reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zawody oleśnickiego Huzara [ZDJĘCIA]

22.04.2018 o 17:35Komentarzy: 15Kategoria: Sport
Po raz pierwszy na oleśnickiej strzelnicy Huzara odbyły się zawody strzeleckie. Wzięło w nich udział około 40 osób.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Po raz pierwszy Huzar zorganizował u siebie zawody strzeleckie

SKS Huzar Oleśnica dzisiaj rano zorganizował I Zawody Klubowe SKS HUZAR Oleśnica, które były przeznaczone dla członków klubu, LOK oraz zawodników PZSS. Miejscem zmagań około 40 zgłoszonych strzelców była strzelnica przy ul. Moniuszki w Oleśnicy.

Organizatorzy przygotowali cztery konkurencje - pistolet centralnego zapłonu, pistolet sportowy, strzelba i karabin pneumatyczny. Zawody zostały ujęte w kalendarzu DZSS. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Huzara.

- Bardzo dziękujemy zawodnikom za przybycie i dobrą, koleżeńską atmosferę. Dziękujemy też panu burmistrzowi Michałowi Kołacińskiego, który wspiera nasze działania - powiedział nam Dariusz Matujza, prezes Huzara. Kolejne strzeleckie zmagania zaplanowano na 13 maja.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (15)

B.K.24.04.2018 o 13:50

Fajna ta strzelnica. Szkoda, że nie ma w Oleśnicy strzelnicy na powietrzu... Ale może dzięki takim Pasjonatom jak Członkowie Huzara coś da się zrobić... Pozdrowienia

Zgłoś
Janusz23.04.2018 o 16:16

Druga strzelnica LOK (broń pneumatyczna , odległość do tarczy 10 m, z tarczociągami, 3 stanowiska ) jest na Zamku . Dostępna dla mieszkańców Oleśnicy !!!

Zgłoś
komentartor23.04.2018 o 10:13

Iga wrote: "LUDZIE Z MIASTA też chcą się bawić tak jak Wy" hehe... A ja naiwny myślałem, że ludzie z miasta to bawią się nie tylko tak i nikogo o pozwolenie nie pytają...ech ta telewizja i kino ;-)

Zgłoś
Huzar23.04.2018 o 10:03

Iga, masz pretensję, że nie było plakatów na mieście informujących o zawodach. Jako strzelec sportowy przybliżę Ci tematykę i zagadnienia prawne związane ze strzelectwem. Sport strzelecki jest ściśle regulowany przez przepisy PZSS (Polski Związek Strzelectwa Sportowego) a dostęp do broni i amunicji przez UOBiA (Ustawa o broni i amunicji). Zgodnie z obowiązującymi i niezależnymi od nas przepisami, udział we współzawodnictwie wymaga zdanego egzaminu na patent strzelecki oraz aktualnej w danym roku licencji zwodniczej na każdą z konkurencji w których się startuje (czyli osobno na pistolet, karabin i strzelbę.) Tak więc, gdybyś nawet dostała do domu zawiadomienie o odbywających się zawodach z 2 miesięcznym wyprzedzeniem, to niestety nie mogła byś wziąć w nich udziału nie będąc strzelcem sportowym z aktualną licencją. Niestety, przez bardzo restrykcyjne uregulowania prawne, strzelectwo ma bardzo małą szanse na stanie się sportem równie powszechnym jak piłka nożna lub koszykówka. Nie znaczy to jednak że jest to sport "dla wybranych" - w żadnym razie. Każdy kto chce spróbować swoich sił może się zapisać do Klubu i rozpocząć treningi. Mamy uprawnienia instruktorskie, sędziowskie i prowadzących strzelanie. Pokażemy jak bezpiecznie posługiwać się bronią i pomożemy przejść przez procedury administracyjne (egzaminy, badania lekarskie, psychiatryczne, itd.). Musisz zrobić tylko jedno - skontaktować się z nami :-) Pozdrawiam, Huzar.

Zgłoś
Obserwator23.04.2018 o 07:53

Do Igi, proszę nie obraź się za to co napiszę, ale zachowujesz się trochę jak moja rozkapryszona córeczka. Chcesz trenować z rodziną - super. Ale co zrobiłaś w tym kierunku. Skontaktowałaś się z Huzarem, umówiłaś na spotkanie itp.? Masz wiele pytań, ale kierujesz je w niewłaściwym miejscu, spytaj się kogoś z Huzara, a nie na forum mo. Przypomina mi się taka historyjka: pewien mężczyzna bardzo chciał wygrać w lotto i modlił się co wieczór od wielu lat o wygraną. Niestety lata mijały, a wygranej nie było. Więc rozczarowany zaczął narzekać na Boga, że go nie słucha, nie spełnia próśb itd. W końcu wkurzony Bóg objawił mu się i powiedział " daj mi szansę, wyślij kupon". I podobnie jest z Tobą. Chcesz strzelać, ale co zrobiłaś w tym kierunku??? Huzar ma profil na FB, napisz do nich i spotkaj się, a dopiero potem narzekaj że nie masz możliwości trenowania.

Zgłoś
beka23.04.2018 o 07:16

Iga do kuchni, gary myć, obiad gotować, prać, sprzątać, prasować, dzieci wychowywać, a nie bronią się interesować

Zgłoś
Iga22.04.2018 o 22:48

A kiedy mogę oswoić się z bronią? Kiedy macie zajecia treningowe dla chętnych nowicjuszy bo jakoś nigdzie nie widzę informacji o szkoleniach czy treningach. Więc kiedy mam zrozumieć, ze bron to nie zabawa???? Kiedy szkolicie? Jakie grupy wiekowe? Kiedy? Ile? Jak często??? Chcę trenowac z rodziną.

Zgłoś
Oleśniczanin22.04.2018 o 22:14

Najpierw trzeba zrozumieć to iż, posługiwanie się bronią to nie jest zabawa!!! Grupa nie jest zamknięta i otwarta na nowych członków, lecz najpierw trzeba troszkę oswoić się z bronią a później ?bawić się? jak reszta członków stowarzyszenia.

Zgłoś
Iga22.04.2018 o 21:54

Impreza Atola-300 osób, miniony week Hikari 400 osób,Dreptaki ponad 200 osób. Robi wrażenie, a wy 40 osób bez większej informacji na miescie. Czy to prywatny klub z dotacją z miasta???? Ludzie oczekują większej informacji i możliwości zabawy wraz z wami.

Zgłoś
Iga22.04.2018 o 21:43

Nieuprwnione osądy?? Wolne żarty,:)))kogo oczerniam? Mówię jak jest drogi Milośniku Huzara, prezesie, członku nie wiem kim jesteś.

Zgłoś
Iga22.04.2018 o 21:24

Tylko z wpisowego?? Nie przeproszę bo nie mam za co. Informacja o zawodach dzień, dwa przed to za mało. Ludzie z miasta też chcą się bawić tak jak Wy ale dowiadujemy się o imprezie po imprezie. No to jak, dla wdzystkich czy dla swoich???? Gdzie były plakaty na mieście?

Zgłoś
Miłośnik Huzara22.04.2018 o 20:30

na stronie Huzara, a nawet w piątek na portalu http://mojaolesnica.pl/24505,sportowy-rozklad-jazdy.php. Do tego impreza odbyła się dzięki wpływom z wpisowego. Dlatego Igo - jeśli nie wiesz, lepiej się dowiedz, zamiast pisać głupoty. A teraz wypadałoby przeprosić za nieuprawnione osądy.

Zgłoś
Iga22.04.2018 o 20:28

Gdzie wcześniejsza informacja o zawodac?? Zabawa za pieniądze podatników dla swoich.

Zgłoś
Z22.04.2018 o 19:36

Fajnie też bym postrzelał

Zgłoś
sss22.04.2018 o 19:17

OOOOOO WOW :)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zieleń dla Zakładu Zieleni
dzisiaj o 08:21/ Aktualności
Biesiada Kolędowa w Bierutowie
dzisiaj o 08:08/ Kultura
Sportowe ferie z sycowskim MOSiR-em
dzisiaj o 07:36/ Sport
Jan Dżugaj kontra Alojzy Kulig
dzisiaj o 06:45/ Aktualności
Wyniki wyborów uzupełniających
dzisiaj o 05:46/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube