jezdni, przez co tymczasowe utrudnienia powinny wkrótce zniknąć.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (90)

AZ11.05.2018 o 10:06

Stan dróg na terenie Naszego powiatu jest dramatyczny, pisałem kilkakrotnie do zarządcy dróg o ich remont, naprawę, posprzątanie śmieci. I co zawsze ta sama odpowiedź: "BRAK PIENIĘDZY i LUDZI DO PRACY".

Zgłoś
Mieszkaniec11.05.2018 o 10:04

Na kompleksową naprawę nie ma pieniędzy ale jak się komuś coś stanie to na odszkodowanie szybko znajdą

Zgłoś
oleśnicznin 111.05.2018 o 09:55

Ale przy 90 km/h NO NIEWIEM

Zgłoś
oleśniczanin11.05.2018 o 09:53

Przy prędkości do 50 km/h nic nikomu się niestanie.

Zgłoś
KIEROWCA11.05.2018 o 09:51

pANIE fINK TA SAMA SYTUACJA NA ODCINKU BYSTRE GRANICA POWIATÓW WROCLAW - oleśnica

Zgłoś
zdzichu11.05.2018 o 09:43

jak byłyby dziury to by napisał że mu się amortyzatory niszczą i felgi krzywią . Widać w Oleśnicy nigdy nikomu się nie dogodzi

Zgłoś
obserwator11.05.2018 o 09:40

Jeśli czytelnik kupił sobie takie drogie auto ze złotym lakierem to niech omija remontowane ulice i drogi.albo niech założy pokrowiec na to cudo! ja wolę przejściowo jeździć po grysie niż po dziurach przez niewiadomy czas. Moim marzeniem jest wymiana wszystkich nawierzchni jezdni w mieście na nowe i gładziutkie a najlepiej kolorowe. Ale wiem ,że to tylko marzenie. Rzeczywistość jest inna i ją akceptuję

Zgłoś
kobieta-kierowca11.05.2018 o 09:33

Jezdzijcie wolniej to nie bedzie problemow, na drodze trzeba myslec za siebie i za innych.

Zgłoś
ozzy11.05.2018 o 09:25

Są znaki, trzeba jechać wolniej i tyle. W głowach się ludziom w tym mieście przewraca, wszystko przeszkadza, nie robi się nic - żle, robi się też źle . Gratuluję ciemniakowi, który napisał do redakcji. W Oleśnicy tej metody naprawy nawierzchni nie wymyślili.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sprawca kolizji miał 4 promile!
dzisiaj o 14:47/ Aktualności
Wyrok za uduszenie żony
dzisiaj o 14:22/ Aktualności
Petycja ws. asfaltu na Wileńskiej
dzisiaj o 11:02/ Aktualności
Komisja zajmie się skargami
dzisiaj o 11:02/ Aktualności
Politechnika chwali I LO
dzisiaj o 10:18/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube