reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 20 stycznia. Imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Szefowa swojej szefowej

30.04.2018 o 06:20Komentarzy: 87Kategoria: Aktualności
Czy łączenie funkcji księgowej ZDP i członkini zarządu powiatu przez Halinę Dzięgło nie jest konfliktem interesów? Logika podpowiada, że tak, a sama zainteresowana twierdzi inaczej.


Halina Dzięgło jako członkini zarządu i księgowa ZDP jest de facto szefową swojej dyrektorki

Ważna osoba w środowisku PiS

Halina Dzięgło jest jedną z ważniejszych osób w powiecie. W 2010 roku z komitetu Oleśniczanie bezskutecznie ubiegała się o fotel burmistrza. Podobnie było wówczas z próbą zdobycia mandatu radnej. Na liście wyborczej komitetu miała odległą, siódmą lokatę.

H. Dzięgło jest aktywną działaczką organizacji katolickich. Pełni funkcję prezesa Fundacji św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. - Krzyż jest kluczem, który otwiera bramy Nieba. Nie ma innego klucza do Nieba poza Krzyżem - opisała dwa lata temu swoje rozważania na łamach strony internetowej parafii NMP Marii Miłosierdzia, opierając się na słowach św. Charbela z książki "Orędzia z Nieba". Dzięgło chętnie pokazuje się na spotkaniach PiS.

Szefowa swojej szefowej i logiczny konflikt interesów

Na początku tej kadencji, po objęciu mandatu powiatowej radnej z listy Prawa i Sprawiedliwości, została członkinią Zarządu Powiatu Oleśnickiego, pozostając jednocześnie na stanowisku głównej księgowej Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy.

Ustawa o samorządzie powiatowym mówi wyraźnie, jakie są zadania zarządu powiatu. Wśród nich znajdziemy m.in. zapis o zatrudnianiu i zwalnianiu kierowników jednostek organizacyjnych zależnych od samorządu. Oznacza to, że dotyczy to także dyrektor ZDP Marzeny Graczyk, która niejednokrotnie musiała tłumaczyć się ze swoich działań przed zarządem powiatu, w którym zasiada księgowa z jej jednostki, czyli jej podwładna. Konflikt interesów - na logikę - wydaje się być oczywisty i hipotetycznie może wpływać na przerwanie łańcucha zarządzania w ZDP.

Władze powiatu twierdzą inaczej. - Pani Halina Dzięgło jest członkiem Zarządu Powiatu zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym (Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.). Pani Halina Dzięgło zasiada w Zarządzie zgodnie z prawem - odpisał nam starosta Wojciech Kociński (PiS).

- Zasięgałam opinii prawnej i nie ma konfliktu - oświadczyła w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl Halina Dzięgło.


Radna cieszy się zaufaniem wielu wpływowych osób. Na zdjęciu z wojewodą Pawłem Hreniakiem na spotkaniu opłatkowym PiS w styczniu tego roku

Nie żałuje powielania kłamstw na temat WOŚP

Przypomnijmy, niedawno radna PiS zasłynęła udostępnieniem na Facebooku teorii spiskowych o Jerzym Owsiaku z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo uznała, że "część sprawdziła i część jest prawdą" (więcej). J. Owsiak zapowiedział, że chce, aby jej wpisem zainteresował się sąd (więcej).

H. Dzięgło nie ma sobie nic do zarzucenia w tej kwestii, jednak brakuje jej konsekwencji. Usunęła kontrowersyjny post z sieci lub przynajmniej zmieniła jego status na niepubliczny. Zapytaliśmy się jej, czy w podobny sposób podejmuje decyzje dotyczące powiatu, opierając się jedynie na cząstkowych, niepełnych informacjach. - Pan dzwoni do mnie do pracy, dziękuję bardzo, do widzenia - powiedziała zdenerwowanym tonem głosu, po czym się rozłączyła.

W Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Oleśnicy jest mowa o tym, ile zarobiła w ZDP i radzie powiatu Halina Dzięgło tylko w 2016 roku. Jest to najnowszy dostępny dokument w systemie. Z tytułu zatrudnienia w ZDP otrzymała 95,5 tys. zł, a jako radna dostała 23,5 tys. zł diety. Daje nam to wynik ponad 119 tys. zł. Podane kwoty są brutto.

Piotr Paszkowski

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (87)

pis6.05.2018 o 21:59

a może pani Dzięgło zwolni panią Graczyk

Zgłoś
4445.05.2018 o 19:37

co nie ma kto pani modlacej zwolnic dajcie mi stanowisko dyrektora tej instytcji to szybko uporam sie z ta swieta halina a poki co niech odda niprawnie pobrana kase i zastanowcie sie na kogo glosujecie w wyborach spuscic taki chlam

Zgłoś
Olesnica3.05.2018 o 13:22

Pani Dzięgło Halina pracowała w PDPS Ostrowinie , także w PDPS w Jemielnej,dlaczego jako członkini Zarządu Powiatu nie da nic z siebie-chodzi o podwyżki dla pracowników -opiekunów osób niepełnosprawnych,psychicznych,głęboko upośledzonych.Obecnie na forum naszego kraju-jest to temat na pierwszych stronach portali społecznościowych.Pani Halina Dzięgło dokładnie wie -jak ciężka jest to praca pod każdym kątem.Dlaczego nie walczy o podwyżki dla tych ludzi,dla których nie jest to tylko praca-tylko można nazwać-służbą dla tych biednych zchorowanych ludzi pokrzywdzonych przez los.Natomiast ,zajmuje się Panem Jurkiem Owsiakiem,który można powiedzieć-umiał zjednoczyć Naród Polski-abyśmy pomagali w jego Akcjach Orkiestry Świątecznej Pomocy i chętnie bezinteresownie służyli pomocą.W szpitalach różnych specjalizacji,a szczególnie dziecięcych jest mnóstwo specjalistycznego sprzętu zakupionego dla ratowania życia i zdrowia dorosłych i dzieci za co Panu Jurkowi Owsiakowi bardzo dziekujemy.Trzeba Pani Halinko zastanowić się nad swoim postępowaniem jak to naprawdę jest?

Zgłoś
frędzel2.05.2018 o 10:05

To jest taki Misiek Kamiński z prowincji.

Zgłoś
tytka niewidka1.05.2018 o 13:24

"Krzyż jest kluczem, który otwiera bramy Nieba". A legitymacja PiS jest kluczem który otwiera bramy do intratnych stanowisk, kasy "dojnej zmiany", łamania norm prawnych. Pani Graczyk-boi się pani zwolnić księgową? Strach przed PiS czy kunktatorstwo?

Zgłoś
mad1.05.2018 o 10:35

Tu, dojna zmiana, jeśli poprzednicy zarabiali dużo mniej

Zgłoś
K.1.05.2018 o 09:43

Wice mis PiS u ;-)

Zgłoś
JacekH1.05.2018 o 09:38

Kto tych ludzi wybiera... ja pie.....le nie po prostu nie!!!!!

Zgłoś
Tu1.05.2018 o 09:37

120 tysi? Dojna zmiana w Oleśnicy?

Zgłoś
katolik1.05.2018 o 09:34

modli się pod Figurą a diabła ma pod skórą !

Zgłoś
Jan1.05.2018 o 09:03

Niema gorszej mendy jak osoba która lata codziennie trzy razy do kościoła...

Zgłoś
DR1.05.2018 o 08:53

Czym się różni PiS od PZPR???? Moim zdaniem niczym... a waszym pisiory proszę co macie do napisania?!

Zgłoś
otwórzcie oczy1.05.2018 o 07:23

Prawdziwy uczciwy Polak katolik !!!!!!

Zgłoś
soros1.05.2018 o 07:21

Te babusy radne z pisu to jakbym widział te babony z PZPR. Te gęby i fryzury nawet podobne.A co niektóra pisówka oleśnicka twierdziła że do PZPR to ona wicie rozumicie "przez przypadek z koleżanką automatycznie bez jej wiedzy została na listę członków partii wciągnięta. To jest NAJGORSZY RODZAJ LUDZI którzy próbują przytulić się do KAŻDEJ władzy. Nie ważne czy u sterów są komuniści czy faszyści - ONE zawsze krążą wokół koryta.

Zgłoś
Iwona30.04.2018 o 23:51

Nowy pomysł PiS głodni zjedzą bezdomnych. Tak to właśnie wygląda

Zgłoś
z30.04.2018 o 20:37

To ze PIS ma zlych czlonkow nie znaczy jednoczesnie ze PO- wcy nagle sa uczciwi. Co znowu chcecie do koryta PO-wcy ?? Zielona wyspa- to byla dla was z przewalami Daliscie na dziecio 1 zlotowke ?/ Daliscie ale go............

Zgłoś
Kamizelka30.04.2018 o 20:31

Skąd to to się bierze?

Zgłoś
MojaOlesnica.pl30.04.2018 o 20:25

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
hej30.04.2018 o 20:23

to po prostu Pis buta i arogancja !!!!!!!!!!

Zgłoś
k30.04.2018 o 20:13

@ Miks , o jakim ty kręgosłupie piszesz, bedzie na listach PO pokaz hipokryzji w postaci Siedleckiego na listach. Ten co krytykował na oślep Bronsia i PO przez tyle lat , teraz ma byćz nimi na listach. I ty piszesz o moralności ?!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Koncert kolęd w cerkwi
dzisiaj o 09:35/ Kultura
Miejska sesja w czwartek
dzisiaj o 09:25/ Aktualności
Numer ósmy zastrzeżony dla Mira!
dzisiaj o 08:31/ Sport
Orlicy APO zagrali w Krakowie
dzisiaj o 07:41/ Sport
Zastrzeż utracone dokumenty
dzisiaj o 06:17/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube