reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 16 stycznia. Imieniny Marcelego, Włodzimierza, Walerego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Najsłabsze ogniwo w rządzie

20.04.2018 o 06:21Komentarzy: 126Kategoria: Aktualności
"Rzeczpospolita" przedstawiła ranking ministrów. Najsłabiej wypadła sycowianka Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej. Uznano, że jest "kompletnie bezużyteczna".


Beata Kempa / arch.

Zespół "Rzeczpospolitej" ocenił zarówno nowych szefów resortów, jak i zaplecze premiera oraz samego szefa rządu. Ocen dokonywali Michał Szułdrzyński, Zuzanna Dąbrowska, Marek Kozubal, Mateusz Rzemek, Grażyna Zawadka, Krzysztof A. Kowalczyk, Przemysław Wojtasik, Grzegorz Siemonczyk, Agata Łukaszewicz, Wiktor Ferfecki, Izabela Kacprzak, Jerzy Haszczyński oraz Marek Domagalski.

Za najsłabsze ogniwo bezsprzecznie uznano minister ds. pomocy humanitarnej Beatę Kempę, która pochodzi z Sycowa. Główny argument? Jest "kompletnie bezużyteczna". Minister oceniono na "1,2" w 10-punktowej skali.

- Kompletnie bezużyteczna, obsadzenie w tej roli osoby, która uzasadniała sprzeciw rządu wobec przyjmowania uchodźców, to ponury żart, wręcz kpina, czego potwierdzeniem była droga wycieczka PR-owska pani minister do Syrii, z której nic nie wynikło. Niewiele robi poza powtarzaniem komunałów o "niesieniu pomocy tam, gdzie jest potrzebna". Wypowiada się nie na temat, nie ma pomysłu i koncepcji, ale za to wydaje na podróże. Najsłabsze ogniwo w rządzie - napisano w "Rzeczpospolitej".

Przypomnijmy, w ostatnich wyborach spośród lokalnych kandydatów do sejmu dostała się tylko Beata Kempa (Solidarna Polska/Zjednoczona Prawica/Prawo i Sprawiedliwość). Oddano na nią 29877 głosów. Była też najpopularniejszą pretendentką do mandatu posła w powiecie oleśnickim. B. Kempa jest członkinią rządu i byłą szefową kancelarii premier Beaty Szydło. W gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego ponownie uzyskała nominację.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (126)

rotmistrz24.04.2018 o 09:13

Generalnie, artykuł ten świadczy, że ktoś jeszcze w tym mieście czyta Rzeczpospolitą, która w zasadzie nie nadaje się nawet do kibla.

Zgłoś
do sztambucha agenta22.04.2018 o 13:12

Słynny francuski 35-godzinny tydzień pracy odchodzi do lamusa. Francja, dumna ze swoich socjalistycznych przywilejów co najmniej tak samo, jak z sera pleśniowego, musi odpowiedzieć na ważne pytanie: czy obowiązujący od 15 lat najkrótszy tydzień pracy w Europie zdał gospodarczy egzamin.

Zgłoś
pazerna matka ksiedza22.04.2018 o 09:42

@ mad ,zeby nie Rosjanie bezwstydny trolu pisowski to bys chodzil za stodole srac!

Zgłoś
Wała sowieciarzom22.04.2018 o 08:47

Ten zw ekonomiczny zutas kłamany nie wie, że hasło trzeciej rewolucji przemysłowej nie jest nowe. Za popularyzację tego pojęcia odpowiada w dużej mierze amerykański ekonomista i politolog Jeremy Rifkin, który doradzał m.in. prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy?emu oraz kanclerz Niemiec Angeli Merkel, zaś jego koncepcja trzeciej rewolucji przemysłowej została oficjalnie zatwierdzona w długoterminowych planach eurokołchoźników z UE!! Riffkin twierdzi, że budulcem nowej rewolucji przemysłowej będą z jednej strony technologie internetowe, z drugiej zaś energie odnawialne. Ekonomista uważa, że w niedługim czasie człowiek będzie w stanie za pośrednictwem internetu zarządzać sieciami energii w taki sposób, w jaki dziś zarządza się informacjami w sieci. Właśnie to dzięki radom tego ekonomicznego dioty Rifkina we Francji jest taki krótki tydzień pracy! Obecni ekonomiści chcą jak najszybciej odejść od tej głupoty! Wy zw nie wiecie, że wśród ekonomistów jest wielu nawiedzonych durniów!!

Zgłoś
mad21.04.2018 o 23:15

zw-kowalski, Wała sowieciarzom trochę poniosło, dyskusja kończy się w momencie obrażania drugiej osoby, jednak ja również jestem zdecydowanym przeciwnikiem skracania czasu pracy. W Szwecji jest dobrze nie dlatego, że pracujecie coraz mniej, można powiedzieć, że pomimo tego, ale jak długo jeszcze ? Kilka dni temu udowadniałeś, że potrzebujemy całą masę pracowników spoza Europy, a teraz piszesz, że skracanie czasu pracy, to remedium na przenoszenie produkcji do Azji.

Zgłoś
zw-kowalski21.04.2018 o 23:03

do @wała sow... To dyskutuj sobie z ekonomistami w Szwecji a nie ze mną. Ja tu na tym portalu podaje jedynie obiektywne stan jaki jest w Szwecji. Nie ja tam ustalam reguły gry. tak jak MO opisuje rzeczywistośc Oleśnicy tak ja opisuje niektóre stany faktyczne w Szwecji. Ale tylko takie które sam znam z autopsji.

Zgłoś
mad21.04.2018 o 21:29

Na SLD nigdy jednak nie zaglosowalem, a na mlodych liberalow z Kongresu Liberalnego tak, do tej pory zaluje ;))

Zgłoś
mad21.04.2018 o 21:26

Byniu, napisalem, ze SLD bylo lepsze od PO, jeszcze Ci malo ;))

Zgłoś
Wała sowieciarzom21.04.2018 o 21:21

Tylko ekonomiczny idiota, taki ekonomiczny zutas kłamany może proponować 30 godzinny tydzień pracy!?

Zgłoś
".."21.04.2018 o 21:18

Jak nie Komorowski kłaniający się w pas Putinowi, to Tusk jak zakochany smarkacz odczytujący życzenia Merkel, czy obecna nasza ?dobra zmiana? nabożnie wpatrzona w poniżających Polaków przedstawicieli Izraela. Prześladuje nas jakiś pech, naszym elitom wyraźnie brakuje kręgosłupa i chyba tego fundamentalnego przecież przeświadczenia, że władza w państwie demokratycznym pochodzi od obywateli/wyborców, a nie od czynników zewnętrznych, międzynarodowych (wtedy jest to agentura). Problem w tym, że III RP jest przedłużeniem PRL-u, a nie II RP. Wydaje się, że działa ciągle klątwa założycielskiego okrągłego stołu i dziś głodni i ambitni pretendenci gorliwie czekają, aż ukaże się łaskawa obca moc i pan rozda karty i mandaty ochoczym biesiadnikom. Nawet popularne zawołanie ?Ulica i zagranica? celnie referuje zależność poszczególnych grup politycznych w Polsce od ich zagranicznych mecenasów. Zagranica aby zadbać o swoje interesy w Polsce selekcjonuje daną partię, która ma zapewnić poparcie ulicy (wyborców).

Zgłoś
mad21.04.2018 o 21:10

zw-kowalski, 30 godzin pracy w tygodniu?? Trzeba wlasnie wiecej pracowac, zeby produkcja nie uciekala do Azji. Jestem przeciwko, 40 godzin to nie tak duzo.

Zgłoś
mad21.04.2018 o 21:02

;), jestem spokojnym czlowiekiem ... najczesciej. Zadalem Ci pytanie, jakie klamstwa powielam?

Zgłoś
Jacek21.04.2018 o 20:58

TVP info niepełnosprawni będą mieli swoich opiekunów!!! Ku.wa nie po prostu nie co za fałsz!!!

Zgłoś
;)21.04.2018 o 20:39

@ mad - nerwy puszczają, niedobrze... a to dopiero początek, musisz uzbroić się w cierpliwość mam jeszcze dla ciebie kilka niespodzianek ;)

Zgłoś
zet21.04.2018 o 20:36

psuje się od głowy. jarek. tadek, zbyszek, mariusz, antek, a .......,.......,. a beatka to tylko osteczka z płetwy ogonowej. ale do odlotu z machałkową. a najlepiej z Kosmodromu

Zgłoś
zw-kowalski21.04.2018 o 20:27

Wylewacie hejt na swoją posłanke. A jakoś nie ruszacie sadów i prokuarur które macie najgorsze w Europie. Pod wzgledem miast ze smogiem na równi Polska jest z Bułgaria. I tak cały czas. A od swojej posłanki wymagacie aby była najlepszym ministrem. Miast wielkości Olesnicy czy Sycowa jest około 500 i tylko kilkanascie ma swoich ministrów. Więc starajcie się aby was godnie reperezentowała.

Zgłoś
zw-kowalski21.04.2018 o 20:08

Szwedzi już to testuja w kilku urzedach od kilku lat. Przy globalizacji i przeniesieniu produkcji do Azji to jedyne rozwiązanie. Część zakładów w Szwecji i Angli po godzinie 12 w piatek zamiera. zaczyna sie weekend. ja jestem na swoim i pracuje tylko 3 dni raz na dwa tygodnie (średnio).

Zgłoś
Byniu21.04.2018 o 20:07

@ mad ty jestes slepy czy co? widzisz SLD. a jaktem twuj odpad genetyczny tonie i chwyta sie brzytwy jakos nie mozesz dostrzec!

Zgłoś
mad21.04.2018 o 19:44

"Jesli SLD nie postawi na 30 godzinny tydzien pracy to słabo ich widze" - zw-kowalski, tego naprawdę chcesz ??? To będzie tragedia

Zgłoś
mad21.04.2018 o 19:31

zw-kowalski, SLD odpadła z gry, bo wpadła na kilku aferach, ale Polska nie straciła na ich rządach aż tyle, co za rządów liberałów z PO. Gospodarczy program PiSu jest bliższy SLD.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zarobki burmistrzów i wójtów
dzisiaj o 09:10/ Aktualności
Fotopstryk: wilk zapozował do zdjęcia
dzisiaj o 08:57/ Ciekawostki
Turniej ku pamięci Sebastiana Musiałka
dzisiaj o 08:50/ Sport
Powiatowa sesja w czwartek
dzisiaj o 08:17/ Aktualności
Koncert na rzecz pomocy rodakom
dzisiaj o 07:38/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube