reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Żwirek i problem na Rzemieślniczej

11.05.2018 o 09:19Komentarzy: 90Kategoria: Aktualności
Resztki grysu po uzupełnianiu ubytków na ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy mogą stanowić zagrożenie dla karoserii samochodów i motocyklistów. Drogowcy zapewniają, że będzie on usuwany.


Nawierzchnia ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy po uzupełnianiu ubytków / zdjęcie nadesłane przez czytelnika

- Proszę zobaczyć jak wygląda od kilku dni rzekome naprawianie jezdni na ul. Rzemieślniczej. Wysypany żwir na całej długości ulicy. Chciałbym wiedzieć kto jest odpowiedzialny w tym momencie za uszkodzony lakier przejeżdżających pojazdów po takiej jezdni, nie wspominając o samochodach stojących na parkingu przy ulicy. Na takiej nawierzchni przyczepności praktycznie nie ma, jest to niebezpieczne, szczególnie dla jednośladów, gdzie gwałtowniejsze hamowanie na pewno wiąże się z upadkiem - napisał czytelnik portalu MojaOlesnica.pl.

- Może uda się zbiorowo złożyć sprawę do sądu przez poszkodowanych właścicieli mienia - dodaje.


Drogowcy zapewniają, że grys będzie systematycznie usuwany z nawierzchni / zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Choć droga jest powiatowa, to prace na mocy porozumienia wykonywała zarządzająca nią Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy. Lekarstwem mógłby być całkowity remont mocno wyeksploatowanej nawierzchni, jednak powiat nie ma na to pieniędzy.

- Jeżeli jest jakaś szkoda na mieniu, to należy zwrócić się z wnioskiem o odszkodowanie. Wówczas sprawa będzie badana przez nas jako zarządcę drogi i przekazana do ubezpieczyciela - wyjaśnia Krzysztof Fink, dyrektor SDM.

Jednocześnie chwali stosowaną metodę jako skuteczną do uzupełniania ubytków w jezdni. Dyrektor apeluje do kierowców o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę. - Jest wdrożone oznakowanie tymczasowe, które informuje o takim niebezpieczeństwu. Pojawił się znak ostrzegawczy i każdy kierowca powinien się do tego oznakowania dostosować. Prosimy o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę na tych odcinkach, gdzie są wykonywane roboty - mówi.

Zapewnia, że mniej więcej w ciągu jednego tygodnia nadmiar grysów będzie systematycznie usuwany z jezdni, przez co tymczasowe utrudnienia powinny wkrótce zniknąć.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (90)

Nergal12.05.2018 o 09:46

Gówno utwardzą ,co roku to samo ,będzie tak aż auta nie rozjerzdzą

Zgłoś
Oleśniczanin12.05.2018 o 09:03

Przyjechałem właśnie do Klodzka. Nasze władze powinni się uczyć, jak robić kiełbasę przedwyborczą. Chodniczki porobione, ulice remontują, nowe niepłatne parkingi, a w Oleśnicy "pudrowanie trupa" oczywiście chodzi mi o Oleśnickie ulice. Dramat, brakjest u nas dobego gospodarza:(

Zgłoś
Bogumił12.05.2018 o 08:36

Droga powiatowa z Oleśnicy do Kiełczowa się sypie. Je do zeszłego roku dziury były na odcinku Piszkawa przystanek Krzeczyn. Obecnie dziury są już za przystankiem, kawałek dalej w lesie, przed miejscowością Bystre, w niej samej, dalej do Oleśnicy i na Ludwikowskiej. Lepsze takie łatani niż nie robienie nic. Swego czasu droga Łagiewniki - Dzierżoniów wyglądała jeszcze gorzej, aż ją zamknęli, była w telewizji ogólnopolskiej jako najgorsza droga w Polsce.

Zgłoś
bynio12.05.2018 o 08:23

nowa metoda. jeb gówno na jezdnie, a kierowcy sami rozjeżdżą i zalepią. hihihihi

Zgłoś
? 12.05.2018 o 00:29

Przeciez to jedna wielka sciema . Gdzie sa pieniadze skoro nie robiono remontow 4 lata ?

Zgłoś
...12.05.2018 o 00:28

gdzie mozna zglaszac szkody bo mi przed wczoraj obiło strasznie lakier na zderzaku

Zgłoś
W4WFQWF12.05.2018 o 00:17

a potem są zapchane studzienki kanalizacyjne i panika przy ulewnych deszczach bo nie odprowadzają wody, a burmistrz nie wie co zrobić... bo musi postawić pomnik na placu zwycięstwa.....

Zgłoś
Krystyna11.05.2018 o 23:47

No właśnie a jak porobia wszystko to dopiero dni i koncerty

Zgłoś
Zdzisia11.05.2018 o 23:46

Za dni olesnicy by drogi porobili

Zgłoś
Oleśniczanin11.05.2018 o 23:21

Dla tego co pytał gdzie się pieniądze podziały: http://mojaolesnica.pl/24647,pieniadze-na-nowy-radiowoz-policji.php Na nowe radiowozy dla policji średnio co roku mają.

Zgłoś
Oleśniczanin11.05.2018 o 23:18

Zgadzam się z autorem tego tekstu, bo nie stać nas obywateli na taniochę, którą nam władza wciska... Niestety ciemny lud to kupuje (przepraszam jeżeli kogoś tymi słowami uraziłem, ale czytając komentarze niektórych takie odnoszę wrażenie). Po to jest droga, którą za nasze pieniądze wybudowano, aby nią jeździć. Bez zamartwiania się o to czy uszkodzę samochód przejeżdżając akurat tym odcinkiem, albo innym. Aktualnie z tego co widzę, to ani pożądanych remontów od ostatnich wyborów nie było, drogi po zimie nie oczyszczone... Syf i bród w całej Oleśnicy. Wstyd Panie Burmistrzu. Jak powiada klasyk gatunku J. Kaczyński okręt musi mieć dobrego kapitana. Pan się nie sprawdził, więc czas oddać fartuch.

Zgłoś
kierowca11.05.2018 o 22:24

Nie ma pieniedzy na remonty drog, a gdzie sie podzialy pieniadze z zimowego utrzymania drog , przeciez zimy nie bylo, czyzby przeznaczono te pieniadze na nagrody ktore im sie nalezaly

Zgłoś
tak tylko pytam11.05.2018 o 21:56

A do czego jest ta kratownica na dachu, na tej budce z piwem?

Zgłoś
Pińcet Plus11.05.2018 o 21:54

Jak to nie ma kasy . oglądałem TVP info i tam mówili że tak dobrze jak od dwóch lat to jeszcze w historii Polski nie było. A kasa pełna pieniędzy co to złodziejom i oszustom zabrali, co to Polske przez lata okradali ...Żyć nie umierać ! A tu ktoś puszcza "kaczkę" ( sic ! ) że nie ma kasy ...

Zgłoś
..11.05.2018 o 21:52

Drogowiec - zgłościć urzędnikom PiSu, że inni urzędnicy PiSu coś źle zrobili ? A Ziobro ich osądzi... :-)

Zgłoś
Drogowiec11.05.2018 o 21:37

Trzeba poprosić od zamawiającego Stwior a tam najprawdopodobniej zapisano że powierzchniowe utrwalenie nawierzchni powinno być przed oddaniem do użytku zawalowane i zamienione luźne grysy. Od lat nikt nie stosuje się do norm i wytycznych. Trzeba poprosić jako informacje jawna o protokół odbioru i dokumenty kontaktowe do przetargu lub zlecenia. Jak wykonanie się nie zgadza z umową a urzędnicy to odebrali to trzeba to zgłosić do służb i po sprawie oraz do sądu o odszkodowanie za powstałe szkody w skutek na przyklad niewłaściwego wykonania robót budowlanych.

Zgłoś
... 11.05.2018 o 21:28

Mi uszkodzil inny samochod lakier ...

Zgłoś
Bogumił11.05.2018 o 21:05

Znak jest w Piszkawie, powtórzony za Krzeczynem.

Zgłoś
...11.05.2018 o 21:03

dziennie kilkanaście razy tamtędy jeżdżę... jakoś znaku ostrzegającego o tego typu utrudnieniach nie zauważyłem. Znaku o tymczasowym ograniczeniu tez nie. Może gdzieś był znak, że "roboty drogowe" , ale w tej sytuacji to o wiele za mało. Do tego jak auto z pracownikami brudziło jezdnię przy rondzie k. Perły to nikt nie kierował ruchem i kierowcy musieli pod prąd na rondo wjeżdżać... ale co ja wymagam od Oleśnickiego PiSu...

Zgłoś
Koneser piwa11.05.2018 o 20:41

O ROZEN WIDAC .FAJNA KNAJPKA.MIŁA BARMANKA TAM ROBI.POZDRO AGA.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sprawca kolizji miał 4 promile!
dzisiaj o 14:47/ Aktualności
Wyrok za uduszenie żony
dzisiaj o 14:22/ Aktualności
Petycja ws. asfaltu na Wileńskiej
dzisiaj o 11:02/ Aktualności
Komisja zajmie się skargami
dzisiaj o 11:02/ Aktualności
Politechnika chwali I LO
dzisiaj o 10:18/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube